Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Szívesen segítek fogyni/alakváltozni annak, aki szeretné:) fórum

Szívesen segítek fogyni/alakváltozni annak, aki szeretné:) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
107. welkin102 (válaszként erre: 106. - Zizi77)
2008. szept. 28. 13:13

Zizi!!!

220-ból kivonod az élekorodat és ennek a pulzus értéknek veszed a 60-70%kát...és a között legyen a pulzusod.

Vannak tök jó pulzus mérő órát,drágát nem érdemes venni,és az tökéletesen mutatja a pulzusod...

Zsírégető szedése teljesen felesleges...ha diétázol és kardio mozgást is végzel akkor lesz eredménye...

106. zizi77
2008. szept. 28. 10:40

Sziasztok,

én azt szeretném kérdezni, hogy mi az " megfelelő " pulzusállomány, amivel még fogyunk és nem erősödünk.

A másik, hogy ezt hogy lehet mérni, ha valaki szabadban fut?Van esetleg erre valamilyen műszer?

Illetve, ha heti 3x kocogok 1 órát, + diétázok, szerinted érdemes mellé esetleg valamilyen zsírégetőt szedni, vagy előbb-utóbb lesz eredménye ? Kb. 7 kg-tól szeretnék megszabadulni.

105. NIKA77
2008. szept. 25. 13:01
VIDÉKEN ÉLÜNK UGYHOGY BICIKLIZHET KEDVÉRE EGYIK UTCÁN FEL A MÁSIKON MEG LE.BICIKLIZIK IS EGY KÉT ÓRÁT DÉLUTÁN VAN HOGY ÉN IS MEGYEK VELE MEG A HUGA MEG AZ ÖCSE IS.IGY NAGYOBB KEDVE VAN HOZZÁ.
104. welkin102 (válaszként erre: 103. - NIKA77)
2008. szept. 25. 12:52
Hát igen...de megoldható minden...az uszás meg a bicikli nagyon jó...vegyél neki akkor szobakerékpárt...és otthon tud tekerni a tv előtt és ha meglesz a napi mozgás,változtatsz az étkezésén akkor már jobb lesz minden.
103. NIKA77
2008. szept. 25. 12:46
KÖSZI A VÁLASZT.SPORTOLNI CSAK USZNI ÉS BICIKLIZNI LEHET NEKI.MI TOJÁSMENTES DIÉTÁN IS VAGYUNK MERT A 2 ÉVES FIAM MEG TOJÁS ALLERGIÁS.UGYHOGY NINCS KÖNYŰ DOLGOM.
102. welkin102 (válaszként erre: 101. - NIKA77)
2008. szept. 25. 12:43

Szia!!!

Nagyon nehéz dolgod van ha te akarod diétáztatni...elsősorban meg kell értetni vele ez az ő problémája,és neki is akarni kell ezen változtatni...lehet a betegsége miatt lelkileg összetört,mert a sportot is abba kellett hagynia,ez nagyon nagy változás az ő életébe...meg kell tanulnia más dolgokban is örömet lelnie,érdemes szakember(pszichológus)segítségét kérni...

a tényleges diétába is érdemes dietetikus segitségével étrendet összeállítani, és gyógytornásszal konzultálni,hogy a lába miatt milyen sportokat végezhet...

Mindenesetre annyit te is tudsz tenni,hogy nem cukorozol semmit meg,jöhet az édesítő,teljes cukortilalom,se liszt,se finomitott pékáru.Itt a hoxán van egy csomó egészséges recept,még a süteményekre is.És csinálja az egész család,egyrészt nekik sem árt,ez tuti a sulyuktol függetlenül,és igy a fiad is könnyebben fogja venni a dolgokat.Sok sikert!

101. NIKA77
2008. szept. 25. 12:37
VALAKI TUDNA SEGÍTENI A NAGYFIAM 150CM ÉS 62 KG.AKTIVAN SPORTOLT ÖT ÉVIG REUMÁS LETT A LÁBA FÉL ÉV ALAT 17 KG SZEDET FEL.HOGY LEHETNE DIÉTÁZTATNI EGY GYEREKET HOGY NE SZENVEDJEN.MERT LELKILEG NAGYON ZAVARJA A SÚLYA.TUDNA NEKEM VALAKI SEGÍTENI???????????ELŐRE IS KÖSZÖNÖM
100. welkin102 (válaszként erre: 99. - Virág3)
2008. szept. 25. 12:14

Szia!

Heti 4 alkalommal lehetőleg 60perc mozgás,megfelelő pulzuson...ha még nem mozogtál semmit akkor meg csak fokozatosan.Semmi cukor liszt,állati zsíradék,teljes kiörlésű kenyér,tészta,műzli,barna rizs,natúr vagy grillezett husi,zöldség és gyümölcs...napi 5szöri étkezésre elosztva...ez a titka mindennek.

2008. szept. 25. 11:52
Segítene nekem is valaki? 164 cm vagyok, és 64 kg. Minimum szeretnék 8 kg-t fogyni. Hogyan kezdjek neki? Mit ajálnotok? Ja, és 0-ás a vércsoportom.
98. welkin102 (válaszként erre: 97. - Roki)
2008. szept. 25. 11:27

Igen,a spinning akkor nagyon jó,ha zsírégető tartományba csinálják,amit általában nem tartanak be,vagyis nem sok helyen...

A zsírégetés a 35-40ig percben kezdődik el,nem a 20ikba,de ez is függ sokmindentől...hogy előtte ettél e vagy sem,mit ettél,milyen edzett vagy,edzettél e gyerekkorodba...ezért kell minimum 60 percet edzeni...ami az aerobic órákat illeti,aerobic edző,pilates és fittball tréner,sportoktató és gyógytornász végzős hallgató vagyok,tudom sajnos meddig tart egy aerobic óra...ez azért van mert a vendégek nem járnak zsírégető órákra,mert a media és a reklámok azt sulykolják,h le lehet fogyni alakformálással és hasonló edzésekkel...ezt az emberek elhiszik és szépen építik az izmot a zsirréteg alá...

97. Roki (válaszként erre: 92. - Welkin102)
2008. szept. 25. 08:34
Egy kicsit vitatkoznék veled, mert a spinning is nagyon jó zsírégető edzés ha a megfelelő pulzustartományba végzi az ember. Egy óra alatt 400-500 Kcl is lehet égetni úgy hogy ennek az 50% zsírból megy le. Sok szakkönyv miért írja azt , hogy 20 perc edzés után kezdi a szervezet égetni a zsírt? Te azt írtad, hogy minimum 60 percet kell ehhez edzeni. Ha elmész egy aerobik vagy bármelyik más órára ha megfigyeled egyik sem tart 50-60 percnél tovább.
96. Narumi099 (válaszként erre: 92. - Welkin102)
2008. szept. 24. 22:13

Szia.

Köszönöm vlaszod. Az a baj, hogy max napi egy órát tudok edzeni. Ebben benne kell lennie a nyújtásnak.... erre mit tudsz ajánlani?

2008. szept. 24. 20:15
sziasztok.szeretném a segítségeteket kérni! szeretnék leadni kb.5 kilót.Mit tudtok ajánlani?Esetleg valaki nem akar együtt diétázni velem?
94. welkin102 (válaszként erre: 93. - 222ed6c486)
2008. szept. 24. 19:39

Szia!!!

Lehet azért nem megy mert nincs miből...a 170 cmrhez az 59 kilo teljesen normális...

2008. szept. 24. 19:30

Szia!

170 cm vagyok 59 kilo 4 kilot akarok lefogyni ,de sehogy se megy .Mit csináljak

92. welkin102 (válaszként erre: 90. - Roki)
2008. szept. 24. 19:20

Szia!


Nem akarlak elkeseriteni,de ahogy te csinálod ugy nem fog menni.

Egyrészt a spinning az nem zsirégető mozgás,mert a pulzusod ott annyira felmegy,hogy az edzés során nem a depó zsirsejteket használja fel.Másrészt a 30-40 perc nagyon kevés,mert a szervezet az első 40 percben az egyszerű cukrokat és a glikogént használja fel,csak utánna nyúl a raktározott zsírhoz...tehát minimum 60 perc kardio mozgás kell a fogyáshoz a megfelelő pulzustartományban...

fontos...a cukrot,a lisztet,finomitott lisztet,állati zsírokat ki kell hagyni az étrendedből..sok sok párol,grillezett husi,zöldség,saláta...kakaó is csak édesítővel joo?

és igy menni fog.

2008. szept. 23. 18:39

Sziasztok

Most 170 cm vagyok és 66 kg. Tíz kilót le szeretnék adni. Meg szeretném kérdezni, hogy hogy tudnék minél gyorsabban megszabadulni a súlyfdeleslegtől? Főleg alul vagyok szélesebb a kelleténél. Arra gondoltam, hogy reggeli (habűr nem mindig jutok oda), ebéd az normális, vacsorát pedig kihagynám, vagy pedig gyümölcs. MIndennap 15-20 perc kocogás és 10-15 perc torna/edzés. Ezzel kb mennyi idő, míg meglátszik? Előtte már sportoltam..... így valamelyest hozzá vagyok szokva....

Előre is köszönöm a segítséget.

90. Roki
2008. szept. 23. 15:53
Szia! Én 164cm vagyok, és 68kg. Le szeretnék fogyni kb 10kg-ot. Hetente 2x járok spinningre, heti 1-2 alkalommal otthon is tekerek 30-40 percet. Reggelire általában 2 abonettet szoktam enni valamilyen felvágottal + 1 pohár kakaó. Mostanában szoktam tízóraizni 1 gyümi vagy joghurt. Ebédre 1 tányér főt kaját eszem. Ez teljesen változó, hogy mit. Vacsira pedig vagy joghurtot,kefirt, vagy abonettet eszem valamilyen felvágottal. Igazából a vacsival és az uzsonnával vagyok bajba, mert nem tudom, hogy mit lehet ilyenkor enni. Joghurtban sajnos az ízesítettet szoktam enni, mert a natur íze valahogy nem jön be. Vércsoportom AB RH+. Köszi előre is a segítséget.
89. 236fe2f68e (válaszként erre: 88. - Greeny9875)
2008. szept. 23. 14:17
Akkor ok :D
88. greeny9875 (válaszként erre: 86. - 236fe2f68e)
2008. szept. 22. 20:04

igen, jól írtam.

de ez teljesen egyénfüggő, más a csontok nehézsége, más a zsírszázalék, formák stb.

87. babika53 (válaszként erre: 83. - Macsusz77)
2008. szept. 20. 14:33

aqva fitnest ajánlom.Nekem is atérdemmel van a baj

minden fajta tornát kiprobáltam,de néhány hétnél

tovább nem birtam. Szia

86. 236fe2f68e (válaszként erre: 85. - Greeny9875)
2008. szept. 10. 15:13

Uhh..ezek után meg se szolalok az én 145 cm magaságommal, és a 45 kg -val.

Lehet ez is testalkat kérdése, vagy nem tudom..mert én egyáltalán nem látom magamat ducinka se nem hogy kövérnek.


Fura nekem ez amit irsz, biztos h jool irtad?, fére ne értsd nem roszindulatbol irtam, s kérdem :)

2008. aug. 29. 17:15

sziasztok!

én 17 éves vagyok, 158 cm és 47 kg. Igazából nem vagyok gáz, de elmenne egy 5 kg mínusz, az alacsony embereken hamar meglátszanak a kilók. Bármit eszem rögtön a hasamra rakódik le, a combomról ne is beszéljünk, szeretném vékonyabbá tenni őket.

Milyen diétát ajánlotok? Tényleg igaz, hogy az utolsó kilóktól a legnehezebb megszabaldulni, én már több mint fél éve szenvedek vele.

Valamilyen kar-comb-has gyakorlatot tudtok? Nagyon nem vagyok okés magammal.

Pár hónappal ezelőtt mikor suli volt könnyeb lement pár kiló, jól is néztem ki, mert nem is volt időm enni, érettségi, tanulás, stressz de akkor koplaltam, valamilyen egészséges és tartósat szeretnék.

Most egy hete csinálom 500-600 kcal-nál nem eszek többet, csak zöldség(karfiol, brokkoli, paprika stb. csak kb 'nullkalóriások)', kevés gyümölcs (szőlő, nektarin, szilva, alma) és tojás, minden reggel kávé 0, 5-ös tejjel, néha egy-egy light mackó-sajt vagy light pannónia néhány szelet. Sokat iszom, húst nem eszem, vegetariánus vagyok évek óta.

Minden nap mozgok legalább 30 percet, felülések, súlyzós gyakorlatok, ilyesmi.

Gondolkoztam már fogyi tablettákon is, pl a hydroxycut hardcore-on de nem merem, szüleim orvosok és neveltek belém egyfajta természeteségtudatot, plusz nagyon érzékeny a szervezetem mindenre allergiás vagyok.

Szeretnék egészséges lenni/maradni, elegem van a drasztikus diétákból.

Nem tudom ez a mostani módszer hogyan fog beválni, meglátom majd az eredményt.

Köszi!

84. tneksz
2008. jún. 15. 20:01
Szerintem próbáld meg a callanetics alapprogramot,nagyon jó,nagyon kímélő de hatásos és nagyon kedves a nő aki a dvd-n tartja.Otthon a saját bútoraid közt csinálhatod a mozgást,nagyon bejön nekem.
2008. jún. 8. 23:01

Sziasztok!Még 10kg-tól szeretnék megszabadulni.Úgy gondolom ehez még több mozgás kellene.Az a baj,hogy a térdizületeim egyáltalán nem bírnak semmiféle terhelést.Magam találtam ki gyakorlatokat,de szerintem ez már kevés.minden nap 1órát tornázom.Kardiot sajnos nem bírom.enélkül is lemehet még a felesleg?Tudtok valami térdkímélő mozgásformát?

Köszi a segítséget előre is.

2008. jún. 7. 14:32
igen
81. tneksz
2008. jún. 7. 09:21
ez a pillelány jó lelépett!
2008. máj. 27. 14:12
Szia pillelány. Kérlek ha tudsz segits nekem, kicsivel több mint két hetem van a nagy napig. Ruha probáig pedig csak két hetem. 8 kilótól sikerült megszabadulnom, de még mindig kellene 4 kilót fogynom de megálltam és sehogy sem tudom ujra elinditani a fogyást, pedig az idő vészesen közeleg. Előre is köszi.
2008. máj. 22. 11:47
na hát... nem tudok 300 felülést megcsinálni. 3 x 50 megy délután, meg az a hanyatterpesz, abból 100nál tartok miután megcsinálom Cindy Crawford gyakorlatai közül a nehezebbeket.
2008. máj. 18. 20:43
Pillelány hol jársz? Várunk.
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook