Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A hiedelem szerint mit jelent, ha a temetésen derült idő ellenére esik az eső néhány percig? fórum

A hiedelem szerint mit jelent, ha a temetésen derült idő ellenére esik az eső néhány percig? (tudásbázis kérdés)

2010. jún. 1. 15:50

Hát én meg azt hallottam, hogy akinek a temetésén esik az eső, az életében nem volt jó ember.

De sztem ez mind butaság.Aki ősszel hal meg?!Ősszel ált. sokat esik az eső...

10. Andy03
2010. máj. 27. 07:40
Apukám temetésén is pont ilyesmi volt tavaly márciusban. Egész nap szép idő volt, de mikor kimentünk a ravatalozó elé és elkezdődött a ravatalozás, elkezdett szakadni a hó. Majd mikor befejeződött, elállt és kisütött a nap. Biztos, hogy van benne valami, én is úgy tudom, hogy az ég is megsiratja.
2010. máj. 27. 00:40
Én úgy tudom, azt szokták mondani, hogy az ég is síratja.Vagy az angyalok. Az én Anyukám temetésén is így volt. Sem előtte sem utána nem esett hosszú ideig, csak a temetésen. Jó ember volt. Mindenkinek kívánok részvétet és erőt, kitírtást a nehéz időszakra.
2010. márc. 29. 22:08

Ma voltam vidéki falusi temetésen...


Amikor elindultunk itthonról, gyönyörű idő volt, napsütés, meleg, amikor kiértünk abba a faluba, és megkezdődött a temetés, amikor a ravatalozó előtt álltunk kinnt, mert ott kinnt van a ravatalozás, az épület előtt, csak fedett rész, hirtelen feltámadt a szél, felhők gyűltek, esett pár szem eső, pár percit, majd amikor teljesen vége lett a temetésnek, akkor elvonultak a felhők, és újra kisütött a nap...


Úgyhogy van benne valami, hogy az elhunyt személy fenntről figyelhet, és siratja az itthagyott szeretteit...

7. 349c80b15e (válaszként erre: 6. - A631117090)
2010. febr. 11. 16:47

őszinte részvétem Apud miatt.

az én Anyukám temetésén is pont így volt. szép tavaszi nap, és egyszer csak elkezdett esni, ahogy vége lett a temetésnek, az eső is elállt. sajnos én sem tudom, mit jelent.

2010. febr. 11. 16:24
Nagyon különleges ember volt,az édesapám...Különleges helyet töltött be a családban is,de a közösségi,kultúrális,sport életben is...Ő volt az,akit tényleg mindenki szeretett...Azt mondták,túl intenzíven élt,dolgozott és szeretett...49 éves volt...A temetésen a ragyogó idő ellenére 2-3 percig apró,sűrű eső szitált,szinte alig éreztük az arcunkon...Most találtam erre egy utalást,hogy azt jelenti:üdvözült.Nem vagyok vallásos,ezért nem tudom ,ez mit jelent?
5. 2df6501868 (válaszként erre: 4. - 32816cc1a8)
2010. febr. 11. 16:14
én is így tudom
2010. febr. 11. 16:11
Nekem mindig azt mondja édesanyám,hogy még az angyalok is siratják.
2010. febr. 11. 16:09
Könnyeket...szerintem is!Talán ő sírt fenntről...értetek!
2010. febr. 11. 16:06
Nem tudom mit jelent,de nekem az jutna az eszembe,hogy még a felhők is sírnak.
2010. febr. 11. 16:04
A hiedelem szerint mit jelent, ha a temetésen derült idő ellenére esik az eső néhány percig?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook