Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Albérlő vs. lakók véleménye! fórum

Albérlő vs. lakók véleménye! (beszélgetős fórum)


1 2
2012. júl. 5. 22:12

Annyit azért halkan megjegyeznék, hogy nem feltétlen jó balhézni a képviselővel, ha igaza van, ha nincs. Persze akkor lehet, ha adózol a bevételed után, egyébként egy rosszindulatú képviselő komoly gondokat akaszthat a nyakadba.

Egyébként tőlünk se kérdezett senki semmit, amikor albérletbe mentünk. Kicsit kukacoskodó lehet az illető, ha ő már előre el akarja dönteni, hogy megfelel avagy nem a lakód.

16. jstefan (válaszként erre: 1. - Farefelice)
2012. júl. 5. 22:11
Bárkinek kiadhatod a lakásodat!!! Nincs semmilyen törvény hogy bárki diszkriminatív módon megszabja vagy korlátozza hogy kit engedsz be ottlakás céljából a magántulajdonodba!!!Nem kell a tulajdonostársak ,és a közösképviselő hozzájárulása mert az súlyosan törvénysértő lenne!!!
15. 458101abbf (válaszként erre: 12. - Farefelice)
2012. júl. 5. 22:11
Ahol én kiadok ott is be kellett jelenteni. Nekem mondta a kk. hogy ez csak egy passzív adat, amivel nem kezdenek semmit, ha baj nincs. És így is van.
14. EmintE
2012. júl. 5. 22:10
Gondolom nem szeretnétek adózni a bérleti díj után-> ergó hivatalosan semmilyen szerződés aláírásával sem fogjátok kiadni. akkor sem hivatalos és védhető a szerződés ha 2 tanu van, mivel nem jelentitek be...-> tehát ők nem a bérlőid hanem a vendégeid lesznek...ennyivel lerendezheted a társasházat is! :))
13. sasmadar (válaszként erre: 12. - Farefelice)
2012. júl. 5. 22:09

Mutassa meg, hogy melyik törvény az pontosan és, hogy hol írja azt, hogy a többi lakónak ELŐZETESEN bele kell egyeznie.

Nyilván nincs ilyen.

12. farefelice (válaszként erre: 10. - Annie1130)
2012. júl. 5. 22:05
Én is ezt mondtam neki. Hogy ez a lakás az én tulajdonom. De ő csak fújta a magáét. És nem akartam vitatkozni, mert nem nagyon tudtam mással érvelni. :S
11. farefelice (válaszként erre: 9. - Timycat)
2012. júl. 5. 22:03
Óóóóó, nagyon szépen köszönöm. :) Egyébként ez számomra is egyértelmű. Ha problémás a lakó, akkor valószínűleg én sem szeretném, hogy itt lakjon. Függetlenül a lakók véleményétől.
2012. júl. 5. 22:02
Én úgy gondolom, hogy ez nem jogos és hogy a társasházi okiratba nem is foglalhatnak bele ilyet jogosan, hiszen magántulajdonról van szó és senkinek semmi köze hozzá, hogyan hasznosítod az ingatlanodat, ha csak nem nyitsz kocsmát vagy kuplerájt...de akkor is csak utólag tudnak panaszt tenni ellened...
9. timycat (válaszként erre: 1. - Farefelice)
2012. júl. 5. 21:57
Erre van lehetőség törvény szerint, ha a társasház SZMSZ-ében ez rögzítve van. DE! Előre nem lehet senkit kizárni a bérletből. Akkor lehet kizárni a bérbeadást ha a bérlők megsértik a társasház SZMSZ-ét, sértik az együttélés általános szabályait, a lakhatás nyugalmát. Ez esetben össze kell hívni a közgyűlést és legalább a tilajdoni hányad szerinti egyszerű többséggel határozatot hozni az ügyben.
8. farefelice (válaszként erre: 6. - Kristof2003)
2012. júl. 5. 21:54
Nem szóltam, csak látta, hogy költözünk, és megkérdezte, hogy eladtam-e? Mondtam, hogy nem, csak kiadom. És akkor állt elő ezzel.
7. farefelice (válaszként erre: 5. - Életkezdés)
2012. júl. 5. 21:53

Na igen. ezért nem értettem én sem. Ha eladom, akkor sem szabhatják meg, hogy kinek!!!!

Meg is fogom kérdezni hogy mi alapján kéri ezt tőlem.

6. kristof2003 (válaszként erre: 1. - Farefelice)
2012. júl. 5. 21:51
Ez szerintem egy baromság. Kár volt szólni a közösképviselőnek is. Szerintem felesleges volt. Anyukám is nemrég adta ki a lakását és senkinek nem szólt és a szomszédok sem.
2012. júl. 5. 21:51

És kérdezd már meg ha eladod akkor is kell az összes többi beleegyezése?Ott sincs kontroll ki költözhet be....kérdezd meg mi az az új törvény hová van leirva mikortól lépett érvénybe stb?

Szerintem csak rossz tapasztalatai voltak...

4. farefelice (válaszként erre: 2. - Tjudor)
2012. júl. 5. 21:49
Nekem is volt már kiadva évekkel ezelőtt egy másik lakás. Ott sem kértek ilyet.
3. farefelice (válaszként erre: 1. - Farefelice)
2012. júl. 5. 21:48
"mert kell a többi lakó beleegyezése" (bocsánat, egy szó kimaradt :)
2012. júl. 5. 21:47
Szia! Mi egyenlőre albérlők vagyunk egy társasházban, és senkit se kérdeztek meg róla a tulajok, hogy mehetünk e...
2012. júl. 5. 21:46

Szeretném a lakásomat albérletbe kiadni. A közösképviselő közölte, hogy egy új törvény szerint be kell neki jelenti, hogy ki lesz a bérlő, mert kell a többi beleegyezése.

Én ezt elhiszem, meg meg is értem....Bár az én tulajdonom, és gondolhatja, hogy én is nagyon szeretném ha normális illetőnek tudnám kiadni, hiszen a későbbiekben nekem sem mindegy, hogy fizetnek-e majd rendesen vagy sem.

De azért felmerült bennem egy kérdés. Hogy döntik el a lakók, hogy kiadhatom-e az illetőnek? Hogy szimpatikus-e vagy sem? Ez egy 20 lakásos társasház. Biztos lesz olyan, akinek vmi miatt nem szimpatikus. Akkor majd azt mondják, hogy nem jöhet? Vagy a többség dönt???

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook