Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Akik mostanában kezdtek bele a babaprojektbe fórum

Akik mostanában kezdtek bele a babaprojektbe (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯
2016. aug. 30. 08:50

Mindenképp írok,ha változást tapasztalok :)


Egyébként tegnap reggel-délelőtt óta 37.0 a hőm. Ovum 21-22-én volt kb. (A mellem sem fáj még mindig,pedig a tapasztalat szerint minimum 2-3 napja fájnia kellene.) Lehet,hogy beágyazódás miatt van, vagy csak összeszedhettem valamit? Egyébként nem érzem magam rosszul. Kissé fáradt vagyok (tegnap jobban az voltam, végig tudtam volna aludni a napot),de semmi fejfájás vagy hasonló "megvagyok fázva érzés".

Bocsánat,ha buta kérdés,de kissé összezavar. Nem akarok fölöslegesen reménykedni.

420. Nyűzli (válaszként erre: 418. - Linett96)
2016. aug. 30. 04:55
Várjuk a tapasztalatot!! :) nekem a neve rémlik, valHol olvastam róla.
419. Linett96 (válaszként erre: 417. - Juhasznoemi)
2016. aug. 29. 19:16
Még annyit,hogy ez is tartalmaz valamennyi folsavat,és vény nélkül kapható. :)
418. Linett96 (válaszként erre: 417. - Juhasznoemi)
2016. aug. 29. 19:13

Inkább étrend kiegészítő. Javítja a petesejtek minőségét. Mivel nálam elvileg nincs gond (bár még hormonvizsgálaton,vérvételen nem voltam),így az ajánlott napi 1 tasakkal fogyasztom. Legkésőbb 3 hónap után kifejti a hatását.

Olvastam,hogy volt,akiknek a rendszertelen ciklusát is rendezte,de volt,aki azt írta semmit nem használt. Én egyenlőre hiszek az orvosomnak,ő nagyon sok ismerősömet megmentette már ill. segített nekik a babásodásban.

Amúgy 1 doboz gyógyszer olyan 12-15 ezer forint körül van,attól függ hol veszed,de 60 tasak van benne. Tehát ha a doki nem mond mást,akkor napi 1 tasakkal 2 hónapig elég.Nekem megér 1 próbát :)

417. juhasznoemi (válaszként erre: 416. - Linett96)
2016. aug. 29. 19:01

Szia!

Én nem ismerem ezt a készítményt. Ez is terhesvitamin?

2016. aug. 29. 18:33

Köszönöm,aranyos vagy :)


Egyébként innét próbálta már valaki az Inofolic-ot? Eléggé drága volt 1 doboz, és bár a dokim ajánlotta,jó lenne tapasztalatokat is olvasni. :)

Emellett D-vitamint és Femibiont kezdtem el szedni.Remélem tényleg használnak. :)

415. juhasznoemi (válaszként erre: 413. - 51b807067f)
2016. aug. 29. 13:22

Szia!

Köszöntünk a csoportban.Hasonló az én petefészek működésem is mint a tiéd. Remélem mihamarabb babás leszel te is. Drukkolok neked.

414. Linett96 (válaszként erre: 413. - 51b807067f)
2016. aug. 29. 13:20

Halihó!


Véletlenül a régi felhasználónevemmel írtam (valaki410) a kommentet,de annak már kértem a törlését,mivel azt 3-an használtuk pár éve és most regisztráltam egy új,sajáttal.

Légyszi nézzétek el nekem ezt a bakit,kicsit fáradt vagyok. :))

2016. aug. 29. 12:58

Sziasztok! :)


Szeretnék én is csatlakozni hozzátok,ha nem gond. :)

Egy kis infó rólam:

Nekünk ez a 7. próbálkozós hónapunk.

Múlt héten voltam nődokinál,mert kezdtem kicsit kétségbeesni,hogy esetleg valami gond van,és azért nem jön a baba. Erre ugye rátett egy lapáttal,hogy kb 5 hónapja szurkál a jobb oldali petefészkem (ezelőtt soha nem volt ilyen "tünetem").

A doki szerint minden rendben van,felírt pár gyógyszert (vagy inkább vitaminok,meg étrend kiegészítők).

Mint kiderült, a szurkálás oka az,hogy a jobb oldali petefészkem erőteljesen működik,hozzá képest a bal oldali semmi sem volt. Azt mondta pont azelőtt picivel volt tüszőrepedésem,meg is mutatta mindkét oldalt ultrahanggal,és a jobb oldali valóban nagyon szép volt (sok, nagy méretű tüsző).

Most ismét nagy lendülettel állok hozzá a dologhoz,és nagyon bízom ebben a 3 hónapban. :)

Még annyi,hogy a nemvárt időpontja 4-e vagy 5-e lenne, és még nem jelentkezett a szokásos mellfeszülés,ami nekem mensi előtt 1-1,5 héttel szokott lenni,illetve reggel nagyon-nagyon enyhén fájdogált a derekam (de ezt már lehet csak bebeszélem magamnak). :)


Bocsánat,ha kicsit hosszúra sikeredett,de próbáltam a lényeget leírni. :)


Legyen szép napotok,és megy a drukk mindenkinek! ;)

2016. aug. 29. 12:52
En is alig varom, hogy erkezzen egy kis csoppseg a csaladunkba 😍😍
2016. aug. 29. 10:58
Köszönöm juhasznoemi. Remélem úgy lesz. :-)
410. juhasznoemi (válaszként erre: 402. - STEPHANIE)
2016. aug. 28. 19:22
Nagyon sajnálom hogy így jártál. Drukkolok, hogy mihamarabb sikerüljön.
409. Nyűzli
2016. aug. 28. 15:24

Sziasztok!


Tudom...tudom... Türelmetlen vagyok meg stb... :) de két napja elkezdtem ovu tesztet használni jóstesztként..

Erősödik az LH csíkom. Le is fotóztam.. Holnap is csinálok. Valakinek tapasztalat vagy vélemény?

2016. aug. 28. 13:54

Nekem az előző terhességemnél a nőgyógyász az elevitet és a gravidát ajánlotta.Akkor még nem is volt olyan nagy választék a gyógyszerpiacon.Azt mondta bármelyik jó.Az első terhességemnél az elevitet szedtem,a másodiknál a gravidát.Semmi különbséget nem tapasztaltam a kettő között.A laboreredményeimmel sem volt gond,egyiket sem szedtem a terhesség végéig..

Most még csak folsavat szedek,majd ha megyek dokihoz,megkérdezem,hogy most mit ajánl.

407. Tünde1974 (válaszként erre: 401. - Cc7a88f96d)
2016. aug. 28. 12:12
Kedves Szöszke! Ez nem szemét, nőgyógyászok ezt is javasolják! :)Olvass utána! :) Mellékhatások pedig lehetnek bárkinél.
406. Tünde1974 (válaszként erre: 400. - Nyűzli)
2016. aug. 28. 12:10
Igen írom majd, egyenlőre semmit nem tapasztalok :)Pénteken 1 tblt-t, tegnap 2 tbl., ma reggel 1 tbl után még semmit nem tapasztalok :) Remélem így is marad!
405. cc7a88f96d (válaszként erre: 404. - Orchideavi)
2016. aug. 28. 11:11

Teljesen egyetértek veled!


Nekem folsavon kívül nem is ajánlott mást.Kérdeztem a terhesvitamint,amire azt mondta,hogy nem szükséges.Úgyhogy szerintem tényleg jobb konzultálni egy szakemberrel,minthogy minden vacakot beszedni...

2016. aug. 28. 10:11

Szerintem először is fontos, hogy olyan nőgyógyász foglalkozzon az emberrel, akiben meg tud bízni, és hasonlóan gondolkodnak a női egészséggel kapcsolatos kérdésekről. Én a dokitól kérdeztem meg mindent, ő nem javasolta a terhes vitamint, csak a D vitamint (szerintem azt nem is a terhesség miatt, hanem mert nekem volt egy mióma műtétem, és az előző orvosom is a D vitamint ajánlotta, elvileg ez csökkenti a ciszták, miómák kialakulásának esélyét, meglévők növekedését), és a folsavat.

És mivel megbízom benne, és azt látom rajta, hogy nem bombáz különböző termékekkel, nem akar minél több gyógyszerrel tömni, csak, ami tényleg szükséges, ezért hallgatok rá, és csak ezt a kettőt szedem.

Másrészt az orvos vizsgál meg, ő tudja az előzményeket, és ezek tudatában szerintem mindenkinek más az ajánlott. Egy ismerősömnek terhesvitamint ajánlottak, mert nagyon korán elment a baba, és ott a megtapadást kell segíteni valószínűleg. Úgyhogy ez teljesen változó. :)

403. juhasznoemi (válaszként erre: 400. - Nyűzli)
2016. aug. 27. 21:10
Szerintem sem lehet egyértelműen kimondani hogy mindenki egyformán reagál a terhesvitaminokra. Nagyon sokféle van a piacon.És igen is a terhesség előtt el kell kezdeni szedni. Én a Ceizler 1-est szedem. Az első terhességemkor Gravidát szedtem. A trimesztert is sokan dicsérik de volt aki azt mondta a ciklusát megbolygatta.Szerintem olvass utána és amelyiket jónak találod azt válaszd. Persze az orvost is meglehet kérdezni ez ügyben. Van aki az elevitre esküszik.
2016. aug. 27. 12:30
Helló Lányok! Én is csatlakoznék hozzátok. 29 éves vagyok, nagyon szeretnénk a férjemmel egy csöppséget. Sajnos áprilisban nekem volt egy missed ab műtétem, nagyon megviselt mindkettőnket. Ettől a hónaptól próbálkozunk újra, reméljük nemsokára sikerül. Egyébként a picink elsőre sikerült februárban, úgyhogy tele vagyok reménnyel. :-) Én Gravidát szedet. Üdv
401. cc7a88f96d (válaszként erre: 400. - Nyűzli)
2016. aug. 27. 11:41

Szerintem minden szervezet másképp reagál,úgyhogy van akinél megnől az étvágy,de van aki egyéb dolgot tapasztal.Szerintem kérj tanácsot egy dokitól,ki mit javasol.Én személy szerint rámutatva egy vitaminra,megtippelve hogy áá talán ez okés,hát semmiképp nem kezdeném el szedni...azért vannak az orvosok,hogy ilyesfajta tanácsokkal is ellássanak.

Remélem nem sértettem meg senkit,csak mindenféle szemetet sem jó beszedni...

400. Nyűzli (válaszként erre: 399. - Tünde1974)
2016. aug. 27. 08:41
Leírod majd hogy mit tapasztalsz?? fokozódó étvágy vagy bármi a vitamintól meg ilyenek. :) Köszi
2016. aug. 26. 23:31
Sziasztok! A DM-ben az A-Z-ig Mama vitamint nem találtam :( Trimesztert vettem, ma kezdtem el szedni. Jóéjt mindenkinek!
2016. aug. 26. 22:52
Sziasztok!Csatlakozhatok?3.babánkat tervezzük.Van egy lassan 8 éves és egy 5 éves kisfiam.Úgy érzem most jött el az idő,hogy jöjjön a kistesó.Ez az első próbálkozós hónapunk.Szeptember 3-ra NEM várom!
397. Isabelle002 (válaszként erre: 396. - Lilla0988)
2016. aug. 26. 20:31
Oh mi tortent?😞 Ne adjàtok fel!
2016. aug. 26. 20:29
Lányok! Elbúcsúzom, nem próbálkozunk tovább! Mindenkinek sok sikert, a kis mamáknak boldog babavárást és a próbálkozóknak mihamarabbi pozitív teszteket kívánok! :)
395. Nyűzli (válaszként erre: 393. - Trüffel)
2016. aug. 26. 19:43
Olyan jó lenne ha...... :)))
394. Nyűzli (válaszként erre: 392. - Zebracsikó)
2016. aug. 26. 19:42

Köszi a tippet! :)


valamit beszerzek!

393. Trüffel (válaszként erre: 384. - Nyűzli)
2016. aug. 25. 20:33
Én pontosan szept. 10-e körülre nem várom! :)
392. zebracsikó (válaszként erre: 391. - Nyűzli)
2016. aug. 25. 20:13

Nézd meg, mennyi van a bio vitaminitalban és mennyi a Femibionban vagy Elevitben vagy aCzeizel vitaminban.


A folsavnak akkor van a legnagyobb szerepe, amikor még az ember nem is tudja, hogy terhes. A velőcsőzáródásért felel az embrióban. S ez a folyamat annyira a megtermékenyítés elején van, hogy addigra le is zajlik, mire kiderül a terhesség maga.


Én biztos megtámogatnám a bio italt valami magzatvédő komplexszel. Ha nem is napi szedéssel, de kétnaponta, háromnaponta kiegészítheted az étkezésed vele.

❮❮ ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook