Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A vak embert kitették a bevásárlóközpontból.. fórum

A vak embert kitették a bevásárlóközpontból.. (beszélgetős fórum)


1 2
46. 6c5f346e46 (válaszként erre: 43. - C4f059c04b)
2008. nov. 16. 19:48
erre meg azt tudom mondani,lehet,hogy a vakvezető kutya nem balhézott volna,de biztosan a másik sem??az is lett vona vajon olyan fegyelmezett,hogy kibirja marakodás nélkül???most ne érts félre,nem azt mondom,hogy igaza volt a sofőrnek,de pusztán előre látó volt...és még mindig nincs igaza,de a könnyebb megoldást választotta...
2008. nov. 16. 19:44
megnéztem én is,nem semmi...szerintem ez az egész csak azért történhetett igy,mert roma volt...ha fehér lett volna akkor kiszolgálják,az biztos...felháboritóóóó...
2008. okt. 4. 20:11
Ez azért nagyon durva volt a Tesco részéről. Ez le van szabályozva hogy bárhová magukkal vihetik a kutyát, hisz ő a vak embert vezeti! Vagy ők ennyire tudatlanok?
2008. okt. 4. 16:55

Az egyik csoporttársam utazott a buszon Pesten. Egy vak ember felszállt a buszra ,ahol már egy másik kutya is utazott a gazdájával. A buszsofőr ráparancsolt a vak emberre, hogy szálljon le a buszról, mert két kutya nem utazhat egy buszon.

A fegyelmezett vakvezető kutya a gazdája lábánál kuporogva biztosan nem a másik kutyával acsarkodott volna, aki a gazdia a busz másik végébe vihetett volna. Magam győződtem meg arról szinén egy tömött buszon,hogy mennyire békés jószágok a vakvezető kutyák. Szegényen oda-vissza véletlenül áttapostam egy olyan pesti járaton ahol annyian voltak hogy a padlót látni sem lehetett így az ott hasaló kutyát sem. Mondanom sem kell, a kutya meg sem nyikkant és eszébe sem jutott még csak rámmordulni sem. Ezek után gyenge kifogás egy sofőrtől, hogy a vakvezető kutya valakivel v egy másik kutyával balhézni fog és ezért kellene leszállnia egy vak embernek kutyástól. Mégis van olyan, hogy őket szállítják le.

42. Csigusz 79 (válaszként erre: 4. - 4d9f8affae)
2008. okt. 4. 16:41
Én meg ilyenkor hogy Magyar vagyok :(
2008. okt. 4. 16:21
Ja,és amit még kihagytam,hogy ezek a kutyák nagyon szigorú kiképzést kapnak,nem véletlenül!!!Ha a gazdival vannak,akkor koncentrálniuk kell,akár egész nap,estére már ők is fáradtak,és hozzá teszem,nem csorog a nyáluk a boltban!Önfegyelemre is tanítják őket,és a kiképzés során elég sok kutya kiesik a rostán.
2008. okt. 4. 14:27

Tudjátok én csak azt kívánom ezeknek a szemét embereknek,hogy egyszer ők is essenek bele ebbe a helyzetbe,és velük is így bánjanak.Mert az ember azt addíg úgysem tudja,amíg saját bőrén nem tapasztalja.

Nem sajnálatot kér a vak ember,hanem egyenlő bánásmódot.Sajna én is majdnem hasonló cipőben járok,tudom,hogy milyen érzés.

2008. okt. 4. 14:22
aki kitette, azt kellene onnan kitenni. Soha nem értettem, hogy miért kell lekezelően bánni az ilyen emberekkel? nem örömében lett vak. az ilyeneken segiteni kellene.
2008. aug. 18. 08:25
Most igazából teljesen mindegy, hogy ki miatt nem engedték be a kutyust, itt magával az elvvel van a baj, hogy Magyarországon természetesen ezt is meg lehet tenni:(
2008. febr. 25. 19:41

Sziasztok!

Ma beszéltem a biztonságiörrel aki nem engedte be a vak embert!András azt mondta az ÁNTSZ vezetője nem engedte be a kutyát!Telefonáltak neki!Nekik ki van adva,hogy ilyen esetbe egy alkalmazott kísérje és a vevő szolgálatnál fizethet!Nem engedte be és a hölgy aki vele volt szó nélkül vásárolt be!

2008. febr. 25. 08:30

azért egy vakvezető kutya sokkal inteligensebb mint hasonszőrű normális társai

ő bizonyára nem nyal össze semmit és nem ugrabugrál...stb

a kutya a vak ember botja.segit neki,vezeti, stb...

kéne hagyniuk

de ha már mindenáron kitessékelik a kutyát. akkor egy eladónak a kötelessége lenne hogy a vakot ellássa és végigkisérje ahova megy az üzletben

35. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 26. - Daroki)
2008. febr. 25. 07:29
Tudom hogy itt Magyarországon majd minden tilos...én sem díjazom mondjuk ha egy kutya végignyalja előttem az árut pl,viszont külföldön rengetegen vásárolnak kutyával ott szabad rengeteg üzletben....jóóó,aki teheti,kint hagyja a bolt előtt,vannak erre a célra alakított helyek,ahová tudják kötni a pórázt...viszont egy vakvezető kutya mégis más megitélés alá kellene hogy essen...
34. LoLiNa (válaszként erre: 21. - Spinneli)
2008. febr. 25. 07:09

Boltban dolgoztam szülés elött is, bejárt hozzánk egy olyan srác, aki egy karral kevesebbel született. Felnőtt férfi, huszonéves.

Természetes, hogy önálló akar lenni, mindent megtud csinálni, de miért ne segítsek neki, ha könnyebbé tehetem a vásárlását, csomagolását, bármilyét?

6-an voltunk a non-stopban összesen, és mind a hatan automatikusan pakoltunk neki össze, sőt mindenkinek, aki bottal járt, vagy idősebb.. , akinél láttuk, hogy elkelhet a segítség!

És ugyanígy, egy vak emberhez is odamennék, és megkérdezném, hogy segíthetek e neki, ha azt mondja, hogy nem, természetesen nem fogok a nyakára mászni..

33. spinneli (válaszként erre: 32. - 0260f21e84)
2008. febr. 25. 00:00

"At kellene alakitani mindent, a pultoktol kezdve a jardaszegelyig."


tökéletesen egyetértek, de elsősorban a fejekben kéne rendet rakni, erre meg kiválóan alkalmas egy bulvárhír.

mert

1. sokan mennek rája

2. lehet belőle okosan érdemi témát csinálni

:)

32. 0260f21e84 (válaszként erre: 16. - Spinneli)
2008. febr. 23. 10:02

en csak arra celoztam, hogy jon egy bulvarhir, s rogton osszeszalad mindenki....ize....

Ha nem kuldik el, akkor is biztos lenne valaki, aki azon haborodna fel, hogy a kutya nyala belecsorog a sajtoskiflibe. (Magyarul: Miert engednek be kutyat.) Nyilvan kis orszagunk nincs meg felkeszulve a fogyatekkal elokkel valo egyuttelesre. Semmi nem ugy mukodik, ahogy kene. Az or meg annyit sem tudott, hogy bemehet a kutya :(( At kellene alakitani mindent, a pultoktol kezdve a jardaszegelyig.

31. 14775640c4 (válaszként erre: 29. - Daroki)
2008. febr. 22. 22:35

egyszerűen hibáztak

én tényleg beperelném őket

30. 14775640c4 (válaszként erre: 29. - Daroki)
2008. febr. 22. 22:34

ez olyan mintha egy mozgássérültet kitennének mert azért mégis csak kocsi :((

szánalmas

én dolgoztam a tescoba

igaz nem pápán

hanem pesten de egy kutya

ezek után mi lesz még?

én simán beperelném

29. daroki (válaszként erre: 27. - 14775640c4)
2008. febr. 22. 22:32
Én is szemét húzásnak tartom és azt sem tudom elhinni,hogy az ott dolgozók vagy legalábbis a fejesek,ne lettek volna ezzel tisztában.Ráadásul,ahogy hallottam nem az első eset volt az úrral.
2008. febr. 22. 22:28

szégyellem hogy tescos voltam

már bocsi

27. 14775640c4 (válaszként erre: 26. - Daroki)
2008. febr. 22. 22:27

na jó ezek hülyék!!!

már bocs

a kutya hozzátartozik a vakhoz még akkor is ha nem teljesen vak hanem annyira nem lát jól hogy előirják neki az orvosok

a kutya a vak szeme

ezért kitették,

hát ez nem semmi :(((

26. daroki (válaszként erre: 23. - 14775640c4)
2008. febr. 22. 22:25
Semmit sem tett a kutya.Csak a bevásárlóközpont szerint,nem higiénikus egy kutya az üzletben.Ántsz előírásra hivatkoztak.Csak aztán kiderült,hogy a vakvezető kutya bemehet a gazdival.
25. 14775640c4 (válaszként erre: 24. - Szöszimami)
2008. febr. 22. 22:24

ja haggyad már részeg :(((

ez gáz sok ilyen van

pesten pláne :((

átlépik a másik embert sőt jó esetbe még kikerülik és nem belerugnak:((((((

de még mindig nem értem

mit tett az a szerencsétlen kutya?

2008. febr. 22. 22:21
Az ember ma már semmin se lepődik meg idézőjelben.Ha infarktust kapnék az útcán simán meghalnék mert mindenki azt hinné full részeg vagyok Nemrég az egyik műsorban is láttm ilyet rosszullévő emberhez ha 10-ből 1 odament az már jónak számított, ennyit az emberek segítőkészségéről és együtt érzéséről
2008. febr. 22. 22:17

na jó

de mit tett a kutya?

ehhez túl szőke vagyok :((

de tényleg?

mit tett hogy kirakták szegényt?

valakiiiii !!

2008. febr. 22. 22:14

hogy mi van?????

vak embert kitettek egy bevásárlóközpontból?

na jó ezt a linket megnézem

aztán vélemény

21. spinneli (válaszként erre: 20. - LoLiNa)
2008. febr. 22. 22:10

nem de a pasi kitapogatni tudja:)

vagy megkérdi.

csak azt mondom, hogy legtöbbször nem igényelnek extra segítséget a fogyatékkal élők, meg tudják oldani.

Nagyon fontos számukra az önállóság, hogy nem minden esetben szorulnak másokra.

20. LoLiNa (válaszként erre: 19. - Spinneli)
2008. febr. 22. 16:02
és a kutya elolvassa az árún lévő cimkét.. pl
19. spinneli (válaszként erre: 17. - LoLiNa)
2008. febr. 22. 15:51
arra ott volt a ktya az ember "szeme". nem igényel több segítséget.
2008. febr. 22. 15:45
nem vak!hanem nem látó!
17. LoLiNa (válaszként erre: 13. - Spinneli)
2008. febr. 22. 15:24
egy vak ember azért elég nehezed igazodhat el a hatalmas áruházban.. pláne ha folyton átrendezik a sorokat, temékek helyét.. stb. igenis azt mondom, inkább segítettek volna..
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook