Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » A kutyám fülét kikezdték a legyek, valaki tud segiteni? fórum

A kutyám fülét kikezdték a legyek, valaki tud segiteni? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
43. etke71
2009. júl. 24. 20:34
kubatov spré, nagyon büdös de nam csak nekem, hanem a legyeknek is mert egy sincs! kérdés, hogy meddig? mikor fújjam be újra?! ha jönnek a legyek?!
2009. júl. 24. 20:07
Sziasztok.Mi is evvel a problémával küzdünk.A miénk is idős kutya.Mi a federon nevü szirupos folyadékkal kenjük.Kicsit büdös,de nagyon hatásos.
41. etke71 (válaszként erre: 40. - Lily3)
2009. júl. 24. 20:04
oké:)
40. lily3 (válaszként erre: 39. - Etke71)
2009. júl. 24. 20:03
Bizony nem olcsók ezek a szerek,de majd írd meg nektek segített-e.
39. etke71
2009. júl. 24. 19:58

sziasztok!

magyarvizslám van, ma vettem a gyógyszertárban

neocidolt /a patikus tanácsára/ hogy evvel fürdessem meg és nem jönnek a legyek. hát elvégeztem a müveletett, délután 4 kor. már most tele van légyel a kutya. most jön a kubatol spré, remélem jobb eredményel. pedig 2100.- fizettem értük.

38. lily3
2009. júl. 24. 19:53
Mi a KUBATOL nevű folyékony kötszerrel kezeltük, és jó volt.Sűrgősen mert,beköpi a légy és pondrós lesz szegény kutya.
2009. júl. 24. 19:48

Sziasztok!

Bekentem a kutyusom fülét NEOSTOMOSAN-al de nem igazán tetszett neki, elhúzta a fejét sztem csípte neki.

Mivel nem írtátok, hogy kellene higítani így nem tettem, talán az volt a baj???

2009. júl. 23. 23:31

Sziasztok!

Hogy vannak a kutyusok?

Úgy néz ki,hogy az enyéimnek ezek a "csodaszerek" jól hatnak,csak az a baj, hogy nem lehet őket megfürdetni, mert különben a legyek újra előkerülnének.

35. badonyimariaeva (válaszként erre: 30. - Ata06)
2009. júl. 22. 22:36

Nekem is ADVANTIX cseppet adták az állatpatikában.

A hátukra cseppentettem belőle több ponton tegnap este.A kutyus fülére CHARMIL kenőcsöt kaptam,amivel jól bekentem.

Ma délután mikor hazajöttem, örömmel láttam, hogy egy darab légy sem jön utánuk,a kutyáknak sokkal jobb kedvük van,na persze nekem is!

Ja, és nálam is csak az idősebb kutyának marták ki a legyek a fülét.

34. esőcsepp (válaszként erre: 33. - Szamiági)
2009. júl. 22. 15:58
Nem kellene a Neostomsant higítani?
2009. júl. 22. 15:53
Nekünk a NEOSTOMOSAN vált be. Egy ampullát elosztva bedörzsölöd a fülét.
32. a74de3d08a (válaszként erre: 30. - Ata06)
2009. júl. 22. 10:33
igen, ez így van, a DuoWin spot-on is használ legyek ellen is, kullancs ellen is nagyon jó.
31. vkatka
2009. júl. 22. 10:28

Az én boxeremnek is bántják a fülét a legyek, de már a farkára is kezdenek odaszokni.

Egyszer kaptam rá valami kátrányszerű ecsetelőt a dokitól, nagyon büdös volt, de hatott.

Egyébként érdekes, mert azt tapasztaltam, hogy nem mindegyik fajta kutyát szeretik bántani a legyek. A keverék kutyusunkhoz hozzá se nyúlnak. Régebben németjuhászunk volt és neki fél fülét megették a legyek, pedig kentük :(

30. Ata06
2009. júl. 22. 10:23

Amig nem raktok rá spot-on cseppet, addig hiába kezelitek a sebet, a légy ismét megtalálja! Rendkivül jó az ADVANTIX spot-on! Én is ezt használom! Repellens hatása van, ami azt jelenti, hogy alégy rá se tud szállni, mert olyan mintha forró talajon mászkálna. Jó még bolhára, kullancsra és szúnyogra is! Állatpatikában kapható-2000Ft. körül van. Egy hátránya, hogy havonta kell ismételni!A csepp felrakása előtt és után 2 napig nem érheti viz! A ferakás után pedig 1 napig lehetőleg nem simizni!

Ezután már lehet a fülét HYPEROL tbl. fertőtleniteni(1 dl.-be 3 tbl),lehetőleg naponta többször. Ne ijedjetek meg ez pezsegni fog!Jó a betadin is a fertőtlenitésre!

2009. júl. 22. 00:10

Már hosszú évek óta van kutyám,de ilyennel soha sem találkoztam, hogy a legyek kikezdjék a kutyát.

Nálam is ez történt és örülök,hogy megtaláltam ezt a fórumot.

Én ma az állatpatikában voltam és vettem a kutyus fülére valamilyen krémet és egy tubus folyadékot a doki tanácsára.

Ezeknek a nevét most nem tudom,mert kint van az alsóban,de holnap felírom nektek.

Az utóbbit a kutya hátára kellett egészen a bőréhez több ponton cseppenteni,hogy távol tartsa az élősködőket,legyeket.

Kíváncsian várom,hogy mi fog történni,nagyon sajnálom a kutyám.

Mellesleg nálam is "csak"az egyik ebet érinti,a másik kutyát nem bántják.

28. JUL17
2009. júl. 19. 19:27
Nálunk a betadine és az aloe vera first vált be.
2009. júl. 19. 17:02
Nem csak a németjuhászoknak szerintem, mert a mi kutyánk rottweiler volt és ahogy lentebb írtam, őt is "ették" ezek a dögök. Inkább az lehet, hogy idősebbek már, és nem tudnak annyira védekezni ellenük. És ahogy írtam a KUBATOLT használtuk, jó volt valamennyire! Mert attól hogy lekezeltétek a fülét, attól még rá fognak szálldosni ismét!
2009. júl. 19. 13:40
Nálunk is gyakori probléma volt a német juhásznál, (azóta már meghalt szegény 17 évesen), egyszer sikerült valami állatvásáron beszerezni egy kátrányos ecsetelőt, az valamennyire távol tartotta a legyeket. Ahogy el kezdett idősödni a szukám is, az ő fülét is "rágják". Sajnos azóta nem találtuk meg az ellenszert.
2009. júl. 18. 21:43
Jelentem hál isten használt a kenőcs,mert ma már nem volt véres a füle.Remélem így is marad!!Köszönöm!!!
2009. júl. 18. 18:36
Ma megnéztem a németjuhim fülét...az övé is sebes és szintén csak az egyik.:(
23. Noniusz (válaszként erre: 22. - Smudlaagi54)
2009. júl. 18. 18:30
Igen,értem miről beszélsz.Ez nálunk is fura volt! A két kutya egy helyen,s az egyiket "megtámadják" a legyek,a másik közelébe se mennek.De komolyan! Figyeltük! Hogy ez miért van????
22. smudlaagi54 (válaszként erre: 21. - Noniusz)
2009. júl. 17. 15:15
Már vettem,és be is kentem vele a fülét!De azért érdekes,mert a két német juhász egy helyen van,és az ordas fülét sosem bántják.
2009. júl. 17. 13:16
Én azért javasoltam a betadint,mert tavaly a mi német juhászunk fülét azzal kezeltük.Nekünk is van mellette egy kaukázusi,s annak soha nem volt ilyen problémája.Valamiért a német j, betegségei ezek..
2009. júl. 17. 00:44
KUBATOL sprayvel nem próbáltátok még befújni a fülét? Ha leápoltátok és meggyógyult neki, próbáljátok befújni vele. Egyébként iszonyú büdös, ám valamennyire hatott a mi kutyánknál, mert ez volt nála is a probléma, szegénynek véresre csípték a fülét, bár neki nem kukacosodott be, meg hasonlók.
2009. júl. 16. 21:02
Köszönöm mégegyszer a segítséget!Úgy sajnálom szegényt,de a másik németjuhász füléhez hozzá sem nyúlnak!
18. smudlaagi54 (válaszként erre: 16. - 41e36cdb38)
2009. júl. 16. 21:00
Kipróbálom.Mind a két fülén van kb 1,5 cm,és tényleg sok mindent kipróbáltam már,csak nem segített,csak ideig óráig.
2009. júl. 16. 20:59
A németjuhászok egyébként is érzékenyek minden bőrbetegségre. Évekig a szőratkával küzdöttünk (pedig rendszeresen ápoljuk a bundáját), tavaly és ebben az évben szerencsére nem lett beteg.
16. 41e36cdb38 (válaszként erre: 13. - Smudlaagi54)
2009. júl. 16. 20:57
Hidd el, Betadin, aztán Neogranormon. Segít. Az én kutyusom sebe már csupa kukac volt. Hosszúszőrű bernáthegyi, nyáron 40 fokba. Lenyirattam a szőrét, kipucoltuk a sebét, és az említett módon kezelgettük.
2009. júl. 16. 20:56
Köszi a segítséget!
14. 95a0f7ade3 (válaszként erre: 11. - Smudlaagi54)
2009. júl. 16. 20:54
Nekünk egy időben (szintén van egy németjuhink) a hátát csípték. Nekünk az állatorvos írt fel egy krémet, amit gyógyszertárban készítettek el, elég lassan hatott.:(
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook