Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A várandós kismamának tényleg nem szabad kádba fürdenie, csak zuhanyoznia szabad? fórum

A várandós kismamának tényleg nem szabad kádba fürdenie, csak zuhanyoznia szabad? (tudásbázis kérdés)


1 2
2007. okt. 30. 20:01
Lehet,hogy nem szabad,de én kádban fürödtem végig.Sőt a picur is többet mocorgott ilyenkor.Igaz ennek már 11 éve.
2007. okt. 30. 15:15
Én mindvégig kádban fürödtem,nem volt ebből kifójólag gondom...de vigyázni kell ne legyen túl forró a viz...
26. be52089f0e (válaszként erre: 24. - Rozália)
2007. okt. 19. 18:03
Ez így is van.
25. a1a24a7504 (válaszként erre: 24. - Rozália)
2007. okt. 19. 17:47
Az lehet,de néha tök jól esik beleülni a vizbe.
2007. okt. 19. 05:55
A zuhanyozás mindenképpen egészségesebb, nem csak a várandós kismamának - szerintem.
2007. okt. 18. 22:51
Én is végig fürödtem mindkét gyerkőccel és sosem lett semmi bajom!
2007. okt. 18. 16:23
Én mindig zuhanyoztam,de volt amikor annyira kívántam a melegvízben való ellazulást mint semmi mást.Semmi bajunk nem lett tőle. Az első lányommal a végefelé pedig csak fürödtem .
21. Szamó
2007. okt. 18. 09:06
Én is fürdőztem tehesem, és semmi bajunk nem lett!!! Persze osztom a véleményeket, hogy figyelni kell a tisztaságra és hogy ne legyen nagyon meleg a víz. Nekem nagyon jól esett ellazulni a habokban....Főleg, mikor már mindenhol fájt.....
2007. okt. 18. 09:01
csak a túl meleg víz nem javasolt, mert vérbőséget okoz, és ezzel beindulhat a szülés.
2007. okt. 18. 08:59
ha vajúdni lehet kádban, illetve medencében akkor mért ne lehetne fürdeni? Lehet, de a kád legyen tiszta, ja és uszni is lehet,m sőt hasznos, kb az egyetlen sport amit a terhesség egész ideje alatt csinálhatsz, csak a HIGIÉNÉre nagyon kell figyelni.
18. mtt80
2007. okt. 14. 19:38
Én a terhességem alatt végig kádban fürödtem. Egészséges lett a baba, és minden rendben volt a szülésnél is. Szerintem sem káros, ha egyébként minden rendben van a kismamával! Annyi a lényeg, hogy ne legyen túl forró!
2007. szept. 12. 19:03
Nekem annakidelyén azt mondta az orvosom hogy szabad csak a terhesség végén óvatosan ne túlmeleg vízben mert ellazítja az izmokat annyira hogy esetleg beindulhat a szülés. Ennek ellenére énis szívesen feküdtem be egy kád habos vizbe (nem forróba)1-2 héttel szülés elött is.
16. Teráz (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2007. szept. 11. 15:07

Szerintem az otthoni jó kis kádakról van szó, nem fürdőkben,uszodákban,(ha igen) még nem várandósan is össze lehet szedni cifra dolgokat. De jelzem amelyikben olyan a higiénia !!!!

De ha te otthon rendszeresen tisztítod a kádat, és tiszta vizet engedsz magadnak, és ne adj Isten előtte a még a tényleges koszt is lemosod magadról,így tényleg nem a magad koszos vizében csücsülsz !Ha nem nagyon forró vízben fürdesz a kádban akkor semmi bajod nem lehet tőle.Hüvelyi fertőzést semmiképp nem kaphatsz otthon saját tisztán tartott környezetedben !!!!!!!!!!!!

15. 7130b15964 (válaszként erre: 14. - Teráz)
2007. szept. 11. 11:19

El nem tudom képzelni, hogy miért terjedt el, hogy nem szabad fürödni.


Egyébként a forró fürdőt, extrém napozást azért is érdemes kerülni, mert nagyon kellemetlen a babának, mivel még a hőháztartását nem tudja önállóan szabályozni, nagyon felmelegszik ott a meleg víz vagy a napsütés hatására.

14. Teráz (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2007. szept. 11. 11:04
Szakember véleménye,én is csak tusoltam amikor vártam a pici lányom,annak tudatában voltam,hogy TILOS !!! De NEM , kérdezz meg egy orvost,nőgyógyász barátunk tájékoztatott amit leírtam , IGAZ !!!
2007. szept. 11. 08:05
A túl meleg vízben ne fürödj.
2007. szept. 10. 22:50
ez nem igaz én is kismama vagyok és énekem az a véleményen,hogy nem rossz kádban fúrüdni de én a zuhanyzást tartom elönyben!!
11. Rhea (válaszként erre: 9. - Rhea)
2007. szept. 10. 22:46
:o))
10. 7130b15964 (válaszként erre: 9. - Rhea)
2007. szept. 10. 22:40
Nagyon egyetértünk:)))
9. Rhea
2007. szept. 10. 22:40

én fürödtem kádban, a nőgyógyászom nem ellenezte, csak azt tanácsolta, hogy ne legyen túl forró a viz. szerinte jót tesz, mert kicsit relaxál a kismama fáradt teste. nekem mindig jól esett.

ha fertőzésveszély miatt nem javalott a kádban való fürdés, miért szabad természetes vizben úszni esetleg medencében? ott sztem ezerszer jobban ki van téve a fertőzés veszélyének a kismama, mint a fürdőkádban.

8. 7130b15964 (válaszként erre: 7. - 7934d1ac97)
2007. szept. 10. 22:37

Nem kell túldimenzionálni a dolgot. Egy egészséges kismama a saját kádjában semmilyen fertőzést nem kap.


Egyáltalán szó sincs arról, hogy ne lehetne fürödni. Egyedül a forró fürdőt kell kerülni a vérbőség miatt, de az meg annyira nem is esne ilyenkor jól. Viszont az izmok lazítására egy kellemes fürdő kifejezetten ajánlott derékfájósaknak.


Csak abba gondoljatok bele, hogy egészséges kismamiknak az úszás is kifejezetten ajánlott! Na, akkor a saját kádja mitől lenne veszélyesebb???

7. 7934d1ac97 (válaszként erre: 3. - Teráz)
2007. szept. 10. 22:22
nem azzal van probléma hogy a méhbe kerül a ferzőés hanem a hüvelybe. Ha gombás fertősét kap el a kismama azt nagyon durva gyógyszerekkel lehet csak eltávolítani amik pedig káros hatással vannak a magzatra, olyanyira hogy vetélést is okozhatnak. Persze a nőgyász mérlegeli hogy mennyire súlyos a fertőzés annak megfelelő gyógyszert ír fel, de hidd el hogy jobb ha nem szedsz össze semmit. Arról ne is beszéljünk, hogy mi van akkor ha épp akkor indul be a szülés ha hüvelyi ferőzése, netán a nemi szerven herpesz van, hogy az milyen káros hatással vannak a babára, sztem ennyit ki bír egy kismama hogy legalább az alatt a 9 hónap alatt nem füdik, csak tusol. semmi baja nem lesz tőle, és nagyobb pocakkal kényelmesebb is tusolni
2007. szept. 10. 22:17
hát fertőzés veszély miatt nem ajánlott, viszont az intim mosakodó használata igen
2007. szept. 10. 19:19
12 hetes korig azt mondják nem szeretik utána lehet persze nem forroba ,mert az görcsöket okozhat,
2007. szept. 10. 18:16
Én nem fürödtem kádban már az elejétől fogva, nem mertem, de ha ezt előbb írtátok volna...
2007. szept. 10. 17:59
Tévhit, hogy a terhesség alatt nem szabad kádban fürdeni. Ha a méhnyak zárt, semmiféle fertőzés nem kerülhet a méhbe. A fürdés inkább csak annyiban veszélyes, hogy a nehezebb mozgású kismama könnyen elcsúszhat!!!
2007. szept. 10. 17:49
Szia! Szerintem nem tilos kádban fürdeni, de csak langyos vízben szabad. Mondjuk, én inkább a zuhanyozni szoktam, biztos ami biztos:)
2007. szept. 10. 17:46
A várandós kismamának tényleg nem szabad kádba fürdenie, csak zuhanyoznia szabad?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook