Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A melóhelyen örök vita a dohányzás és a nemdohányzás. Én... fórum

A melóhelyen örök vita a dohányzás és a nemdohányzás. Én... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

26. cilabogyó (válaszként erre: 25. - Channa*)
2023. márc. 2. 10:19
Én is hamarosan indulok munkaidőben vásárolni, sőt munkaidőben hoxázom.
25. Channa* (válaszként erre: 24. - Cilabogyó)
2023. márc. 2. 07:58

Szerintem ezzel sincs gond, ha mindenki úgy mérlegeli pl, a dohányos cigiszünetét, ahogy a saját egyéb tevékenységét, mert semmiben sem más, csak az egyik dohányzik, a másik pedig fodrászhoz jár.

És ha már itt tartunk, akkor a gyerek miatti táppénz is ilyen. A gyerek nélküliek nem mennek gyerekkel betegállományba, hanem addig amíg kollegina otthon gyerekezik, addig a nem gyerekes + dohányos húzza az igát. És még sorolhatnánk...

24. cilabogyó (válaszként erre: 23. - Channa*)
2023. márc. 2. 07:43
Ismertem egy hölgyet, aki munkaidőben járt fodrászhoz. Közölte, hogy mivel ott nőtt meg a haja munka közben, így munkaidőben vágatja le is. Jót nevetett rajta mindenki, aztán amíg el nem ment nyugdíjba ez így volt.
23. Channa* (válaszként erre: 21. - Birebora)
2023. márc. 1. 19:26
Persze, biztos van olyan is, azaz a dohányosok és a nem dohányosok között is vannak lógósok.
22. kekcinege (válaszként erre: 21. - Birebora)
2023. márc. 1. 18:25

Azért ne legyünk álszentek. Itt kicsit úgy van beállítva, hogy tényleg csak a nem dohányzó pletyizik, szusszan. A dohányzó meg a napi 2 cigijével minta dolgozó... Aztán vegyük oda persze sok helyen cigi mellé kávé is dukál. Az nem 10 perc mindennel.


Amúgy én amondó vagyok hogy amíg mindenki elvégzi a saját feladatát, és emellett marad ideje másra, akkor felőlem dohányozzon, telózzon, stb. Csak ne legyen senkinek több dolga a másik végett.


De tény hogy e két oldal nem fog soha egyet érteni. Azért vannak cégek ahol csak szünetben mehetnek ki dohányozni, érdekesen kibírják és másokat se zavar. 🤷‍♀️

21. birebora (válaszként erre: 19. - Channa*)
2023. márc. 1. 18:03
Azért az mindenki számára világos ugye, hogy a dohányzó IS megcsinálja ugyanezeket. (bambul, családdal beszélget, netezik, stb)
20. birebora (válaszként erre: 17. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 17:57

Kevesled vagy sokallod?


Felveszi a kabátját és elmegy a kijelölt dohányzóhelyre. Lift, lépcső, udvar, kert, utca bárhová. Elszivja még kicsit trécsel és a visszaút szintén.


Annyira nagyon nem tévedtem! De mindegy.

19. Channa* (válaszként erre: 18. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 17:56

Kár volt ki írnod ezt. Itt is csak cseszegetni fog mindenki;)


A kollégákkal ne foglalkozz! Ők is kivesznek annyi pihit, mint te, csak ők nem cigiznek.


Nagyon régen volt egy kollégám, aki azt mondta, hogy lusta vagyok, mert ha nem lennék az, akkor segítenék neki, ha látom, hogy neki sok dolga van.

Én erre úgy gondolok, hogy ha valakinek segítségre van szüksége szóljon. Ezt mondtam is neki. Persze, én voltam a bunkó.

Egyszer aztán hallottam, hogy nagyon kattog az egere. Elsétáltam felé és láttam, hogy játszik, így ezt mondtam: Látom, hogy sok dolgod van, segítsek!? Természetesen, ekkor is én voltam a bunkó:DDDD


Na, a lényeg, hogy ne foglalkozz velük, ne írj többet ide, mert itt úgy is szétszednek.


A nem dohányzó a legjobb munkaerő a világon! Mert ő az asztalánál ülve netezik, beszélget a családjával, bambul maga elé, így úgy tűnik, hogy az ezzel töltött több órát is munkával tölti, de ha te elszívsz napi 2 cigit 15 perc alatt, akkor te egy büdös és lógós ember vagy és kész.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 14. - Kekcinege)
2023. márc. 1. 17:30
Ez örök ellentét lesz dohányos és nem dohányosok között. Az hogy valaki az irodában a telefonját nyomkodja, úgy tűnik dolgozik, de ha lent látják a bejárat előtt cigizni, akkor már nem dolgozik.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 16. - Birebora)
2023. márc. 1. 17:27
Tévedsz, ha azt gondolod 1 cigaretta elszívása 10 perc!!
16. birebora (válaszként erre: 9. - Cilabogyó)
2023. márc. 1. 17:15

Jó ötlet:)

Ennél már csak az lenne a nyerőbb ha annyival előbb hazamennél, vagy később mennél be.

Ha óránként számolunk 10 percet az 8 órában nem kevés idő.

2023. márc. 1. 17:05
Nálunk fordítva van, mivel nem dohányzok kimaradok mindenből 😕
2023. márc. 1. 13:35

Abban igazad van, hogy ha ez már munkahelyi bullingba csap át, ami esetedben lehet ez a verbális zaklatás is, akkor nem maradhat ez így.

Beszélj velük, vagy ha négyszemközt nem megy, akkor a főnököddel. Próbáld meg tisztázni velük a helyzetet. Mert lehet te nem érzed kivételezésnek, de ők lehet így gondolják, hogy ez az.

Ha a főnöködet nem zavarja, hogy kimész, akkor ezt nekik is el kell fogadni. Nincs joguk ezzel zaklatni téged, főleg ha nem is élsz vissza a helyzettel.

13. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 12. - Kekcinege)
2023. márc. 1. 13:30
Nem a kivételes bánásmód itt a lényeg, hanem a cinikus, bunkó megjegyzésektől való eltekintés. Legalábbis szerintem.
2023. márc. 1. 13:28
Dohányozz ebéd szünetben, amikor mindenki más is szüneten van. Szerintem egy függőség miatt sem jár valakinek kivételes bánásmód.
11. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Cilabogyó)
2023. márc. 1. 12:32
Szerencsére a főnökünk közölte mindenki annyit szív amennyit akar (szó szerint):) ő is cigizik. Csak utálom ezeket a megjegyzéseket a többiektől.
10. libikóka (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 12:29

A jelenlét a különbség,,amig te épp kimész,,ők bent tehetnek úgy mintha dogoznának,,vagy dolgoznak is csak épp lehet mellette dumálgatni.

Kénytelen leszel megszokni ezt a dohányos inkvizíciót.

9. cilabogyó (válaszként erre: 5. - Pasionella)
2023. márc. 1. 12:29
Én ezt úgy oldottam meg, hogy közöltem a vezetőséggel, hogy "cigiszünetet" tartok, de én összeadom a napi időmennyiséget és munkaidőben bevásárolok. Nem merték azt mondani, hogy nincs igazam. Úgyhogy akik nem dohányzunk, mi így tartjuk a cigiszünetet.
8. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Globus)
2023. márc. 1. 12:22
Nem. Csak amikor napi 20x hallom, hogy xy lent dohányzik, ő meg úgy csinál, mint aki dolgozik, kicsit fárasztó!
2023. márc. 1. 12:21
Nem kell dohányozni és nincs vita. Védik az egészségedet. A cigi büdös, még aki szívja az is, drága, és egészségtelen. Sokkal ártalmasabb a dohányzás mint a pletyka.
6. fülemüledal (válaszként erre: 5. - Pasionella)
2023. márc. 1. 11:08
Dohányzás közben is megy a pletyi, az biztos.
5. Pasionella (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2023. márc. 1. 11:05

Biztos te is pletykálsz, trécselsz amikor épp nem dohányzol...


Mint nem dohányos igenis kiveri a biztosítékot ha én óránként sem tudok 10 perc szünetet kivenni a dohányos meg 20 percenként kimegy cigizni 10 percre....Volt ilyen kollégám, addig csinálta míg a vezetőség már ledolgoztatta vele ezeket a túlzó cigi szüneteket...

4. dad1f54482 (válaszként erre: 3. - PöttyösPanka)
2023. márc. 1. 10:42
Egyre kevesebben dohányoznak úgy vettem észre. Az emeletünkön kb 20 emberből egy sem dohányzik. 10 éve még volt egy kettő.
2023. márc. 1. 10:29
Nálunk ezt megoldották azzal, hogy kikiáltották "nem dohányzó munkahelynek" a céget.
2023. márc. 1. 10:27

Almát hasonlítasz körtéhez.

Mindenki pletykálgathat, trécselgethet, ez nem dohányzás függvénye.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook