Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A segítség mindenkinek jól jön! És aki segít, annak is öröm!!!! fórum

A segítség mindenkinek jól jön! És aki segít, annak is öröm!!!! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
2009. máj. 6. 21:46
Ez így nagyon jól hangzik,de nem mernék előállni ilyen ötlettel.Az egyik szülői értekezleten én csak figyeltem,hogy mit beszélnek mások.Szomorúan hallgattam az emberek rosszindulatú megjegyzéseit azokról,akiknek támogatás jár az ovis étkeztetésre.Pedig ha nekem a kicsi is ovis lesz,szeptembertől én is kérek támogatást.Igaz,hogy ki fognak nézni minket is de mit csináljak?Sajnos rosszindulatúak akiket megismertem a szülők közül,és ők vannak többségben
2009. máj. 6. 21:36
medina nem égő. Mi úgy szoktuk általában h viszünk valamiket, amit már nem hordunk és akkor nem is dobunk be pénzt hanem cserébe hozunk haza cuccokat. Nagyon jó dolgokat lehet kifogni. Múltkor találtam egy nadrágot ég az árcimke is rajta volt, tehát tök új dolog volt. Sokan szerintem a megunt dolgokat is odaviszik, vagy amit kapott esetleg vagy rossz méretet választott. Az oviban pl. nem tudtok szervezni ilyet. Itt is szülői kezdeményezéssel indult. Szerintem csak az óvodavezető engedélye kellene, pl minden hónap utolsó péntek délelőtti lehet vinni a cuccokat mondjuk a tornaterembe és délután pedig lehet válogatni és hazavinni. A becsületkasszában összegyűlt pénz pedig akár lehetne az ovié is. Így mindenki jól jár, nektek van "új" ruhátok és az ovinak van egy kis pénze.
2009. máj. 6. 21:29
Pl.most ,hogy lejárt a gyesem,3 hónapig nem kapok semmi segélyt,utána pár hónapig 25000-et.Addigis mit csináljak ? még tb támogatásom is megszűnt.és ha beteg lennék? Ezek a dolgok szörnyüek szerintem.
2009. máj. 6. 21:26
Bárcsak lenne valaki akinek az ismerősének az ismerőse ilyen segélyszervezetnél dolgozik,és az arra rászorulókat tudnák segíteni.Mert az tény,hogy a hivatal nem híres erről.Mármint a polgármesteri hivatalok.
2009. máj. 6. 20:59
Rajtam nem akar valaki segiteni? :(((
2009. máj. 6. 20:50
Szabolcs megyében,Mátészalkán lakunk,itt nemhallottam még ilyesmiről.Nem volt még eszemben ilyen segélyszervezetekhez fordulni.Nem égő?Még soha nem voltam ilyen helyzetben
2009. máj. 6. 20:45
mi is szinte onnan öltözünk
2009. máj. 6. 20:45
nincs a környéketeken valahol Káritasz-os ruhagyűjtés? Nálunk minden hónapban van a plébánián és az óvodában is, pénteken vinni lehet, szombaton hozni. Becsületkassza van
2009. máj. 6. 20:34
Sziasztok! Én 6 éve rendszeresen segítek a körülöttem élőknek,rászorulóknak.2 kislányom kinőtt,de szép állapotban lévő ruháit folyamatosan osztogatom szét.A használtabbakat kirakom dobozban,vagy zsákban,a kuka mellé.És higgyétek el azt is hasznátveszik az arra rászorulók!Hol hízom-hol fogyok,így az én ruháim is vándorolnak.Babakocsit,etetőszéket,stb-t elajándékoztam.És örömmel tettem.De albérletbe költöztünk anyósomtól,lejárt a gyesem,nem találok munkát,így fordult a kocka.Én szorulnék segítségre,de nem kapok.Most égő,de elfogadnék gyerekruhákat,de senkisem segít.Hát ilyen a mai világ.De nem bánom,hogy én segítettem,ha egyszer anyagilag rendbe jövünk,újra segíteni fogok bárkinek:)
2009. máj. 6. 20:08
Előre is köszönöm neked.
36. 1023b44e1e (válaszként erre: 18. - Kisméhi)
2009. máj. 6. 19:04
Én sajnos pénzben nem tudok segiteni senkinek inkább rajtam kéne :((( 25 éves lány vagyok beteg, nem tudok dolgozni, emberek között lenni, egy éve nincs munkám, nem kapok már január óta segélyt, havi kb. 4000 forintból élek meg és a szüleimmel lakom. Fogalmam sincs mi lesz velem.
35. kisméhi (válaszként erre: 34. - Taki422)
2009. máj. 6. 18:54
nekem sajnos nincsen:(((
2009. máj. 6. 10:03
Valakinek nincs véletlenül iwiw meghívója,nagyon fontos lenne!:)Segítsetek!!!
2009. máj. 6. 08:12
a segítség most rám is rám férne...., de általában én segítek!!! :)
32. dogiz (válaszként erre: 31. - 546185aeac)
2009. febr. 17. 15:48
Sajnos én nem tudok, de szívesen akár mi másban :) /persze ha értek hozzá!
2009. febr. 17. 14:58

Ki ér rá annyira, hogy megkeresi nekem/velem a Go Trabi Go filmlemezalbum kiadóját ? :) 1991-es

beírtam, hogy Go Trabi Go Soundtrack cd copyright... és tovább ? :) köszi

2009. jan. 29. 07:21

Nyertem 2 jegyet a Yo-soro dobegyüttes koncertjére.... az egyik pasi ismerősömet elhívtam magammal, és nagyon örült neki. Jól éreztük magunkat... szuper volt...


Délután egy anyukának segítettem leszállni a buszról babakocsival, és két picurral..:)

2009. jan. 26. 21:53

5 napja senki sem tett senkinek semmi jót???

szomorú



én ma is masszíroztam egy fájós nyakat...

28. kisméhi (válaszként erre: 27. - Brad)
2009. jan. 21. 17:12
A szlogenetek nagyon igaz, és én sem vagyok egy pénzmániás, de, amit ki kell fizetni, azt ki kell...csak félő, hogy mellette nem marad még a nagyon fontos -gyerekek előmeneteléhez szükséges-dolgokra sem... de felemelt fejjel küzdök, mert mindig becsületesen életem, és ezután is így fogok!!!
27. Brad (válaszként erre: 18. - Kisméhi)
2009. jan. 21. 08:24

Én úgy gondolom, hogy pénzt lehet keresni. Amit ezekre a gyerkőcökre költöttem nem sok, ahhoz képest, hogy egész éveben mennyit költök, néha tök feleslegesen. Nem vagyok milliomos, most is munkát keresek, de ha van abból szívesen adok.

A párommal az a szlogenünk: "Pénz nem számít, az a legkevesebb!" :-)

2009. jan. 20. 23:46
Én me este mikor jöttem haza a délutános műszakból 11 felé, nem messze a házunktól betörték egy autó ablakát, míg a tulaj valamiért felszalaladt valakihez. Mire lejött kirabolták az autót a GPS miatt. Megkérdezte hogy a környéken hol tudna venni ragasztó szallagot, hogy az ablakot beragassza hogy hazatudjon menni... Sajna ilyenkor itt sehol! :-(( Hazamentem, és gondoltam viszek neki, ha még ott lesz adok neki. Úgy is lett, nagyon örült, és kiakarta fizetni, de nem engedtem! Jó érzés volt hogy "segíthettem"!
25. kisméhi (válaszként erre: 24. - C066a749d7)
2009. jan. 20. 22:13
Ha tudod a megoldást, miért nem teszed??? Aludj jól, álmodj szépeket... és imáid valóra válnak! Puszi Maja
2009. jan. 20. 21:55

semmi konkrét,csak úgy mindenből egy kicsi...és sok kicsi sokra megy és elegem van...de tudom...a felhők felett kék az ég...aztán majd előjön a nap is...

Mások nekem is azt mondják h jó velem beszélni,mert mindenkit megnyugtatok...csak magamat nem tudom...de lehet h csak egy kiadós alvás kéne már...

23. kisméhi (válaszként erre: 22. - C066a749d7)
2009. jan. 20. 21:42

:))

Engem bármikor megtalálsz, a szavakkal-állítólag az emberekkel is-jól bánok...remélem igazol majd valaki! Mesélj miben segíthetek?!!!

2009. jan. 20. 21:33

én is gyakran szoktam segíteni.

A ruhákat, cipőket mindig a Káritászba viszem, mert onnan biztos jó helyre kerül, legalábbis ebben bízok. Ebben a hónapban nem fogok tudni adni viszont a Káritászosoknak, mert az utcánkban leégett egy családi ház,benne minden cuccukkal,és az ott lakó lánynak adtam ruhákat...olyat is amit még hordtam volna egyébként,csak nem volt mégse a kedvencem.

Karácsony előtt a Sparban gyűjtött a vöröskereszt akkor is vettem 1-2zacskó száraz tésztát, kekszet, lisztet, ilyesmit.

sokszor szoktam segíteni, mert szeretem a hálát látni az emberek szemében... csak rajtam nem segít soha senki...pedig néha elég lenne egy jó szó :(

21. kisméhi (válaszként erre: 20. - Renkababa)
2009. jan. 20. 21:19
ez tetszik!!! :))))
2009. jan. 20. 21:03
de egyszer volt olyanis, ez vicces volt,hogy a 4,6-os villamoson mentem asszem a moszkva felé, és nagyon nehéz volt a táskám, 2 napra is annyi a cuccom, mint 2 hétre:), na és nagyon sokan voltak a villamoson, és csak ugy fértem be, hogy lehajoltam, és ugy vittem a táskát, h ne legyek senki utjába. találtam is egy helyet, majd mint emlitettem épp lefelé néztem, és egy öreg bácsinak a fehér botját láttam. Fel is álltam a helyről, arrébb tettem a táskát, szóltam a bácsinak h üljön le, majd mikor ránéztem, kiderült h nem volt vak, csak vett egy fehér felmosónyelet:D csak mosolyogtunk mindketten, de leült:)
19. Renkababa (válaszként erre: 17. - Brad)
2009. jan. 20. 20:58
Nálam is egyszer volt a körúton vártam a páromra (az egyik szálloda előtt), és mikor kijött meg kellett várni még valakit..erre odajött egy hajléktalan, és közölte h neki van egy lánya és hogy neki akar pénzt küldeni, utána sztem elfelejtette mit mondott mert az lett a sztori h vonatra kell a pénz. A párom sosem szokott adni nekik, de annyira el tudta magát ani az öreg, hogy kapott asszem 500 Ft-ot..mire közölte h kéne még neki egy ezres mert sokba kerül a vonat..na az ilyen felejtős..
18. kisméhi (válaszként erre: 17. - Brad)
2009. jan. 20. 20:38

A Mikulás-gyárba mi is adtunk, akkor még tudtam... ma már arra koncentrálok, hogy mindenre maradjon pénzünk.

De a valóság az, hogy még mindig inkább én adok másoknak a nagyon kevésből és albérletem mellett, mint aki sokkal könnyebben megtehetné!!!

Utálok kérni, de most majd megyek segélyért..de mindig megoldom a dolgokat..

17. Brad
2009. jan. 20. 20:20

Én is a leselejtezett ruháimat a vöröskeresztnek szoktam adni. Minden évben vannak olyanok amiket valamilyen okból kifolyólag már nem hordok, és azt összegyűjtöm és elviszem a suliba, onnan meg megy a vöröskereszthez.

Karácsonykor pedig a párommal mindig elmegyünk és 3-4 szatyornyi ennivalót, tisztálkodási szert, ajándékot veszünk és azt elvisszük a Mikulás gyárba a Városligethez. Közben természetesen útba ejtjük a Vörösmarty teret, körbe sétáljuk a Városligetet meg ilyenek...


De azért meg kell hagyja, van olyan aki kihasználja a segítőkészséget is! Volt egy koldus gyerek a csepeli tesconál aki azért kunyerált mert hogy ő kertészeti egyetemre akar járni és arra gyűjt pénzt. Hát én 1szer 2szer oda adtam neki a bevásárlós kocsit hogy vigye vissza a 100 ft-os meg az ővé lehet.

De amikor már 3szorra jött oda, hát elküldtem a büdös francba dolgozni! Ez már pofátlanság volt!!!

Pedig ha kérnek én adok, mert nem sajnálom!

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook