Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férjem megfenyegetett... fórum

A férjem megfenyegetett... (beszélgetős fórum)


1 2
25. Szilvóca (válaszként erre: 21. - Sylvia81)
2009. okt. 8. 22:17
Bocsi akkor félre értelmeztem.
24. csillagocska (válaszként erre: 17. - Szilvóca)
2009. okt. 8. 22:14
köszönöm mindenkinek, nagyon aranyosak vagytok, remélem lesz hozzá erőm. Erről a költségmentességről még nem is hallottam. Eszerint ha az ingatlan fele átkerül a nevemre, és ezt megigénylem (mert jelenleg munkanélküli vagyok) akkor nem kell illetéket fizetnem ?
23. 2cb29de033 (válaszként erre: 15. - Csillagocska)
2009. okt. 8. 22:06
Hát igen, ez olykor sokkal rosszabb, mint a fizikai bántalmazás... :(
22. aniani63 (válaszként erre: 20. - Sylvia81)
2009. okt. 8. 22:04

...csatlakozom,hisz így nem lesz egyszerű történet! (sajnos volt benne részem)

Ne felejtkezz el egy nagyon jó ügyvédről sem,mert szükség lesz rá!

21. Sylvia81 (válaszként erre: 19. - Szilvóca)
2009. okt. 8. 22:03
Az 5 évet a házasság előtti vagyonra értettem. Értelemszerűnek gondoltam, hogy a házasság alatti vagyonszerzés közös.
2009. okt. 8. 22:01
Nem irigyellek, ez tény, de szerintem senki. Nagyon sok kitartást kívánok Neked és a gyerekeknek, szükségetek lesz rá. Sajnos.
19. Szilvóca (válaszként erre: 16. - Sylvia81)
2009. okt. 8. 22:00
Nem kell hozzá 5 év.Amit a házasság alatt szereztek közösen az feleződik.z élettársi viszonynál van 5 év együttélési dolog,de lehet azt hiszem ott se 5 év,hanem kevesebb.
18. aniani63 (válaszként erre: 10. - Csillagocska)
2009. okt. 8. 22:00

Te azért ezt ugye nem hiszed el?Ez nem így működik!

Ha van a házasságba vitt külön vagyonotok,az nem számít a közösbe,de egyébként az együtt töltött évek alatt szerzett dolgok kerülnek megosztásra.

17. Szilvóca (válaszként erre: 10. - Csillagocska)
2009. okt. 8. 21:58

A bíróság minden képp felbontja a házasságotokat.Ha ő nem egyezik bele akkor is,még,ha nem jelenik meg úgy is.Nem is tudom,de azt hiszem a 3. felbontják.

Hiába van az ő nevén minden,ha nincs házassági szerződésetek,akkor feleződik minden.Nem tudom,hogy állsz anyagilag,de lehet kérni költség mentességet,és úgy megúszod az illetéket.

16. Sylvia81 (válaszként erre: 10. - Csillagocska)
2009. okt. 8. 21:58
Asszem 5 év után minden közös, talán az örökésgek nem, de ezt nem tudom biztosra... Amit a házasság alatt szereztetek - hacsak nincs házassági szerz. -, az közös, tehát fele-fele!
2009. okt. 8. 21:57
Nem, még nem nyúlt hozzám, csak kiabál, és nagyon alpárian beszél a gyerekek előtt is néha, ami a legrosszabb.
14. Nívea (válaszként erre: 10. - Csillagocska)
2009. okt. 8. 21:57
Én úgy tudom, hogyha nincs házassági szerződésben lefektetve, h házasság után melyik vagyon a kié, akkor minden közös. Még az is, ami az ő nevén van. Sőt, úgy tudom, hogyha te költözöl bele házasság után az ő házába, akkor annak is a felét meg kell kapnod. De a gyerekek miatt amúgyis járnia kell ezekből. Ha viszont van szerződés, akkor az bonyolultabb.
13. Sylvia81 (válaszként erre: 7. - 85055abb64)
2009. okt. 8. 21:56

Jól tudod, sőt!!!

Barátnőmék mikor váltak, kb. 8-9 éve, megkérdezte a bíró, h közös megegyezés-e? A srác visszakérdezett, mi van, ha ő nem akarja. Erre a bíró azt mondta, hogy hosszabb az eljárás és ha végül kiderül, hogy igaz a válóok, akkor a srác fizeti az egészet. (Válóok: családon belüli erőszak, volt róla látlelet...)

2009. okt. 8. 21:55
jah az lenne a legjobb...de bekito targyalas meg mi egyebek......Ezek nem foglalkoznak h milyen lehet egy no elete egy ilyen ferfi mellett.Ok nem erzelmi szempontbol vegzik a dolgukat.
2009. okt. 8. 21:54

Szia!

Az biztos, hogy erősnek kell maradnod, ahogy a többiek is írják. A bíróság látni fogja, amit látni kell, és el fognak választani. Maradj higgadt!

Sajnálom, hogy ilyen aggresszív... :(

Ha nem titok... ütött már meg? :S

2009. okt. 8. 21:54
Azt is mondta, hogy ami az övé, márpedig minden a nevén van, abból semmi nem illet engem. Húsz évig éltünk együtt, mindent közösen szereztünk.
9. Nívea (válaszként erre: 1. - Csillagocska)
2009. okt. 8. 21:53
Meg kell említeni az agresszivitását. Így hátha előrébb hozzák a tárgyalást. Vagy kaptok védelmet. Mennyire agresszív az az agresszív?? Remélem nem bántott?! Jól tetted, hogy elköltöztetek. Mindenféleképpen el fogtok válni, ha nem akar, akkor is. Csak bonyolultabban fog menni a dolog.
2009. okt. 8. 21:53
Szerintem meg hamarabb mondják ki a válást, ha fenyegetőzik, hiszen ezzel a gyermekeket is veszélyezteti.
2009. okt. 8. 21:53
Már ninsen olyan, ha az egyik nem akar válni, akkor nem választanak el, tudtommal.
2009. okt. 8. 21:52
Nekem is egy évig tartott, míg elválasztottak minket, plusz még 3 hónap gyerekelhelyezés. Mi mindketten akartuk a válást, csak a gyerekek miatt húzódott el ennyire, mert a férjem el akarta tőlem venni őket. Persze nem sikerült neki. :)
2009. okt. 8. 21:51
Szia!Mindenkepp el kell h valasszanak tole.Latni fogjak a birosagon,h miert is adtad be a valokeresetet.Probalj eros maradni.Tudom milyen agressziv ferfival egyutt elni...En ugy tudom h ha nem megy el a targyalasra akkor levelben ertesitik.Ha nem egyezik bele akkor hosszabb ideig tart a valas....de olyan nincs h nem valhatsz el.
2009. okt. 8. 21:49
szerintem el tudtok válni!
2009. okt. 8. 21:49
De, mindenképpen elválasztanak, csak lehet, hogy kicsit tovább tart az egész procedúra.
2. Mandula71 (válaszként erre: 1. - Csillagocska)
2009. okt. 8. 21:49
Mindenféleképpen elválasztanak. Csak így hosszadalmasabb lesz az eljárás.
2009. okt. 8. 21:48
A férjem megfenyegetett, hogy hiába adtam be a válópert, ő nem fog beleegyezni, s a bíróságon közli, hogy ő nem akar válni. Közben meg annyira agresszív, hogy lehet ki sem bírom az első tárgyalásig, (Okt.29) el kell költöznöm a két gyerekkel, ha ép ésszel akarok maradni. Szerintetek ha ellenkezik a bíróságon, akkor nem fognak elválasztani tőle ?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook