Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párod - és az éjszakai műszak fórum

A párod - és az éjszakai műszak (beszélgetős fórum)


1 2
2009. ápr. 19. 20:26

Sziasztok, visszatértem :)

Ma van a második alkalom, hogy éjjel ment be dolgozni. Az elsõnél arra gondoltam, amit itt olvasgattam, tehát erõt merítettem, sokat segített. Igaz, az éjszaka folyamán megébredtem egyszer-kétszer és ránéztem az órára, hogy mikor lesz már reggel. Ma, másodjára szerintem mégkönnyebben fog menni, mert az alvással hamar eltelik az idõ.


Ami azt illeti, amikor hazajött, egybõl lefeküdt, ami érthetõ, sajnáltam is szegénykémet. Amíg aludt, addig én is csendesebben mozogtam stb., de szuper volt az érzés, hogy mellettem van.

30. klenca
2009. ápr. 14. 09:24

Ha a kedves férfinak pl éjszakai műszakja van, akkor az az egész családra kihatással van:

Nem lehet csak úgy zajonganod, nem lehet csak úgy bármikor bármit csinálnod, kvázi vigyázban áll az egész család. No TV, no zene, no mosás...


"Kellemes":(((

29. 8a8125e283 (válaszként erre: 28. - Sundance)
2009. ápr. 1. 18:49

Na jó én sem arra értettem, hogy nélküle dönteni meg a támogatás, de pl olyanra gondoltam mikor tök jó lenne hogy melletted legyen . Pl a múltkor volt egy olyan szitu hogy a 4 éves lányomnak volt egy kisebb balesete este 8-kor. Dőlt a szájából a vér és rohanni kellett vele a kórházba a fülorrgégére. Na ilyen esetben nagyszülőket kellett hívnom sos-be hogy a nagyobbik lányommal maradjanak ott ő is még csak 7 éves. Szóval pl ilyen esetre gondoltam amikor kellene ha csak a lelki támasz mert úgy meijed az ember.

Elhiheted nekem sem kell más. Most lesz az esküvőnk. Persze hoyg bírom én is, csak nehéz nagyon!

28. sundance (válaszként erre: 27. - 8a8125e283)
2009. ápr. 1. 15:20
Értem mire gondolsz, szar érzés mindent egyedül csinálni, mindenben egyedül dönteni... Én egy talpraesett nő vagyok, soha nem voltam az a fajta nő, aki nem tud meglenni egy pasi támogatása nélkül. Nem is erről van szó, csak szerintem az ember előbb-utóbb belefárad ebbe az állandó magányba... Azt gondolom nekem is hasonló félelmeid vannak. Jó, de akkor mit tegyünk??? Keressünk mást? Na neeee, nekem soha nem kéne más rajta kívül! Tehát marad a magány, a várakozás, a bizonytalanság...
27. 8a8125e283 (válaszként erre: 25. - Sundance)
2009. ápr. 1. 08:29
Maga a tény hogy nagyon szeretem és hogy távol van az nem. De én is mindíg arra gondoltam amit te is kérdeztél hogy hogy lehet ezt hosszútávon bírni? Az állandó magányt, hogy mindíg magamra vagyok utalva bármi van sosincs mellettem...és még sorolhatnám. Én ettől félek hogy ez később nem alakul e át olyanba hogy kevés lesz az amit így kapok. Bár tudom hülyeség ezen agyalnom mert megveszek a pasimért. De mégis ott motoszkál bennem. Látod erre mondtam nem kell ilyeneken agyalni sosem mert akkor elindul a vezérhangya ...
2009. márc. 31. 23:57

A férjem a MÁV-nál van havonta egy hetet baleseti készenlétben tölt (most is),ilyenkor nem is látjuk,hétfő reggeltől péntek délig!

Mostmár még roszabb hogy itt van a kislányunk is,folyton az jár a fejemben,mit csinálok ha valaki ránk akar törni,hogy védem meg?

Szóval én inkább a babát féltem,nem a férjemet vagy magamat!

Mindettől függetlenül 5 éve vagyunk együtt,de még mindíg képtelen vagyok meg szokni a távollétét!

2009. márc. 31. 21:56
Szerintem maga az a tény, hogy távol van tőled, nem fogja tönkretenni a kapcsolatotokat. Csak akkor megy tönkre, ha hagyod, ha hagyjátok. Gondolj arra, hogy ő is mennyire szenved a távolléted miatt. Engem a párom mindig ezzel vigasztal... Már annyiszor megígértem neki is, hogy nem sírok, de nem tehetek róla, ha meghallom a hangját, eltörik a mécses.
24. 8a8125e283 (válaszként erre: 23. - Sundance)
2009. márc. 31. 21:24
Szerintem nem ciki ha sírsz. Engem például sokszor tényleg megnyugtat, lehet kifolyik belőlem a düh vagy nemtudom. Ezt az érzést is ismerem így is jártam már én is sőt nem is egyszer volt ilyen nekünk is hogy úgy volt jön már aznap volt készülődtem és akkor hívott hogy nem jön össze. És nekem is már vőlegényem, nemsokára lesz az esküvőnk de nagyon remélem hogy ez az állapot nem tart sokáig, mert régen féltem tőle nagyon hogy tényleg rámegy a kapcsolatunk.
2009. márc. 31. 21:19

Igazad van, nem kéne agyalnom hülyeségeken, megbízom a páromban.

Tudod történt egy eset, amelyre visszaemlékezve nagyon szégyellem magam. Tavaly nyáron az egyik barátnőm vőlegénye szintén kamionozni ment. Hetek óta nem volt itthon, de eljött a hétvége, hogy hazajöhet. Szegény barátnőm mennyire várta... Csakhogy az történt, hogy az olaszokhoz vitt árut és péntek du.2-ig oda kellett érnie, de csak fél 3-ra ért oda. Mindenki ott volt még, de nem vették át tőle az árut, azt mondták neki, hogy bocsi, de elkésett és majd hétfőn. Összepakoltak és elmentek haza. Szegény Peti ott állt a gyár előtt hétfő reggel 10-ig. Haza sem jöhetett, mert nem hozhatta vissza a cuccot. Akkor a barátnőm úgy sírt, mint a záporeső... Nem nagyon értettem, miért kell ebből ekkora ügyet csinálni. Akkor nem!

Mennyire megértem, mit érzett akkor... Azóta ők jól vannak, már a felesége, de még mindig alig találkoznak.

Fel a fejjel! Hagyjuk abba a pityergést! (én mondom? most is potyogtatom a könnyeimet a gépre! :(

22. 8a8125e283 (válaszként erre: 21. - Sundance)
2009. márc. 31. 20:55
Csak egy jó tanács, tudom mondani könnyű, de tapasztalat, ne hergeld magad ilyeneken hogy nem elérhető meg nem a megbeszélt időpontban jelentkezik. Ez sajnos nálunk is így van rengetegszer. Megbízom a páromban, szerintem Te is. Ne járjon az agyad sose vajon miért... Mert csak sokkal rosszabb lesz. Nyugodj meg írj legalább neki egy sms-t. úgyis látta hogy kerested. Tudom mit érzel. Én is kivagyok, de nagyon!
2009. márc. 31. 20:51
Jó, hogy te abbahagytad a bőgést, mert én meg most kezdtem el... Úgy volt megbeszélve, hogy magyar idő szerint 20órakor hív, de már mindjárt 21óra és nem hívott, a telefonja meg kikapcsolva... Tudom, hogy valószínüleg dolgozik még és később úgyis keres, de nézd meg én már ezen kiborulok, és órákig tudok sírni...
20. 8a8125e283 (válaszként erre: 19. - Sundance)
2009. márc. 31. 20:44
Ja most hogy utánaszámolok, nekem is ilyen szitu. Az én párom kamionozik, 5. hete ment el. Az alap a 4 hét kinn 2-3 nap itthon. Most 5. hét után úgynéz ki elvileg hazajön hétvégén és itthon lesz 5-6 napot de épp most beszéltem vele és lehet mégsem jön össze a hazajövetel mert lehet hogy a cég nem engedi haza őket. Teljes mértékben megértelek!!! Rémes egy helyzet ez. Épp most hagytam abba a bőgést. Nálam rengetegszer eltörik a mécses ez már nekem is sok.
19. sundance (válaszként erre: 18. - 8a8125e283)
2009. márc. 31. 18:38

A helyzet az, hogy 3 hete Angliába ment dolgozni, mert nem volt más választás. Nekem itthon kellett maradnom, mert most államvizsgázom... nem mehettem vele. Legjobb számítások szerint májusban tud hazajönni néhány napra. Én ki sem tudok menni, mert tanulok és vizsgázok... Tehát nekem nem az éjszakai műszakot kell kibírni, bárcsak így lenne, milyen boldog lennék...

Szóval ez van... A te helyzeted milyen? Bocs, nem akarok tolakodó lenni, csak jól esik olyanokkal beszélgetni, akik hasonló helyzetben vannak, és megértenek!

18. 8a8125e283 (válaszként erre: 15. - Sundance)
2009. márc. 31. 16:07
Azt hogy állandó éjszakás? De most nálatok mennyie hosszútávon néz ki? Persze hogy ki lehet bírni, csak rengeteg türelem kell hozzá. NEm mondom, hogy nem nehéz mert azzal hazudnék. Nálam rengetegszer eltörik a mécses, na de az én helyzetem kicsit durvább.
2009. márc. 31. 15:55

Az én férjem állandó éjszakás.Annyira,hogy du.5-re megy és reggel 7 körül jön haza.Heti 3-4-5 nap megy.Néha nagyon nehezen viselem.Máskor megpróbálom a pozitív oldalát nézni.Pl.:Olyan teszek amit akkor nem,mikor otthon van-mert teszem azt meg akarom kímélni.Tehát olyan zenét hallgatok amit Ő nem szeret,vagy olyan filmet nézek,esetleg internetezek,chatelek stb..

Nem jó dolog,de meg lehet szokni.Cserébe mikor otthon van,nagyon együtt vagyunk. :)

2009. márc. 31. 15:16
utálom ha éjszakás és legszivesebben kitörölném az egész világban!!!
15. sundance (válaszként erre: 13. - 8a8125e283)
2009. márc. 31. 15:03

Az utolsó 1-2 napban már nem sírtam... de most, hogy beszélgetünk erről a témáról, megint gombóc van a torkomban. Próbálom elfoglalni magam, de a gondolataim mindig körülötte forognak. Az éltet, hogy minden este beszélünk telefonon, mindig mondja, hogy mennyire szeret, és mennyire hiányzom neki.

P.S. ki lehet ezt bírni hosszú távon?

14. Sirga
2009. márc. 31. 15:01
A párom 3 műszakban dolgozik, így havonta 1 hetet biztos egyedül alszom. Csúnya, ha azt írom: megszoktam? Még mindig fura, de nincs vele gond. 3 éjszaka Neked is hamar el fog menni. :)
13. 8a8125e283 (válaszként erre: 10. - Sundance)
2009. márc. 31. 14:45
Ismerős szitu. Én is mit nem adnék ha legalább minden hétvégén látnám, nem ám csak egykét éjszakáról van szó.
2009. márc. 31. 14:40
Amikor a párom éjszakás, a 16 éves lányom átköltözik hozzám. Igaz én egyedül sem félek:)
2009. márc. 31. 14:37

Köszönöm a válaszokat, sokat segítenek. Tényleg inkább a jobbik felére kell gondoljak, hogy csak egy éjszaka és nem hetek pl. Sikerült egy kicsit megnyugodjak.


Ami a megcsalás lehetõségét illeti...hmmm, teljesen bízom a kapcsolatunkban és a páromban is, az életünk mesébeillõ, mindent megad, amire szükségem van és nem materiális dolgokra gondolok csak. Ráadásul a munkahelyén a szóbajöhetõ kísértõ alanyoknak is mind komoly kapcsolatuk van, vagy házasok.

2009. márc. 31. 14:28
Az én párom 3 hete ment ki külföldre dolgozni, azt sem tudom mikor látom... Nagyon nehéz kibírni...Főleg az esték nagyon rosszak, nélküle elaludni kész pokol. Iszonyúan hiányzik! Bárcsak az lenne a legnagyobb bajom, hogy reggel jön csak haza! Bárcsak hazajönne reggel, de nem jön...
2009. márc. 31. 14:19

Az én férjem már töb mint tíz éve jár úgy dolgozni, hogy bizony gyakori az éjszakázás is nála. Az első időkben három műszakban dolgozott, pár éve pedíg két műszakos a munkarendjük, ami azt jelenti, hogy vagy reggel héttől este hétig, vagy fordítva dolgozik. Az első időkben nagyon nehéz volt, főleg mielőtt a gyerek megszületett egyedül lenni éjszakánként. MA már sokkal könnyebb, hiszen van egy kilencedik éves kisfiam, aki ilyenkor velem alszik, összebújva beszélgetünk, aztán meg csak hallgatom a puha szuszogását:-)

Egy hátulütője mindenképpen van a dologank az egyedül töltött éjszakákon kívül is, s ez számomra a nehezebb.Nincs ünnepnap, nincs vasárnap, itt folyamatosan menni Kell. HA úgy hozza ki a lépés, akkor négy Szilvesztert egymás után végigdolgozott, mert pont így jött kis a fordulás náluk. Négyszer álltunk a gyerekkel kettesben éjfélkor kezünkben a pohárral. Bence négy éves volt, amikor az eső Szentestét együtt tudtuk tölteni...

2009. márc. 31. 14:17
Ennél nagyobb problémád ne legyen soha,nekem a férjem évekig éjjelre járt dolgozni.Ha ilyen fiatal lennék én csak attól félnék,hogy megcsal...az éjszakába valahogy minden más könnyebben történnek olyan dolgok...
2009. márc. 31. 14:16

Az én párom folyamatos műszakban dolgozik, havonta van mindig egy hétvége, mikor este 6-tól reggel 6-ig nyomja, meg ugye néha hétközben is vannak éjszakás napok... Ilyenkor én is egyedül vagyok. Vagyis itt a kutyánk, meg a bébi a pocimban. Talán azért könnyebb nekem, mert mielőtt teherbe estem, együtt dolgoztunk, de azért ez sem olyan jó. Ez van.

Ki kell bírni...

2009. márc. 31. 14:14
Nekem pl most lesz az 5. hét hogy nem láttam a párom. (vőlegényem) és most hétvégén jön haza. Na ezt lehet igazán nehezen viselni
2009. márc. 31. 14:12
Az én párom katona, rendszeresen jár szolgálatba, ami azt jelenti, hogy egyik hajnalban elmegy, és majd másnap délelőtt vagy dél körül jön haza. Én rettegek a sötétben, úgyhogy kivilágítok mindent, és fent vagyok míg ki nem világosodik és másnap együtt alszunk, vagy megpróbálok aludni és fogom a macskát, mert akkor nem félek úgy. De inkább fent vagyok reggelig.
4. varga.nora (válaszként erre: 1. - 98a882c496)
2009. márc. 31. 14:12
Szia! Bár én még nem lakom együtt a párommal, de én is mindig féltem amikor éjszakás, mivel ő Ausztriában dolgozik, és egy óra csak oda az út, és egy óra vissza, ráadásul meló után, mert ő CNC-s, és amikor sok a melójuk, akkor bizony éjszaka is menni kell, azért szerencsére nem sűrűn.
3. 98a882c496 (válaszként erre: 2. - 8a8125e283)
2009. márc. 31. 14:12
Igazad van, de mivel még nem volt ilyen, furán érint. Bele kell nyugodjak. Viszont tényleg segít amit írtál.
2009. márc. 31. 14:11
:-) Szia. Tudom nehéz a párod nélkül de hidd el van még szarabb, mikor külföldön dolgozik az akit szeretsz és csak többhetente látod pár napot! Szóval ehhez képest az a pár éjszaka semmiség. Örülj hogy csak annyi, és hidd el simán menni fog.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook