Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akiknek bal kezes kisiskolás gyermekei vannak. fórum

Akiknek bal kezes kisiskolás gyermekei vannak. (beszélgetős fórum)


1 2
2009. júl. 29. 11:54
A tájékozódással nekem nincs bajom. Még térképet is tudok olvasni. Mondjuk a metróban meg szoktam keveredni, de én alapvetően vidéki vagyok, szóval kellett idő, míg megszoktam. Olvastam a táblákat! :)
43. Noj84
2009. júl. 29. 11:46

simán lehet ezzel együtt élni. bemegyek egy boltba, és nem tudom hirtelen, hogy merre induljak el, mikor kijövök.

jogsival én nem is próbálkozom. felesleges. lehet hogy simán csak hebrencs vagyok, nem a balkezességem miatt van, bár ki tudja.

meg ami még durva, hogy volt egy dr. house rész, ami arról szólt, hogy a jobb agyfélteke átveszi az irányítást, és elvisz. ilyen a balosoknál gyakrabban fordul elő. (pl. simán volt olyan, hogy úgy elmásztam a metróval rossz irányba, hogy kb. 5 megálló után esett le, hogy nem arra megyek, amerre kéne.) de szerintem ezek jók, és ezekkel nem nehéz együtt élni. és még viccesek is. :)

42. Sylvia81 (válaszként erre: 39. - Mariann7533)
2009. júl. 29. 11:40
Hát, én a mai napig nem tudom teljes biztonsággal rávágni, sőt!!! Gyakran keverem a kezeimet. :) Az autóvezető-oktatóm röhögött is nagyokat, mert észrevette, hogy mindig ránézek a kezemre, mikor mondta, hogy fordítsam valamerre a kormányt. Meg is kérdezte, miért nézek le, mert amúgy meg nem néztem a kezemet... Mondtam neki, csak úgy tudom, melyik a bal, ha ránézek az órámra! Hát, megálltunk, míg kiröhögi magát! :D:D:D
41. Noj84 (válaszként erre: 39. - Mariann7533)
2009. júl. 29. 11:29
mondom, annyi a baj, hogy túlértékelik a feladatukat.
40. Noj84 (válaszként erre: 38. - Sylvia81)
2009. júl. 29. 11:28
jobb kézzel vágom a férjem egyik kezéről a körmét, mert ő képtelen levágni magának, csak az egyikről. na asszem ennyit a jobbkezesekről... :DD
2009. júl. 29. 11:26
Igen megnyugtattatok.De ezekkel a dolgokkal,hogy balkezes,meg kereszt dominancia,meg dyslexia gyanú, tulajdonképpen nagy csoportban szembesültem,amikor az egész csoportot felmérték,a rajzuk alapján vizsgálgatták őket,meg ilyenek.Azután amikor a lányom rajzai egyik hónapról a másikra hatalmasat fejlődött,és azóta is imád rajzolni,akkor rájöttem,hogy talán mindenhez idő kell,hogy kiforrja magát,csak az óvonénik mindent sürgetnek.Na meg a jobb kéz bal kéz.Kapásból rá kell vágnia,mert ha nem akkor az már szerintük valamilyen problémát sejtet.Persze ez is olyan szépen kiforrja magát.Egy bő fél éve még időnként hezitált,de jól mutatta,mostmár kapásból rávágja.
38. Sylvia81 (válaszként erre: 37. - Noj84)
2009. júl. 29. 11:18

:))))))))

A balkezesek nagyon leleményesek! :) Nem mondom, hogy nem könnyítené meg 1-2 dolog az életemet, de eddig mindig megoldottam. Ollóból pl. csak szimmetrikus fogójút veszek, bár van itthon egy balkezes, valhol... Úgy kaptam! :)

37. Noj84
2009. júl. 29. 11:01

igazad van, hogy könnyebb dolga van a mai világban egy jobbkezesnek, de azért annyira nem vészes.

meg aki már nagyon ki akar állni magáért annak van pl Balkezesek Boltja. na ez az a hely, ahova én nem merek beszabadulni. :)

2009. júl. 29. 10:55
jaaa, oksi! :D
35. Noj84 (válaszként erre: 34. - Sylvia81)
2009. júl. 29. 10:54
nem szóltam be. azzal, hogy szeretnénk/szerettük volna azt, ami már neki adott. :)
34. Sylvia81 (válaszként erre: 33. - Noj84)
2009. júl. 29. 10:54

Mármint melyik részével? Hogy azt szerettem volna, ha balkezes, vagy azzal, hogy így viszont könnyebb lesz neki?

Bocs, de nem tudtam eldönteni a megfogalmazásból, hogy komolyan írod, vagy "beszólsz". :D:D:D

33. Noj84 (válaszként erre: 32. - Sylvia81)
2009. júl. 29. 10:35
na, remélem, ezzel végleg megnyugtattuk a topiknyitó Mariannt. :)
2009. júl. 29. 10:33
"Sajnos" úgy tűnik, hogy az én lányom jobbkezes lesz. :( Jobban szerettem volna, ha balos, de hát ez van. A lényeg, hogy ügyes legyen! :) Az viszont tény, hogy sokszor könnyebb lesz neki! :)
31. Noj84 (válaszként erre: 29. - Sylvia81)
2009. júl. 29. 10:31
így van. :))
30. Noj84
2009. júl. 29. 10:31
már most azon imádkozom, hogy az én gyerekem is balkezes legyen. olyan jó lenne. :)
2009. júl. 29. 10:30
Amúgy meg, a négyhónapos gyerek agyát fejleszd csak te, színes, forgó-pörgő, zenélő dolgokkal, sok beszéddel, mosolygással, stb, az óvónéni meg fejlessze a rábízott óvodásokat! Szerintem.
28. Noj84 (válaszként erre: 27. - Sylvia81)
2009. júl. 29. 10:29
igen, tömören így is fogalmazhatunk. :)))
27. Sylvia81 (válaszként erre: 25. - Noj84)
2009. júl. 29. 10:28
Mutass egy jobbkezest, aki bármi egykezes dolgot is csinál ballal. :)
26. Noj84 (válaszként erre: 24. - Sylvia81)
2009. júl. 29. 10:27
ó, én nem veszek vezeték nélkülit. volt már. a férjem eldobálja, ha nem tetszik neki, hogy szar lapokat kapott az online pókeren. ;D
25. Noj84 (válaszként erre: 22. - Mariann7533)
2009. júl. 29. 10:26

van nekem jó óvónő ismerősöm, már most azzal traktál, hogy jön fejleszteni a 4 hónapos gyerekem agyát. szerinted?! :DDD

miért nem marad egy gyerek addig gyerek, ameddig csak lehet?

nekem senki sem mondta, hogy baj lenne, hogy bal kézzel írok, pedig az a '90es évek legeleje volt, amikor kiszabadultam az óvodából. érdekes módon akkor ez még senkit nem érdekelt. (nem is küldték ennyi továbbképzésre az óvónéniket, annyi volt a dolguk, hogy vigyázzanak a gyerökre)

amúgy meg még azt is elmondom, hogy a legjobb barátaim is balkezesek.

és érted, jobb kézzel gitároznak. mutass már egy jobbkezest, aki tud bal kézzel gitározni :)))

2009. júl. 29. 10:26
Az egérről még annyit: én direkt ezért nem veszek formatervezettet. :) És ha vezeték nélkülit veszel, azzal nem kell szenvedni a vezeték miatt, csak a gépben kell átállítani. De nekem már nem is menne ballal. Egyszer kipróbáltam, hááát... Nagyot röhögtem, és visszaállítottam. :)
23. Sylvia81 (válaszként erre: 21. - Noj84)
2009. júl. 29. 10:22
Pontosan! Nekünk minden megtanulható!!! Mert mi ügyesek vagyunk! :D
22. Mariann7533 (válaszként erre: 17. - Noj84)
2009. júl. 29. 10:13
Igazad van./nekem külön tetszik,hogy ilyen szókimondó vagy/Látod bele sem gondoltam,hogy Dina a lányom jobb kézzel kezeli az egeret,de nagyon profi módon.És látod természetesnek vettem,hogy ő ezt így csinálja.Csak most kapcsolok,hogy neki való színüleg a bal kéz feküdne jobban.Az oviról meg:sokáig úgy vélekedtem,hogy jót akarnak az óvonénik,és valószínüleg így is van,de kicsit túlzásba viszik a vizsgálgatást.Az iskolában a szülőin megmondták,hogy ne tanítgassuk a gyerekeket,ne töltessünk ki velük feladatlapokat,egy elsősnek ilyen idős korban labdáznia kell tudni,a többit pedig ők fogják megtanítani nekik.Azt mondták,hogy ne traktáljuk mindenféle feladatokkal,mert az a tanító nénik dolga.Ők sem örülnek,hogy vizsgálgatják az oviban a gyerekeket.
21. Noj84 (válaszként erre: 19. - Sylvia81)
2009. júl. 29. 10:12
jó persze, nekünk minden megtanulható. ;D
20. Noj84 (válaszként erre: 18. - Sylvia81)
2009. júl. 29. 10:12

naja, én is jobb kézzel használom az egeret. de hiába pakolod át, a legtöbb egér úgy van kitalálva, hogy nem szimetrikus, hanem belehajlik a kézbe. és hát a jobb kézbe. :) van balkezes egér is, de hát akkor meg a családot kergetném ki a világból, ha folyton cserélgetni kéne. én is hozzászoktam már ehhez. :)

én villámgyorsan gépelek (kb. 10 éve űzöm), viszont a jobb kezemnél lévő numerikus billentyűzethez közöm sincs, jó nagy fekete folt, a fenti számokat használom.

2009. júl. 29. 10:11
Jajj, bocsi, a tekerős konzervnyitóra gondoltam, bár a régi hagyományos is megtanulható. :)
18. Sylvia81 (válaszként erre: 17. - Noj84)
2009. júl. 29. 10:09

:)

A konzervnyitó és az egér még annyira nem vészes, főleg, ha az elejétől bal kézzel tanulja. Amúgy az egeret átállítani nem olyan nehéz. Bár én balkezes létemre a jobbat használom. Ami viszont zavart, az a kávékiöntő... Ami viszont tényleg nagyon rossz, hogy a billentyűzeten minden speciális magyar betű a jobb kéznél van, és kisujjal kell elérni gépíráskor. És mivel én 21 évesen tanultam, a mozgáskkordináció fejlődése arra már befejeződött, és hát nem ment, hogy a kisujjammal eltaláljak az á-tól az enterig, úgy, hogy nem is nézek oda... Egyesre is vizsgáztam! :D Még jó, hogy összetett volt a vizsga és ez csak egy részjegynek számított, így összességében hármast kaptam (az átlag négyes lett volan, de mivel az egyik egyes, a szabály szerint nem kaphattam jobbat).

17. Noj84 (válaszként erre: 14. - Mariann7533)
2009. júl. 29. 09:28
na most ezen teljesen kiakadtam. nem elég, hogy már az oviban diszkriminálni próbálják, egész életében birkózzon a jobbkezes egérrel (mert nem fogja átszerelgetni mindenhol), meg a jobbkezes konzervnyitóval. (ja, ez persze tök alap lesz nála, te próbáld már meg ballal nyomni az egeret.) hihetetlen, komolyan mondom, hogy már oviban elkezdenek ezzel traktálni. ő kétkezes lesz, a párom nekem könyörög, hogy csavarjam már be azt a csavart, merthogy ő arra nem tud, én mindenfelé tudok, mert rákényszerít az élet. :) utálom, hogy mindig mi igazodunk a jobbkezesekhez, és a jobbkezesek ezt művelik már ovodás korunkban. kapják be! :) bocs, muszáj volt. :)
2009. júl. 28. 23:24

Szerintem addig nem kell parázni, míg a gyerek kiegyensúlyozottan növekszik és nem akarja senki befolyásolni a kezességét. Volt olyan ismerősöm, akit azért tartottak vissza 1 évig, mert még nem volt egyértelmű a kezessége. És semmi baja nem lett tőle, sőt! Mindent könnyen megtanult.


A diszlexiát, diszgráfiát és diszkalkuliát meg próbálják mindenre ráfogni, kezdve a méhen belüli, a szülés közbeni és szülés utáni enyhe oxigénhiányra is.

Unokatesóm diszkalkuliás, pedig még csak recesszíven se balkezes!

2009. júl. 28. 22:26

Nyugi!Az én fiam is bal kezes,izgultam is hogy fog tudni írni,nem fog-e maszatolni,stb...

A szépírás versenyre mindig őt küldik egyedül az osztályból,rajzolja a betűket.

Ezúton megnyugtatok minden balkezes gyermekű anyukát:parára nincs ok.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook