Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » A elszálló árakra még betegség, baleset, háztartási gép... fórum

A elszálló árakra még betegség, baleset, háztartási gép... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2 3
51. Mimóza07 (válaszként erre: 50. - Bless the child)
2022. szept. 22. 12:54

Peruban? Vagy Braziliában?

De egyebkent mindegy is, mind a kettő jó hely lehet. Szerencses ember. Nekem is vannak ott rokonaim. Tanítanak. Braziliában nincs senkim.

50. Bless the child (válaszként erre: 46. - Mimóza07)
2022. szept. 22. 12:51
Ott él a lányom 🥰
49. syria (válaszként erre: 8. - Birebora)
2022. szept. 22. 12:22

Úgy definiálnám a jól élést, hogy valaki heti max. 40 órai munkával keres annyit, hogy:

1: olyan ételt vesz meg, amilyet csak akar

2: gond nélkül ki tudja fizetni a rezsijét

3: nem okoz problémát egy-egy javíthatatlanul elromlott háztartási eszköz cseréje

4: évente legalább egyszer el tud menni a családjával nyaralni vagy telelni

5: 5-6 évente fel tudja újítani a lakását/házát

6: 4-5 évente tud új autót venni

...

48. birebora (válaszként erre: 39. - Syria)
2022. szept. 21. 14:31
Ez igaz. Nem mindenki egyformán érzékeli a szart az is biztos. Van akinek már hullámzik, ugyanakkor másnál még csak egy apró galambürülék ugyan az a probléma vagy helyzet. Mint minden ez is relativ.
47. tien (válaszként erre: 45. - Semleges)
2022. szept. 21. 14:22
🥰
46. Mimóza07 (válaszként erre: 30. - Cidanoi)
2022. szept. 21. 14:05
Braziliával mi a gond? :D Egy csomó magyar odamenekült a 2.vh utan. Minden masodik sarkon magyar szót hallasz. Vagy belefutsz egy magyarba. :D Egyebkent tokszep orszag, mindene van, tengerpart, napfény, hawaii, dizsi. En mennek Braziliába. Is. De az álmom az Peru.
45. semleges (válaszként erre: 44. - Tien)
2022. szept. 21. 13:16

Értem. Akkor még egy kis nyelvtanulás és hátha összejön, hogy visszatudjatok menni. Szerintem sérvvel itt sem százalékolnak, de nem tudom. Nem tudom hány évesek vagytok de akkor a nyelvre rá kell feküdni.

Sok sikert és jó egészséget nektek:)

44. tien (válaszként erre: 41. - Semleges)
2022. szept. 21. 12:48

Nehezet nem emelhet,szakmájához kevés a nyelvismeret.

Leszázalékolni ezzel nem fogják ott.

Természetesen volt biztosítva.

Autó ipari alkatrészeket csomagolt és megemelte magát,a sérv pedig nem jó buli ezen a pályán.

Amiben profi lenne és könnyebb fizikailag nincs elég nyelvtudása.Megvan a vizsgája ,de csak középfok.

43. tien (válaszként erre: 42. - Semleges)
2022. szept. 21. 12:44

Még nincs eldöntve semmi.Bármi lehetséges,az is hogy ,,haza'' megyünk.



Mi megélünk,azzal nincs gond.

Inkább a lelkileg viselt meg ez a helyzet itthon.

42. semleges (válaszként erre: 37. - Tien)
2022. szept. 21. 11:34
Én visszamennék ha ilyen rossz lenne nekem itthon. Tényleg.
41. semleges (válaszként erre: 37. - Tien)
2022. szept. 21. 11:31

És nem tudták, tudják Németországban kezelni vagy gyógyítani? Ott fejlettebb az egészségügy, nem? Komolyan kérdezem, érdekel. Ha volt biztosításod akkor mi volt a baj?


Az ismerősömmel éreztetik, hogy kívülálló. Honvágya van, de négyszeresét keresi mint itthon. Neki az még többet ér. Itthon keresne háromszázezret, ott 1,2 milliót. Közben mikor hazajön körbe járja Budapestet és a Balatont és azt mondja, hogy nem is tudjuk milyen szép Magyarország. Nem boldog, szomorú.

40. michelle.r (válaszként erre: 34. - Cidanoi)
2022. szept. 21. 11:30
Hol van még ez? Melyik országban éltél huzamosabb ideig? Hány országban éltél, ahol beszéled a nyelvet és mégis lenéznek?
39. syria (válaszként erre: 6. - Birebora)
2022. szept. 21. 11:09
Igaz, hogy sehol nincs kolbászból a kerités. Viszont nem mindegy, hogy egy galamb 💩ik a fejünkre vagy már a szánknál hullámzik a 💩.
2022. szept. 21. 06:51
Legalább Neked van tartalékod.
37. tien (válaszként erre: 32. - Cidanoi)
2022. szept. 21. 01:59

Nem nekem címezted,de soha nem éreztették velem Németországban,hogy egy utolsó senki vagyok.

Nem így szép hazánkban.


Kérdeznéd,minek jöttünk haza?

Sajnos férjemnek gondjai lettek az egészségével.

Nem éreztem magam soha jobban lelkileg mint a választott hazámban.

Itt kezdek visszadepizni a szürke nyomott hangulatba.

36. Cidanoi (válaszként erre: 35. - Timycat)
2022. szept. 21. 00:07
Én nem akarlak meggyőzni semmiről soha senkit, téged sem. A véleményem írtam le és a tapasztalataim. Ezt tekintsd inkább eszmecserének. Jó pihit, majd folytatjuk valahol, valamikor. Pusszancs
35. timycat (válaszként erre: 34. - Cidanoi)
2022. szept. 20. 23:55
Nem kell meggyőznöd, hsz-ról hsz-ra csak alátámasztod, amit írtam.
34. Cidanoi (válaszként erre: 33. - Timycat)
2022. szept. 20. 23:45
Ez van máshol is :) Az ember gyarló, főleg a fehér ember. Ha elmész egy másik országba, csak másodrendű lehetsz, lehet nem mindig éreztetik veled, de ott csak egy jött ment leszel. Szóval aki menni akar, hajrá ;)
33. timycat (válaszként erre: 32. - Cidanoi)
2022. szept. 20. 23:37

Ezt senki nem hitte, hogy nem így van, de szerintem itt, a magyar ugaron sem jobb a helyzet csak itt honfitársak gyepálják egymást. Frusztráltság, szűklátókőrűség, közös nyelven a másikat igyekszik lehúzni mert azt hiszi ettől több, szebb, jobb, azt hiszi a hangosabb szó okosabb is, fásultság, érdeklődés és önbizalom teljes hiánya, változástól való bénult félelem, kulturálisan, vallásilag.


Mindennek ára van, kérdés melyik a drágább?

32. Cidanoi (válaszként erre: 31. - Timycat)
2022. szept. 20. 23:21
Elismerem cinikus lett a komment, de minden nehézség ellenére ez a hazánk. Persze lehet keresni másik országot, de ott csak egy migráns leszel, egy idegen kultúrában, idegen nyelvterületen, gyakran más a vallás is és lenéznek, és örök álom lesz a beilleszkedés. De hát világútlevél van :)
31. timycat (válaszként erre: 30. - Cidanoi)
2022. szept. 20. 23:14
Ilyen hozzáállással biztos nem... van a nagyszerű EU, melynek ékköve Magyarország és mindenhol máshol a pusztulat 👏
30. Cidanoi (válaszként erre: 29. - Timycat)
2022. szept. 20. 23:12
Hát persze, új világ, teljesen más kultúra, nyelv, és mindenhol ott a társadalmi problémák, sokszor nagyobbak mint itt. De csak hajrá, hátha sikerül gyökeret verni, pl, Kenyában, van Brazíliában.:)
29. timycat (válaszként erre: 27. - Cidanoi)
2022. szept. 20. 23:06
Azért át lehet kelni nagy vizeken is, persze kérdés hol van még igény és mire.
28. timycat (válaszként erre: 16. - Birebora)
2022. szept. 20. 23:05

Rokon, volt osztálytárs, évfolyamtárs, barátnő közül már csak hárman vannak külföldön, ketten Németországban, egy Ausztria, de közüllük is kettő már azt nézi hogy lehet hazajönni. 🤷‍♀️


Hazajöttek Angliából, Svédországból, Svájcból, Németországból. Orvosok, utazási irodás, vállalkozók (pl. fejvadász, magyar boltot, takarító céget fenntartó). Persze aki tudta fenntartotta a céget vagy az állást, csak Magyarországról home officeban nyomja, nyilván az ottani keresetből itt sokkal jobban élnek és már a szakorvosok is jól keres, magánrendelésen pedig többet el tud itt kérni, mint pl Németországban a szabályozott keretek miatt.

27. Cidanoi (válaszként erre: 25. - Timycat)
2022. szept. 20. 22:57
Akkor ott van pl. Ukrajna, Montenegro, Belorusszia, Moldova, Bosznia, Szerbia, Svájc, Anglia, Macedónia, Moldova. :D Fos mind :D
26. timycat (válaszként erre: 23. - Tkyd)
2022. szept. 20. 22:53
Igazad van, focistát kell nevelni a gyerekből 😂 annyira nem is magas a léc
25. timycat (válaszként erre: 2. - Epresturmix)
2022. szept. 20. 22:52
Európán, de mindenképp EU-n kívülre tervezzetek...
24. Cidanoi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 20. 22:47
Az ember alkalmazkodik, vannak idők amikor nem könnyű. A "B" terv és a stratégia fontos tényező :) És nem mindig a pénz a lesz megoldás...
23. Tkyd (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. szept. 20. 19:22
Semmi sz opás mert király koromát hord és neki semmi sem drága mert nem tudja mi az mikor mit és mennyiböl vegyél mert neki minden e megvan Rugj egy golt és épits egy stadiont többi levan szarva !
22. Mimóza07 (válaszként erre: 19. - Birebora)
2022. szept. 20. 16:39
Nem mindig az, de én biztos nem az miatt fogok meghalni hogy mi kell még hogy több legyen. Utazni viszont jó lenne nagyon, a luxuscikkeket azokat letojom, nem kell drága óra, se drága szerető. :) Apámat bírtam, sok mindenhez értett, aztan hivták ide-oda higy uram csinald mar meg ezt meg azt. Ő meg gondolkodás nelkul ment. Néha ki se tudtak fizetni, vagy nem fogadott el pénzt érte olyan pici munka volt. De mindig kapott cserébe húst érte, halat, zöldséget mikor mit. Megállították az utcán, kell-e ez, kell-e az, anyam meg mindig mérges volt hogy pénz helyett egy nagy rakás hallal állított haza, amit aztan pucolgathatott szabadidejében. :D
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook