Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A szellem és a lélek ugyanaz? Ha nem, mi a különbség a kettő között? fórum

A szellem és a lélek ugyanaz? Ha nem, mi a különbség a kettő között? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
28. 0c97fbb607 (válaszként erre: 27. - Tücsimücsi)
2008. nov. 9. 13:41
Valahol azt olvastam,hogy régen az emberek nagyon tudták,hogy mi a külömbség Lélek és Szellem között,Isten a lelkét leheli az emberbe ,nem a szellemét szeleli bele.:)
27. tücsimücsi (válaszként erre: 25. - 7e2c501649)
2008. nov. 9. 12:10

Én ebbe nem folyok bele, mivel nem olvastam a Bibliát, így nem akarok hülyeségeket írni olyanról amiről gőzöm sincs.

Nem érdekel és kész.



Remélem lesz olyan hozzászóló is aki arról az oldalról közelíti meg a témát ami engem érdekel.

26. d3edebbda4 (válaszként erre: 23. - Tücsimücsi)
2008. nov. 9. 12:09
A Biblia tényleg beszél az ezotériáról. Lehet, hogy még az is benne van, hogy az ezoterikusok hogyan látják ezt a kérdést.
25. 7e2c501649 (válaszként erre: 23. - Tücsimücsi)
2008. nov. 9. 12:07

Akkor sajnos ezt a témát nem fogod tudni helyesen látni.

Nem tagadja az ezoteriát a Biblia-sőt, pontosan leirja a valódi arcát az ezoteriának.


Mindent lehet tagadni-csak nem célszerű, mert mi van ha mégis igaz? Az óvatos ember nem cáfolja és tagadja azt aminek a létét még nem tapasztalta meg.


Lásd: a földönkivűliek-azaz UFO-kat. Rengetegen tagadják, és rengetegen hisznek a létezésében,de vannak olyanok akik ebben a kérdésben-és nagyon okosan-pártatlanok, mindaddig mig maguk meg nem tapasztalják.Ők teszik jól, evvel egy csomó felesleges bajtól kimélik meg magukat.

24. tücsimücsi (válaszként erre: 23. - Tücsimücsi)
2008. nov. 9. 12:03
*Bibliában
23. tücsimücsi (válaszként erre: 21. - 7e2c501649)
2008. nov. 9. 12:03

Ja persze, mert a Biblia tagadja az ezotériát.

Miért? A Biblia mennyivel valósabb? Azt is emberek írták!!!

Van aki a Blibliában hisz, más az ezotériában.

Engem nem érdekel a Biblia.

22. d3edebbda4 (válaszként erre: 19. - Tücsimücsi)
2008. nov. 9. 12:00
Sajnos az ezotériában nem vagyok jártas, ahogy már írtam, viszont felkeltette az érdeklődésem, mert szívesen hallgatok meg több megközelítést.
21. 7e2c501649 (válaszként erre: 19. - Tücsimücsi)
2008. nov. 9. 11:59
Ezoteria felől ezt a témát valósan nem tudod megközelíteni.
20. 7e2c501649 (válaszként erre: 17. - D3edebbda4)
2008. nov. 9. 11:58

Ezt rosszúl tudod, mert ha nekik lenne igaza, akkor nem lenne annyi bánat és keserűség azokban akiknek nem hallgattatott meg az imádsága.

Ezért nem értik sokan a miértet. Pedig egyszerű: Isten szabja a feltételeket és nem az ember. az embereknek van szüksége Istenre, hisz Ő teremtette az embereket.

2008. nov. 9. 11:58

Úgy látom a topic teljesen vallásos lett ami tőlem nagyon messze áll.

Én az EZOTÉRIA felől szerettem volna megközelíteni, de ez ki is tűnik abból ami a topic címe alatt fel van tüntetve.

18. 7e2c501649 (válaszként erre: 16. - D3edebbda4)
2008. nov. 9. 11:57
"belelehellte szellemét, és ezáltal lett az ember élő lélekké." Ez pontosan arról szól, amiről én az előző hsz-omban irtam. Megelevenedit a szelleme.Mindaddig mig az óminózus bűnt el nem követte-addig volt ebben az állapotban Ádám és Éva.
17. d3edebbda4 (válaszként erre: 15. - 7e2c501649)
2008. nov. 9. 11:56
Én úgy tudom, hogy Isten mindenkit meghallgat, aki őszinte szívvel fordul hozzá.
16. d3edebbda4 (válaszként erre: 14. - 7e2c501649)
2008. nov. 9. 11:54

Nem, a Bibliában azt olvastam, hogy a szelleme száll ki, és akkor hal meg a test.

És ha elolvasod a teremtést, akkor ott világosan leírja, hogy Isten megformálta az embert, belelehellte szellemét, és ezáltal lett az ember élő lélekké.

15. 7e2c501649 (válaszként erre: 13. - D3edebbda4)
2008. nov. 9. 11:54

Igen élő szellemem van.Érezni és tapasztalni lehet, vagyis onnantól kezdve nyitott van Isten felé.


Mindaddig mig halott a szellemed Isten nem áll veled szóba, mert Ádám bűnbeesésekor az ember ezt a tulajdonságát elvesztette a bűn miatt.


De Isten bármikor és bárkinek kegyelmet tud adni, és megtudja elevenítteni. Onnantól kezdve az ember egész élete megváltozik.

14. 7e2c501649 (válaszként erre: 9. - D3edebbda4)
2008. nov. 9. 11:51

"és a lélek maga az ember"


Ez nem igaz. Hisz a lélek száll ki a testből, amikor a test meghal.

13. d3edebbda4 (válaszként erre: 11. - 7e2c501649)
2008. nov. 9. 11:50

Én neked élő szellemed van?

Miből lehet ezt látni?

12. 7e2c501649 (válaszként erre: 9. - D3edebbda4)
2008. nov. 9. 11:50

"hogy a szellem az az éltető erő, ami ha kiszáll az emberből akkor meghal,"


Ez a lélek és nem a szellem.

11. 7e2c501649 (válaszként erre: 7. - Tücsimücsi)
2008. nov. 9. 11:48

Azért nem tudod más úton megközelíteni ezt a témát, mert a szellemed mindaddig halott, míg Isten meg nem elevenítí.

A halott szellem meg az élő szellem között akkora különbség van,hogy szavakkal azt nem lehet jellemezni.

2008. nov. 9. 11:40
Az ezoterikus megközelítést nem ismerem. :(
2008. nov. 9. 11:39

Én pl. a Biblia alapján hallottam olyan magyarázatot is, hogy a szellem az az éltető erő, ami ha kiszáll az emberből akkor meghal, és a lélek maga az ember, vagyis test+szellem. "Így lett az ember élő lélekké".

Vagy hétköznap is halljuk: "X lelket számláló falu, város,stb..."

8. badonyimariaeva (válaszként erre: 7. - Tücsimücsi)
2008. nov. 9. 11:23
Szerintem sincs köze a bibliához!
7. tücsimücsi (válaszként erre: 4. - Access)
2008. nov. 9. 10:56
Én is ezt akartam írni, más oldalról kellene megközelíteni a témát, mert én nem vagyok vallásos és nem is érdekel a Biblia, nekem ez egy kicsit "magas". Arról nem beszélve, hogy én úgy tudom a Biblia és az ezotéria távol áll egymástól.
6. 7e2c501649 (válaszként erre: 4. - Access)
2008. nov. 9. 10:52
Tudtad, hogy mindaddig a szellemed halott-minden embernek Ádám bünbeesése óta, mig Isten nem elevenítí meg?
5. 7e2c501649 (válaszként erre: 4. - Access)
2008. nov. 9. 10:50

Egyedül a Biblia tartalmazza a teljes igazságot.

"Minden vallás a saját elképzelései szerint értelmezi. és ezért megy félre.


2008 a Biblia éve.

2008. nov. 9. 09:09
Nem csak a Bibliát kellene idézni. Más oldal is van. A Biblia tartalmaz elék sok dolgot. Az a leg sokoldalúbb könyv, Minden vallás a saját elképzelései szerint értelmezi. Van amelyik át is írta már a saját elképzelései szerint, pedig NINCS jogában!!!!
2008. nov. 9. 08:27
Ez nagyon szép volt!:)
2. 7e2c501649 (válaszként erre: 1. - Tücsimücsi)
2008. nov. 9. 07:46

Az ember három alkotórésze a szellem, a lélek és a test. Közülük a szellem Isten kegyelméből a megtéréssel azonnal újjászületik, a lelket (elme, akarat, érzelem) és a testet azonban már nekünk kell az Ige által és a Szent Szellem segítségével az újjászületett szellemünk uralma alá terelni és ott tartani. Az óembert (régi természetet) is az embernek kell folyamatosan megfeszítenie. Sok minden rajtunk múlik tehát. Azon, hogy mennyire szánjuk oda magunkat a változásra. Isten ehhez a munkához kinek-kinek az anyanyelvén tette elérhetővé a Szentírást, és mérték nélkül kész a Szent Szellemet is reánk árasztani. A kérdés az, hogy mi is mérték nélkül vagyunk-e hajlandóak átadni magunkat Isten céljaira, alárendelni magunkat az akaratának. Sokan az önátadás helyett a „Privát terület, belépni tilos!” táblát helyezik életük számos területére, mégis elvárják Isten segítségét a bajban. Péter apostol is figyelmeztet arra, hogy az isteni beavatkozás és védelem nem nélkülözi a magasabb rendű célt: „megtartásra való nép vagytok [abból a célból], hogy hirdessétek Annak hatalmas dolgait, aki a sötétségből az ő csodálatos világosságára hívott el titeket” (1Pt 2:9).


Az isteni segítség célja tehát az, hogy az Isten jóságát megtapasztaló ember ennek a jóságnak a hiteles tanúbizonyságává, szószólójává váljon. Életét Isten célkitűzései szerint élje, benne a bibliai értékeket valósítsa meg, és a neki adott lehetőségek szerint Isten dolgainak előmozdításán munkálkodjon. Péter anyósáról az olvasható, hogy miután Jézus meggyógyította, „szolgálni kezdte” őket (Mk 1:31). „Íme meggyógyultál, többé ne vétkezzél, hogy rosszabbul ne legyen dolgod!” – mondta Jézus a Bethesda-tónál meggyógyított betegnek (Jn 5:14). Isten anyagi áldásának is elsődleges célja az, hogy „minden jótéteményre bőségben legyetek” (2Kor 9:8). Jákob is életre szólóan, előre elkötelezte magát Istennek azért cserébe, hogy az Úr kimentse az életveszélyből, száműzetésből, amibe önhibájából került (1Móz 28:18–22). Ha valaki csak azért kér Istentől gyógyítást, hogy utána továbbra is istentelenül éljen, vagy azért kér anyagi segítséget, hogy azzal önmagát valósítsa meg, nem jó az indítéka, és erősen kétséges az ilyen imameghallgatás, illetve az, hogy az ilyen ember tartósan meg tudja-e őrizni az Istentől kapott áldást. Amikor Jézus egy alkalommal tíz bélpoklost gyógyított meg, közülük csak egy tért hozzá vissza. Mind a tízen meggyógyultak ugyan, de Jézus csak ennek az egynek mondta, hogy „a te hited téged megtartott” , tehát nála az áldás megőrzésére is garancia keletkezett (Lk 17:19).

2008. nov. 9. 07:27
Ezotériában járatosak, írjatok!!!
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook