Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ajándékozás olcsón. Ki hogy oldja meg? fórum

Ajándékozás olcsón. Ki hogy oldja meg? (beszélgetős fórum)


1 2
2009. nov. 30. 10:44
Hogyan kell bon-bon-okat készíteni?
18. babetthopp (válaszként erre: 15. - 9925394c3b)
2009. nov. 30. 10:20
Nagyon ügyes vagy!
17. Anka71 (válaszként erre: 15. - 9925394c3b)
2009. nov. 30. 10:19
Ez tündéri ötlet:)) Örülni fog a nagyikád.
16. Anka71
2009. nov. 30. 10:18

Van olyan ismerősöm, ahol öttagú a család, de egyszer régebben kikötötték, hogy mindenki saját készítésű ajándékkal lepje meg a másikat. Nekik bevált, szerintem is szép dolog. Lehet ez egy saját készítésű kispárna, citrom likőr, egy doboz sütemény, mozaikkal kirakott mécsestartó, de a lényeg, hogy nem csak lekapja az ember a hipermarket polcáról, hanem dolgozik vele.

Amúgy visszagondolva a karácsonyokra, én is annak örültem a legjobban, amikor egyik rokon kislány (másodéves varrónő sulis volt), az akkor kétéves lányomnak polár anyagból varrt egy overallt, sapival, sállal. Én elsírtam magamat, komolyan:)

15. 9925394c3b (válaszként erre: 14. - Babetthopp)
2009. nov. 30. 10:17
Én még nem állok túl jól az ajándékkészítéssel,de a nagymamám ajándéka kész. Elkértem a receptes füzetét,amit már nyúz 50éve és mindig írja bele az újabbakat....Mondtam h szeretnék leírni néhányat. Valójában pedig 2 nap alatt begépeltem az egészet, aztán megformáztam és a végén tettem bele képeket,attól függően, hogy kinek mi a kedvenc sütije....így a végére lett egy közel 100 oldalas könyvecske,le is spiráloztattam. Tehát itt a pénz a nyomtatás és a spirálozás. De ez nem túl nagy összeg,és mégis szerintem óriási meglepi lesz a mamának a saját receptjeit így látni....
2009. nov. 30. 10:13
Szeretnék adni, mert nekem is ez okoz örömöt! De mit? Venni még akkor sem tudnék mit, ha lenne pénzem rá. Készítenék valamit, mert időm mint a tenger. De mit?
13. Anka71 (válaszként erre: 7. - MENATI)
2009. nov. 30. 10:12
Ez nagyon aranyos, és praktikus, nekem tetszik:))
2009. nov. 30. 10:09
Sziasztok ajándék ötlet: Wellness csomag: Aromaterápiás relaxációs tusfürdő, testápoló, és fürdősó, exkluzív csomagolásban.
11. 3697406b65 (válaszként erre: 10. - 3697406b65)
2009. nov. 30. 10:07
mármint a betlehemes pénz
2009. nov. 30. 10:07
bocsi 2000 ft...
9. 44034071ca (válaszként erre: 4. - 35491a860f)
2009. nov. 30. 10:04
Egyet értek veled.
2009. nov. 30. 10:03

Emlékszem, amíg mi a nővéremmel kisgyerekek voltunk

, hogy vártuk mindig a karácsonyt. Kaptunk mesekönyvet, társast, stb., és mindíg úgy örültünk neki. Ezzel szemben egy mai gyerek (tisztelet a kivételnek) szerintem körberöhögne ha mesekönyvet kapna... A suliban jártunk betlehemezni, és mindig az ott összegyűjtött pénzecskénkből vettünk ajándékot a szülőknek-nagyszülőknek. Ez kb. 200 ft-ot tett ki. És mindig nagyon örültek.


Szerintem lehet olcsón ajándékozni, ez felfogás kérdése. Én sokszor nem magának az ajándéknak örülök, hanem annak h adhatok, és látom az örömöt. Legyen az bármi. Ma azt látom, h pl. egy ismerősöm is, a 10 éves unokájának 20!!!!ezer ft-ot adott tavaly karácsonyra is. Aztán csodálkoznak, ha a gyerek szemében nincs értéke a pénznek.


Mi idén nem fogunk egy nagy ajándékozást csinálni. Megcsináljuk a menüt, együtt leszünk, remélem idén végre minden családi konfliktus nélkül, és adunk egymásnak egy könyvet, vagy valami apróságot.

Nem az anyagiasság a lényeg. Mindig elszomorodom, amikor a családok adósságokba verik inkább magukat, csak vmi NAGYOT adjanak... Nem tudom, így hova jutunk.

2009. nov. 30. 10:02
Öttagú családom éveken keresztül sorshúzással dönti el kinek vesz, és kitől kap. Így mindenki csak egyvalakinek vesz és egyvalakitől kap.A sorshúzás már megvolt az ajándékokat nagyon várjuk.A mindenkori anyagi helyzet dönti el hány Ft értékben de egyenlően.Tavaly 5000 volt most 3000 persze forintban.Így mindenki kap és ad, és olcsón megússzuk.
6. Sirga (válaszként erre: 4. - 35491a860f)
2009. nov. 30. 09:57
Légyszi, beszéld rá erre a párom rokonságát! :) Ők olyan semminek-se-tudok-örülni, hiába-teszed-ki-a-lelked típusúak. :( Én meg bármit megtennék, hogy örömet lássak magam körül.
2009. nov. 30. 09:56

Hát például úgy, hogy nincs ajándékozás. Lesz szépen feldíszített karácsonyfa, finom ételek. Remélhetőleg hó is...és akkor mehetünk szánkózni, hógolyózni...


Évek óta senki, senkinek nem ad ajándékot. A gyerkőc pedig még túl kicsi (2 és fél éves), neki is bőven elég meglepetés lesz a karácsonyfa.

2009. nov. 30. 09:55

A legolcsóbban úgy lehet megoldani, ha tényleg nem azt nézi a megajándékozott, hogy mit kap tőled és az mennyibe kerülhetett, hanem azt, hogy egyáltalán gondoltál rá. De valljuk be őszintén, manapság már ez nem nagyon működik, mert túlontúl elharapózott ez az egész ajándékozási mizzéria.


Olcsón csak úgy lehet ajándékozni, ha a felnőttek nem vesznek egymásnak semmit és mindenki arra koncentrál a rokonságban, hogy csak a gyerekeket ajándékozza meg. Én is sokat gondolkoztam azon, hogy mit lehet olyan dolgokat olcsón vásárolni, ami mégis szép és "nagy" ajándék, de a végén mindig oda lyukad ki az ember, hogy nem tudja olcsón megúszni. Szerintem már tényleg hanyagolni kellene ezeket a nagy-nagy ajándékozásokat és inkább nagy karácsonyi családi összejöveteleket kellene tartani, ahol a családtagok esznek-isznak és örülnek egymásnak.

2009. nov. 30. 09:51
ez érdekes....:) én is várom a jó ötleteket:)
2009. nov. 30. 09:51
Nézz szét a karácsonyi készülődés című cikk hozzászólásaiban:)
2009. nov. 30. 09:50
Ajándékozás olcsón. Ki hogy oldja meg?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook