Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A magyar nyelv "gyökereire"vagyok kíváncsi.Honnan ered? fórum

A magyar nyelv "gyökereire"vagyok kíváncsi.Honnan ered? (tudásbázis kérdés)

9. e2b5f0504e (válaszként erre: 8. - D879a0c5b4)
2009. jan. 4. 17:54
Igen, már csak az is, amit én tudok, hogy a japánban is a vezetéknév van az első helyen.
8. d879a0c5b4 (válaszként erre: 6. - E2b5f0504e)
2009. jan. 4. 14:56
Nekem fősulin egy csoporttársam beszél japánul, és mondta, hogy van hasonlóság a két nyelv között.
7. Burkuska (válaszként erre: 6. - E2b5f0504e)
2009. jan. 4. 14:27
Köszönöm:)
2009. jan. 4. 14:25

Szia!

A magyar nyelv gyökereiről nagyon sok elmélet van, de ami az utobbi időben inkább bizonyitott, az az, hogy genetikailag a kisázsiai, török népekhez állunk legközelebb. A genetikai kutatások szerint a finnugorokhoz nem so közünk van, ez régebben volt erőltetett elmélet. Akkoriban ugye azt is tagadták, hogy a hunok leszármazottai lennénk, viszont az ujabb genetikai, néprajzi kutatások egyre inkább mégis ezt bizonyitják. Egyszer olvastam egy cikket, amiben irtak egy perzsa-hun szótárról, közöltek is belőle részleteket, és a hun szavak szinte egy az egyben megegyeztek vagy az ősmagyar, vagy néhány mai szoval is! Ezzel a török rokonsággal kapcsolatban is még nagyon sok fejtegetés van a nyelvünk régebbi eredetéről. Mindenesetre nekem ez a török kapcsolat sokkal szimpatikusabb mint a finnugor, mert a finnugorok iránt valahogy nem érzem ezt a kötődést, mig az ázsiai népek iránt sokkal inkább. Ja, és még olvastam olyan cikkeket is, amiben a magyar népzenét és népi motivumokat elemezték, és ezek is valahova ázsiába veezttek vissza, pl. a tulipán, ami régi magyar népi szimbolum, sok diszitőelemben megtalálható, rajtunk kivül még a törököknél van nagy jelentősége. A népzene gyökerei pedig még a törököknél is messzebb, valahova Ázsiába vezettek vissza. Ami még érdekes, ezt rádióban hallottam, hogy a japánok a mai napig ugy tartják, hogy a rokonaik vagyunk, ugy is tanulják a történelemben, hogy az őseink egy tőről származnak, csak a magyarok mentek nyugat felé, a japánok pedig kelet felé. Manapság is az üzleti életben, sokkal jobban kedvelik ha magyarpk mennek hozzájuk tárgyalásra, mint már európai népek. Ezenkivül a lovasijászat a magyarokon kivül még náluk népszerü.

Hát megpróbáltam összefoglalni, amit erről a témárol tudok, remélem sikerült valamennyit segitenem! :)

2009. jan. 4. 14:24
Azt a könyvet is akartam ajánlani :)
4. Burkuska (válaszként erre: 3. - Sara1986)
2009. jan. 4. 14:21

Szió:)

Vizsgához:)

Kenesei István:Nyelv,Nyelvek c.könyvét épp most fejeztem be,és a zh-hoz érdeklődőm,meg kíváncsiság is:)!

2009. jan. 4. 14:18

szia!

finnugor nyelvcsalád nagyon sok jövevényszóval, pl. törökkel. Én tanultam nyelvészetet és rengeteg elmélet, könyv van ebben a témában, a neten is sokmindent találsz...


Jó könyv a Bárci Géza: A magyar szókincs eredete


mihez kell?

2009. jan. 4. 14:14

Sziasztok!

Minden érdekel ami anyanyelvünkkel kapcsolatos:eredet,változatai stb.,stb.

Előre is köszönöm a hozzászólásokat.

2009. jan. 4. 14:13
A magyar nyelv "gyökereire"vagyok kíváncsi.Honnan ered?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook