Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A gyámság alá vétel a megoldás? fórum

A gyámság alá vétel a megoldás? (tudásbázis kérdés)


1 2
16. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 15. - BayBanya)
2012. márc. 3. 15:37

Ez a nehéz, ha eltartásit köt az ember, sokan nincsenek is tudatában, hogy sokkal rosszabb, mint egy kisgyerek. A gyereket elviheted vásárolni, kirándulni, de egy beteg idős embert nem.

Mérlegelni kell megéri-e Nektek ez, vagy visszakéritek a rokonoktól a hároméves gondozási díjat, és keressenek olyan embert aki vele tud maradni és ápolni tudja az otthonában. Három év nem nagy idő, főleg nem egy lakásért.

15. BayBanya (válaszként erre: 14. - A14deb9047)
2012. márc. 3. 15:30
Ezt így értem, és rendben is van. De hogy értessem meg vele, hogy ahhoz, hogy ne legyen semmi gond, és valóban mindene meglegyen nekem is dolgoznom kell. Nincs tisztában a pénz értékével - vagy értéktelenségével, megragadt valahol a '90-es évek elején :( úgy gondolja, hogy a nyugdíja elég mindenre. De sajnos nem az. Az orvosa szerint nem szorul 24 órás felügyeletre, de úgy fogalmazott, hogy bármi történik vele amíg én/mi távol vagyunk, az nem a mi felelősségünk. De kérdem én, mégis hogy menjek el itthonról nyugodt lelkiismerettel annak tudatában, hogy ha elesik - ami sajnos újabban elég gyakori - akkor órákig lehet a földön? esetleg bele is halhat?
2012. márc. 3. 15:21

Ezek után akár kérheti is a szerződés felbontását...

Írtam már az ügyvédi irodában már néhányszor ilyet :(

Ha otthonba akart volna menni, akkor odaadta volna az otthonát...

13. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 12. - A14deb9047)
2012. márc. 3. 15:18
Igen ez így van.
12. a14deb9047 (válaszként erre: 6. - BayBanya)
2012. márc. 3. 15:15

Ez azt jelenti, hogy a szerződés megkötése után az ingatlana a nevetekre került. Ennek fejében ti vállaltátok az eltartását élete végéig.

A ti indokotok nem elég arra, hogy otthonban helyezzék el.

A gyámság alá helyezés akkor történik, amikor már nincs szellemi képességének birtokában, önellátásra teljes mértékben alkalmatlan, ön- és közveszélyes. Hivatalos iratokat nem írhat alá, stb.

2012. márc. 3. 15:10
a jelzőrendszer sem megy csak úgy egykönnyen. Oda is orvosi igazolás kell, mivel nem "törvényes" leszármazottai a bácsinak és ugye ő adta a lakását az ellátásért, azt is figyelembe veszik. Alanyi jogon nem jár.
10. BayBanya (válaszként erre: 7. - 36a26f5226)
2012. márc. 3. 15:09
erre rákeresek, köszi.
9. BayBanya (válaszként erre: 5. - 9b10f3d7ff)
2012. márc. 3. 15:08
Igazából az a probléma, hogy a lehetőségre, hogy az otthonán kívül ápolják az volt a - szerintem teljesen normális - reakciója, hogy "a saját házamból??" és persze igaza van. De nem tudom megoldani, hogy mindene meglegyen időben. Cukros, és nehezen közlekedik. Most két hete van kórházban, ahol felkelni sem engedik. Párom jövő héten megy vissza külföldre, én meg 12 órázom. Nem tudom, hogy hogyan fogom megoldani :(
2012. márc. 3. 15:07
Én úgy tudom gyámjai nem lehettek,komoly orvosi igazolások után csak!
2012. márc. 3. 15:06

A vöröskeresztnél kérni kell a jelzőrendszeres segítségnyújtó ellátást...


Vannak szociális gondozók, és ápolók, akik kijárnak idős emberekhez segíteni, és létezik már ez az ún. jelzőrendszeres segítségnyújtás is...

6. BayBanya (válaszként erre: 4. - A14deb9047)
2012. márc. 3. 15:06
Igen, három éve.
2012. márc. 3. 15:05
Csupán ha nem akarja, hogy "elfekvőbe" tegyétek nem indok. Idősek otthona meg vagy lakásért vagy nem kevés pénzért vállal felügyeletet.
2012. márc. 3. 15:04
Eltartási szerződést kötöttetek vele?
3. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 2. - BayBanya)
2012. márc. 3. 15:03
Gyámság alá akkor vetethetitek, ha az erre elmeorvosi javaslat van.
2012. márc. 3. 15:00

Sziasztok!

86 éves bácsit tartunk el a párommal. De sajnos, nem vagyunk jelenleg abban a helyzetben, hogy az itthoni ápolását meg tudjuk oldani. Szeretnénk befektetni egy ápolási intézetbe, de oda csak hozzátartozó, rokon, vagy maga a beteg kérheti a felvételét. Mit csináljunk, ha a bácsi nem fogja fel, hogy nem tudjuk kiszolgálni? Vetessük gyámság alá? Megtehetjük?

2012. márc. 3. 14:58
A gyámság alá vétel a megoldás?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook