Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Akit érint: Megváltozott munkaképesség! Tapasztalatokra lennék kíváncsi! Tud valaki segíteni? fórum

Akit érint: Megváltozott munkaképesség! Tapasztalatokra lennék kíváncsi! Tud valaki segíteni? (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 23. 19:50

Érintett vagyok. Te kezdeményezheted a háziorvos bevonásával. Gondolom van betegséged, ami miatt a munkaképességed csökkenhet. Kivizsgálás és minden orvosi zárójelentéssel együtt az OOSZI dönt, hogy az ő vizsgálatuk alapján hány % a munkaképességed.

Amennyiben eléred a 40%-ot un. rendszeres szociális járadékra leszel jogosult, ami (kb.27000,-ft/hó)

A munkáltatónak azért éri meg leszázalékolt embereket foglalkoztatni, mert jelentős kedvezményeket vehetnek igénybe az ilyen munkavállalók esetében pld. járulékfizetés, bértámogatás. A tapasztalatom pedig, hogy ugyan olyan dolgozó az ember, mint az aki nem leszázalékolt, csak neve van a gyereknek.

2010. szept. 22. 15:23
nyugodtan töröltetheted a hszeimet
2010. szept. 22. 15:22
szerencsére nem
2010. szept. 22. 11:24

Kedves tuxy!


Ezeket a linkeket én is megtaláltam a neten, de azért köszi!


Mint írtam leginkább SZEMÉLYES tapasztalatokra lennék kíváncsi.

A folyamatot már tudom hogy lehet elindítani, de szeretnék olyan dolgokról is tájékozódni, hogy a bizottság előtt való megjelenés mennyire terheli meg lelkileg az embert, ér e valamit, könnyebben el tud e helyezkedni az akit megváltozott munkaképességűvé nyilvánítanak, stb.


Ha érintett vagy a témában kérlek a tapasztalatodat írd le!


Köszönöm!

2010. szept. 22. 07:14
2010. szept. 22. 07:12
2010. szept. 21. 19:36

Szeretném megtudni a következőket:

-hol kell elindítani?

-hasonló képen megbélyegzik az embert, mint a leszázalékolással?

-miért jár jól a munkaadó ha megváltozott munkaképességűt foglalkoztat?

-mivel jár jobban ha valaki megváltozott munkaképességű?

Kérem csak olyan válaszoljon, aki valamilyen szinten érintett!!!

Előre is köszönöm!

2010. szept. 21. 19:33
Akit érint: Megváltozott munkaképesség! Tapasztalatokra lennék kíváncsi!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook