Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A jobb kezemen már lassan 1 éve kijött ilyen ekcémának mondott kiütés, hogyan szabadulhatnék meg tőle? fórum

A jobb kezemen már lassan 1 éve kijött ilyen ekcémának mondott kiütés, hogyan szabadulhatnék meg tőle? (tudásbázis kérdés)


1 2
11. L.Niki18 (válaszként erre: 10. - Zelma68)
2008. dec. 12. 21:29

Köszönöm szépen a választ! Érdekes, amikor itt anyósoméknál mosogatok, akkor jön ki legtöbbször az ekcéma a gyűrűs ujjamon, de csak ott, msáhol nem (szerencsére)!

De az nem lehet, hogy náluk nagyon klóros a víz??

Mert eddig sosem voltam semmire sem allergiás és nem jött ki sehol ilyen ekcéma. Itt sokat szoktam mosogatni, ugyebár besegítek amiben csak tudok...! :-)

2008. dec. 12. 21:16

A steroid tartalmú krémek véknyítják a bőrt, vigyázni kell velük.

Valamire allergiás vagy. Ezek a krémek csak a tüneteket szüntetik meg, az okot nem.

Próbáld ki a lipobase kenőcsöt, ez egy bőrpuhító zsíros krém, gyógyszertárban recept nélkül kapható. Jó vastagon kend be vele a kezed.

A legfontosabb az, hogy kiderítsd, mi okozza. Nekem egy fertőtlenítő szer okozta, amit az intenzív osztályon használtunk. Lehet mosószer, tisztítószer, mosogatószer stb. Használj gumikesztyűt és ne hagy kiszáradni a kezed. Ja és türelem:)

9. L.Niki18 (válaszként erre: 7. - C066a749d7)
2008. dec. 12. 21:14

Köszönöm a segítségeteket! És ezt a dermovate krémet csak orvos írhatja fel? Ha igen akkor hétfőn ez lesz az első dolgom, hátha nekem is elmúlik 2 kenés után. :-)

Egyébként ahogy írtam, Fenistil cseppet szedek és kenem Aloe verás krémmel.

Szerintetek meg lehet az ekcémától örökre szabadulni? Nekem még sosem volt, kb 1 éve jelentkezett ez. Lehet a sok mosogatástól...

8. c45cf0522b (válaszként erre: 4. - L.Niki18)
2008. dec. 12. 21:02
A kisfiam ekcémájára is az Elocomot írták,az egy kevert krém,de csk keveset szabad használni,mert elvéknyítja a bőrt és eres is lesz.És használj rá zsíros testáplót.Nekünk ez bevállt.
2008. dec. 12. 20:57
ekcémára nekem a dermovate krém segít....2kenés után elmúlik
2008. dec. 12. 20:54
Ha beköszöntenek a hideg idők és kisömörösödik a felkarom, arra is jó, 2x bekenem éjszakára és kész. Ja amúgy szteroidokat tartalmaz, ez a hátránya.
2008. dec. 12. 20:48
Én elocomot kaptam bőrgyulladásra. Nekem piros foltok voltak a kezemen, amik leszáradtak fekete pöttyökre. Sok mindenre jó, sömörtől kezdve a bőrgyulladásig. Nem tudom, hogy ekcémára jó-e, de pl. én hegekre is szoktam néha kenni (nem tudom szabad-e), mert úgy vettem észre, hogy "újraépíti" a bőrömet. Ezt orvos írja fel, akár háziorvos, de előtte kérdd ki a véleményüket.
2008. dec. 12. 20:43
Elocom az mi? Receptre írják? Jelenleg a Fenistil cseppet szedem, mert állítólag ilyenekre is jó. Meg akarok örökre szabadulni tőle. Ugye nem kaphatja el a kisfiam?? :(
2008. dec. 12. 20:42
Szóval a jobb kezemen CSAK a gyűrűsujjamon jöttek ki ezek a kiütések. Apró fehér kis hólyagok is vannak rajta. Piros és viszket, de nem fáj. Elmentem vele már egyszer bőrgyógyászhoz, írt fel rá krémet és valami gyógyszert amit be is szedtem. A krém is elfogyott. Mióta nem használom, azóta most 4 napja újra kijött az ujjamon ez az ekcéma. Ki tudna nekem segíteni? Meg lehet tőle örökre szabadulni? Hogyan? Köszönöm a segítséget előre is!
2008. dec. 12. 20:41
Elocomot kaptál rá?
2008. dec. 12. 20:40
A jobb kezemen már lassan 1 éve kijött ilyen ekcémának mondott kiütés...
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook