Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Albérlet egyedül fórum

Albérlet egyedül (beszélgetős fórum)


30. df1e1c376c (válaszként erre: 29. - Vidéki3)
2020. júl. 23. 22:46
Anyaotthon otthon (ahol úgysem kap helyet), mert veszekszik az anyjával? Anyaotthonba azok mennek akik nem tudnak megélni, vagy a fizikai terror elől menekülnek... Egy anyaotthon nem arra van, hogy szeretnék pénzt gyűjteni a kauciora.
2020. júl. 23. 14:37
Nem lehet könnyű a helyzeted. Ahol élsz nincs családok ãtmeneti othona? Esetleg egy időre odaköltözhetnétek. Aki nem volt ilyen helyzetben, el sem tudja kêpzelni mire képes egy "kedves" nagyi.😢
28. csikil4ny (válaszként erre: 26. - Fb90cfa628)
2020. júl. 23. 13:51
Ezt ne nekem írd, hanem azoknak, akik az odaítéléssel foglalkoznak. De próba szerencse.
2020. júl. 23. 13:12
Ezt hogy kell érteni? A te reged sem régi... 1 éves...
26. fb90cfa628 (válaszként erre: 25. - Csikil4ny)
2020. júl. 23. 13:10
Két főre nem magas...
2020. júl. 23. 08:47

Az Egyszülős Központnál kaphatsz ingyenes jogi tanácsadást, ha felkeresed őket.


Megpróbálhatod az önkormányzati lakhatást, a jövedelmed viszont oda lehet túl magas. Én is azt mondom, hogy gyűjts tartalékot és utána lépj.


Érdemben pénzbeli támogatás nincs, de vannak kedvezményes családi táborok, pszichológiai támogatás, egyszülős csoportok, stb. Nem vagy egyedül!

24. Piroska52 (válaszként erre: 23. - Birebora)
2020. júl. 23. 08:27
Mindig megdöbbenek azon, ha egy anya igy viselkedik a gyerekével, persze nem ismerjük a tényeket, de egy anyának az a dolga ,hogy segitsen, és ne ártson, főleg ne úgy ahofy itt olvastuk.
2020. júl. 23. 08:05
Nem biztos, hogy troll. Én nagyon sajnálom, hogy ilyen nehéz helyzetben vannak emberek. Én biztos nem engedném a gyerekemet és az unokámat albérletbe, valahogy közös kompromisszumra kellene jutni az fórumindítónak és az édesanyjának. Persze nem ismerjük a körülményeket.
22. michelle.r (válaszként erre: 12. - Csakénke)
2020. júl. 22. 22:31
Merj a bíróságra menni, és gyerektartást kérni, mert az jár. A gyerekednek. Nem élhetsz kenyéren és vízen, mert lerobbansz, és fizetésed se lesz. Ne tedd ki a gyerekedet annak, hogy mindenre nemet kell mondanod. Próbálj meg keresni valakit, akivel együtt bérelsz. Nem egyedül vagy ilyen helyzetben, és akkor még vigyázhattok is egymás gyerekére, barátkozhatsz, ismerkedhetsz.
21. df1e1c376c (válaszként erre: 20. - Amina93)
2020. júl. 22. 21:06

De ha 80 csak a bérlet, akkor hozzájön minden, és már csak 60 2 emberre.

Az élet?

2020. júl. 22. 20:40
Én 120ezres fizetésből tartottam ki anno magam és a fiam. Az albérlet 60ezer volt mindennel. Mégis megéltünk, ja és bérletünk is volt😁
2020. júl. 22. 20:37
Az alábbiakbon hanyat néznek el fizetéskor?
2020. júl. 22. 20:36
Oregszem, vagy szar napom van.
17. df1e1c376c (válaszként erre: 16. - Unom)
2020. júl. 22. 20:36
Lassan kevésbé bírom a troll szagot.
16. unom (válaszként erre: 15. - Df1e1c376c)
2020. júl. 22. 20:32
Igen, az országban több helyen is.
15. df1e1c376c (válaszként erre: 12. - Csakénke)
2020. júl. 22. 20:30
Ilyenek még vannak?
14. semleges (válaszként erre: 12. - Csakénke)
2020. júl. 22. 20:21

Hát azért mert egyedül neveled a gyereked szerintem nem sok pénzt fogsz kapni, bár nem ismerem az ide vonatkozó törvényeket.

Merj gyerektartást kérni a gyerek apjától. A gyerektől "veszed el" ha nem állsz ki érte.

13. pteri
2020. júl. 22. 20:01

A fővárosban éltek?

Az én lakásom is kivan adva, de még senkitől nem kértem 3 havi kauciót, mert tudom, hogy aki albérletre kényszerül, annak pont nincs sok pénze. Próbálj ismeretségi körben, közösségi oldalakon kérdezősködni, hátha találsz olcsóbbat, kevesebb kaucióval. Adj fel te kereső hirdetést. Próbálkozz önkormányzati lakást igényelni. Arra hiába vársz, hogy valaki rendszeres összeggel támogasson, mert egyedül nevelsz gyereket, és nem mersz gyerektartást kérni.

2020. júl. 22. 19:27
Az a probléma,hogy 1 éve már így élünk...Eddig a tartozásaimat rendezgettem,még így is van,de már legalább nem sok...Édesanyámmal nem lehet megbeszélni semmit sem,már megpróbáltam...Egyáltalán nem vesz felnőttszámba...számára én egy gyerek vagyok így 35 évesen is,akitől meg kell menteni a fiát,mert szerinte én mindent rosszul csinálok...Ez nem hirtelen felindulás,hanem az egyetlen életben maradási lehetőség... Hogyan él meg a többi egyedülálló szülő,hogyha nem elég a 190 000?Van,aki annyit sem keres.. :/ És nekem csak egy gyerekem van.Gyerektartást nem kapok,mert az édesapuci nem fizeti...Bíróságra pedig nem merek érte menni,mert még a végén tőlem veszik el a fiam,mert nincs saját otthonom se.... vagy ő venné el bosszúból... Ennyiből élünk...bérletet kell fizetnem,teleofnszámlám van,meg egy személyi hitelem,azért maradna...elélek én kenyéren is,egy gyerekre meg nem drága dolog főzni,ha csak rá főzök...oviban meg kap ételt... Csak meglennénk...ennél biztosan az is jobb,ha esetleg kicsit rosszabbul élünk...De azt hittem,azért valami segítséget kapnak azok,akik egyedül nevelnek gyereket,mármint a hatalmas egyszülős családi pótlék összegén kívül... :'(
11. birebora (válaszként erre: 8. - Michelle.r)
2020. júl. 22. 14:52
Alaphangon szerintem fél millát össze kellene raknia.
2020. júl. 22. 14:23
Önkormányzati lakásra pályázz. De azt csak abban a kerületben vagy városban lehet, ahol van bejelentett lakcímed.
9. fb90cfa628 (válaszként erre: 3. - Csakénke)
2020. júl. 22. 13:07
Szerintem felindulásból ne költözz albérletbe. Otthon anyukádnál azért anyagilag könnyebb. A rezsi is több felé oszlik. Mondjuk 190 000 Ft-ból fizetsz 80 000 Ft albérletet + rezsit. Mi marad? Élelmiszer kell, ruha kell, gyógyszer kell. Iskolai költségek... Ennyiből nem lehet másod magaddal megélni, akkor sem, ha gyerektartást kapsz és családi pótlékot... A gyereknek mindig kell valami...
8. michelle.r (válaszként erre: 3. - Csakénke)
2020. júl. 22. 11:58
Akkor maradj még pár hónapig, rakd össze a négyhavi bérleti díjat a kezdéshez, plusz hármat bármi esetre, és utána indulj.
7. Amaunet (válaszként erre: 1. - Csakénke)
2020. júl. 22. 11:29

Szia!


Nem lehetne megbeszélni a dolgokat anyukáddal?

Ő egyébként egyedül élne?

6. fb90cfa628 (válaszként erre: 5. - Df1e1c376c)
2020. júl. 22. 11:20
Hát ezen töprengett én is...
5. df1e1c376c (válaszként erre: 1. - Csakénke)
2020. júl. 22. 11:18

Gondolom, ha fizetsz is a mostani lakhatasert, akkor nem 80+ rezsit, a különbözetet, ha félre teszed, nem lehet olyan beláthatatlan idő a kauciora pénzt gyűjteni. Ha csak 40 ezret el tudsz rakni, egy fél év múlva költözhettek.


De amúgy 80+ a rezsi, 190-bol mennyi maradna? Tényleg elég az a megélhetésre?

2020. júl. 22. 09:24
Én azt javaslom amíg nem szeded össze magad picit, mondjuk legyen meg a kaució és még egy kis tartalék, addig valahogy maradj az anyukádnál és beszéljétek meg a problémákat.
3. Csakénke (válaszként erre: 2. - Fb90cfa628)
2020. júl. 22. 09:23
Egyik sincs.. az albérletet még fenn lehetne tartabi 190et keresek átlagolva,van,hogy kevesebbet,van,hogy többet,de nem tudok egyszerre berleti díjat meg még 240 000et kicsengetni egyben...
2. fb90cfa628 (válaszként erre: 1. - Csakénke)
2020. júl. 22. 08:44
Ha egyedül neveled a fiadat, kaucióra nincs pénz, nem tudom miből tudod fenntartani az albérletet. Mert ugye ott rezsi is van, meg bérleti díj is. 80 000 Ft elfogadható ár egy albérletért. Itt Budapesten ennek kétszereséért egy putrit kapsz. Nem tudom mit dolgozol, mennyi a jövedelmed, de ritkán kap az ember támogatást albérletre. Lakhatási támogatás nincs a munkahelyeden? Esetleg szolgálati lakás?
2020. júl. 22. 07:46

Üdv mindenkinek!


Szeretném megkérdezni,hogy egyedülálló anyaként a kisfiammal van-e lehetőségem valamilyen segítseget igénybe venni ahhoz,hogy albérlethrz jussak..vagy esetleg hitelből saját házba.Valaki tud valamit erről?Esetleg tapasztalat?Csak mert errefelé 80 000 egy albérlet és 3 havi kauciót kérnek..Még ha 80 000et ki is tudnék fizetni,a kaució esélytelen... Hogyan hidaljátok ezt át,egyedülálló szülők,akiknek nincs megtakarításotok és saját házatok?Esetleg vegyek fel hitelt a kaucióra?Már mindenre gondoltam,olvastam is,de ilyesmiről sehol nincs semmi.Most az anyukámnál lakunk a fiammal,de nem jövünk ki jól,beleszól a fiam nevelésébe is és gyakran megaláz előtte,így ott nem maradhatunk,el akarok menni,mielőtt teljesen megsemmisít a gyerekem szemében...Egyelőre más városba nem akarok menni,mert itt van munkám,ide jár oviba a fiam.


Köszönök minden ötletet.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook