Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A sírhely gondozottsága a szeretet jele? fórum

A sírhely gondozottsága a szeretet jele? (beszélgetős fórum)


1 2
59. Érdekes73 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 28. 23:53
nem jelent semmit
2020. júl. 28. 22:16

Én "elmondom nekik" hogy miért nem tudok kimenni hozzájuk és gondozni a sírt

Ha netán kimegyek egy évben egyszer akkor sem tudok ott álldogálni sokáig, más a "stilusom"

Itthon más az emlékezésem :(

Összeszedtem egy sírkövest aki adott esetben gondozza, emilben elküldi a képet én meg átutalom a pénzt neki

57. Napsugár8 (válaszként erre: 56. - Survivor3)
2020. júl. 28. 20:44
Amikor én kutattam, hogy hol vannak a nagyszülők eltemetve, bementem a parókiára. Mivel a nevüket tudtam, ill. hogy kb. melyik évben haltak meg, így néhány nap múlva már szóltak is, hogy megtalálták a nagykövnyben őket.
56. survivor3 (válaszként erre: 55. - Napsugár8)
2020. júl. 28. 20:09

Inkább tisztelem őket.

Viszont nagyon izgalmas volt megtalálni a sírjukat.

55. Napsugár8 (válaszként erre: 54. - Survivor3)
2020. júl. 28. 17:03
Rendes vagy
2020. júl. 28. 09:53

Részben.

Megtaláltam olyan hozzátartozókat is, akiket nem is ismerhettem.

Rendbe tettem a sírhelyüket.

53. manó2000 (válaszként erre: 51. - Aurelie)
2020. júl. 26. 07:44
Így van!
52. tádámmm (válaszként erre: 49. - Aurelie)
2020. júl. 26. 07:36
Képmutatás..
51. Aurelie (válaszként erre: 50. - Manó2000)
2020. júl. 25. 22:57
Nekem nem is volna hová kimennem. Nagyapám, akit nagyra értékelek - az egyetlen normális családtagom volt! - azt kérte, hogy szórják szét a hamvait. Tehát nem tudok így emlékezni rá. Ehelyett bennem él tovább. Sok szempontból hasonlítok rá, rengeteg attitűdjét megörököltem - még a kézírását is hamisíthatnám, annyira hasonlít az írásunk :) -, és így mindig azt érzem: csak fizikailag nem él már. Egyébként itt van velem. Tehát nincs sok értelme szomorkodni.
2020. júl. 25. 22:16
Azt gondolom, hogy valamilyen szinten azért jó, ha nem elhanyagolt egy sír. De tényleg nem attól függ, hogy kinek mennyire van a szívében az elhunyt hozzátartozója. Én sem vagyok olyan, aki gyakran oda járkál. Nem is tudnék, ha akarnék sem.
49. Aurelie (válaszként erre: 48. - Tádámmm)
2020. júl. 25. 21:47

A nagyok az ilyen viselkedést hogyan nevezik? Képmutatás, vagy álszentség, ha jól emlékszem a felnőttes szavakra? :(

(Én kérek elnézést.)

2020. júl. 25. 15:25

Erről a sógornőm jut eszembe és az anyósom: apósom azért halt meg, mert bár 2 hétig feküdt, kiszállni nem bírt az ágyból, nem hívtak hozzá orvost. Mondván, veszekedni fog, ha hívnak. Mikor 2 hét után felfedezték, hogy nem is eszik, orvost hívtak. Az orvos benyitott, majd kifordult, és mentőt hívott. A kórházban anyósomék a szoba előtt álltak, a nővér szólt nekik: nem mennek be elbúcsúzni???? Nem mentek..

Ezután felhívták a férjemet, hogy apád meghalt.

Gyönyörű sírt csináltattak, egy kb 30x60-as gondozható résszel, mondván: gondozni akarják a sírt...

Köszönik szépen, büszkén élnek-járnak-kelnek, a sír gondozva van.

2020. júl. 24. 18:48

Nem tudom... vannak esetek, amikor valóban a szeretet jele lehet.

Van, amikor a lelkifurdalásé - nem kizárt, hogy az elhunyt hozzátartozója sírját kínosan precízen rendben tartó hátramaradott a bűntudatán akar enyhíteni, vezekelni akar, és ezért visz mindig friss virágot.

Persze az is lehet, hogy csak a látszat kedvéért, mert mit szólnak a falubeliek.


Attól még szeretheti valaki az eltávozott hozzátartozóját szerintem, hogy nem jár ki a sírjához szipogni. Lehet, hogy teljesen más módon fejezi ki a szeretetét, a gyászát.

46. Napsugár8 (válaszként erre: 20. - Timycat)
2020. júl. 20. 09:45

Mindig azt mondtam, mondom: addig mutasd meg, hogy szereted, amíg örülni tud neki! Utána már hiába siratjuk.


De azt nem hiszem, hogy a sírt gondozni csak azért kell, hogy ne vegyen a falu a szájára.

A lakásban sem azért takarítok, a kertet sem azért tartjuk rendben. Az udvari járdákat is minimum hetente-kéthetente végig söpörjük, ha nagyon poros, még le is locsoljuk, ugyanúgy, mint a telek hosszában az utcai járdát is...

Nem, egyáltalán nem azért, mert a szomszéd, vagy az ismerősök... sz...ok rájuk, mit gondolnak! Amit teszek, saját magam miatt teszem, mert akkor vagyok nyugodt, akkor érzem azt, hogy minden rendben van, kívül is, és belől, a lelkemben is.

Ha nincs ilyenfajta "belső késztetés", akkor persze nem kell kijárni a temetőbe sírt gondozni, teljesen felesleges lenne.

45. tumbo2 (válaszként erre: 43. - D7ba7bf7ff)
2020. júl. 20. 08:22
aki viszont végakaratában megírta,hogy szórják szét a hamvait,de az özvegy akkor nem tud hova kimenni.tán gyújtson egy gyertyát.szóval akkor a maga akaratát előbbre helyezte a "szeretett" férjénél.nálunk a párttitkárt temették egyházi szertartással,a pappótló beszélt a megtért bárányról,gyomorforgató volt az egész.
44. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 20. 00:39
Szerintem tudod a választ.
2020. júl. 20. 00:38

Van egy necces állapot, amikor az elhunyt végakarata az, hogy sírba helyezzék.


Ilyenkor nincs mit tenni, elvileg gondozni kell a sírt (a közeli hozzátartozóknak).


Ez megtörténhet kötelességből vagy pusztán jóérzésből! (Valakinél mindkettő hiányzik!)


Szóval elég képlékeny a történet, pláne hogy különbözőek vagyunk!


Szerintem nincs értelme ítélkezni!


Akit zavar, az tegyen érte, de szépen, csendben!

42. d7ba7bf7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 20. 00:31

Nem mindenki gondoskodó természet, azaz más a szeretetnyelve!


Tehát, míg valaki kigyomlálja az adott területet, addig a másik meggyújt egy gyertyát otthon a lakásában!


Ez ugyanaz, mint amikor valaki szeret kertészkedni, valaki meg nem!


Ez alapján nem lehet ítéletet alkotni, így a sír állapotát és az elhunyttal való kapcsolatot különválasztanám!

2020. júl. 20. 00:25

Én azt mondom, hogy aki vállalta, annak kötelessége lenne gondozni. (ha képes rá)


Az más kérdés, hogy idővel azok is meghalnak (vagy bármi egyéb), akire a sírt volt bízva!


Egy biztos! Halottnak annyit fog számítani, mint a csók!


Ha valakinek szemet szúr egy rendezetlen sír, az saját indíttatásból rendbe teheti (ha mások sz*rnak rá), de semmiképpen sem tartom helyesnek az ügy felhánytorgatását!


Ha a gondoskodás a szeretet kifejeződése, akkor lehet szeretet! De ha csak "mutiból", meg felhánytorgatásból hozom rendbe, akkor nem!

40. barai
2020. júl. 19. 19:46
Talàn...
39. levarosbukta (válaszként erre: 36. - Vigyefene)
2020. júl. 19. 19:37
Tőlem viheti is :)
38. Napsugár8 (válaszként erre: 21. - Df1e1c376c)
2020. júl. 19. 16:10

Végülis, embere válogatja, kinek mit jelent, és miért gondozza vagy nem az ősei sírját.

Neked az, ami, nekem más... ennyi.

Nekem még mindig hiányoznak, ezért úgy érzem, ez a minimum, hogy rendben tartom a sírjaikat, ha te másként gondolod, szíved joga!

2020. júl. 19. 16:02
Válaszom: igen ..és nem kell mellé magyarázni
36. vigyefene (válaszként erre: 35. - Levarosbukta)
2020. júl. 19. 15:12
A fene vigye el......
2020. júl. 19. 15:10
Nem megyek temetőbe, még a kötelező évi egyszerit is van amikor elsumákolom. Lehetek még ott ép eleget, hogy a fene egye meg.
34. tumbo2 (válaszként erre: 9. - Df1e1c376c)
2020. júl. 19. 15:04
csodálkozom,mikor az út szélén látom az emlékeket,ahol valaki meghalt,oda sem tudnék többé menni.
2020. júl. 19. 14:48

Részben a celeb sírok miatt jutott eszembe. Nekem a szeretett nagymamám fekszik temetőben. Elég messze van tőlem.


Elgondolkodtam, ha olykor eljutok hozzá, nem kompenzálok-e a csodálatos virágokkal, koszorúval, hatalmas mécsessel? Kompenzálok vagy a szeretetem fejezem ki?


Ha közel lenne, kijárnék-e mindig rendben tartani, fontos-e ez ennyire nekem?


Sok gondolat merült fel bennem.


Mert sajnos mintha csakugyan számítana nekem is, hogy a faluban elismerjék, szép virágot vittem halottak napján.

2020. júl. 19. 14:32
Igen, a szeretet, tisztelet jele!
31. BorosTyánka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2020. júl. 19. 13:59
Van akinek terápia(:
30. supin
2020. júl. 19. 13:41
Bizony nem.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook