Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » A gyerekemnek 39 fokos láznál adtam egy lázcsillapítót és már eltelt márfél óra és most 39,4 fokos. Mit tehetnék még? fórum

A gyerekemnek 39 fokos láznál adtam egy lázcsillapítót és már eltelt márfél óra és most 39,4 fokos. Mit tehetnék még? (beszélgetős fórum)

1 2
2011. szept. 11. 13:04

Vízes lepedőbe tenni egy rövid időre, vagy az egész testére tenni priznicet és ahogy javasolták korának megfelelő erősebb lázcsillapítót adni végszükség esetén injekció is hatásos az gyorsan leviszi a lázat, de nem árt a gyermekorvos véleményét kikérni és ő tudja a legjobban ilyenkor mi a teendő.

Üdv.Ágnes

2011. febr. 2. 12:18
Mi is ezen a " hányunk egyet és 40fok felett van a láz dolgon estünk át 2 hete. Aztán elfújta a szél! Isten áldjon benneteket!
2011. febr. 1. 19:24
További gyógyulást!
44. mamcili (válaszként erre: 42. - Kapucsino)
2011. febr. 1. 18:00

jobbulást...

a pocijára meg készíts neki karottarépából frissen facsart répalevet :)

43. Lolita63 (válaszként erre: 42. - Kapucsino)
2011. febr. 1. 17:33
További gyógyulást Nektek!Örülök,hogy jobban vagytok:)
2011. febr. 1. 16:08
Sziasztok!! Köszönöm mindenkinek a hozzá szólásokat. Az éjszakát túl éltük a láza lement. Bár hányt még, de jobban van.Most már nincs olyan magas láza és viháncol itt. :)Remélem ma már nem lesz olyan magas a láza. Kicsit én estem szét egy óra alvás miatt na de mindegy nem én vagyok a lényeg. Még egyszer mindenkinek nagyon szépen köszönöm.További szép délutánt mindenkinek.
2011. febr. 1. 15:01
hideg fürdő. Nekem kiskoromban lázgörcsöm volt. Nagyon kell vigyázni. Se lázcsillapító, se injekció nem vitte le. A végén borogatással ill. hideg fürdővel sikerült levinni, de majdnem meghaltam.
2011. febr. 1. 12:19
Adj más hatóanyagút neki.
2011. febr. 1. 10:24

Nekem egy 9 és egy 6 éves kislányom van. A nagyobbik 33 kg a kisebbik 22kg. Nálunk is többször fordult elő ilyen.

Első dolog, ne pánikolj, a láz jótékony, ötödöli a baktériumokat és vírusokat, de csillapítani kell.

ha szájon át adsz lázcsillapítót és az tabletta, 30 perc kell,amíg egyáltalán feloldódik és utána kezd el felszívódni. Aztán kerül a véráramba és aztán kezd el hatni. Ez akár 1,5 óra is lehet. de addig bizony megy magasabbra a láz, a szervezet szerecsére harcol. Az nagy baj lenne, ha ezt nem tenné.

Ilyenkor én azt szoktam tenni, hogy beadom a lázcsillapítót, esetleg két kiskanál között porrá töröm és egyből beültetem olyan meleg vízbe, amilyent nem érez hidegnek. Aztán szabad a gazda, bábozok, mesélek a kád szélén, mindent megengedek neki, akár őrültségeket is, hogy eltereljem a figyelmét a folyamatosan kihülő vízről és próbálom minél tovább benntartani. bevisszük a babákat, sminkeljük őket, próbálom rávenni. hogy szinte az egész testét a fejét fivéve dugja a víz alá. A víz pedig egy fél óra a latt a gyerekkel együtt kezd kihülni. rá lehet segíteni hidegvíz engedésével is, de az sokszor drasztikus és a gyerek annál előbb ki akar jönni, mert a test nem hül olyan gyorsan, minta víz és elkezd fázni.

A feját is mosgatom, rövid hajú gyermekeknél nyugodtan lehet.

Aztán kiveszem, megtörölgetem, be az ágyba, de nem vastag takaró alá, betakarom, átölelem és 20 perc múlva visszamérem. Aztán 30 perc múlva.


Mi a múlt héten voltunk a nagyobbik lányomnak 39,2 fok volt a láza. Adtam neki egy fál lagopyrint, orra és keze lába hideg volt, tehát még ment fel a láza. Fél óra múlva, már 40 fok fölött volt a láza a kezei-orra már meleg volt. Egy kedves orvos ismerősöm ajánlotta hogy adjak neki egy másik felet de azt törjem össze, hogy gyorsabban hasson és a fennt leírt módon ültessem ülőfürdőbe.Az injekció is ezt tartalmazza ekkora adagban, mást ő sem tudna tenni. Így is tettem, amikor kivettem és 20 perc múlva visszamértem már 38,9 volt. Ekkor azt tanácsolta, hogy a gyerekeknek készült cataflam cseppből adjak neki 30 cseppet, majd egy óra múlva mérjem vissza. Ekkor már kezdett a lányomnak melege lenni (múlik a láz) és a hője 37,9 volt. Ekkor kezdtem megnyugodni. 2 óra múlva már 37,1. Másnapra semmi baja, átesett a vírusfertőzésen.

A cataflam csepptől sokan írtóznak, de nagy ritkán mivel gyulladáscsökkentő hatása is van, semmi komyoly bajt nem okoz. De használ!!!! Mi kiskoruktól ezt a módszert használjuk, nagyon ritkán betegek, a nagyobbik 2, a kicsi 1 éve kapott utoljára antibiotikumot. ja, és tavaly oltattunk. annak még van enyhe hatása.



Persze ilyenkor magamban végig imádkozok. Nem azért mert a lázt halálos dolognak tartom, hanem azért, mert ez a várakozáskor tehetetlenség, hogy na ment e lejjebb, kikészít. Pedig ilyenkor fő a nyugi. A Jóisten pedig mindig megsegít és vigyáz ránk!

2011. febr. 1. 10:00

Ülőfürdő ,priznic nekünk ez szokót segíteni.

És egy másik típusú lázcsillapító beadása javasolt .

37. Lolita63 (válaszként erre: 35. - Mkjudit)
2011. febr. 1. 09:58
Gyereknél 30 kg alatt nem ajánlatos,óvatosnak kell lenni.
2011. febr. 1. 09:55
Mindenféleképpen orvos, nagy a gyulladás a szervezetében,ha nem megy le a láza!!!!
2011. febr. 1. 09:38
Nekem egyszer javasolták az Algopyrint,amikor már semmitől nem ment le,és segített. Injekcióban is Algopyrint adnak.
2011. jan. 31. 22:37
hűtőfürdő és törölköző
2011. jan. 31. 20:40
Ha nem megy az ülőfürdő akkor lábára kezére állott vizes törölköző,lefog menni ne pánikolj be! .Gyerekeknél hamar felszökik a láz.Nyugi!A fürdőt folyamatosan hűtsd!
32. Kapucsino (válaszként erre: 29. - Kolibri)
2011. jan. 31. 20:39
oké rendben.
31. Kapucsino (válaszként erre: 20. - Manianyu)
2011. jan. 31. 20:38
rubofen
2011. jan. 31. 20:38
A lázcsillapító és hűtőfürdőnek használnia kell...ha nem megy lentebb,hívd az orvost,ne menjetek az éjszakának így.Nehogy lázgörcsöt kapjon,ha netán emelkedik.
29. Kolibri (válaszként erre: 23. - Kapucsino)
2011. jan. 31. 20:38

Majd ird meg, mi van!

Minen jot!

28. 23a2bf5860 (válaszként erre: 21. - Kolibri)
2011. jan. 31. 20:38
hív ki akkor az orvost hozzá vagy telefonálj be,hogy mit csinálj.
27. f8db0709b8 (válaszként erre: 10. - F8db0709b8)
2011. jan. 31. 20:37
bocs,nem ülő,hanem hűtő
26. ancsa84 (válaszként erre: 16. - Bun Csilla)
2011. jan. 31. 20:37
Ez így van, kéz és láb borogatás semmit se ér ilyen magas láznál!Tapasztalat is,és doki véleménye is!
2011. jan. 31. 20:37
Miért nem orvoshoz viszed? Ott sokkal többet tudnak tenni, mint mi itt a tanácsainkkal!
2011. jan. 31. 20:37
Majd írd meg, hogy van!
2011. jan. 31. 20:37
Köszönöm mindenkinek. megyünk akkor az ügyeletre. köszi még egyszer.
2011. jan. 31. 20:37

Az én kislányomnak ugyanilyen esetben csak injekció vitte le a lázát nemrég:(


Én kihívnám azonnal az ügyeletet!


Gyógyulást!

2011. jan. 31. 20:35

Hiaba fagyasztja, ha nem viszi le... nekem sosem segitett a hutofurdo anno.

Viszont ez a magas laz nem tesz jot a gyerekek szivenek, ezert csak kene egy orvos.

2011. jan. 31. 20:35

Milyen lázcsillapítót adtál? Szerintem ilyenkor csak a kúp kellően gyors felszívódású...

Egyébként ha a hűtőfürdő sem vittel le, vagy nem kezd el izzadni, akkor gyorsan orvos.

Ez elég magas láz...

Jobbulást!

19. bared
2011. jan. 31. 20:35

*húznék...

bocs, mellégépeltem:-(

18. bared
2011. jan. 31. 20:34

húznák az ügyeletre, vagy hívnám.... nem vagyok pánikolós, de járvány van...

az én gyerekem tavaly volt sertésinfluenzás... az ellenségemnek nem kívánom...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook