Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A vasárnapi vendég fórum

A vasárnapi vendég (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A vasárnapi vendég

1 2 3
32. Awela (válaszként erre: 22. - 0d32c1589e)
2009. máj. 6. 14:35
Nekem egy nagyon pozitív élményem volt Németországban. Cserediák voltam kint, kevés pénzzel, de mikor Kölnbe mentem, ott ült a dóm előtt egy idős bácsi a kutyájával. Pénzt nem tudtam adni, hát adtam neki enni, mert az volt nálam. Először féltem, ismerve az itthoni viszonyokat, attól tartottam, elküld a fenébe, mert enni adok neki pénz helyett. Kellemesen csalódtam. A bácsi nagyon hálás volt, hogy gondoltam rá és adtam neki enni. Itthon csak egyszer próbáltam, de elküldtek jó messzire, amiért nem pénzt akartam adni.
31. 40163fd81d (válaszként erre: 29. - Rika1)
2009. máj. 6. 12:57
Min?:)
2009. máj. 6. 12:22

Nagyon szép a történeted,ha minden ember így gondolkozna,nem lenne semmi probléma.

Mert ugye,ha valaki ad,az adás öröméért kell tenni elsősorban.Ha elém áll egy rászoruló ember,akkor azzal én is kaptam tőle egy lehetőséget,én adok neki valamit,és ő is ad nekem,ráadásúl amit ő ad,lehet hogy többet ér mint amit én adtam,mert a lelki öröm és megnyugvás sokkal többet ér,mint pár garas". :D

Jó lenne ha az emberek az adást egy lehetőségnek tekintenék,soha nem azt kell nézni hogy kinek adtunk,és mire használja fel,hanem azt kell nézni,hogy én tudok adni,és amíg adni tudok,addig boldog lehetek.Nem sajnálatból kell adni,hanem szeretetből, s annak egyből ott is a jutalma,ez kétségtelen.Csodálatos dolog másokat segíteni bármivel,ha csak egy jó szóval is,mert az adó ha szívből teszi nagyobb örömben részesül,mint az akinek ad.

29. Rika1
2009. máj. 6. 11:33
Én pl így jártam. Egy kukás bácsikért tőlem 100 ft-ot. Azt mondtta hogy zsömlét szeretne venni. Én meg h....e adttam neki. Mert mikor elmentem és hátranéztem a kocsma felé baktatott. Erre pár napig idegeskedttem.
2009. máj. 6. 10:34
Könnyeket csaltál a szemembe, a legszebb dolog amit egy ember tehet és adhat a Szeretet, erről tanuságot tettetek, vannak még jó emberek a Földön.
2009. máj. 6. 08:35
Köszönöm, hogy olvastatok :)
26. 40163fd81d (válaszként erre: 24. - C20c593f1c)
2009. máj. 6. 08:12
Svindlerek mindig is voltak és lesznek:)))
2009. máj. 6. 08:06
Ez nagyon megható és gyönyörű történet volt! Köszönjük!
2009. máj. 6. 07:35

Nagyon szép történet. Egyébként én is odaadom a bevásárló kocsit. De volt olyan eset, hogy lámpánál kéregetett egy öreg. Kikaptam a szatyromból zacskóstól a pogit odaadtam neki, azt kérdezi ez meg mi...



A történetet én is megtoldom, egy nem éppen széppel.


Szentendre tábla előtt, Budapestre haladó irányban a 11-es út szélén állt egy fehér botos férfi. Stoppolt. Felvettem, kérte, hogy vigyem el az óbudai Auchanig. Elmesélte, hogy milyen nyomorúságos körülmények között él a családjával. Mielőtt kiszállt adtam neki 1500 Ft-ot, ennyi volt nálam, mert mesélte, hogy csak pár száz forintja van 3 napra. Tudom nem sok, de még is.


Eltelt pár hét a szitu megint ugyanaz, de amikor kiszállt a kocsiból nem adtam neki pénzt, alig akart kiszállni, aztán egész este lelkiismeret-furdalásom volt.


Megint eltelt pár hét, én az Auchanban vásároltam. Tőlem 3 méterre volt az öreg, pólókat vásárolt. Minden gond nélkül nézegette a ruhák címkéjét, majd rám mutatott: Olyan nagy méretűt keres, mint ami rám lett volna jó. Majd elsüllyedtem a szégyentől, hogy a súlyommal példálózott. De az, hogy vakon ennyire jól lát, igen meglepett, és bevallom felbőszített, hogy átvert. Aztán követtem őt a boltban, szép nyugisan vásárolgatott, mint egy látó.


Elmeséltem a kollégáimnak. Az egyik elmondta, hogy mindenkit átver. Ha hazafelé megyek, és valamelyik kollégámat éppen fuvarozom, és az öreget látjuk stoppolni, állandóan ugratnak, hogy nem veszem-e fel.

2009. máj. 6. 07:21
:))
2009. máj. 6. 07:07
Nagyon szép volt amit olvastam tőled. A szememet könnycsepp takarta, a végefelé annyira meghatodtam ezen a történeten. Nagyon szép dolog a segítő szándék, bíztos ha több ilyen érzésű emberek élnének mint ti akkor nem ilyen szomorú bánatos emberek élnének a társadalmunkban. Saját tapasztalataim nekem is vannak ilyen is, olyan is. Volt bizony mikor a hajléktalan a bevársálos kocsimat akarta visszatolni,a bennelévő százasért. Mindig megengedem pedig száz helye lenne annak a pénznek. Sajnos olyan is volt, hogy visszadobta a pénzem mert nem mindjárt ötszázast adtam. Hát úgy gondolom senkit nem szólók meg, de én fordított esetben ha éhes lennék, biztos nem azt nézném mennyit kaptam hanem kapok rajt egy két darab zsemlét. Az éremnek két oldala van, ezt csak azért írom itt meg mert vannak olyan kéregetők is akik a százast semmibe sem veszik. Sőt olyankor még jobb ha menekülsz az adott színhelyről, mert gyilkos pillantásokkal próbál és nyomdafestéket nem tűrő hangon próbálja tudtára adni, milyen smucik vagy. Kiváncsiságból megkérdeztem mennyit kéne akkor adnom 1000ft-int volt a válasz. Nem adtam, pedig a szívem tudom nincs tele eöitélettel senkiről.
2009. máj. 5. 23:10
Nagyon megható ez a történet... Ha csak a társadalmunk fele ilyen befogadó és segítőkész lenne, sokkal boldogabb lenne a világunk...
20. syria
2009. máj. 5. 22:10
Ez olyan szép, hogy szinte hihetetlen, hogy igaz. Ez az első cikk ezen a fórumon, amin sírva fakadtam.
19. Fortuna79 (válaszként erre: 18. - Erikpipi)
2009. máj. 5. 21:48
nagyon köszönöm :)
18. erikpipi (válaszként erre: 17. - Fortuna79)
2009. máj. 5. 21:40
Oda való történet, szépen írsz.:)
17. Fortuna79 (válaszként erre: 16. - Erikpipi)
2009. máj. 5. 21:37
:))
2009. máj. 5. 21:23

A vendégszeretetről meg ne feledkezzetek, mert ezáltal egyesek - tudtukon kívül - angyalokat vendégeltek meg.

zsidókhoz írt levél 13,2


(csendespercek.hu)

15. dus
2009. máj. 5. 21:13

Nagyon megható és szívhez szóló történet! Sajnos a mai világban nagyon ritka az ilyen eset!

Pedig szinte biztos vagyok benne, hogy vasárnap délben mindenkinek marad 1 adag az ebédből.

Ha nálam kopogtatna valaki, tuti én is adnék neki egy adag ételt vagy némi pénzt, pedig minket sem vet fel a lé!

2009. máj. 5. 21:06
Jó tudni, hogy a mai, anyagias világban is vannak még olyan emberek, akikből nem halt ki az együttérzés, s a segítőkészség. Nagyon szép történet. Én is majdnem elsírtam magam.
13. Fortuna79 (válaszként erre: 8. - Awela)
2009. máj. 5. 20:58
A bácsi nagyon sokat köszönhet nektek :) Nagyon aranyosak vagytok. :))
2009. máj. 5. 20:56
Nagyon szépen köszönöm a sok kedves hozzászólást :)
11. ba80
2009. máj. 5. 20:18
Szép és megható történet.
2009. máj. 5. 19:42
ez példamutató történet. mindenki tanulhat belőle.ha minden ember igy viselkedne a másikkal szemben, nem itt tartana a világ...
2009. máj. 5. 18:58

Jó olvasni,hogy meg vannak odaado emberek.Nagyon meghatott a tortenet,sajnos sok ilyen ember van,mint a neni,elhagyatottak,maganyosak,es nem telik nekik semmire a szamlak kifizetese utan.

Orulok,hogy vannak masok is akik segitenek rajtuk.

2009. máj. 5. 18:37
Ez nagyon szép történet. Nekünk is van egy bácsink, már éve óta nálunk lakik. Anyu találta ott a munkahelyén, egy padon fagyoskodott, mert a saját családja kibodta otthonról. Anyu hazahozta, kialakítottunk neki egy kis szobácskát, szép lassan be is rendeztük. Már a család tagja, furcsa lenne, ha nem lenne velünk.
2009. máj. 5. 18:29
Nagyon megható. Eleredtek a könnyeim
2009. máj. 5. 18:25
Nagyon szép történet.
2009. máj. 5. 18:20
Ez igen megható,nagyon jó emberek vagytok,és a gyermek is azt tanulja amit a szülőktől lát.Igaz ez nem minden esetben van így,de java részt így történik.
2009. máj. 5. 18:11
Nagyon megható volt,és minden elismerésem!Csupa szív és szeretet emberek vagytok!
2009. máj. 5. 17:17
szép és megható!kevés ma az ilyen emberséges ember!
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook