Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A párkapcsolat réme: a féltékenység fórum

A párkapcsolat réme: a féltékenység (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A párkapcsolat réme: a féltékenység

1 2 3 4 5
101. 40163fd81d (válaszként erre: 81. - 3e82f49e78)
2010. márc. 12. 07:46

Szerintem teljesen jogos volt a részéről:)))


Így ismerted meg,így szerettél bele,így mentél bele ebbe a kapcsolatba,vagy nem?

100. 40163fd81d (válaszként erre: 79. - Monik303)
2010. márc. 12. 07:44

"Én viszont ki merem jelenteni(hiszen sajnos volt benne részem), hogy a nagyon durva eseteket kivéve, ha egy nő úgy érzi megcsalják, annak van is valamilyen alapja."



Ez így van,egyszer biztosan lesz is alapja,hisz az ok nélküli féltékenység,és ellene való harc simán odáig sodorja az embert ,hogy meg is csalja,vagy kiszeret,vagy otthagyja a párját.



Klassz játszma:))

99. syria (válaszként erre: 98. - Szalszil)
2010. márc. 12. 07:32

Úgy látszik szerencsém volt, mert attól az egy őrülttől eltekintve egyetlen kapcsolatomat sem mérgezte féltékenység. Sem előtte, sem utána. Talán ezért sem tudtam jól kezelni, pedig megpróbáltam.

Nem is vagyok benne biztos, hogy a beteges, pláne ok nélküli féltékenységet lehet-e egyáltalán jól kezelni. Maximum tudomásul lehet venni és elviselni. Már aki képes erre. Én nem voltam az.

98. szalszil (válaszként erre: 97. - Syria)
2010. márc. 11. 11:49
Értelek. De mégiscsak pont veled esett ez meg, tehát dolgod van a témával. Ha fizikailag ki is szállsz a kapcsolatban, lelkileg rendbe kell tenned maga ahhoz, hogy nehogy megint egy ilyen típust vonzz be. Ezt értettem a menekülés feleslegességén.
97. syria (válaszként erre: 95. - Szalszil)
2010. márc. 11. 09:43

„A menekülés semmilyen párkapcsolati problémára nem jó megoldás.” Igazad lehet, a párkapcsolati problémák többségét jól lehet kezelni.

Kivétel ez alól a beteges, ok nélküli féltékenység. Az ilyen kapcsolatból csak sírva menekülni lehet. Ahogy nekem is meg kellett tennem, életem legjobb pasijával.

Onnan fogva meg szarok rá, hogy az utódommal hogyan viselkedik, az új nő hogy „kezeli” ezt a betegséget. Mert ez szerintem betegség.


Én meg lubickolok a mostani kapcsolatomban, ahol csírája nincs a féltékenységnek. Megtiszteljük egymást azzal is, hogy megbízunk egymásban.


Persze, azért néha átvillan az agyamon 1-2 hülye gondolat (ezt hívják egészséges féltésnek), de aztán gyorsan rendet teszek a fejemben.


A 65. hsz-omból kimaradt pl., hogy ha időre hazaértem, akkor meg a km órát ellenőrizte, mert hátha előbb eljöttem a munkahelyemről, jól megcsaltam, de ahhoz ugye el kellett menni valahova…

2010. márc. 10. 16:27

Sziasztok!


Anno, huszon évvel ezelőtt a tánccsoportot ahol a lányom táncolt, meghívták 2 hétre Görögországba. A vezető tanár kért, hogy kísérjem el a csoportot. Férjemmel megbeszéltük, és igent mondtam. A férjem kollegái mikor megtudták, cukkolni kezdték, hogy elmered engedni az asszonyt 2 hétre? No és én, itthon merlek hagyni 2 hétre a lakásban, gyerek nélkül? Abba maradt a cukkolás

95. szalszil (válaszként erre: 94. - Syria)
2010. márc. 10. 12:00
...hacsaknem a következő kapcsolatban is szembetalálkozol a problémával. Erre jó esély van, ha nem térképezed föl az okokat. A menekülés semmilyen párkapcsolati problémára nem jó megoldás. Rövid távon oké, de hosszú távon nem az. Persze nyilván egyszerűbb kilépni a vacak kapcsolatból, mint önelemezgetni...
94. syria (válaszként erre: 87. - Monik303)
2010. márc. 10. 10:40
A féltékenységnek semmi értelme. Ha ok nélküli, akkor kivált, ha meg okkal... Milyen kapcsolat az, ahol kifelé kacsintgatás van, ezzel alapot adva az életet megmérgező gyanakvásnak? Véget kell vetni az ok adásának, vagy ha ez nem megy, a kapcsolatnak, s akkor megint nem kell féltékenykedni.
2010. márc. 6. 20:30

Köszi mindenkinek a választ! Sziasztok!


Szép estét mindenkinek!

92. b7ca5367a6 (válaszként erre: 83. - 04e95f637a)
2010. márc. 6. 20:25
Az utolsó mondatoddal tökéletesen egyetértek. Különös tekintettel a "ne zavard evés közben":D Nálam tabu! :DD
91. b7ca5367a6 (válaszként erre: 83. - 04e95f637a)
2010. márc. 6. 20:23

És nem lett jobb, hogy elment igaz? Engem ugyezekkel üldözött el a barátnőm. Nem értem mi a fenéért csináljátok.!!

Ha hagynátok, magunktól is kevebbet mennék el, mert ha az ember a párjával jól érzi magát, akkor egyre ritkábban megy el. Lásd bratyó! Nem cseszegetik mégis ritkábban megy. Akit csesztettnek, az meg annál inkább. És nektek tuti nem lehet megmagyarázni, hogy ne parázz nincs gáz, mert amit a fejetekbe vesztek attól nem szabadultok meg egykönnyen.

A másik téma: a múlt béli csajok emlegetése. Na most ti sem szüzen jöttök a kapcsolatban nem? Van mult nem! Tőlünk mi fenének várjátok el uazt? Nektek lehet multatok és beszéhettek is róla,nekünk nem és nem is beszélhetünk róla, mert akkor áll a bál.

90. b7ca5367a6 (válaszként erre: 84. - Syria)
2010. márc. 6. 20:10
KIöszönöm!
89. b7ca5367a6 (válaszként erre: 87. - Monik303)
2010. márc. 6. 20:09
Én végig arról beszéltem,hogy a felesleges, megalapozatlan féltékenységre semmi szükség. A legtöbb kapcsolatban hidd el igaz amit állítok, a barátaim is arról panaszkodnak,hogy a csajaik féltékenyek. Csak attól,hogy el mer menni az ember valahová, már azon angyalnak,hogy megcsaljuk őket. Akkor kell cirkuszolni, ha tényleg meglapozott. Pl. Látta, stb. addig minek? Megcsalás esetében a kérdés már az, hogy érdemes e egyáltalán fenntartani a kapcsolatot.
88. b7ca5367a6 (válaszként erre: 86. - Titty)
2010. márc. 6. 19:58

Köszönöm a válaszodat. Igen a bátyám nagyon szerencsés és a sógornőmet én is imádom,olyan mintha a nővérem lenne. Jó fej és hidd el, és a bátyám szenved jobban attól ha távol van Tőle.Ugyankkor ha keresi Őt és üzen neki mindíg nagy szeretettel és őszinte örömmel beszél vele, vagy irogat neki. Nem duzzog, és nem morci, azért mert elutazott. Soha nem tesz szemrehányást. Hazaérkezésekor meg akkora ünnepléssel várja a bratyót, mintha egy király érkezett volna haza. Egyébként a bátyám egyre ritkábban és egyre nehezebben megy el utazgatni egyedül.

Én is remélem,hogy valahol rám is vár egy ilyen szuper csajszi mint a sógornőm.

2010. márc. 6. 16:19
Szerintem azért vegyük már ketté, az ok nélküli, és az okkal történő féltékenységet. Egy kapcsolatban ha szereted a másikat, igen is kell egy egészséges féltékenység. Ez nem azt jelenti, hogy nem mehet a másik sehová, nem beszélhet mással stb. De tudni kell a másik félnek pedig nem okot adni rá. Mint szívember írja, a sogórnője elengedi a tesóját, de cserébe érezteti vele a párja, hogy ő a legfontosabb neki. Persze, hogy nincs oka féltékenykedésre. Viszont ha a másik folyamatosan okot ad a dologra, előbb utóbb felüti a fejét a féltékenység. Nekem ne mondja senki, hogy soha nem "szúrt még a szívébe" amikor a párja mással enyeleg, esetleg amíg ő már nem kapja meg azt a figyelmet, amit esetleg egy idegen nő igen. Továbbra is tartom: Vannak akik abszólút megbízhatóak, és vannak akik nem.....
86. Titty (válaszként erre: 82. - B7ca5367a6)
2010. márc. 6. 13:09

Teljesen igaz amit írtál gratula a megfogalmazáshoz.

Van erre egy jó mondás "aki menni akar azt hagyni kell". Mindenkinek kell egy kis magán szféra a pasiknak egy kis sörözés a haverokkal a csajoknak meg egy kis jó dumcsi.

Ezt viszont mind a két félnek tudomásul kell venni.

A mai rohanó taposó malomban ez meg még jobban előtérbe került.

Gratulálok a sógornődnek egy igazi nő. Kívánom neked hogy te is fogj ki egy hasonló csajszit.

85. Titty (válaszként erre: 66. - Syria)
2010. márc. 6. 12:55
Sajnos én is így jártam.A párom volt féltékeny és minden percemről el kellett számolnom mikor kiderült hogy ő meg fűvel fával csal és ami még a legrosszabb még egy nemi betegséget is haza hozott és nálam itt szakadt el a húr.Én azt tanácsolom mindenkinek ha a legkisebb jelét is látja a párja féltékenykedésének azonnal lépjen le tőle.
84. syria (válaszként erre: 82. - B7ca5367a6)
2010. márc. 5. 08:21

Ez nagyon így van, szuperül megfogalmaztad:


"Nem lehet kibírni hogy meg sem teszel valamit és máris azért kapsz, amit még gondolatban sem követtél el, nem hogy gyakorlatban."

83. 04e95f637a (válaszként erre: 82. - B7ca5367a6)
2010. márc. 5. 06:21

Korábban én is így üldöztem el a barátomat!Addig csináltam a feszkót,még bele nem kergettem egy másik nő karjaiba...azóta is együtt vannak!Jó lecke volt,egy életre megtanultam a dolgot kezelni!

Igen,menjen sörözni a haverjaival ha akar,én is megyek ide-oda,nem zaklatom telefonon,nem bombázom sms ekkel,nincs számonkérés,találgatás,nem hozom fel a régi csajait,nem bántom vele....


Nem hiába mondják,a pasik olyanok mint a kutyák:hosszú póráz,sok simogatás,és ne zavard evés közben! :DD

82. b7ca5367a6 (válaszként erre: 80. - Ancsiiiiii)
2010. márc. 5. 06:07

Sziasztok!


Igen van! Én sem szerettem, amikor a barátnőm féltékeny. Tudod mi pasik nem értékeljük a túlzott megszorításokat. Az én volt barátnőm is ilyen volt és emiatt lett vége a kapcsolatunknak. Próbáld meg elhinni, ha azt mondja, hogy a haverokkal megy, akkor oda megy. Mond miért csak az hihető,hogy ti a csajokkal ki akartok ruccanni? Mi miért nem tehetjük ugyanazt anélkül, hogy kitörne a 3.ik világháború. Gondolod,hogy ha fel akarunk oldódni, akkor a csajokkal a nyakunkon tesszük. Kinek kell olyankor a bonyodalom. Végre nem nyaggat minket senki semmiért, és azt teszünk amit akarunk. Tuti megnézzük a jó csajokat, de Ti is a pasikat - attól még nem dugunk félre, mert ti rögtön ezt látjátok. Miért nem keresel elfoglaltságot arra az időre amig a barátod távol van. Érdekes ilyenkor nem akartok barátnőzni, bulizni csak ha otthon vagyunk mi is. Te miért nem használod ki ezt az időt azzal,hogy olyat teszel, amit máskor nem tudsz. Végig járhatod az összes bevásárló központot gond nélkül a barátnőiddel. stb.stb.

Hát ne én mondjam meg, hogy egy csaj mit csináljon ráérő idejében? Utazz el Te is pl. Az sem rossz buli nem? Egyébként sületlen dolog a féltékenység. Igaza van ha lelép én is leléptem. Nem lehet kibírni hogy meg sem teszel valamit és máris azért kapsz, amit még gondolatban sem követtél el, nem hogy gyakorlatban. Fogd vissza magad, nehogy a pasid megunja, és megmutassa hol és merre van a kijárat. Ez pasi szemmel volt.

Ja a bátyámnak idősebb - jóval idősebb - a párja. Először nem néztem jó szemmel a dolgot, de mamár határozottan imádom a sógornőmet. Óriási mázlija van a tesómnak. Nagyon aranyos, megértő, talpraesett és vidám. Ő lehetne féltékeny de nem teszi, ha az is, nem mutatja. Náluk a bátyám a féltékeny a párjára. Néha elküldi a sógornőm utazni a tesómat. Amikor megkérdeztem Tőle,hogy miért, azt mondta tudja,hogy kell a kikapcsodás mert a bátyám is pasi és szereti a barátait, ilyenkor azt csinálnak amit akarnak és nem kell ellenőrizni és beleszólni. Én feltalálom magam. És tök jó programokat csinál. Ha látnád, hogy a bratyesz milyen szerelmes, olyan sms-ket küldenek,hogy majd szétesik a telcsi,és a neten is lóg napi szinten.

Szóval csak mondtam. De tanulj belőle. Pedig hidd el a sógornöm szép nő, megfordulnak utána rendesen, tehát az sincs, hogy öreg és csunya. Van önbizalma és ez jó. Jól tud szeretni. Ti meg csak gyötritek az embert, semmi mást nem tudtok.

Na most helyretettelek. Bocsi ha hosszú lett. Új vagyok és nem tudom mennyit lehet írni. Gondolom korlátlan.

81. 3e82f49e78 (válaszként erre: 79. - Monik303)
2010. márc. 5. 05:43

Teljesen egyet értek veled....

3 Komolyabb kapcsolatom volt,de csak az utolsóban féltem...nem éreztem magam biztonságban,mert forgott a nők után...tele volt női ismerösökkel...férfi barát szinte nuku ,zéro...már ez furcsa volt..az msn partnerlistáján az összes vigyetek el egy éjszakára tipussal volt tele...késöbb változott...de sose bírt magával...egyszerüen fontos volt neki ,hogy a nők tudják ,hogy ő van és létezik...néha nagyon kellemetlen helyzetbe hozott:(((

És még én voltam beteg szerinte...aztán az utolsó 3 hónapban már egy másik nővel fenyegetözött...ha nem változok akkor ő elhagy és meg hozzá...aranyos,nem?

2010. márc. 4. 11:50
Sziasztok! Olvastam a cikket és nagyon so kigazságot találtam benne és sajnos nagyon magamra is ismertem.. én is nagyon féltékeny típus vagyok, holottigazából eddig még sohasem volt rá okom és félek, hogy ezzel fogom magamtól eliasztanmi a páromat..múltkor például egy ilyen összetűzésünk volt, hogy 3an ygermekkori haverok elmennének nyaralni Görögországba nyáron, barátnők nélkül, én pedig ezen teljesen kiakadtam, hogy biztos csajozni mennek, mert mász mit csinálnának..na erre ő is kiakadt, hogy mellettem nem lehet kibírni, meg h rosszul esik neki, hogy ennyire bizalmatlan vagyok, holott okom sincs rá..aztán voltak olyandolgok is, hogy néha mondtam magamra, hogy nem vagyok megelégedve a külsőmmel és hogy vannak sokkal szebb lány ismerősei, miért pont velem jár..na erre az volt a válasza, hogy hogy mondhatok ilyet magamra, meg h miért nézem le ennyire magam..de nemtudok egyszerűen változtatni ezeken, ilyen miatt viszont nem szeretném elveszíteni, pedig tudom, ha sokáig ezt teszem, el fogom..valakinek van valami tanácsa?
2010. márc. 4. 09:08
Sziasztok! Szerintem pedig minden egyes eset más. Nem lehet általánoságban beszélni a féltékenységről, mert mindenki életében másképp van jelen. Az, hogy önbizalomhiánya van, meg ilyesmi lehet, hogy igaz, egyes embereknél. Míg mások teljesen jogosan féltékenyek. Gondoljatok bele, ha egy nő már nem kapja meg azt a figyelmet, azt a törödést, amit esetleg más hölgy megkap, jogosan kezd el féltékeny elméleteket gyártani. Persze ez igaz fordítva is. Én viszont ki merem jelenteni(hiszen sajnos volt benne részem), hogy a nagyon durva eseteket kivéve, ha egy nő úgy érzi megcsalják, annak van is valamilyen alapja. Tudja fene, talán ténleg a hatodik érzék. Ezt a kijelentést nem csak a saját példám okán írom, hanem sok sok barátnő, és ismerős történetei alapján. Szóval nem biztos, hogy egy féltékenység rontja el a kapcsolatot, hanem az odáig vezető út. Amikor a párunk, nem dicsér meg néha napján, amikor már érezzük, hogy nem "úgy" nézz ránk, és még sorolhatnám. A lényeg, hogy lehet, hogy egyesek ok nélkül féltékenyek, de ne felejtsétek el azt a régi jó közmondást, hogy: Nem zörög a haraszt.....
78. syria (válaszként erre: 76. - Soktap)
2010. márc. 4. 08:48
Nem is értem az ORTT-t. Műsorba engedi a nulla erkölccsel, mínusz intelligenciával és ápoltsággal rendelkező, embernek sokszor csak jóindulattal nevezhető szereplőket, utána meg bünteti a csatornát több órás adásszünettel. Bocs az OFF-ért.
77. szalszil (válaszként erre: 63. - A284cbe523)
2010. márc. 3. 18:51
Örülök, hogy félig-meddig egyetértesz. Arra viszont kíváncsi vagyok, hogy mi a konkrét problémáddal azzal a módszerrel, amit nem is ismersz...
76. soktap (válaszként erre: 75. - Syria)
2010. márc. 3. 17:58

Nem az a baj,hogy a muki 23 éves és 8 álltalánosa van,hanem 23 évesen a 8.ik álltalánost végzi.

Különben is belegondoltatok már abba-a világban több millióan nézik mind két müsort"J.B.és Mónikát"-és mit látnak az emberek?Förtelmes arcú embereket,ápolatlan külsővel,beszédkészség 000000,hangoskodás,vita verekedés stb,!Mit gondolnak rólunk a külföldiek?Szégyen az ORTT részéről,hogy ezek a müsorok adásba kerülnek!!

Emlékesztek még a Balázs-show-ra,ott miért nem voltak ilyen tipusú személyek?

Csak ennyi mindenikötőknek szép napot.gábor

75. syria (válaszként erre: 73. - Salabakter)
2010. márc. 3. 11:56

Szerintem értelmi fogyatékos. És ahogy az anyjával is beszélt, annyi ember füle hallatára! 23 évesen 8 általánosa van! És még büszke is volt rá, ahelyett hogy szégyellné magát.

Nem irigylem az anyját. De a csaj sem lehet épeszű, hogy egy ilyenbe "szerelmes".

74. FormáSan (válaszként erre: 73. - Salabakter)
2010. márc. 2. 09:33
igazd lehet! El tudom képzelni szegény nőt, mit művel vele, amikor csak ketten vannak(
73. salabakter (válaszként erre: 71. - FormáSan)
2010. márc. 2. 09:16
Ez a pasas nem féltékeny volt,hanem egyszerűen őrült!!Egy szem értelem nem volt a szemében,csak a bolondok értelmetlensége!
72. 00495ec28d (válaszként erre: 69. - Soktap)
2010. márc. 2. 09:15
Ez az idézet sok fórumtéma találó hozzászólása lehetne!:-)))))))))))))))
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook