Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Aggódom a kutyám miatt fórum

Aggódom a kutyám miatt (beszélgetős fórum)


1 2
32. Kata@ (válaszként erre: 30. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 25. 07:13

Az én kutyámnak szokott ilyen lenni

.Nem eszik,mintha fájna a hasa.A kedve sem olyan.Másnapra meg semmi baja.Pedig ő nem eszik meg semmit sehonnan.Bent van mindig a házban és 8 éves.Nekünk is van,hogy sz@rabbul vagyunk....nem biztos,hogy meg mérgezték.Lehet tényleg csak elrontotta a gyomrát!Örülök hogy jobban van.

2022. febr. 23. 19:13
Maradjon is így:))
2022. febr. 23. 18:35

Már majdnem a régi a kutya. Délután már ugatott. Ugyan olyan mozgékony volt mint korábban.

A viselkedése olyan bizonytalan még. Mintha ő is megijedt volna vagy tudná, hogy a tyúkkal nagy hibát követett el.

De nem lehet rá haragudni.:) Inkább dícsértem minden mozdulatát.

29. libikóka (válaszként erre: 28. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 23. 14:40
Nem tudom,,,de drukkolok nektek.
28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Libikóka)
2022. febr. 23. 14:38

Ha így lenne, akkor evéssel az elmozdulhat, ugye? A torkába benéztem. Itt fent nincs csont. Figyelni fogom. Köszönöm!

De most megyek is ki hozzájuk elállt a havazás.

2022. febr. 23. 13:34
Köszönöm a segítő, aggódó hozzászólásokat!
26. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 24. - Bichi)
2022. febr. 23. 13:33

A mérgezésre azért gyanakodtam, mert ezt mondták azok, akiket felhívtam segítséget kérve, orvos telefonszámot kérve tőlük.

Reggel találtam meg a tyúk tetemét. Nen fogja ő alapvetően a tyúkot, de az ott vergődött beszorúlva és a kutya játéknak vélte.

Általában el is vannak kerítve a tyúkok, de most munkagépek járnak a kertre és azt a kerítést fel kellett szednünk.

Tudod én csak néhány hónapja élek itt. De vidéken nőttem fel. Mindig volt mindenféle állat a ház körül.

Attól, hogy tartjuk őket tiszteljük és szeretjük is őket. És épúgy aggódunk ha betegek, mint aki csak terápiás célokra tartja az állatot. Nálam a kutya és a macska, de még a tyúkok sem konyhai hulladékot esznek és naponta szeretve vannak. Játszom, beszélgetek velük. Még a tyúkokkal is.

25. libikóka (válaszként erre: 23. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 23. 13:23
Lehet hogy ostobaságot mondok,,de ha a hangja nem jön vissza lehet hogy csont akadt be neki.Figyeljetek azért.
24. Bichi (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 23. 12:31
A jövőre való tekintettel, ha tényleg megmérgezték volna másnap már nem lenne kit és hova vinni, csak fogni az ásót... Én elhiszem, hogy elszigetelten élsz, és gondolom a kutyához is más a viszonyod, mint nekem, de én az első gondolatnál, hogy megmérgezték rohannék vele az orvoshoz, ha kell biciklivel...
23. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2022. febr. 23. 11:07

Azt hiszem túl vagyunk rajta. A hangja még nem tért vissza, de már futkározik az udvaron.


Reggel a kertkapu alá beszorulva találtam egy tyúkot kibelezve. Abból ehette túl magát attól lett rosszul. Hogy még miért nem ugat azt nem tudom. Csak visszajön majd a hangja is.


Reggel legalább 20x telefonáltam, de nincs orvos a környéken aki kijönne.

22. libikóka (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 23. 11:05
Hogy van a kutyus?
2022. febr. 23. 11:02
Nem tudom mennyire ismered a magyar vidéki életet. Itt minden háznál tartanak állatot. Kutya, macska, baromfi, disznó, marha, ló, minden előfordul. A kutyát itt nem magányosság ellen tartják, mint a városokban a lakásokban. Ott persze van állatorvos minden sarkon!
2022. febr. 23. 05:55

Lehet csak simán beteg nem megmérgezték.

De ha ennyire elszigetelt helyen éltek én nem tartanék kutyát a helyetekben, ha nem tudjátok megoldani az állatorvost akkor úgyis el fog pusztulni...nagy valószínűséggel ez is fog történni hacsak nem olnvalami egyszerű gyomorrontás féle vagy szorulas lehet a háttérben amin már túl jutott az éjszaka

19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 17. - Andi6020)
2022. febr. 22. 21:05

Reggel mindenképp szerzünk orvost aki kijön. Mindegy mennyiért.


Remélem az éjszaka túl lessz rajta, lekűzdi. De orvosnak látnia kell. Nem akarok még egy ilyen éjszakát.

18. c9155193c4 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 22. 20:43
A tünetek alapján azt hiszem ennek a kutyának lőttek.
17. andi6020 (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 22. 20:39

Remélem nem lesz gond.

Írj majd reggel, hogy mi a helyzet.

16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - Andi6020)
2022. febr. 22. 20:34

Fagyállóra gyanakszom, mert volt itt a faluban, hogy tömegesen pusztultak az utcán élő gazdátlan kutyák.

A portán nem férhetett hozzá semmilyen mérgező anyaghoz.

Reggel, mikor söprögettem még ott ugrált körülöttem, játszottunk. Napközben lent dolgoztam a nagykerten. Nem tudom mikor mérgeződhetet meg.

Olvastam a fagyálló tüneteit. Nem olyan súlyosak a tünetek.

Bágyadt, étvágytalan. Nagyon mélyen alszik. Máskor felkapja a fejét felugrik minden kis zajra. Most erősen kellett simogatnom, hogy figyeljen.

15. andi6020 (válaszként erre: 14. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 22. 20:24

Hát például milyen mérgezés? Azt sem tudjuk. Semmit nem tudunk.

Fagyállónál hánytatni 30 percen belül érdemes csak.

Rágcsálóirtót ha evett, arra K vitamin kellene, de nyilván nincs otthon.

De amúgy is orvos kellene kb mindegyikhez.

A mérgezésnek amúgy lenne más tünete is, mint a bágyadtság és kedvtelenség.

Az inkább a Babézia tünete. De akkor fehér az íny, és barna a vizelet.

14. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - Andi6020)
2022. febr. 22. 20:17

Köszi Andi! A terv? Talán tudtok tanácsot adni, hogy mit adhatok neki ha esetleg ahogy gyanakszom mérgezése lenne.


Remélem nem olyan adagot nyelt be ami halálos lenne és reggelre jobban lesz!

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 11. - Rabankari)
2022. febr. 22. 20:13
Jó ötletek. Ebben a faluban a busz csak naponta 2x jár.
12. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2022. febr. 22. 20:10

Egy keveset evett. Mozgása, koordinációja rendben. Csak szokatlanul bágyadt, nem ugat. Nem, nem nyáladzik és az ínyét is rendben van.


Ma este bent alszik.


Nem szabad neki, de adtam talán 2 kortynyi tejet.

11. rabankari (válaszként erre: 4. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 22. 20:03

Akkor busz,vonat?Ismerős,rokon,kolléga aki elvisz kocsival?

Telkocsi szolgáltatás?

Szerintem kiírod a facebookra,hogy állatbarát segítségét kéred,aki elvinne ,kifizeted az üzemanyagot,simán lesz olyan aki jelentkezik azonnal!

Próbáld meg!

10. andi6020 (válaszként erre: 9. - Andi6020)
2022. febr. 22. 19:46
*rózsaszín
9. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 22. 19:45

Egyébként mióta tart ez? Eszik, iszik? Mozgása milyen? Tud menni rendesen? Nem nyálzik?


Nézd meg az ínye színét. Rózsaszív, vagy fehér?

2022. febr. 22. 19:43
Egy állattal bármikor történhet olyan, ami miatt orvoshoz kell vinni.Erre fel kell készülni.Biztos van olyan autós ismerősöd, aki elvisz.
7. andi6020 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 22. 19:41
Hogy tudnánk segíteni, mi volt a terv?
2022. febr. 22. 19:40
Akkor azzal nem sokat segítesz,hogy ide ki írtad.😕
2022. febr. 22. 19:31

Biztos van nagyon rendes szomszédod, aki segít.


Ha meg nincs pénzed állatorvosra, nagyon sajnálom!

4. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Rabankari)
2022. febr. 22. 19:29
Csak biciklim van. Állatorvos pedig 25 kilóméterre.
3. pteri (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. febr. 22. 19:27
Nyilvàn van valami baja. Ha nem megy ki az àlatorvos, a gazdànak kell elvinni. Ez nagyvàrosban is így van.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook