Aggódom... (beszélgetős fórum)


18. Sirga (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 25. 15:07
A nehéz fizikai munkáról jut eszembe - a sok más felvetett lehetséges ok mellett -, hogy hasonló problémát okozhat a rendszertelen étkezés (a leesett vércukorszint miatt - amit pedig a fizikai munka elősegít, illetve az étkezést is érdemes annak intenzitásához igazítani).
17. Soufflet (válaszként erre: 2. - Handymandy)
2023. jan. 25. 04:33

Dehogy nem.


2 perc sincs a betegre. Athuzzak a szovetet, ketten elmennek egy "konferenciara", es piacon van egy uj gyogyszer.

16. Soufflet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 25. 04:29

Hosszu tavon egyes altatok okoznak olyan memoriazavart, mintha valaki be lenne csipve, de ezt nem publikaltak. Ugy jobban lehet eladni. A gyogyszer kiserleyekben azt irnak, ami eladhato.

Nem kell pialni, meg gyogyszereket szedni.

15. OldPinokkio (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 25. 04:28

Az alvászavarokat okozó altatók hosszú távon tényleg károsíthatják az agyat, ezért fontos, hogy csak szükséges esetben és rövid időre szedjük őket. Azt is javasolnám, hogy beszélj párod orvosával arról, hogy milyen hatásai vannak az altatók hosszú távú szedésének, és hogy van-e más, alvászavarokat kezelő alternatíva.

Az alkoholfogyasztás is károsíthatja az agyat, főleg ha hosszú ideig és magas dózisban fogyasztják.

Ami a jövőt illeti, nehéz megjósolni, hogy milyen hatása lesz az altatók és az alkohol hosszú távú szedésének, de úgy gondolom, hogy minél előbb kezded el kezelni a problémát, annál jobb esély van a javulásra.

Próbáljatok minél több időt együtt tölteni, és találjatok olyan tevékenységeket, amik örömet okoznak nektek, hogy megtörjétek az unalmas időt és kicsit összekössétek az éveiteket.


Fordulj a helyi szociális szolgáltatásokhoz, hogy megtudjátok, mi az amit kérni tudtok, ha idős korotokban gondokat okozna nektek a mentális állapototok és a fizikai állapototok.

14. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 5. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 21:05

"Én rokkant nyugdíjas vagyok,így nem dolgozhatok."


Tudom nem a kérdésre ad választ, de tudd a rokkant ellátásod mellett is dolgozhatsz, annyi órában amennyiben tudsz, vagy akarsz, illetve nincs megkötve jövedelemhatár sem.


A kérdésre válaszolva: Az altató általában nem fejt ki memóriazavart, ellenben a 20 év alkohol, az bizony igen.

Forduljatok ezzel orvoshoz, a leépülést hátha ki tudják tolni.

13. Főnix3 (válaszként erre: 12. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 24. 18:08
Azt hiszem erre nagyon irigy vagyok! Nem tudom mikor aludtam ki magam utoljára! :P
12. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 11. - Simple)
2023. jan. 24. 15:38

Örülök.

alvással sosem volt gondom.

11. simple (válaszként erre: 8. - 5d8fd6c5cb)
2023. jan. 24. 15:02
Örülj neki, hogy nem volt rá szükséged.
10. handymandy (válaszként erre: 9. - Simple)
2023. jan. 24. 15:01
Tudom. De nagyon sokan úgy használják.😔
9. simple (válaszként erre: 2. - Handymandy)
2023. jan. 24. 15:00
Sem a frontin, sem a xanax nem altató.
8. 5d8fd6c5cb (válaszként erre: 4. - Marienka)
2023. jan. 24. 14:59

Olyan fura ezt olvasni, én még az életemben nem vettem be altatót...

pedig már múmia korú vagyok...-)

7. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - Marienka)
2023. jan. 24. 14:49
Értem,az jó hogy neked sikerült abba hagyni.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Globus)
2023. jan. 24. 14:48
Nehéz,fizikai munkát végez,ha hazaér örül ha pihenhet.Nem szeret eljárni sehová. Én rokkant nyugdíjas vagyok,így nem dolgozhatok. Így marad a házimunka meg az internetezés. Mondjuk csütörtökön megyek intézni könnyű rehabos munkát,remélem sikerül.Az is lekötne kicsit. Hát,ez van. Unalmas..
5. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Handymandy)
2023. jan. 24. 14:47
Nem olyan erős altatót szed. Viszont be kell valljam,régebben erősen ivott kb 20 évig. Semmi baj. Tudod,a párom már kibulizta magát míg én a pszichiátrián voltam évekig,13 éves koromtól. Nehéz,fizikai munkát végez,ha hazaér örül ha pihenhet.Nem szeret eljárni sehová. Én rokkant nyugdíjas vagyok,így nem dolgozhatok. Így marad a házimunka meg az internetezés. Mondjuk csütörtökön megyek intézni könnyű rehabos munkát,remélem sikerül.Az is lekötne kicsit. Hát,ez van. Unalmas..
2023. jan. 24. 14:39
Minden altató lassítja az embert.. és kevésbé tud összpontosítani. Jó pár évvel ezelőtt én is kaptam gyógyszert amitől iszonyat kába voltam.Sokat olvastam erről és beszéltem olyan emberekkel, akik okosabbak nálam :) és rávezettek arra, hogy a probléma kiváltóját kell megszűntetni és akkor rendbe jön minden. Nekem a munka miatt voltak alvási problémáim.. így otthagytam.. Emlékszem, azon a napon amikor felmondtam, hazamentem, letusoltam.. ledőltem kicsit este 6 kor és másnap 10 kor keltem, altató nélkül... Nekem azóta nincs szükségem ilyen bogyókra :)
3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 14:38
Dolgoztok? Van program minden napra, ami leköt?
2. handymandy (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. jan. 24. 14:34

Az altató nem tesz ilyet, hacsak nem a legerősebb frontine vagy xanax, amit szed.


Mondjuk így nem tudom mennyire vagytok egymásra jó hatással, 2 ennyire fiatal ember,hogy lehet mégis ennyire öreg?😔 Már bocsánat hogy ezt írom,de ledöbbentem,mikor írtad mennyi idősek vagytok.😳 Sokunknàl most indul az élet.🥳

2023. jan. 24. 14:18
Lassan 23 éve együtt vagyunk párommal. Pár éve sajnos alvászavarai lettek,és altatót szed. Azóta észre vettem rajta hogy feledékenyebb lett. 49 éves lesz idén. Én 43 és mentálisan beteg vagyok,sokszor elfelejtek én is dolgokat,összezavarodok stb. Nyugtatókon élek sajnos. Lehet,párom agyát hosszútávon károsítja az altató? Mi lesz ha még idősebbek leszünk? Gyerekünk nincs,persze nem várnánk el hogy gondunkat viselje idős korunkba..Szóval félek a jövőtől. Normális válaszokat szeretnék. mit tehetnék?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook