Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A vezetékes víz szolgáltatásának korlátozása fórum

A vezetékes víz szolgáltatásának korlátozása (beszélgetős fórum)


1 2
16. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Zöld Írisz)
2018. márc. 9. 15:46
Majd azért írd meg, hogy mi volt az oka, és hogyan rendeződött!!
15. Piroska52 (válaszként erre: 13. - Smirnoff)
2018. márc. 9. 15:17

nálunk a nyáron cserélték a vizórát,valamit nem húztak meg rendesen,

a férjem vette észre hogy csöpög a viz az óra előtt,

telefonáltam,kijöttek meghúzták a csavart,

csak akkor fizettünk többet mikor a fürdőszobában volt csőrepedés, a szomszéd szólt hogy vizes a fal,

nem mindig lehet észrevenni,attól függ hol van a baj,

2018. márc. 9. 15:02
Szerintem ennyiért nem zárják el.
13. Smirnoff (válaszként erre: 10. - 12d083b51b)
2018. márc. 9. 14:54

Vagy látszana, vagy nem. Itt olyan sártenger, és hatalmas pocsóták vannak, ahogy olvad a hó, hogy simán elbújna.

1 m után sem fizettethetnek, mert a vízóra előtt csak ők nyúlhatnak hozzá (vagyis én hiába jelentem a hibát, ha ők nem jönnek ki), meg mivel nincs mért mennyiség, hasra ütéssel nem számlázhatnak.

Az meg tapasztalat, hogy nem kapkodnak. Mikor nekem a vízóra előtt folyt a víz, közölték, hogy aznap már csak 1-1,5 óra van a munkaidőből, úgyhogy nem jönnek ki. Holnap meg majd meglátjuk. Délutánra oda is értek. Az kérdés sem volt, hogy mekkora távolság van a közterülettől.

2018. márc. 9. 14:47
Egyébként pedig zárj el odabent minden csapot, minden akármit, és nézd meg, hogy a vízórád pörög-e. Ha igen, akkor egész biztos csőtörés, ha nem, akkor meglehet, hogy karbantartás. De egy telefon mindenképp kell.
11. Piroska52 (válaszként erre: 4. - Zöld Írisz)
2018. márc. 9. 14:45

nem!!! ,csak akkor zárják el és veszik le a vizórát,ha már többszöri felszólitás után sem fizeted ki,

akkor se szó nélkül,

alá is kell irnod,hogy leszerelték,

valahol csötörés van,vagy javitanak valamit,

a lányoméknál ugyaz ez volt,

javitottak valamit ,nem volt viz,

nyugi majd visszajön,

10. 12d083b51b (válaszként erre: 9. - Smirnoff)
2018. márc. 9. 14:41

Így van, telekhatáron belül 1 fm-ig a szolgáltató tulajdona a csőhálózat, bár ha ott van a csőtörés, akkor az már látszana, hacsak a víz nem pont a lakóépület alá talált magának utat.


Egyébként gondolj bele: voltak ezek a kemény fagyok, a csőhálózat öreg, valahol elfagyott, és most, hogy az idő melegszik, az a kis db. jégréteg, ami eddig befedte a csőtörést, most elolvadt, a víz szabadon nem csak folyik, ömlik!! valahova!! Vagy éppen már a csövet körülvevő földet mosta el onnét, és azért tud másfelé folyni, és nem a te lakásodban!

9. Smirnoff (válaszként erre: 5. - 12d083b51b)
2018. márc. 9. 14:36
Ha a vízóra előtt van csőtörés akkor nem kell fizetni akkor sem, ha telekhatáron belül van. Persze attól még jobb minél előbb szólni, már csak azért is, mert mindjárt letelik a munkaidő (ha még nem telt le), aztán akkor akár hétfőig ki sem mennek, és ha ez okozza az elégtelen nyomást, akkor IJB.
2018. márc. 9. 14:36
voltam a 2 szomszédomban, sajnos ők sincsenek otthon.
2018. márc. 9. 14:33
Egyébként az utcában a gerincvezetéken saroktól sarokig van egy-egy u.n. tolózár, akkor azt a szakaszt le tudják zárni. De az esetben nemcsak nálad nincs víz, hanem a szomszédoknál sem!!
2018. márc. 9. 14:33
5. 12d083b51b (válaszként erre: 4. - Zöld Írisz)
2018. márc. 9. 14:31

Nem szedik le a vízórát nélkületek, mert arról jegyzőkönyvet vesznek fel, máskülönben pedig ha úgy mennek be egy telekre, hogy nem vagytok otthon, az magánlaksértés, tehát nem teszik meg. Ez nincs összefüggésben a tartozással.

De sokáig ne tépelődj, mert ha a csőtörés kerítésen belül van, akkor ami ott elfolyik, azt is te fogod megfizetni!!!!

2018. márc. 9. 14:17

Engem az zavar, hogy van tartozásom,amit a jövő héten fizetek majd ki, és elsősorban arra lennék kiváncsi, hogy úgy ki lehet-e kapcsolni vagy korlátozni a szolgáltatást, hogy nem, nyúlnak a vizórához, tehát nem szsrelték le és nem szüktitettek benne semmit, ugynais nem tudtak bejönni az udvarba nem volt itthon sesnki.

.

3. 12d083b51b (válaszként erre: 1. - Zöld Írisz)
2018. márc. 9. 14:10

Vagy csőtörés van valahol, és azért nem ott folyik, ahol kellene.

Telefonon kérdezz rá a szolgáltatóra, hogy x utca x szám körül végeznek-e valami olyan karbantartást, ami miatt elzárták a vizet. Ha nem, akkor viszont küldjenek szerelőt, mert meglehet, hogy nem is nálad, telekhatáron belül van a csőtörés, hanem az utcai gerincvezetékben van a gond. Bár ez utóbbi könnyen kiderül, ha a szomszédokat megkérdezed, náluk van-e víz???

2. Piroska52 (válaszként erre: 1. - Zöld Írisz)
2018. márc. 9. 13:55

felszólitás nélkül nem zárják el,

biztos lesz nemsoká,csak valamit javitanak,

2018. márc. 9. 13:53

30-35000 Ft tartozásom van a viziközmű felé,még nem volt alkalmam kifizetni. Ma arra értem haza, hogy a villanybojlerből meleg viz nem folyik, a hideg viz is alig, a konyhában WC-ben nincs víz.

A vizóra az udvarban van, itt biztosan nem járt senki, elvinni vagy szűkiteni az órát.

Jövő héten kifizetem a tartozást, de szerintetek úgy lehet korlátozni a vizfogyasztást, hogy nem mennek be az órához ? vagy csak városi vizszünet, ami azért elég gyakran előfordul ?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook