Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A védőnő magas vérnyomást mér, itthon normális értékeket mérek, az eddigi leleteim rendben vannak. Jogosan aggódom? fórum

A védőnő magas vérnyomást mér, itthon normális értékeket mérek, az eddigi leleteim rendben vannak. Jogosan aggódom? (tudásbázis kérdés)


1 2
2012. jún. 5. 10:57
Folyamatosan mérem.. rendben van. A psz. az néha magasabb szokott lenni, de ha ledőlök fél órára, akkor az is normalizálódik. Holnap lemegyek a védőnőhöz, kíváncsi leszek ott mennyit mérünk. Lehet, hogy megint viszek vizeletet, az a biztos.
30. katie_rose (válaszként erre: 28. - EsztyMorgan)
2012. jún. 3. 13:15

Nekem mostanában inkább alacsony szokott itthon lenni.. Néha 100ig sem megy fel. De ez a jobbik rossz. :)

Ha nincs fehérje a vizeletedben és otthon jókat mérsz,akkor ne aggódj! :)

29. Böbe071 (válaszként erre: 26. - EsztyMorgan)
2012. jún. 2. 13:41

35 hét nézd meg) www.kolak.hu


Hiába gyogyszer nem segitett doki nem kockáztatott na meg 2 percessel indult spontán szóval rohant a csepp a tesokhoz)most 3hos 5kg)

28. EsztyMorgan (válaszként erre: 27. - Katie_rose)
2012. jún. 2. 09:34
Hát ez az, hogy az én védőnőm is tök rendes, aranyos, kedves. Néha két méredzkedés vagy akármi között beszélünk mindenről, csak a lényegről nem :)) ehhez képest mostanában ha nála mérjük a vérnyomást akkor magas értéket kapok. Itthon épp ezért jegyzetelgetem, eddig szerencsére nem jött ki magas érték, remélem nem is fog.
2012. jún. 2. 09:29

Nekem is magasat mért a védőnő. Itthon mindig 100/70 körül van. Pedig a védőnőm kedves és barátságos...de az a fránya fehér köpeny amit hord. :)

Csinálj vérnyomásnaplót illetve írass fel a háziorvosoddal olyan bogyót,amit vészhelyzet esetében be lehet venni. (mármint ha otthon pl 160-at mérnél). Ha előfordul,hogy otthon is magas és ezt nyugalmi állapotban méred,akkor meg nincs mese, irány a doki.


17 hetes múltam :)

26. EsztyMorgan (válaszként erre: 25. - Böbe071)
2012. jún. 2. 09:27
mennyire jött korán?
2012. jún. 1. 22:32
Pont ez miatt lett kora babám..( pedig sosem volt bibi a vérny som.(
2012. jún. 1. 20:29
Vérnyomásom rendben. Pulzusszám kicsit magas, de direkt lépcsőzés után mértem. Holnap megint jegyzetelek :))
23. torkos
2012. jún. 1. 15:25

Nekem volt, hogy az is befolyasolta a vernyomasom, hogy beszeltem-e meres kozben :)

aztam volt, hogy azert volt magas, mert kicsit szaporabban mentem a vedonohoz. nem siettem, csak epp nem setaltam.

nekem ez nagyon meg tudta nyomni!

Onmagaban emiatt szerintem nem kell aggodni. Ha mas "rossz ertekek" parosulnak vele akkor esetleg

22. EsztyMorgan (válaszként erre: 20. - Aniju)
2012. jún. 1. 14:17
Lehet.. de az zavar, hogy "ennyire". Bár az igaz, hogy mindig is utáltam a doktorokat.
21. Cippora (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. jún. 1. 13:25
Ismerős,nekem mindig 140-es vérnyomást meg 120-as pulzust mértünk.Küldtek egy-két vizsgálatra,persze én tudtam,hogy semmi gond nem lehet,mert itthon mindig tökéletes értékeket mértem.Vicces mert sem az orvosoktól,sem a vértől nem félek,és mégis.De aztán megszokták,hogy "izgulós" vagyok,és nem foglalkoztak vele.A vége fele meg már rendes értékeket mértek ők is.
20. aniju
2012. jún. 1. 12:42

Nekem a terhesség elején volt ultra magas, pár hétig, aztán szépen beállt.


de tök mindegy, mikor mentem védőnőhöz, mindig magas volt. Szerintem kis izgalom azért mindenkiben van. :)

19. 6b006fc769 (válaszként erre: 15. - EsztyMorgan)
2012. jún. 1. 12:09
szerintem ez jó jel:)
18. 298b15dfdd (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. jún. 1. 12:08
Bármelyik dokinál mérik,mindig 140 körüli az érték,itthon meg jó ,ha eléri a 100-at.Nálam ez az izgulás jele.:)
17. virus2008 (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. jún. 1. 12:06

Fehér köpeny fóbia sok embernél jellemző.Akár 50-60 al is lehet több a pumpád.

Ha beviszed a mérési adataidat amit otthon mérsz az a mérvadó.


Nem tudsz ellene semmit tenni.Ilyen vagy, igyál előtte egy teát :)Más ötletem nincs.

16. EsztyMorgan (válaszként erre: 14. - Hedi13)
2012. jún. 1. 12:02
Persze, hogy mérem. Most pár óráig nem, mert még kicsit stresszes vagyok.. de ebéd után megnézem. És megint jegyzetelni fogom. Az a biztos.
15. EsztyMorgan (válaszként erre: 13. - 6b006fc769)
2012. jún. 1. 12:02
Én nem vizesedem.. még meg is jegyeztem a védőnőnek, hogy olyan a bokám, mint a pálcika.
14. Hedi13
2012. jún. 1. 12:01

Szia! Nálam is így volt. Mire beértem a védőnőhöz, vagy ctg-re, magasabb volt a vérnyomásom, itthon normális. Egyrészt az izgalom miatt, másrészt terhesen egy jó kiadós séta is megterhelő lehet.

Azért otthon nézegesd a vérnyomásod, nehogy mégis baj legyen.

13. 6b006fc769 (válaszként erre: 11. - EsztyMorgan)
2012. jún. 1. 12:01
Nekem csak a 36-37. héten jelent meg a fehérje, de már félidő előtt kezdett a vérnyomásom felkúszni és vizesedtem is.
12. pidiko
2012. jún. 1. 11:59

Szia:)

Szerintem a doki látványától meg izgulsz sok ilyenről hallottam már nekem is magasabb volt a vérnyomásom mindig a védőnőnél.

Apum is így van a dokinál mikor mérik neki magas otthon meg jó még a 24 órás is az volt neki jó mondjuk ő nem is babás:)

11. EsztyMorgan (válaszként erre: 4. - Serry)
2012. jún. 1. 11:57
Mikor a múltkor így jártam, akkor mondta Mariann, hogy majd vigyek be vizeletet, mert abban ha lesz fehérje, akkor ne is csodálkozzunk, ha magas a vérnyomásom. Ma vittem be: negatív. Visszanéztük az eddigi leleteket: sehol sem volt fehérje a vizeletben.
10. EsztyMorgan (válaszként erre: 7. - Bandi68)
2012. jún. 1. 11:55
Persze. Le is vannak jegyzetelve. Naponta kb 4-5-ször mérem, különböző időpontokban és itthon mindig jó. Még lépcsőzés után is..
9. *Vinike* (válaszként erre: 6. - EsztyMorgan)
2012. jún. 1. 11:54
Az első gyereknél még nekem is csak ennyi volt. Évről évre rosszabbodik sajnos.:(
8. EsztyMorgan (válaszként erre: 5. - 3c111cc40f)
2012. jún. 1. 11:54
A házi dokinál is magas.. mert nálunk úgy van, hogy egy épületben van a védőnő és a házi dokim, így csak át kell mennem. De ma már mondtam is a doktornőnek, hogy csak vérnyomást mérni jöttem, de úgy felspannoltam magam, hogy tuti magas lesz, és igazam is lett.
2012. jún. 1. 11:54

Ha ez téged vigasztal én pont ugyanígy voltam, 145/100 körüli értékek voltak szinte mindig a védőnőnél, otthon meg teljesen normális.

Szerintem is ízgulsz...

Egyebként mikor bementem a kórházba szülni akkor 150 volt, de nem lett semmi gond.

Ha nagyon magas a doki vagy a védőnő úgyis tudja, hogy mit kell csinálnia.

Meghát gondolom elmondtad a védőnőnek, hogy otthon meg normális volt a vérnyomásod.

6. EsztyMorgan (válaszként erre: 3. - *Vinike*)
2012. jún. 1. 11:53
Valamennyi izgalom persze van bennem, de nem ilyen remegő módon. Igazából eddig jók voltak az értékeim, esetlegesen a pulzusszámom volt magas. De az utóbbi egy hónapban mindig így járok. Voltam már házidokinál, EKG-n, belgyógyászaton: ott oké volt minden.
5. 3c111cc40f (válaszként erre: 1. - EsztyMorgan)
2012. jún. 1. 11:53
fehér köpeny szindróma. Én is védőnő vagyok és az a tapasztalatom hogy előbb-utóbb tényleg magas lesz a vérnyomásod. Menj el háziorvoshoz és ott is méresd meg, ha eddig még nem küldött a védőnő. Ha ő is magasnak találja, majd elküld terhes belgyógyászatra
2012. jún. 1. 11:52
Semmi gáz, úgynevezett fehér köpeny magsavérnyomásod van. Ezt azt jelenti,ohgy a rendelőben stressz hatásra mindig magasabb. Lehet ezt is szűrni. mond el ezt a védőnőnek.
2012. jún. 1. 11:51
Semmit nem tudsz tenni. Nekem mikor belgyógyászatra kellett mennem 142 volt a pulzusom,és 150 a vérnyomásom. Ráírták a papírmra,hogy fehérköpeny láttán hypertóniás,és tachycardiás. Ennyi. Itthon minden rendben. A védőnő beírja,amit reggel itthon mérek,mert ott mindig kétszer annyi. Orvosnál szó szerint pánikrohamot kapok. Remegek,izzadok,ver a szívem. Ahogy kijövök kutya bajom.
2012. jún. 1. 11:50

Pedig izgulsz, ez nyilvánvaló.

Mennyire magas?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook