Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A férfi, ha csalt fórum

A férfi, ha csalt (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
134. ea010c7029 (válaszként erre: 132. - 6b006fc769)
2012. máj. 28. 16:27
Minden vágyam,hogy eggyel találkozhassak...de nem akar összejönni.:)
2012. máj. 28. 16:20
"Lelkünkben ellentétes vágyak és igények, ellentétes érzelmek és ösztönök, ellentétes vélekedések élnek együtt. Biztonságot is akarunk, de a kaland szabadságát is. Őrizzük megszokott útjainkat, és változni is akarunk. Szeretünk valakit, de néha unjuk, vagy utáljuk; esetleg másvalakit is szeretünk. Mindezt bűntudat nélkül el kellene vállalni magunkban, és sértődés nélkül el kellene fogadni másoktól. A dolgunk nem az, hogy elhazudjuk, hanem hogy egyensúlyban tartsuk belső ellentmondásainkat." Popper Péter
132. 6b006fc769 (válaszként erre: 130. - Ea010c7029)
2012. máj. 28. 16:18
Te sem?;)
131. júliusi (válaszként erre: 128. - Lysiantus)
2012. máj. 28. 16:13

Igen, a tüske az bennemarad egy ideig, de remélem ,nem örökké...:)Ha bizonyít,és érezteti is,hogy megbánta,és többet nem fordul elő...Számos ilyen példa van,sőt a saját testvérem is így járt,és ők is boldogan élnek,pedig már van vagy 10 éve,és soha többet nem fordult elő...

Csak ugye nem mindenki netezik, ill. ossza meg a történetét itt...

Mondjuk ,nem is csodálkozom ezen.

Anonim oldal,így könnyebb kibeszélni magunkból a fájdalmat...

130. ea010c7029 (válaszként erre: 128. - Lysiantus)
2012. máj. 28. 16:12
És ismersz olyan kapcsolatot,ahol nincsen 'sérelem'? Természetesen nem megcsalásból adódó... Ahol minden mindig szép és jó,és nincsenek problémák,megbántások?
129. júliusi (válaszként erre: 126. - B4ca0947f4)
2012. máj. 28. 16:09
Én is hasonlóan gondolom...
128. Lysiantus (válaszként erre: 126. - B4ca0947f4)
2012. máj. 28. 16:04
Sokan adnak új esélyt és együtt élik le az életüket, de nem hinném hogy a boldogság lenne jellemző ezekre kapcsolatokra. Megbocsájtani lehet, de felejteni nem. Mindig ott marad a sérelem, s egy apróság is a felszínre hozza.
127. Lysiantus (válaszként erre: 92. - Ea56324114)
2012. máj. 28. 15:58

A félremenő, mielőtt félremenne, előtte meg kellene próbálnia megbeszélni a másik féllel, hogy mi is hiányzik neki a kapcsolatból. Kezdeményezni kellene a másik mit sem sejtővel a kommunikációt. Sok megcsalt, úgy érzi, minden rendben a kapcsolatukban, hiszen nincsenek viták, úgy tűnik megvan az összhang. Közben meg mégsem.

Sok megcsaló, a kezdeti nagy lángolást, izgalmat hiányolja a többéves kapcsolatból. Ugyanazt az érzést hajszolja, azért keres új kalandot. Aztán mikor ott is megfakul a lilaködös szerelem, szépen visszasomfordál a nejéhez, ill. férjéhez, "te vagy az igazi" címen

126. b4ca0947f4 (válaszként erre: 122. - Júliusi)
2012. máj. 28. 15:55

Nem is az "újra összejöttek"-ről olvasnék szívesen, hanem arról, hogy utána még 25-30 évig boldogan éltek, többet nem fordult elő. Sajnos ezt csak akkor tudjuk meg, ha már elmúlik ez az idő.

Azt, hogy soha nem bocsájtanának meg, azt felesleges kijelenteni, mérlegelni kell a súlyát, az együtt töltött időt, gyerekeket, a megcsalás módját, annak idejét- és utána adni egy új esélyt.

Biztos,hogy sok olyan házasság van, ahol rendbe jön minden és többet nem fordul elő.

2012. máj. 28. 14:28

Nem lehet egy életen át versengeni a férfiért a többi nővel szemben, legyen az szőke, barna, vörös, molett, karcsú, okos, buta, stb.

Mert bármiért képes megcsalni csak azért, mert új, mert más.

124. ea010c7029 (válaszként erre: 120. - 6b006fc769)
2012. máj. 28. 14:27
Egyetértek. Ha az elmúlt néhány közös évet nézem,a Törpét,és a jövőbeni terveinket,igenis van az a szituáció,amit megbocsájtanék...de olyan is van,amelyiknél szó nélkül útjára engedném.
123. ea010c7029 (válaszként erre: 48. - Féknyom)
2012. máj. 28. 14:23

Mert az elveihez hűséges...

Eh...nem értesz Te ehhez!:)

122. júliusi (válaszként erre: 97. - 4d0ce25f7c)
2012. máj. 28. 14:19

Ezzel az utolsó mondatoddal egyetértek.

Ha menni akart volna, ment volna...

Egyébként az a véleményem,hogy kár megosztani az esetleg pozitív kimenetelű történetedet,mert úgyis lesznek fanyalgók, ill. akik kardoskodnak, hogy márpedig ők soha nem bocsátanák meg stb..Meg lesajnálnak,hülyének néznek, beszólnak...

Pedig én is szívesen olvasnék olyant, hogy nem elváltak, hanem újra összejöttek...

121. 130454e42d (válaszként erre: 119. - 8e9170fe09)
2012. máj. 28. 13:36
Elhiszem, nekem meg pláne, még elméletben sem kéne.
2012. máj. 28. 13:34
Szerintem bármelyik kapcsolatban lehetnek hullámvölgyek. Biztos nagyon morcos lennék, ha a férjem félreqrna, de van olyan szituáció, amit meg tudnék bocsájtani. Meg olyan is, amit nem.
119. 8e9170fe09 (válaszként erre: 118. - 130454e42d)
2012. máj. 28. 13:32
Nyitott kapcsolat csak elméletben létezik.
118. 130454e42d (válaszként erre: 117. - 8e9170fe09)
2012. máj. 28. 13:31
Életünk csak egy van, épp ezért nem maradok olyan kapcsolatban ahol semmibe veszik az érzéseimet. Ha előre meg van beszélve a nyitott kapcsolat az más, akkor nincs hazugság, megaalázás, de nekem az se menne.
2012. máj. 28. 13:27

Nem az a lényeg hogy csalt vagy nem csalt, hanem hogy érdemes-e, jobb lesz-e egymás nélkül élni.

Életünk csak egy van.

116. 9dd527a67c (válaszként erre: 104. - Té-eM)
2012. máj. 28. 13:24
így van!
115. a14deb9047 (válaszként erre: 1. - 4d0ce25f7c)
2012. máj. 28. 12:48
Aki csal, az csalni is fog; mindegy, hogy 30, 50 vagy 70 éves.
2012. máj. 28. 12:46
Jövök,és mesélek majd én is.De még nem olvastam el...
113. timycat (válaszként erre: 110. - 4d0ce25f7c)
2012. máj. 28. 12:18

Az én véleményem a te esetedben nem releváns, mert mögöttünk nem volt házasság, gyerek és 30 év.


De amiért én végül, minden ellenére a párommal maradtam, hogy igazából őt szerettem, vele éreztem magam 100%-os biztonságban, minden vele a legjobb. A mellékvágányokra nálam a magyarázat a fiatalságom, fékevesztettségem volt, nem szép dolog, de kihasználtam minden alkalmat, ami a kedvemre való volt, csak játszottam velük, érzelmek nélkül. Erről párom is tudott, nem különösebben szólt bele, hisz betudta fiatalság-bohóságnak.

Nálunk a probláma forrása az volt, hogy közöttünk nagyobb korkülönbség van és mindenki azt mondta, hogy ez úgysem komoly, hosszútávon úgysem működhet, mi pedig ezt el is hittük és ennek fényében éltünk.

112. Styxia
2012. máj. 28. 11:55

Sziasztok, tegnap késö volt már nem tudtam folytatni a gondolat menetet de most azért valamit megjegyeznék a téma kapcsán: érdekesnek találom - az itt is gyakran fellelhetö - régi beidegzödést hogy, ha egy férfi félrelép akkor mindíg szinte a nö a hibás.

Szerintem ez egy nagyon elavúlt és régi gondolkozás eredménye kb. úgy a századforduló idején lehet hogy divatos volt ezzel magyarázni mindnet, de az ember azt gondolná hogy a társadalom azért lassan tovább lép ezeknél a kitalált szerepeknél.


Szerintem azért hogy egy kapcsolat müködjön mind a két félnek tennie kell érte. Tény hogy történhetnek dolgok amik egy kapcsolaton úgymond rágnak és szaggatják a köteléket, nah de úgy gondolom hogy normális esetben senki sem fegyverrel lett a másikhoz kényszerítve, így a másik megérdemel - ha már nem is szeretetet- de tiszteletet hogy elöször is vele beszélem meg a gondokat, vagy azt ami hiányzik stb.


Én ezt a "valami hiányzik neki otthon.....valamit nem kap meg otthon" magyarázatokat csak olcsó mentegetözéseknek mondanám. Nekem is volt olyan kapcsolatom ami nem elégített ki, de nem egy másikhoz rohantam hanem elöször is az akkori párommal ültem le és elmondtam neki hogy mi a gond, mit szeretnék, mi az ami nekem nem jó...volt aki igyekezett változtatni és volt akit ez tökre nem érdekelt, de amikor láttam hogyan reagál a másik én is az szerint befejeztem a kapcsolatot vele, mert úgy gondoltam hogy mivel érzem hogy töle nem kapom meg amire vágyom, így nincs értelme mellette maradni és közben kikacsintgatni a kapcsolatból...aztán az egész hazudozás és cirkusz stb....Szerintem nem lehetetlen leülni a másikkal és beszélni vele a kapcsolati problémákról, ccsak sokan egyszerüen lusták vagy gyávák és könnyebb a másikban keresni a hibát mint magunkban.


Nyílván ez a nökre is igaz, nah de olyanokat azért ritkán olvasni hogy a hölgy azért lépett félre mert a otthon nem kapott meg valamit ami kellett volna..ha nö lép félre akkor el van minden azzal intézve hogy ku...a.

Ha férfi teszi ezt akkor a nö a hibás.


De szeirntem meg a férfi is hibás mert ha tényleg fontos neki a kapcsolat akkor azt nem egy harmadik ágyából fogja megoldani.


Azonkívül szerintem az is csúnya a megcsalásban hogy az aki félrelép nem csak a párját hanem valamilyen szinten saját magát is becsapja.

2012. máj. 28. 11:35
Jó felvetés...
2012. máj. 28. 11:19
ÉS MIT GONDOL A FÉRFI /VAGY NŐ AKI CSALT ,DE MARADT?
109. 072a149c9d (válaszként erre: 105. - 4d0ce25f7c)
2012. máj. 28. 09:31
Nem tudom. Néha így látom a dolgokat, néha úgy. Nehezíti a helyzetet, hogy az én párom soha nem adott magyarázatot. Vele nem lehet megbeszélni. Sajnos ő ilyen, már a kezdetektől nehezen nyílik meg. Persze így meg még nehezebb. Néma gyerekenek...
108. b4ca0947f4 (válaszként erre: 105. - 4d0ce25f7c)
2012. máj. 28. 09:30

Tudod, a baj az, hogy a férjed kereste az alkalmat mással, nem csak egyszer egy alkalom adódott és élt vele. Tervezte, titkolta újra és újra. Pont, mikor te beteg voltál és maximálisan melletted kellett állnia... közben min járt az esze látogatáskor? kit érdekel mi van vele, csak szabaduljak végre, mehessek már, találkozhassak a másikkal. Na ez a baj.Normál esetben tényleg őszinte lett volna az aggodalom és azon járt volna az esze, hogy mit főzzek otthon a gyerekeknek, mit kell kimosnom, elintéznem, mit hozzak be holnap a látogatásra.

Mi lesz, ha később, akár 5-10 év múlva tényleg valami komolyabb bajod lesz? melletted fog állni? vagy csak kényszerből? Ne haragudj, hogy nem ködösítek, csak kívülről tisztábban látszik.

Véleményem szerint jól döntöttél , hogy adtál még egy esélyt, de vigyázz, ha megismétlődik akkor már rendszeres. Ha akkor is kap esélyt, akkor öreg korotokra "ledarál teljesen", mindent elnézel majd és nem lesz egy kiskanál önbizalmad sem. Ezt ne várd be.

107. Aville (válaszként erre: 91. - Timycat)
2012. máj. 28. 09:26

Erősítem ezt a véleményt. A szex nem egyenlő a megcsalással. Olykor igen. De sokszor nem.

Ha egy férfi egy másik nőre gondol folyton, ha mással beszéli meg a problémáit, és egy másik nővel sokkal jobban érzi magát, de még csak meg sem csókolta azt a másik nőt, hozzá sem ért, akkor az rendben van, ugye? Sokszor azt észre sem veszi egy nő. Szerintem ez még egy hirtelen jött kósza numeránál is rosszabb. Pedig ott nem történt semmi, mert a férfi hűséges... Vagy igen?

Mi van olyankor mikor a nő lép félre? Akkor is a férfi a hibás a legtöbb nő szemében.

És mi van a megbocsájtás képességével?

106. 9536810fa1 (válaszként erre: 105. - 4d0ce25f7c)
2012. máj. 28. 09:11
... maradj, de építsd fel az életed, ahogy már írtam is... ne légy CSAK feleség. Legyél EMBER vágyakkal, célokkal... tanulj, épülj, lásd meg a világot... ismerkedj emberekkel... A helyedben én sem ugranék ki valószűleg, de élném az ÉLETEM, és ez nem okvetlenül egy új pasi... hanem a világ szépségei, amik még várnak... Rád is... :)
105. 4d0ce25f7c (válaszként erre: 103. - 072a149c9d)
2012. máj. 28. 09:08

Tudom nehéz tanácsot adni és kapni is. Nem is teszem .Én 50 éves vagyok ,hitel ugyan nincs ,de közös vállalkozás ,és egy három évtizedes közös élet igen ,felnőtt gyerekekkel ,nagy családdal ,baráti körrel igen. Az én párom is keresett vígaszt másnál ,szerinte csak szóban ,mert én pár évvel ezelőtt igen magam alatt voltam egészségileg ,és nehezen viseltem a napi terheket.

Amikor rájöttem ,hogy egy másiknak sms-t küldött ,randira híva őt ,nálunk bizony nagy cirkusz volt / De mindig csak kettesben/ ,és ő addig addig mondogatta ,hogy nem gondolta komolyan a másikat ,és azt érezte elfordultam tőle és azért akart amásikkal randizni ,és szeret ...stb .Amíg hittem neki ,hiszen HINNI akartam. Persze gyötrödtem azóta is ,szemrehánytam ,ha elkapott a gépszíj ,és lehet ,hogy nem jól döntöttem ,hogy maradtam.

1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook