Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A válságban lévő házasság hatásai fórum

A válságban lévő házasság hatásai (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A válságban lévő házasság hatásai

1 2 3 4
10. Rozália (válaszként erre: 5. - Andita1)
2008. júl. 16. 06:02
Bármikor szívesen olvassuk a Te véleményedet is...:)
2008. júl. 16. 02:04
én a féltékenységet nem látom ennyire általános problémánk, szerintem a mindennapi rohanás, és fáradtság miatti nem egymásra figyelés jutatja el párokat előbb a közönyig, aztán elhidegülésig.
2008. júl. 16. 01:24
A jó házasságra nincs recept.Mi is sodrodtunk(??) a válás felé. De mi beszélgettünk. igen nálunk is elmúlt. de a gyerekeinket mi sem aksrtuk kitenni a válásnak . Ezért nyitottunk, szabadjára engedtük egymást bizonyos feltételek mellet. maradtak a gyerekeink nyugalma, a barátság, a türelem, tolerancia, a közös érdekek, bizony a jóleső megszokások is. Emellett is lehet élni és élni hagyni a másikat.mivelhogy a házasságintézménye még nem jogosít fel senkit hogy a másik EGÉSZ ÉLETÉRE igényt formáljon .Ja és nem árt kimondani: köszönöm, hogy szerettél, és bocsánat hogy nem figyeltem rád.. Innentől kezdve szinte minden megengedett ami senkit nem sért meg.
7. inci-finci (válaszként erre: 4. - Rozália)
2008. júl. 15. 21:54
Igen , de tudom milyen érzés, én is mindent számba vettem , de nekünk sikerült kompromiszumot kötni , de meddig müködik még nem tudom, és a gyerekek is tudják ,a nagyfiam mindent, a kicsik meg érzik hogy nincs minden rendben , ne soroljam , ha érdekel üziben , leírhatom ,de tudom hogy sehogy se jó...csak mögöttünk 25év van , és az sok, és most jutottunk el erre a pontra..
6. b59d693a46 (válaszként erre: 4. - Rozália)
2008. júl. 15. 21:35

Az biztos, hogy a gyerekek nagy veszteségként élik meg a szüleik válásást. Viszont pokol lehet egy megromlott házasságban élő szülők gyerekeinek lenni, nap mint nap megélni a veszekedéseket.

Valóban nagy a felelősség és iszonyú nehéz lehet dönteni, remélem, soha az életben nem kerülök ilyen helyzetbe. Nagyon jó a cikk...gondolatébresztő.

2008. júl. 15. 21:15
Naggyon jó a cikk. Sok gondolatom van, csak most nem tudom leírni. Megpróbálom később.
4. Rozália (válaszként erre: 2. - Inci-finci)
2008. júl. 15. 20:02
Igen-igen... De a gyerekek... Soha ne tapasztald meg azt az érzést, hogy latolgatnod kelljen, a saját, vagy a gyermekeid érdekeit nézzed-e? Dönteni roppant nehéz, nagy felelősség mindkét fél részéről. Akár válásra kerül a sor, akár marad a rosszul sikerült házasság, a gyerekek mindenképpen rosszul járnak... Szerintem.
3. inci-finci (válaszként erre: 2. - Inci-finci)
2008. júl. 15. 17:23
bocs a helyesírásért pár szót elírtam ...
2008. júl. 15. 17:21
Ne haragudj hogy , ezt íron de ebben az esetben legjobb a válás .már töbszöri begbocsájtás és megbeszélés , és napi veszekedés és , egyre több probléma, hát ez nem müködök csak sajnos rosszabb lesz. .újra kezdeni az egészet , nem biztos hogy müködik már egymásban se biztok ,meg , minden hol mindenben csak a problémát keresitek. Újra és újra megbeszélni a lehetetlent, felesleges, és minden a gyerekek róvására megy , a gyerekek nem buták , csak kicsik , mindent megéreznek ha a családban baj van , csak ök másként élik átt. Amit leírtál ez már sok ahhoz hogy egy házzaság végleg tönrement. De meglehet próbálni , mindig ott a remény hogy sikerül , (a remény hal meg utoljára).Ez olyan mint egy kártya vár amit felépitesz, és mindig összedől , és újra és újra. Hát sajnos metudok jó tanácsot adni , nektek kell dönteni ami nagyon nehéz.De az idő mindig megadja a választ...
2008. júl. 15. 17:03
A legjobban működő házasságban is előfordulhatnak válságok. Mindig is így volt ez, de a mai megnehezedett gazdasági helyzetben talán fokozottabban törnek elő a rizikófaktorok. A válságnak nem csak a két fél (férj-feleség), de a gyerekek is érintettjei.

Ugrás a teljes írásra: A válságban lévő házasság hatásai
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook