Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Ablakos szakember ( nyílászáró ) képzés önmagában ér valamit? fórum

Ablakos szakember ( nyílászáró ) képzés önmagában ér valamit? (tudásbázis kérdés)


14. syria (válaszként erre: 8. - Levarosbukta)
2022. okt. 30. 09:43
Ahhoz, hogy legyen tartalék, ha valamiért nem tud dolgozni. Vagy ha elromlik az autó, vagy egy nagyobb értékű eszköz, ne kelljen miatta leállni; és lehetne még sorolni.
13. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - De82bd5a12)
2022. okt. 30. 07:10
Sok igazság van benne!
12. de82bd5a12 (válaszként erre: 9. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 30. 06:54
Dolgoztál építőiparban? Én burkoló akartam lenni, elmentem egy kőműves mellé (burkolást is csinált), dolgoztak velünk együtt festők. Nekem az ő munkájuk tetszett a legjobban. Szerintem egy dolgot érdemes csinálni először és azt jól. Nem igaz az, hogy egy jó szakembernek ne kellene képeznie magát folyamatosan. Nemcsak arról van szó, hogy a technikáját finomítja, hanem az anyagismeret szintén nélkülözhetetlen. Egyre jobb anyagokkal dolgoznak ma már. Most pörög az építőipar, mert felülről locsolják bele a pénzt, de nem lesz ez mindig így és eljön az az idő, amikor a szakemberek élnek meg, a kóklerek meg majd leshetnek.
2022. okt. 30. 06:01

A "nyílászárók beszerelése" a TEÁOR 4332 szám alá tartozik.


Hogy szakmai végzettséget igazoló bizonyítvány nélkül végezhető-e, az alábbi linken regisztrálva lehet lekérdezni:


[link]


A nyílászárók gyártásához az asztalos szakképesítés kötelező. Amennyiben a cseréjét is szakképesítéshez köti, és az nincs meg, akkor egyéni vállalkozóként nem végezhető, csak társasági (BT. KFT.) formában.


Vagy egy ilyen tev.-et folytató társaságnál alkalmazottként meg lehet tanulni a többi szakitól, és aztán ügyeskedni sógor-koma-jóbarátnál.

2022. okt. 30. 05:11
valamit biztos ér
2022. okt. 30. 04:19

Gondoltam kombinálnám mondjuk a festéssel. A burkoló is tetszik, bár inkább a melegburkolás. Nem tudom ez úgy járható út-e.

Klímaszerelőt is néztem, de az kb egy villanyszerelőre épülő kiegészítés.

Vízszerelésnél ezek az apró munkák érdekelnek,mint mosógép beszerelés, WC kicserélés.

Nem tudom ez így rentábilis lenne-e a piacon.

8. levarosbukta (válaszként erre: 4. - Syria)
2022. okt. 29. 22:42
Mihez kell az az 5 milla?
2022. okt. 29. 22:41
Ablakosnak egyéni vállalkozóként felejtős. Minden ablakcsere minimum kétemberes meló. Drága szerszámokkal dolgoznak és kell egy viszonylag nagy autó is. Meg nem árt ha ért a kőművesmunkához is. Az utólagos javítások miatt. Télen felkopik az állad, mert akkor nem igazán cserélnek ablakokat. Festeni meg még karácsony hetében is festetnek az emberek.
6. katt2 (válaszként erre: 4. - Syria)
2022. okt. 29. 22:09

Miért kell 5 millió egy vállalkozás beindításához? Egy festő, burkoló, viz-gáz-fűtésszerelő, vagy villanyszerelő eszközigénye nagyon kicsi az 5 millához képest. Erre minden kezdő képes. A probléma inkább a szakmai tudás megszerzése. E nélkül előbb-utóbb éhenhal.

Én úgy tanultam meg a burkolást, hogy láttam egy építkezést, bementem és megkérdeztem a szakit. Utána megcsináltam egy komplett konyhát, fürdőszobát. Egyébként, az interneten vannak tutoriálok, bármit meg lehet tanulni. A probléma az, hogy nagyon kevesen akarják igazán megtanulni, megérteni, hogy mit, hogyan. Egy igazán jó burkolóra fél évet kell várni... Egy rendesebb festő belső munkákat csak télen vállal el. Egy gázszerelő csak akkreditálással kérhető fel munkára. Nem egyszerű, de ezek megbízhatók.

5. de82bd5a12 (válaszként erre: 4. - Syria)
2022. okt. 29. 20:49
Gyakorlatot megszerezheti vállalkozó mellett. Láttad mennyit keres egy festő, alkalmazottként? Ne azt nézzük már, mi miért nem működik.
4. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 29. 20:48

Gyakorlat, eszközfelszereltség nélkül szép/okos lehetsz, de megélni nem tudsz, legyen szó bármilyen szakmáról.

Van most minimum 5 milliód a vállalkozásod beindításához?

3. de82bd5a12 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 29. 20:47

Szia! A nyílászáró beépítő is jó szakma, csak mondjuk - sokan nem gondolnák - nehéz. Minden szakember megél, aki jól csinálja (még azok is, akik rosszul).


Burkolónak az az előnye a festővel szemben, hogy nem kell létrázni, viszont rengetegszer le kell hajolni, nekem a festők munkája jobban tetszik, bár pl. csiszolni nem olyan kellemes.

2. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. okt. 29. 20:34
Előbbi ötleted jobbnak tűnik.
2022. okt. 29. 20:06

Sok szakmával szemezgetek. Szerintem egy hasonló kérdésemet már láttátok. Akkor a burkoló - festő kombót nézegettem, ám ez az ablakcserés szakember se olyan hülyeség, és lényegesen rövidebb mint az utobbi ketto.

Szerintetek egy maszek / egyenli vallalkozo aki ablakokat es redonyoket cserel meg tud élni?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook