Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A kézmosásnak nincs kultúrája!! fórum

A kézmosásnak nincs kultúrája!! (beszélgetős fórum)


1 2
54. 35491a860f (válaszként erre: 53. - Noncsi18)
2009. nov. 30. 09:44

Szia! Nem bántottál meg. Én sem kötözködésképpen írtam, csak tényleg meg kell találni az aranyközéputat, mert ha átesel a ló túloldalára, attól sem leszel egészségesebb.


Igen, nem merek sokszor az ilyen emberekre rászólni, hogy vegyék le a cipőjüket, mert ezek olyan emberek, akik amúgy is a kákán is csomót találnak és imádnak kötözködni-veszekedni-flegmázni. Ilyen a stílusuk és nekem meg nincs kedvem ahhoz, hogy egy végnélküli kötözködésbe és flegmázásba törjön ki az amúgy nyugisnak mondható beszélgetés. Laminált padló van nálunk, ami könnyebben takarítható, mint a szőnyeg, de ilyenkor, amikor nem húzzák le a cipőjüket "azok" a vendégeink, ott vagyok a 10 hós picurim mellett egyfolytában és nem hagyom, hogy csak úgy csússzon-másszon a padlón, hanem mindig próbálom lekötni valamilyen játékkal a figyelmét. Ez eddig mindig bevált, amint elmennek tőlünk megyek a takarítóeszközökért és takarítok, mint egy kisangyal.


Tudod, az a baj, hogy igen, lehet azt mondani, hogy inkább utáljanak ki, de rászólok, hogy vegye le a cipőjét, de vannak emberek, akikre, ha minden egyes alkalommal rá kell szólnod, akkor minden egyes alkalommal balhé van belőle és a végén, nem is te vagy a rossz ember, hanem ők, mégis örökké téged hoznak ki hibásként, csak pusztán amiatt, hogy szólni mertél. És hiába van ilyenkor neked igazad, akkor is te leszel szapulva, sározva a hátad mögött és akkor is rólad fognak rosszakat mondani, mert az ilyen emberek az atyaúristennek sem ismerik be ha hibáznak!

53. Noncsi18 (válaszként erre: 45. - 35491a860f)
2009. nov. 29. 20:54

Én írtam is, hogy meg kell találni az aranyközéputat :)

Egyik véglet se jó s én nem is írtam, hogy alkalmazd amit leírtam, de énszerintem elgondolkoztató......!!! Sokszor tiszta por meg kosz a konzerv a tejes doboz..... Pl eszel, megfogod a tejes dobozt (tiszta kosz) és utána meg a kenyeret! A mai világban persze hogy nem lehet mindenre odafigyelni!! És szerintem se kell!!! És azt se írtam, hogy domestossal kéne áttörölni mindent! Na mindegy!


Tényleg nem akarok kötözködni csak nekem az is furcsa, hogy van egy 10hós picid és cipőstől bemegy valaki hozzátok a lakásba??!! Utána meg a picid ott "csúszik-mászik" ... Én biztos nem engedném, inkább utáljanak ki :D Bár ha nem szőnyeg van akkor azért könnyebben takarítható!


De nem szeretnék veszekedni és bocsi, ha esetleg megbántottalak, csak szerettem volna leírni a véleményem! :)

52. 35491a860f (válaszként erre: 51. - Globus)
2009. nov. 27. 15:41
én is válaszoltam. :)
51. globus (válaszként erre: 50. - 35491a860f)
2009. nov. 27. 15:31
Ha nem baj, ezt most priviben fejtem ki, mellőzve itt a konkrét példát :)
50. 35491a860f (válaszként erre: 49. - Globus)
2009. nov. 27. 15:14
Ezt most nem teljesen értem.
49. globus (válaszként erre: 45. - 35491a860f)
2009. nov. 27. 15:10

Na jó, de azért olyan jellegű szimbiózisban élni állatokkal, hogy felváltva esznek... :)

Nem tudom, de számomra életszerűtlennek tűnik, hogy ha valaki nem szeret kezet mosni, túlzottan takarítana.

48. 35491a860f (válaszként erre: 47. - 69dc39df19)
2009. nov. 27. 14:49
Én is nagy kézmosó vagyok. Amikor hazaérünk alig várom, hogy kezet mossak. De ez szerintem a világ legtermészetesebb dolga. Az engem is zavar, ha 1-2 rokon úgy jön be a szobába, hogy le sem veszi a cipőjét, de most ha rászólok egy 63 éves idős emberre, hogy illene levennie a cipőjét, akkor ki lennék utálva a világból. Így nem tehetek mást, mint figyelek a gyerekeimre és rájuk szólok, hogy ami a földre leesett, azt már ne vegyék a szájukba.
2009. nov. 27. 14:46
Én a kelleténél többet is mosok kezet, párom mindig mondja hogy mostmár a hálószobába is szerel egy csapot. Nem is rossz ötlet! :P Amúgy én is falra mászok azon ha valaki cipővel jön be a szobába, a szőnyegre, ahol a kisgyerekeim játszanak.
46. 35491a860f (válaszként erre: 43. - A1baa7edcc)
2009. nov. 27. 14:45
Nekem is van egy 10 hónapos babucim. Én sem szeretem, amikor vadidegen emberek rögtön a kezéhez nyúlnak és simogatják. Igazából az is zavar egy kicsit, mikor pici gyerekek ott állnak meg a babakocsi mellett és köhögnek, tüsszentenek, a kezüket nem teszik a szájukhoz, az anyjuk meg annyit sem mond, hogy bikmakk.
45. 35491a860f (válaszként erre: 41. - Noncsi18)
2009. nov. 27. 14:41
Na igen, de ha minden ilyen apróságba belegondolsz, akkor soha nem menj ki az utcára, sőt az ablakodat se nyisd ki soha, mert egy arra "kószáló" bacitól bármikor beteg lehetsz. Ez azért ebben a formában már kicsit túlzás. Valamilyen szinten az immunrendszert is edzeni kell ahhoz, hogy erős legyen. Egyszer egy dokibá azt mondta a tévében, hogy évente 1 kg kosznak kell bekerülnie a szervezetbe ahhoz, hogy az immunrendszer 100%-osan működjön és fel tudja ismerni a legtöbb bacit és kórokozót. Ez a doki is azt mondta, hogy nem szabad átesni a ló másik oldalára, mert ha túlzottan antibakteriális minden a környezetedben és túlontúl "Domestos otthonban" élsz, akkor legyengül az immunrendszer és már attól is lebetegedsz, ha a csak a szél rádfúj. Ő akkor azt mondta, hogy ha rajta múlna kivonná a forgalomból az összes antibakteriális szappant, mert többet ár az immunrendszernek, mint amennyit használ.
44. koperta (válaszként erre: 42. - Noncsi18)
2009. nov. 27. 14:30
Egyetértek!
43. a1baa7edcc (válaszként erre: 37. - 40163fd81d)
2009. nov. 27. 13:16
Mert a gyerek folyton a szajaba veszi a kezet, fogzik. Az emberek pedig ha szolnak hozza (ismeros vagy idegen, mindegy, mi csak 3-an vagyunk a csaladban, a kicsi, ferjem es en), mindjart a kezehez nyulnak, puszit adnak ra, ha felveszik, megpusziljak, nem szeretjuk.
42. Noncsi18 (válaszként erre: 40. - 40163fd81d)
2009. nov. 27. 11:38

Szerintem azért van egy határ!! Mind két oldalról!!! Meg kell találni az aranyközéputat! :)

Mert az se jó, ha egész nap a lakást fertőtlenítjük, de az sem ha valakit semmi nem érdekel....

2009. nov. 27. 11:35

Tényleg amúgy ti nem szoktátok átmosni, ha vesztek valamit? Tejes doboz...ilyenek.....

Még mikor összekerültem pasimmal, ő mesélte, hogy anyuja mindent átmos amit bevisz a lakásba!! (először kinevettem) De aztán rájöttem, hogy ha belegondoltok: A gyárba ahol csinálják, hányan megfogják.... Eleve kosz van a gyárban a kamionon....a raktárban...aztán megfogja az árufeltötltő, egy pár vásárló és a pénztáros!!! Ezután beviszed a lakásba!! Abból ki tujda, hogy ki volt beteg aki megfogta, vagy éppen hol nyúlkált!!!

40. 40163fd81d (válaszként erre: 39. - Noncsi18)
2009. nov. 27. 11:27
Hát én úgy érzem,hogy a másik oldal a dominánsabb,az antibateriális oldal!:)))))))
2009. nov. 27. 11:23
Szerintem is teljesen normális, hogy bejössz kézmosás, bejön valaki cipő le, kézmosás! De olyan szinten nincs kultúrája, hogy alig írnak ebbe a fórumba.....Bezzeg a szilikon....vagy akármelyikbe.....
2009. nov. 27. 10:41
Nem a szeretettől óvjuk őket. Lehet, hogy mi egy kicsit túlzásba visszük, bár szerintem amit mi csinálunk, az normális. Nálunk a nagyszülők sem puszilgatnak úton-útfélen, és bizony kezet mosnak. Nálunk ez a szokás, és szerintem ez egy jó szokás. Ha nem követed, nem kötelező, csak valahogy jobban érzem magam, ha tudom, hogy nem tapogatok mindent össze azzal a kezemmel, amivel előtte az áruházak ajtajának fogantyúit (amit - lássuk be - nagyon sokféle ember összefogdos), és hasonló koszos dolgokat fogdosok. Arról már nem is beszélve, hogy a gyerek is mindent megfogdos a játszótéren, utcán, és hazajövetelkor kezet mos. Ha ez nem normális szerinted, akkor Te ne így csináld. De ez nem a szeretettől való óvást jelenti.
37. 40163fd81d (válaszként erre: 36. - A1baa7edcc)
2009. nov. 26. 19:48
Miért óvjátok a kicsiket a szeretettől?:)
2009. nov. 26. 16:03

A kezmosas hianya melle berakhatod, mikor a gyerek arcat vagy kezet megpusziljak.

Figyelmeztetni kell oket, ha Te nem tudod, bizd a parodra.

En nem merek szolni, de a ferjem siman megteszi helyettem is.

35. 40163fd81d (válaszként erre: 8. - 35491a860f)
2009. nov. 26. 15:45

Én nem mosok kezet úton útfélen,csak akkor amikor úgy érzem.

Nem várom el ,hogy ha bárki bejön ,nekem a fürdőbe kelljen vezetnem ,hogy mossa meg a kezét,és nem követelem meg ezt a családtagjaimtól sem.

Sem azt ,hogy levegyék a cipőjüket,és igen,azért ,mert 3 gyereket,egy kutyát,és két macskát is családtagként kezelünk,de nem vagyok annyira mániákus,hogy minden egyes ki-be jövetelükkor lábfürdőben részesítsem őket.

Lehet hogy azért nem ,mert nem nyalom be a tévé összes hülye hírét,és nem olvasok újságot,a legújabb fertőtlenítő szerekről,és lehet ,hogy nem tudom,micsoda fertőben élünk?


Azt mondják,ha nem tudod nem fáj.

Ebben a témakörben ez úgy hangzik,ha nem látod a tévében,akkor nem leszel beteg:)))

34. 7130b15964 (válaszként erre: 32. - 35491a860f)
2009. nov. 26. 15:27
Nem minden fajta vedlik, lehet nevelni is a kutyákat, akkor kimennek, ha szükségük van rá, nem rágnak szét semmit, ami nem az övéké...
33. 7130b15964 (válaszként erre: 28. - Ab296ad5d0)
2009. nov. 26. 15:24
Az ilyen műszaki kütyükre sokkal jobb az erre kifejlesztett tisztítókendő. Ha fertőtleníteni is akarod, akkor meg ott a Domestos-os kendő, csak azzal a képernyőnek azért ne ess neki, de billentyűzetre, telefonra, távirányítóra (műanyag, gumi felületre) teljesen jó.
32. 35491a860f (válaszként erre: 23. - Globus)
2009. nov. 17. 10:46
Egyetértek. Én sem szeretem ha négylábúak vágtatnak végig a lakáson és tele van minden kutyaszőrrel, kutyapisivel stb. és minden szét van rágva stb. Nem higiénikus! Kutyának macskának az udvaron a helye, aki meg panelben él, járjon gyakrabban állatkertbe, vagy a vidéki rokonokhoz, vagy tartson akváriumi állatkákat.
31. correct (válaszként erre: 17. - Mandella)
2009. nov. 15. 18:09
Pff...na de azért nem vírus-gomba- és baciölővel fürdik az ember, csak szappannal ami a felületen lévő koszt hozza le, meg a mirigyek okozta szintén felületi dolgokat mossa le, semmi extra...és akkor hol van még a felső hámszövet törülközőn maradása.
2009. nov. 15. 13:08
minap a "drága" nagyszülők sértődtek be amiért mertem szólni, h ne nyalják össze a gyerek kezét..hogy lehet máshol is megpuszilni!Dehát mindenkinek fontosabb a saját önzése mint a gyerek egészsége!!Most azt csinálom, h nem viszem olyan gyakran hozzájuk mint ők elvárnák!Anyám most épp beteg és azt mondta a telefonba, h semmi baja, erre átmegyünk, látom tisztára az...neki is fontosabb h babusgasson!!Fordultam ki az ajtón.Mert ő ugye nem fertőz..na persze!A butaság viágméreteket ölt!!!
29. Noncsi18 (válaszként erre: 28. - Ab296ad5d0)
2009. nov. 12. 19:59
Mivel csak ketten lakunk, így én is kb hetente, de ha jön valaki hozzánk akkor utána mindig megcsinálom, hiába csináltam meg előtte nap......
28. ab296ad5d0 (válaszként erre: 21. - Noncsi18)
2009. nov. 12. 19:41
Jól kicsavarom, csak épp nedves a fertőtlenítős vizes rongy, nem lett baja se a gépnek se a távirányítónak.Meg ezzel a ronggyal végigmegyek az összes kilincsen, fogantyún stb hetente 1x.Te milyen gyakran?
27. 2a033963fa (válaszként erre: 17. - Mandella)
2009. nov. 12. 18:25

Juj...ez durva.

Nem szívesen mennék látogatóba ahhoz aki ezt mondta!

26. 2a033963fa (válaszként erre: 15. - Mandella)
2009. nov. 12. 18:24

Hát nem tudom,de nagyon alkoholos,az alapból fertőtlenítő.Nálam biztos ami biztos,szokott lenni.

Már csak azért is mert én otthonra nem szoktam csak sima folyékonyszappant venni (értsd:olcsót) annak meg tényleg nem tudom milyen ereje van,mondjuk lehet a drágábbnak sincs külömb.

2009. nov. 12. 17:20

Hát azért kell egy kis baktérium a gyerekeknek, másképp nem tud megerősödni az immunrendszerük, és nagyon betegesek lesznek, ha majd közösségbe kerülnek.. Annak idején én kisgyermekkoromban állandóan az udvaron szaladgáltam, mindent megkóstolgattam, vagy éppen megettem, soha nem volt semmi bajom (jó, 1 évben 1-2x megfáztam). Az unokatestvéreimet velem ellentétben szinte inkubátorban nevelték.. Az anyukájuk akkor is kezet mosatott velük, amikor csak bekötötték a cipőfűzőjüket.. Mikor pedig bekerültek a közösségbe, 1 hetet jártak, 2 hetet nem.. Mai napig nagyon beteges mindkettő, nem fejlődött ki az immunrendszerük, pedig már javában felnőttek..

Mondjuk az már más tészta, ha valaki orvosi rendelőből jön, és járvány van..

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook