Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Ki miért ábrándult ki az ezotériából? fórum

Ki miért ábrándult ki az ezotériából? (beszélgetős fórum)


1 2
24. 0c4eeadbce (válaszként erre: 23. - 71ddaa07fa)
2020. aug. 18. 22:17
Jó neked. Èn nagyon beleástam magam
2020. aug. 18. 22:11
Sosem érdekelt, így ki sem ábrándultam belőle.
22. 0c4eeadbce (válaszként erre: 21. - Napsugár8)
2020. aug. 18. 22:09
Szabad akaratról csak onnantól lehet beszèlni, ha màr ismerjük a következmènyeket. A kútba is azèrt nem ugrunk, mert gyerek korunkban elmondták a szüleink , hogy belefulladnánk. A fulladást pedig el tudtuk kèpzelni már gyerekkènt is.
21. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - 0c4eeadbce)
2020. aug. 18. 22:00

"Ő teremtett minket megkísèrthetőnek, bűnre hajlosnak, stb... Ès mèg teremtett egy kísèrtőt is, hogy bűnbe is essünk. Ez nem szabad akarat ,hanem szivatás."


A szabad akarat alapján döntöd el, hogy engedsz-e a kísértésnek, és eszel-e az almából, akár mennyire is próbál rábeszélni a kísértő és az imádott Évád!

Ha valaki azt mondja, ugorj a kútba, megteszed???

Minden ember maga dönti el, hogy mikor mit tesz, hogyan cselekszik. Éppen ebben áll a szabad akarat lényege.

Nehogy már a késest hibáztasd azért, mert azzal nem kenyeret szeltél a rászorulónak, hanem a hátába szúrtad! Gondoltad, akkor sem éhezik tovább!

20. 0c4eeadbce (válaszként erre: 18. - Napsugár8)
2020. aug. 18. 21:38
Ha van Isten ès mindenható, akkor mindenèrt ő a felelős. Ő teremtett minket megkísèrthetőnek, bűnre hajlosnak, stb... Ès mèg teremtett egy kísèrtőt is, hogy bűnbe is essünk. Ez nem szabad akarat ,hanem szivatás. Mivel az első emberpár nem ismerte a rosszat, nem is tudhatta mit kockáztat, ha eszik a tudás fájáról. Ez olyan ,minha egy gyereknek megmondanád hol a csoki, ès amikor megennè jól felpofoznád èrte, holott tudtad ,hogy termèszetènèl fogva meg fogja enni. Tehát ha valaki számon kèrhető a teremtmènyi kapcsán, az pont Isten.
19. Érdekes73 (válaszként erre: 4. - Vigyefene)
2020. aug. 18. 20:51
Jó üzlet.
18. Napsugár8 (válaszként erre: 16. - Lávli*)
2020. aug. 18. 20:01
Éppen az a fejlődés, a továbblépés kulcsa, ha képesek vagyunk önmagunkkal szembenézni, ha képesek, hajlandók vagyunk elismerni a saját hibáinkat, és elismerni, hogy igen, ezt most elbaltáztam, majd legközelebb másként csinálom. De amíg valaki a hibákat, kudarcokat másra hárítja (és most totál mindegy, hogy Istenre, vagy a szomszédjára), és önmagát tévedhetetlennek, hibátlannak véli, hát az valóban nem fog tovább fejlődni, de nem is akar!
2020. aug. 18. 19:37

Szerintem az ezotéria többégében bullshit, ráadásul jól jövedelmező üzlett lett az utóbbi 20-30 évben.

És nem egyenlő a spiritualitással. Az asztrológia sem arról szól, amit a picha lapok hátsó oldalain olvasni lehet, nagyon komoly tudomány, elkötelezett asztrológusok húsz évet is tanulnak.


Engem mindig is tudattalan és a tudatalatti érdekelt, hogy pl. milyen programokat hozunk családilag, milyen kollektív nézőpontokat, csoport tudatosságokat tudunk beszippantani a környezetünkből. És hogy ezek hogyan befolyásolják az életünket, amíg ki nem takarítjuk az elméből.

16. Lávli* (válaszként erre: 15. - Napsugár8)
2020. aug. 18. 19:01
Az a probléma ezzel, hogy nem lehet fejlődni, tovább lépni, mert a fejlődés csakis az önmagunkkal szembenézésből indulhat ki.
15. Napsugár8 (válaszként erre: 14. - Lávli*)
2020. aug. 18. 18:58
Ezen én is megütközök esetenként. Ha valamit elbaltáznak, akkor az "Isten büntetése" és nem a saját hülyeségük. Ha valamit jól csináltak, akkor: látod, én ezt is tudom, én megcsináltam! :))
2020. aug. 18. 18:49
Én azt nem szeretem az ezozásban, hogy az emberek a bajt, rossz eseményt, saját hibáikat ... könnyen és nagyvonalúan valami felsőbbrendűben, vagy a csillagok állásában keresik, ahelyett, hogy szembe néznének önmagukkal és azt mondanák: ezt én csesztem el, nekem kell helyrehozni.
2020. aug. 18. 18:32
Engem mèg a feng shui- val lehet kikergetni a világból. Az ilyen beszólásokkal, hogy mit keres a halas kèp a falon ,mert akkor ezt vagy azt vonz be.
12. 0c4eeadbce (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2020. aug. 18. 18:20
Vannak, akik szerint ez nem számít.
11. 0c4eeadbce (válaszként erre: 3. - New(l))
2020. aug. 18. 18:19
Ez nagyon durva .
10. 0c4eeadbce (válaszként erre: 6. - New(l))
2020. aug. 18. 18:17
Èn is kos lettem volna, de 36. hètre születtem , így halak lettem.
9. unom (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2020. aug. 18. 16:53
Valamint ma jóval több bolygót ismerünk mint pl. 500 éve 😃
8. Napsugár8 (válaszként erre: 7. - Szeplakisz)
2020. aug. 18. 16:52
Valahol régen olyasmit olvastam, hogy a föld és a csillagok egymáshoz viszonyított mozgása és az időmérő óránk mozgása között van évente!!! 1-2 percnyi eltérés. Így a ki tudja mikor rögzített horoszkóphoz képest ma már teljesen másik dátumra esnek az egyes csillagjegyek kezdő-végző dátumai. Mert az évenkénti 1-2 perces eltérésekből az évszázadok, évezredek alatt napok-hetek tevődtek össze. Ezért van az, hogy a horoszkópban írottak ma már nem teljesen fedik az ember valódi jellemét, szokását.
7. Szeplakisz (válaszként erre: 6. - New(l))
2020. aug. 18. 14:54

Persze, én sem azért szerettem volna,hogy nyilas legyen, mert én is az vagyok.. Hanem, hogy ne legyen koraszülött. De az élet mégis úgy hozta, hogy 6 héttel előbb jött.


Az viszont, hogy valaki időzített szülést kér amiatt, azt borzasztó nagy felelőtlenségnek tartom. Nem is értem, hogy az orvos miért mehet bele.


Olyat hallottam már, hogy az orvosnak lefoglalt útja volt, pont arra a hétre, és az anyuka mindenképpen nála akart szülni, így még az utazás előttre időzetették a szülést...

Én sem örültem volna, ha nem a fogadott orvosomnál szülök, aki végigkísérte az egész terhességem, hanem egy idegennél, de emiatt sem variáltam volna.


De vannak, akik teljesen másképp látják a dolgokat.


Alapvetően a csillagjegyeknél az általában rájuk jellemző személyiségjegyekben látok némi valószínűséget. Egyes személyiségjegyek tényleg jellemzőek lehetnek bizonyos csillagjegy alatt született személyekre.. Nagy általánosságban véve.

De a napi-heti horoszkópban nem hiszek.

6. New(l) (válaszként erre: 5. - Szeplakisz)
2020. aug. 18. 14:44

Persze, nincs azzal semmilyen baj, ha az ember nézegeti, jópofa dolog. De hogy emiatt szülést indítani előbb??

Eredetileg én kos lettem volna, de 2 héttel korábban jöttem, így lettem halak.

5. Szeplakisz (válaszként erre: 3. - New(l))
2020. aug. 18. 14:12

Neee... Ez durva!


Annó én is néztem, hogy na vajh' mi lesz a gyerek csillagjegye, de csak pusztán kíváncsiságból, valamint azért is mert pont egyezett volna az én csillagjegyemmel.


Ugyanis én novemberi vagyok, a kisfiam pedig december 17-re volt kiírva. Ami szintén a nyilas.


Én is sokszor mondogattam, hogy csak nyilas legyen. Nekem november 23-án van a szülinapom. De igazából csak azért mondogattam, mert pont november 23-án töltötte volna a 36. hetet, és ha már nyilas, akkor nem lesz koraszülés.

Ennek ellenére a kiírt december 17. helyett jóval korábban, november 9-én megszületett. És skorpió lett. De valahogy a születése óta, egészen idáig eszembe sem jutott a csillagjegye. :)

4. vigyefene (válaszként erre: 1. - 0c4eeadbce)
2020. aug. 18. 12:53
Az ezotériát emberek találták ki mások hülyítésére, ugyanúgy mint a vallást.
3. New(l) (válaszként erre: 1. - 0c4eeadbce)
2020. aug. 18. 12:53
Egy tanfolyamon (nem ezós) volt egy nő, aki nem akarta, hogy az ikrei skorpió jegyűek legyenek, mert szerinte az borzalmas, és nem akar kínlódni velük, ezért előrébb hozatta a szülést. És volt orvos, aki ezért kivette a babákat korábban.:(
2020. aug. 18. 12:53

A hülyék mindig is többen voltak, akár az ezósok között is. Gondolod, hogy ott nincsenek? Szűrd ki őket, ez az egyetlen, amit tehetsz.


Én nem ábrándultam ki. Azzal foglalkozok, ami engem érdekel, a többi részletkérdés. És keresem a hiteles információkat, mert könnyű eltévedni.


A terhes anyáról meg annyit, hogy csőlátású. Bármilyen érdeklődési köre van, akár ezo, akár nem, ő akkor is csőlátású és csak a hülyeség marad meg neki. Erről nem az ezotéria tehet.

2020. aug. 18. 12:42
Nálam pl. olyanok vertèk ki a biztosítèkot, amikor egy terhes anya a születendő gyereke csillagjegyèn aggódott a legjobban, hogy ne ez legyen, hanem az. Volt, aki kijelentette, hogy xy jegyű gyerek nem kell ,mert az ilyen meg olyan. Ha nagy gond támad az èletben, akkor a jól hangzó bölcsessègek hirtelen semmit sem segítenek . Rövid èletvonalúak akik azt hiszik korán meghalnak stb...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook