Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A szociális otthon lehet olcsó is? fórum

A szociális otthon lehet olcsó is? (tudásbázis kérdés)

20. hamyka (válaszként erre: 19. - Forrest2010)
2013. ápr. 24. 21:10

nem olyan régen mondtak félmilliót a házra


tudom mindig drágul, de ha meg lehet beszélni akkor talán kicsit több munkát lehet megcsinálni a házon

19. forrest2010 (válaszként erre: 12. - Hamyka)
2013. ápr. 24. 09:23
Hamyka , az a baj , h ha évekkel ezelőtt mondtak neked fél milliót a javításra , mire összegyüjtöd , addigra millióba kerül és nem biztos , h érdemes lenne annyi pénzt rákölteni . Igaz , h évekkel ezelőtt , de itt nálunk a faluba többen is eladták a házukat , és vidéken sokkal kevesebbért vettek szinte új házat , amit itt eladtak azok lerobbant házak voltak , azóta lebontották , építettek a helyükre újat , de akik eladták , azoknak soha nem lett volna lehetőségük másképpen egy majdnem új házhoz jutni .
18. hamyka (válaszként erre: 17. - Zebracsikó)
2013. ápr. 24. 07:24

hát is is


csak az a baj hogy ennyiért nem kapni lakást amennyiért én ezt el tudnám passzolni

17. zebracsikó (válaszként erre: 16. - Hamyka)
2013. ápr. 24. 07:00
Hamyka, nálatok inkább a telek ér valamit, nem a ház.
16. hamyka (válaszként erre: 15. - Hamyka)
2013. ápr. 24. 02:32

annó másfél millóra értékelték fel a házat de ez is régen volt, még egymillióért sem kell ne el ez a ház


azt nem értem hogy érték ezt a lakást anno másfélmillióra ha a házhátulja 1 részét félmillió ft megcsináltatni? nem értem


érti ezt valaki hogy vajon hogy értékelik fel a házakat ?

15. hamyka (válaszként erre: 11. - 044d76a529)
2013. ápr. 24. 02:09

láttam szegváron ennél rosszabb házat mint a mienk és még nincs lebontva


vagy az lenne a másik megoldás ha eladnám ezt a házat és venni másik lakást, de könyörgöm ennyiért nem kapok házat, ezt a lakást szüleim 180 ezerért vették meg, persze úgy hogy valamennyi szocpolt adtak rám meg ugye a hitel de mikor volt az már ?


nem olyan világot élünk már mint régi, száz szoros árak vannak, kb: 5 millió ft kellene a megélhetésre és még ez se volna elég, teljesen a lét minimum alatt élünk hogy az nemigaz, mi magyarok a szemetet esszük, a nagyon tiszta termék olyan drága hogy az ember inkáb feldobja a talpát ennyi pénzböl nem lehet megélni


mi hol májason, hol vajas kenyeren, hol az álltalam fözött tésztán, vagy sárgaborsó összefözve krumplival kaján élünk és ezt esszük 2 hétig,a kenyér a lególcsobb 189 ft-os kilos áron, jó persze van hogy van ennél olcsóbb kenyér de az nem jött be, persze mindenhol nézem az akciokat, meg mindennel spórolunk amivel csak lehet, ha az ember nem okos buknám az egészet, mindent én csinálok itthon, csak ne lenne ennyi gond ezzel a házzal :(


na nem panaszkodni akarok csak elmondtam hogy kb mi hogy élünk, szerintem ti is igy éltek


senkinek nem kívánom a mi életünket

14. hamyka (válaszként erre: 11. - 044d76a529)
2013. ápr. 24. 02:03

nekem még ez a félmillió ft is kérdéses hogy elég lenne-e....


tegyük fel kibirja a házhátulja azt hogy 2017 nyarán is áll a házhátulja, van mondjuk 310 ezrem, ha a polgármester úr ad annyit hogy megvan a félmillió ft éppen-éppen fedezni fogja a költségeket ha csak nem támogat meg egy kicsit jobban,


és a polgármester úr azt mondta hogy keressek kőművest aki csinál költség vetést hogy kb még is mennyi lenne és kérelmet benyújtani ez érthető is, és felfogom, de a kőművesnek meg a pénz kell, állítólag a kőműves beszélt a polgármesterrel hogy még is mennyit adnának, és hiába magyaráztam a gyámhivatalba akinek elmondtam hajthatatlan, láttam a szemén hogy ebből a házból ki akar tenni, úgyse fogom oda adni a lakást, jöhet én tőlem az atyaúristennel is akkor sem adom a lakást, akkor majd mondom anyunak hogy szaladjon el a testvéréhez hogy meg magyarázni nekik hogy nem adjuk a lakást

13. hamyka (válaszként erre: 11. - 044d76a529)
2013. ápr. 24. 01:58

kaját még az elött elvették hogy beszéltünk volna na mind1,


gondnokom szeretné ha hordatnám a kaját, de megmondtam neki hogy egyszerűen nem tudom megoldani azt hogy hordassam a kaját mivel én nem úgy kapom a pénzeket mint más hogy na 10-12.-én megkapja a fizetését és van lové, de azonnal elmegy úgy is a fizetése hisz olyan csoró világot élünk hogy az nemigaz


külföld se lenne jobb mert ha megszűnik a munkahely akkor kihez fordulsz segitségért ?

12. hamyka (válaszként erre: 11. - 044d76a529)
2013. ápr. 24. 01:55

fiú


és mint mondtam próbálok összeszedni félmilliót a házhátuljára, csak azt nem tudom hogy csak a házhátulja van benne vagy pedig a felette lévő tetőzet is ? fogalmam sincs hogy mondták nekem ezt a kb árat, a probléma még az hogy 2017 nyarán vagy hogy lesz meg 300 ezrem, pontosan nem tudom mennyi lesz a meg takaritásom mert mikor legutoljára voltam benn a fundamentánál akkor 309 ezret mondtak, aztán emailbe 334 ezret vagy mennyit mondtak, tudom patt helyzet


itt Szegváron a házak 80 %-ának van valami baja és egyszerűen nincs pénz és ez borzasztó :(, se szocpolt, se hitelt nem tudok kérni, polgármester sem tud segiteni, a tervem az hogy jó lenne ha addig kibirni a házhátulja valahogy és miest meg van a pénz azon nyomban menni a polgármesterhez hogy adjon hozzá valamennyit és adjon kőművest, önkormányzattal akarom mindenképp megcsináltatni, bennük bizok meg, noha elég sok pénzem be fog fájni, jelenlegi helyzet szerint nem tudnak segiteni, és az is fáj hogy a család segítő ilyen galád módon viselkedik velünk, ha már internet kábel tv bent van azt hiszik az ember gazdag :(


úgyse tudtok segíteni rajtunk azért köszi a sok segítséget :)


üdv

11. 044d76a529 (válaszként erre: 8. - Hamyka)
2013. ápr. 23. 09:08
Hamyka te fiú,vagy lány vagy?
10. hamyka (válaszként erre: 3. - A78c2ff918)
2013. ápr. 23. 01:41
hajléktalan szállóra nem megyünk!!
9. hamyka (válaszként erre: 8. - Hamyka)
2013. ápr. 23. 01:40
azért hordattuk nehézkesen mert összevissza kapom a pénzeket :( ez van
8. hamyka (válaszként erre: 3. - A78c2ff918)
2013. ápr. 23. 01:37

megfizettem az árát a segítségüknek sajnos :(


próbáltuk hordatni a kaját de sajnos nem igazán tudtuk fizetni, nehézkesen hordattuk, fözni én szoktam itthon gáztüzhelyen ezt-azt, igaz a gáztüzhely is régi, itt minden régi, és visszatérve a gyámhivatalra: könnyű azt irni a levélbe hogy teljes átépítésre-felújításra szorul a lakás/ház, ha annyira tudja a törvényeket a gyámhivatal akkor mér nem tudnak egy olyan paragrafust előhúzni abból az úgy mond ,,zseniális, kalapból hogy a polgármester úr- tanács valamit adjon a házra hogy valamennyit javítani az állapotán ?

7. hamyka (válaszként erre: 3. - A78c2ff918)
2013. ápr. 23. 01:29

érthető hogy fizetni kell az ételért, csak jó lenne olcsón meguszni, én akcios dolgokat szoktam venni de ki nem ??


meg azt mondta a gondnokom hogy rásegítésképpen hordatni kaját, nem mondtam már neki de mondani fogom neki: ha a család segytőtöl valaki hoz ide kaját elküldöm melegebb éghajlatokra

6. hamyka (válaszként erre: 3. - A78c2ff918)
2013. ápr. 23. 01:24

akkor ez is olyan tesze-tosza dolog


figyelj, ételért tuti kell fizetni kell, család segítő anno ,,állítólag,, anyunak fel ajánlotta hogy hordhassa a kaját ingyen,ezt elvették arra hivatkozva hogy megszólták őket, és úgy van a levélbe írva hogy önkéntesen ment be anyu mikor én úgy tudom hogy ők ajánlották fel szal már itt kacsa valami


a család segítő volt kinn de én aludtam, szólt anyu hogy menjünk be, oké bementünk sorolom mik a fizetni valók de nem tudtunk dülőre jutni és a család segítő álltal bekellett menni a gyámhivatalba, ott elmondták hogy mindketten menjünk el hogy ne legyen belőle bíróság de az lett belőle, első fokon volt tárgyalás, nem tudtunk én és a bírónő meg egyezni, másod fokon is elrendelték a bíróságot,persze elötte megen szihiáter orvos, másodfokon is azt állapították meg hogy kell nekem gondnokság, és csak azért fogadtam el hogy ne menjen évekig a bíroskodás, mert se nekik se nekem nem jó, igaz utánna szegedre kellett volna menni, Szegeden meg nem tudom merre van a bíróság,


gondnokomnak is elmondtam ezt a kb történetet amit most leirtam neked, tegnap voltam benn nála, nagyot nézett, meg mondta a gondnokom hogy olcsón hordatni a kaját, én kijelentettem hogy : nekem akkor se kell a család segítő ha éhen hal/döglik a család nekem ilyen segítség nem kell, meg ráadásul finguk nincs az egész leszázalékolásról, és még ezek család segítősök? röhely!!


írj!!

5. hamyka (válaszként erre: 4. - Hamyka)
2013. ápr. 23. 01:08

de nem megyünk otthonba csak irtam a lehetőségeket,


polgármesterrel is beszéltünk már és nem igazán tudnak segiteni, nekem az egyetlen esélyem a fundamenta és majd ha kipotolja a polgármester úr (tanács) a pénzünket akkor talán meg tudjuk csináltatni csak hát még kicsit sokára jár le a fundamenta

4. hamyka (válaszként erre: 3. - A78c2ff918)
2013. ápr. 23. 01:05

köszi hogy írtál :)


Sajnos elég régi a ház, még egybe van, elmondom ha érdekel mi a baja a háznak: beázik két helyen, a gerendák is nagyon régiek, házhátulja kiakar menni


jelenleg van gondnokom,jövő évben lesz újra tárgyalás, és azért is érdekel mert sajnos nincs annyi jövedelmünk hogy otthonba menjünk, és megmondtam a gyámhivatalba hogy nem adom a lakást, akár milyen úgy mond pocsék ez a ház saját ninccs rajta hitel


és a másik:


Ha bele is mennénk az otthonba gondolom a ház terhére menne aztán ki lennénk dobva mondván arra hivatkoznának hogy elfogyott a pénz


remélem értesz :)


remélem továbbra is vissza írsz :)

3. a78c2ff918 (válaszként erre: 1. - Hamyka)
2013. ápr. 23. 01:02

Ha a fizetős szállásokra gondolsz,akkor írom.

Igen,igaz:a jövedelemtől függ,hogy mennyit kell fizetni havonta.És az is,hogy a meleg ételért kell-e.Rossz a házatok?Nem kerestek fel személyesen?Nálunk azt teszik,csak azért kérdezem.Mert akkor tudnád,hogy hova kell menned.

2. hamyka (válaszként erre: 1. - Hamyka)
2013. ápr. 23. 01:00

kis javítás: tehát ha elveszik a házát az illetőnek, akkor abból kell ellátását biztositani amennyi pénze,jövedelme van


az érintett tegyük fel mi lennénk ha rosszabodna a ház állapota ezért érdekel


meg attól is tartok nehogy a gyám hivatal rá tegye a kezét a pénzünkre ami van és kidobjanak az utcára minket, ezért is tartok a gyámhivataltól nehogy ez bekövetkezzen

2013. ápr. 23. 00:58

sziasztok


biztos van ilyen fórum téma de én nem találtam meg :(


Ami engem érdekelne hogy igaz-e:


Múltkor ugye szó esett arról hogy otthonba de ez sajnos elég drága, amit én halottam a lególcsobb is 110 ezer ft/fő,tehát két emberre 220 ezer ft


Ami engem érdekel:


Létezik-e olyan hogy ugye sajnos mindenki rossz házban lakik, és ha el akarják venni tőle a lakását mert olyan rossz, akkor abból kell az ellátását biztositania amennyi pénze, jövedelme van ez mennyire igaz ? remélem értitek a kérdésemet


írjatok és üdv

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook