Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A két leendő nászasszonynak mikor "illik" megismerni egymást? fórum

A két leendő nászasszonynak mikor "illik" megismerni egymást? (tudásbázis kérdés)

2009. nov. 23. 10:21

Köszönöm a sok segítséget, ötletet. Elolvastatom a barátnőmmel, aztán lépjen kedve szerint.

Amúgy kb. 40 km-re laknak egymástól, mármint a két család. Szerintem a srác anyja elég távolságtartó mísz p...-a lehet, ahogy a leányzó leírta, legalábbis.

De gondolom, egy próbát megér a barátnőmnek.

11. 26f5cfd5d1 (válaszként erre: 6. - 25a27430dd)
2009. nov. 23. 09:58
Nálunk ez a szokás,ki,hogy...nekem végül is annak idején mindegy volt,de a szülők így gondolták.
10. nMucus
2009. nov. 23. 09:57

Nem tudom van-e olyan, hogy mikor illik megismerniük egymást, vagy hogy kinek illene meghívni a másikat.


Szüleim és Nővérem anyósa pl akkor ismerkedtek meg, amikor elkezdték szervezni Nővéremék esküvőjét, és mi voltunk a vendéglátók. Szóval itt (náluk) megbukott az elmélet, hogy a fiú szüleinek illik meghívni a lány szüleit.


És az, hogy 12 alatt még nem ismerték meg egymást a szülők, nekem is meglehetősen furcsa. Még akkor is ha a fiatalok az ország két végéből származnak.

2009. nov. 23. 09:57
Jaaa,bocsi,ezt nem tudtam!
8. 898dd96de6 (válaszként erre: 6. - 25a27430dd)
2009. nov. 23. 09:52

Szerintem itt nem kell betartani az etikettet, végülis normális szülőkről van szó, nem hinném,h. azt néznék,h. az illem szerint kinek mikor kellene megismernie egymást és milyen sorrendben! :)

De amúgy igen, a fiú hívja el magukhoz a lány szüleit...elvileg.

2009. nov. 23. 09:50

Hát,h. mui az illendő, az mindenkinél más fogalmom...

De én alapjában véve furinak találom,h. 12éve vannak együtt és még mindig nem találkozott a két anyu...:)

De nem egetrengető probléma, én a helyében, ha ez engem ennyire zavarna, akkor megbeszélném a lányommal,h. egyeztessen a két anyu egy időpontot, mikor találkoznak, meghívnám a másikat valami nagy családi ebédre, ha ez ennyire frusztrálja.

Akkor essenek túl a dolgon! :)


Az én mamám és a volt párom mamája anno, kb. két hónap után találkoztak...mert együtt mentünk egy ismerősünk szalagavatójára, azután nagyon jóban lettek és sokszor elmentek utána ketten moziba, színházba, stb....:)

szóval jó is kisülhet belőle! :)

6. 25a27430dd (válaszként erre: 3. - 26f5cfd5d1)
2009. nov. 23. 09:47
Tehát az illem szerint a fiú szüleinek illene meghívni a lány szüleit?
2009. nov. 23. 09:46

Illik,nem illik,ki hogy gondolja!

Az én anyősjelöltem sem ismeri az Édesanyámat,pedig lassan egy éve mennyasszony vagyok!Majd az esküvőn találkoznak!Igazáből attól függ,kinek milyen az anyősa,az enyém például nem vágyik arra,hogy megismerje a szüleimet,pedig lehetett volna rá alkalma!Így Anyumék is úgy gondolták,hogy ha ő nem akkor ők sem harcolnak miatta!De lehet jobb is :)

2009. nov. 23. 09:45

Nem rólam van szó, de barátnőm ezen eszi magát. Ő nem hoxázik, de mondtam neki, hogy én megkérdezem ezt.

Szóval, fiatal harmincas a lánya, még nem él együtt a barátjával de már 12 éve (!) járnak. Viszont a két anyuka nem ismeri még egymást.

Szerintem ezen nem kéne neki görcsölnie, ha a fiatalokat ez ennyire nem érdekli. Végülis felnőtt emberek, sort keríthetnének rá ők is, hogy be legyen mutatva egymásnak a két anyuka.

Én nyugtatom a barátnőmet, szerintem nem kell neki semmiféle meghíváson meg egyebeken görcsölnie. Nem 16 évesek szüleiről van szó.

Szerintetek mi az illendő?

Ja, lánya elmondása alapján a srác anyja nem túl szimpi a barátnőmnek.

2009. nov. 23. 09:44
Amikor a fiú szülei meghívják,pl.egy vacsorára,és ha már látszik,hogy kezdd komollyá válni a dolog!
2009. nov. 23. 09:44
Ha van eljegyzés előtte, ha csak esküvő feltétlen a szerveszkedés előtt.
2009. nov. 23. 09:41
A két leendő nászasszonynak mikor "illik" megismerni egymást?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook