Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Álláshirdetések, álláskeresés nehézségei fórum

Álláshirdetések, álláskeresés nehézségei (beszélgetős fórum)


9. Amaunet (válaszként erre: 7. - Lewis78)
dec. 1. 13:54
Sok sikert az új munkahelyeden!
nov. 30. 20:26
Igazán szerencsés vagy. Gratulálok az új munkához.
nov. 30. 18:42
Ma dolgoztam utoljára a régi melóhelyen,de hétfőn kezdek. 2hét kellett hozzá.Már sík ideg voltam. Képzeljétek az egyik felhívott ,hogy jó voltam,megfeleltem,de az igazgató nem hagyta jóvá mert létszám stopot rendelt el.Ez volt a duma. Na ettől nagyon kilettem,erre megcsörren a telefon,hogy mehetek dolgozni egy másik helyre. Az a bajom,hogy a 45 évem alatt nem tudtam türelmet tanulni,és egyből a legrosszabb variációkat vizionálom,és csak azon kattogok,amíg nem rendeződik a dolog. De ez csak akkor van ,ha nem rajtam múlik valami.Totál kikészít. :D
nov. 30. 11:41

Sokszor azt tanácsolják HR-esek, hogy megfelelő 'kulcsszavakat' kell beleírni az önéletrajzba, mert hiába az a dolga valakinek, hogy átnézze az önéletrajzokat, nem fogja mert rengeteget kapnak, főleg Bp környékén.

Viszont vannak programok amikkel szűrnek és ezeket a készségeket, tulajdonságokat szűrik.

Ilyen hosszú idő után van tapasztalatod bőven, így ennek néznék utána, hogy milyen készségekre ugranak a munkáltatók ebben a szakmakörben.

Valamint nem szeretik állítólag a word-ös önéletrajzokat, inkább pdf legyen. Ajánlják a Canva-t önéletrajz készítéshez. Motivációs levelet mindig az adott pályázathoz igazítsd. Fizetési igényt ha kérnek, akkor tól-ig célszerű megírni.

FB csoportokban is érdemes szétnézni, bár gondolom már ezen is túl vagy.

5. Pasionella (válaszként erre: 1. - Lewis78)
nov. 30. 10:58

Nem igazán értem mert ritka már a jó szakember és elektroműszerészt minden cég akinek szüksége van rá nagy becsben tartja.

Igen, add be minden céghez amelyik szóba jöhet, sokszor tettem így, írtam egy szép motivációs levelet, leírtam érdekel a cég és dolgoztam már a területen illetve látom, hogy nincs üres pozicíójuk de a jövőre való tekintettel küldöm az önéletrajzom. Sok ilyen helyre be is hívtak utána.

4. lewis78 (válaszként erre: 3. - Amaunet)
nov. 30. 07:51
A semilab ba ma megyek,de ott mindig hirdetnek,egész évben.Gondolom nem véletlen.Hidd el napi 4 órát tuti ezzel foglalkozom.Már állandó gyomoridegem van.Úgy érzem megkattanok.
3. Amaunet (válaszként erre: 1. - Lewis78)
nov. 29. 21:20

[link]


Itt kerestél már? Jobb oldalon további szűrőket állíthatsz be.

A Semilab teszt technikusi szerintem jó "kiegészítőket" kínál.

[link]


Arra ne várj, hogy majd valaki beajánl valahova! Ma már minden helyet meg kell pályáztatni, ki kell írni.


Sok sikert!

2. Charlize (válaszként erre: 1. - Lewis78)
nov. 29. 21:06

10+ éve kerestem munkát, más területen. 30 beadott önéletrajzból kb. 1 hívott be.

Mindenhova add be, ami csak szóba jöhet. Ha nincs konkrét állás, akkor adatbázisba.

Közben vezess listát, hova mire adtad be, hogy ha felhívnak, képben legyél.

nov. 29. 20:10
28 év után megszűnt a munkahelyem.Ez volt az első munkahelyem.Most pedig elkezdtem állást keresni,de nagyon elvagyok keseredve.Nem igazán jelentkeznek a munkáltatók,pedig már a betanított munkákat is nézem.Igaz ki zárom a 3 műszakot és ahol jogsi kell.Van,de nem vezetek.A végzettségem elektroműszerész,és ilyen jellegű munkát is keresek.Ahol szerelni kell,javítgatni,de bármire nyitott vagyok,akár nyomdába is elmennék dolgozni,vagy gépkezelő ek,operátornak ,csak ne 3 és folyamatos műszak legyen Nem bírnám.Sajnos az ismerőseim,nem dolgoznak ilyen helyeken,így be se tudnak tenni sehova. Bp és Dél Budai agglomeráció lenne a prioritás.Gondoltam hátha van itt olyan aki ilyen helyen dolgozik és tud ajánlani valamit.Lehet a hirdetések fele kamu?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook