Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Abonett vs kenyér fórum

Abonett vs kenyér (beszélgetős fórum)


19. ecc37797d3 (válaszként erre: 18. - A14deb9047)
2011. márc. 24. 19:56
Hűűű,ilyet most szívesen ennék,nyami..:)
2011. márc. 22. 21:05
Néha azért jó egy finom, frissen sült kenyér liba vagy kacsazsírral, megsózva, paprikázva, lilahagymával...
2011. márc. 22. 20:58
Én se eszek kenyeret,bár régebben se ettem sokat.Pászkát,puffasztott rizsszeletet,vagy esetleg abonettet eszek,bár ma kivételesen ettem zsemlét is,mert az se jó ha sok mindent megvonok a szervezetemtől.Meg egy kis pizzát is eszek most,mert ma bűnözés van:)Nekem ezektől a rendelt kajáktól volt egy kicsit megpuffadva a hasam:pizza,tészták,stb,ezért is hanyagolom már ezeket az ételeket.
2011. márc. 17. 19:29
Örülök, hogy ennyien válaszoltatok! Én is nagyon szeretem az Abonettet és azért is voltam rá kiváncsi hátha valaki okosabb a dologban, hogy mennyire is egészséges. Nekem a korpás a kedvencem! Tökjól eleszegetem mindenhez. Ma pl. reggelire 3 szelet abonett, sok sok sok koktél paradicsom :) aprított tonhal és cottage cheese! Nagyon fincsi volt:) És amúgy amióta abonettet eszem azóta nem puffad a hasam, mert régebben észre vettem h nagyon pufizik ha rendes kenyeret eszem...szerintetek mi miatt? Élesztő miatt??
2011. márc. 17. 11:31
Én is ezt probálom enni kenyér helyett, mert a kenyér sajnos nagyon hízlal. Nekem a kukoricás a kedvencem:)
2011. márc. 16. 21:30
Ettem ilyet kb. 1 évig kenyér helyett minden nap. Ez kb. 3 éve volt, azóta rá se tudok nézni, úgy megutáltam. Szóval ne ezt edd minden nap :D.
13. Veronika27 (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2011. márc. 16. 21:19
Viszont ízetlen :S Nekem is van, de megenni már nem vagyok képes...
2011. márc. 16. 21:16
Akkor inkább a macesz. Az tényleg több soron ellenőrzött és természetes.
11. miel77
2011. márc. 16. 21:16
A dm-ben lehet kapni wasa kenyeret az is hasonló mint az abonett, csak azt hiszem teljes kiőrlésű rozsos, régen azt ettem, csak mára már lusta vok külön elmenni érte, nagyobb boltokban meg tom lehet-e kapni, még nem is figyeltem.
10. Veronika27 (válaszként erre: 9. - Anyuci macuci)
2011. márc. 16. 21:12
Persze, hogy lehet.
2011. márc. 16. 20:59
A nagy szupermarketekben lehet kapni?
2011. márc. 16. 20:54
Mindenképp egészségesebb az Abonett. Nem terheli meg a gyomrot és élesztő sincs benne. A teljes kiőrlésű vagy különböző gabonákból készült pedig jó hatással van a bélműködésre. Mióta ilyeneket eszek, minden nap tudok nagyvécézni és nem is hízom. Főleg a rozsost szeretem a Spar Vital termékei közül.
2011. márc. 16. 20:53

Szia! n is az abonettet vagy más hasonló terméket eszek. Már 2 hete nem ettem kenyeret. (Valójában 1 hét alatt kb 1 szeletet, mert néha hiányzik, de soha nem voltam annyira kenyeres.)

Az abonettet én sovány ízes sajttal kenem, vagy vajjal,mintha kenyér lenne. Ezt nassolom 2 étkezés között is, ha nincs nálam gyümölcs (ez mindig van) Eleinte én is többet ettem, ma már reggelire elég 2 szelet megkenve. Én nagyon szeretem. (pörkölthöz persze ne ezt edd :-))

2011. márc. 16. 20:34

Én reggel ált. szeletelt teljes kiőrlésű kenyeret eszem, este vagyis vacsorára már abonettet.

Ha figyelsz a mennyiségre a kenyérnél akkor biztos tudsz fogyni is.

Hogy mi egészséges és mi nem?

Ennyi erővel ne is vegyünk levegőt... :-(((

2011. márc. 16. 20:34

én eszem az abonett-et,és nekem jó.Ugyanúgy megkenem,mint a kenyeret,és elég.Az is igaz,h eleinte talán 3-4 szeletet ettem,de már 2-3 is elég.:-)

Próbáld ki,aztán meglátod,h megéhezel-e tőle,meg ízlik-e,de az tény,h sok ízben van

2011. márc. 16. 20:27

Sziaaaa!


Én szoktam enni, meg van egy csomó ízben is :) általában kenyér helyett reggelire 2-3 szeletet. de annyira nem lakom jól tőle, tényleg sokkal kevesebb benne a kalória + teljes kiőrlésű. De egyébként a wollkorn toast kenyér is jó sztem, abban asszem 1 szeletben 52 kalória van.

2011. márc. 16. 20:26

én azt hallottam, h nem jó:( és a kenyér amúgy is finomabb:D

próbálkozz esetleg tk. vagy norbi kenyérrel, abban kevesebb a kcal.

2011. márc. 16. 20:26

tényleg csak annyi kcal van benne, tehát ha a kenyeret lecseréled abonettre, és persze csak 1-2 szeletet eszel meg belőle, fogyni fogsz..


..hogy mennyire egészséges kaja amúgy, azt passzolom

2011. márc. 16. 20:21

Szijasztok!


Mi a véleményetek, tapasztalatotok az Abonett exdurált kenyérrel kapcsolatban? Egészségesebb mint a kenyér? Állítólag 16kcal-t tartalmaz 1 szelet, míg egy szelet kenyér 150kcal..valóban így van, vagy csak újabb népbutítás és ugyanolyan hizlaló és egészségtelen mint a fehér kenyér

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook