Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » A bizalom ára. Kihez mentem feleségül?! fórum

A bizalom ára. Kihez mentem feleségül?! (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A bizalom ára. Kihez mentem feleségül?!

1 2 3 4 5 6
110. P Tünde (válaszként erre: 103. - Magdalénia)
2016. febr. 13. 15:54

Szerintem bajban volt/van, talán még zsarolták is.

Belemászott idióta módjára valami illegális dologba. Valami nagyon sokba került neki.


Sokszor hónapok teltek el úgy, hogy nem kereste a gyerekeket, nem is érdeklődött felőlük. Láthatóan nem nagyon érdekli a sorsuk.

Mostanában többször beszél velük skyp-on, de tulajdonképpen a semmiről. Mármint úgy értem, hogy semmilyen bensőséges kapcsolata nincs a gyerekekkel. Pont mint az apja és ő. El tudnak beszélgetni az időjárásról, vagy szakmai dolgokról, napi aktuálisról, de apa-fia viszonyt sosem tapasztaltam, ahogy az anyjától sem semmiféle érzelmeket. Ő is megkérdezi 10x, hogy mi van a suliban? Voltak e valahol? Mit csinálunk hétvégén? Ennyi nagyjából. Kértem korábban, hogy beszélgessen velük a válásról, adjon választ a kérdéseikre, semmi. Sem távolról, sem ha itthon volt. Nem érdekli mit éreznek, hogy viszonyultak az egészhez, de még tőlem sem kérdezte meg soha. A gyerekek már nem is mernének vele az érzelemvilágukról beszélni, mert nincs bizalmuk felé. Pedig volt, hogy mondtam nekik amikor beszélgettünk, hogy hazajön apa, beszéljetek róla vele,mondjátok el neki is amit nekem, a gondolataitokat, érzéseiteket, de tiltakoznak kézzel-lábbal, hogy vele aztán nem! Hát, ehhez ő maga teremtette az alapokat, az az igazság. A gyerekemmel olyan a kapcsolatom, amilyenné alakítom.

Megbánás? Hmm, mielőtt beadtam a válópert, volt,hogy kifakadt. Hogy visszacsinálna mindent ha tudna, de ez lehetetlen. Viszont el sem mondta mit és miért művelt, így elváltam tőle. Amit nem bántam meg, mert igazából ezalatt az idő alatt jöttem rá, kivel, milyen jellemtele, hazug, gyáva emberrel éltem együtt.

109. selena78 (válaszként erre: 102. - P Tünde)
2016. febr. 13. 15:52

"Azokat fizettem, nem tiltották."


És miért fizetted?

108. Csipkerózsika (válaszként erre: 90. - P Tünde)
2016. febr. 13. 15:46

Megbízni szabad, csak nem vakon. Ellenőrizni sem kell, hanem csak odafigyelni.

Sajnos félő, hogy az egész történetből az jön le a gyerekeknek, hogy meg lehet azt tenni az életben, hogy mindenkire tekintet nélkül felelőtlenül élünk, aztán lelépünk és másvalaki meg viseli helyettünk a következményeket.

107. Csipkerózsika (válaszként erre: 105. - Channa*)
2016. febr. 13. 15:37
Ezt nem értettem én sem, hogy azt a két hitelt mi a fittyfenéért fizette helyette???
106. P Tünde (válaszként erre: 105. - Channa*)
2016. febr. 13. 15:37

Nem tudom már hányadszor írom, hogy tőlem és az anyámtól, csak a közös lakás hitelének a végrehajtását tiltották! Azon kívül a társasházi nemfizetését, szintén a végrehajtó.

Jelenleg már csak a lakáshitel aktuális, a többi rendezve van.

A lakáshitellel kapcsolatban viszont nem adtak választ a kérdéseinkre több esetben sem a bankban, arra hivatkozva, hogy csak az adósnak, vagy a meghatalmazottjának kötelesek.

105. Channa* (válaszként erre: 102. - P Tünde)
2016. febr. 13. 15:24

Akkor jól átvágtak! Ha az igazgató jó haver, akkor balekot csináltak belőled! Na, pl. őt simán beperelheted, hogy olyan hitelt fizettetett ki veled, amihez semmi közöd. Mert mint írtam, ennyi erővel Orbán Viktortól is letilthatták volna, mert neki is pont annyi köze volt hozzá, mint neked!


AZ 1 lakáshitel és a rezsi az közös, azt behajthatják rajtad is, ja meg a közös folyószámla hitelt is, de a többi hitel, amit egyedül vett fel úgy, hogy te nem írtál alá, azt nem! Na ez már bűncselekmény szerintem. Azt hiszem ezt már hitelezési csalásnak nevezik....

104. Magdalénia (válaszként erre: 102. - P Tünde)
2016. febr. 13. 15:23

Feltehető, hogy megvezettek?!

Nem kellene már egy jó ügyvédet fogadnod, vagy egy független banki tanácsadót?

103. Magdalénia (válaszként erre: 83. - P Tünde)
2016. febr. 13. 15:13

Az nyilvánvaló, hogy szereti a pénzt valamire nagyon elkölteni (mi lehet az a valami?) és meg is szerzi. Viszont mindig több kell majd neki, mint amennyit tisztességes úton meg lehet munkával szerezni és megkeresi annak módját, hogy még többet szerezzen. Előbb-utóbb lebukás a vége, bármennyire kvalifikált.


Ő hogy viszonyul a gyerekeihez? Tart velük valamilyen kapcsolatot? Kötődik hozzájuk? Levél, telefon stb.? Feléd mutat valami megbánás félét?

102. P Tünde (válaszként erre: 99. - Channa*)
2016. febr. 13. 15:13

Akkor előfordulhat, hogy nekem és az anyámnak azért nem adtak felvilágosítást, mert az apja jó ismerőse a bankigazgató?! Az ügyintéző is mindig zavarban volt ha bementünk, és az igazgató is mindig véletlenül arra tévedt. (igaz az irodája közel van ahhoz, akihez menni szoktunk)


Írtam lejjebb mik miatt tiltottak, 1 hitel, és társasházi költség. A másik 2 általa felvett hitelt úgy tudtam meg, hogy nálam maradt a telefonkártyája. Azokat fizettem, nem tiltották.

101. Channa* (válaszként erre: 97. - P Tünde)
2016. febr. 13. 15:04

A közös lakáshitel és a közös lakás rezsije ok.


De a házastársam hitelét, ahol nem írok alá, nem tilthatják le!

Tehát, vagy átvágtak, bár nem tudom, hogy csinálták, hiszen olyan nincs, hogy egy letiltással más embert keressenek meg, vagy csak mondod, hogy nem tudtál róla. Ha igaz lenne, hogy tilthatnak (bár, mint írtam bankos vagyok), akkor ennyi erővel bárkitől letilthatták volna, akár tőlem is a férjed tartozását, mert nekem pont annyi közöm van hozzá, mint neked. Én sem tudtam róla, én sem írtam alá semmit....

100. 00b3fbf373 (válaszként erre: 96. - P Tünde)
2016. febr. 13. 15:01
Még mindig nem érted? Sebaj. Amilyen észkombájn benyomását keltetted mostanáig a meséddel, nem lep meg. Rá se ránts. További szép napot.
99. Channa* (válaszként erre: 95. - P Tünde)
2016. febr. 13. 15:00

Egyébként nem így van. Bankos vagyok.

Az adóstársnak is kell tudnia intézkednie és a kezesnek is. Olyan nincs, hogy nem adnak felvilágosítást arról, amivel te is tartozol. Főleg abban az esetben, amikor az az érdeke a banknak, hogy mielőbb a pénzéhez jusson, meg egyébként is....


És akkor még egy: ezek szerint az össze kölcsönről tudtál, mert ha adóstárs vagy, akkor alá kellett írni.

Mert ugye csak ebben az esetben tilthatnak.

Az inkasszó az egy más kérdés, az mehet a közös számlára...

98. 00b3fbf373 (válaszként erre: 94. - Magdalénia)
2016. febr. 13. 14:57
Nem tudom, miről beszélsz. De én arról, hogy a gyerekeit nem kéne belerángassa, és az apjuk ellen hangolja. Ezzel nem tesz jót, és aljas húzás. Többször nem írom le.
97. P Tünde (válaszként erre: 91. - Channa*)
2016. febr. 13. 14:57

Tőlem a közös lakás hitele és a nem fizetett társasházi költség miatt tiltottak, mivel tulajdonos vagyok 50%-ban.

De amúgy igen,a házastársam hitelét is tilthatják tőlem, a vagyonközösség miatt.

Akkor is ha nem tudtam róla, de én fizettem.

96. P Tünde (válaszként erre: 92. - 00b3fbf373)
2016. febr. 13. 14:54

Látom nem megy az értelmezése az olvasottaknak.

Mindegy, ez van. További szép napot!

95. P Tünde (válaszként erre: 89. - Channa*)
2016. febr. 13. 14:53

De, így van sajnos!

Intézkedéseket csak az adós, vagy a meghatalmazottja tehet, részletes felvilágosítást is ő kaphat. Tiltani viszont tilthatnak az adóstárstól, kezestől egyaránt, ahogy meg is tették az én fizetésemmel, az anyám nyugdíjával is.

94. Magdalénia (válaszként erre: 92. - 00b3fbf373)
2016. febr. 13. 14:51

Nem vagy Te egy kicsikét elfogult a pernahajder apuka felé? :D


Hidd el, hogy ha együtt élünk a gyerekekkel, akkor azok úgy is mindent tudnak. Amit nem, azt megérzik.

Ha szidjuk az egyik szülőt, akkor a gyereknek ártunk, mert önmagára vetíti ki és jobban sérül.


Szerintem a fórumindító, még inkább kesztyűs kézzel bánik az apukával és látható, hogy igazából most nőtt fel az élethez.

93. Channa* (válaszként erre: 89. - Channa*)
2016. febr. 13. 13:44
Még annyit, hogy az adós=adóstárs és még a kezessel is, hiszen ők mind egyetemleges felelősséget vállalnak, így akármelyik bemegy a bankba felvilágosítást kell adniuk a tartozásról, lehet intézkedni, megállapodni, stb.
92. 00b3fbf373 (válaszként erre: 90. - P Tünde)
2016. febr. 13. 13:43
Én nyugodt vagyok, a nyugalom belőled hiányzik. De ha megtalálod, akkor remélhetőleg nem érzed majd szükségét, hogy ártatlan áldozatként évek múlva is az apjukat szapuld.
91. Channa* (válaszként erre: 90. - P Tünde)
2016. febr. 13. 13:42
Az rendben van, hogy azt mondod, hogy naivan megbíztál valakiben és ez hiba volt, de ha tőled is tiltanak, akkor tudtál minden felvett hitelről, mert egyébként nem tilthatnának tőled.....
90. P Tünde (válaszként erre: 87. - 00b3fbf373)
2016. febr. 13. 13:37

Próbálj kibékülni magaddal, hidd el boldogabb leszel! Nem is kell neked értened semmit, hagyd figyelmen kívül! Vagy hívott ide valaki?

De ha nagyon érdekel, akkor ha visszaolvasol, megtalálod a kérdéseidre a választ, nem írom le még egyszer.

De, hogy megnyugodjon a kis lelked, tájékoztatlak, hogy arról is fel fogom őket világosítani, hogy ilyen módon senkiben nem szabad megbízni, ahogy azt én tettem. Bár nekem még mindig evidens, ha azt mondom elutaltam a havi kiadásokat, akkor az úgy is van, nem kell leellenőrizni azt a másiknak! A saját, és a családom érdekében nem kockáztatom meg ezt, amit az én exem, mert előre láthatóak a következményei. Remélem megnyugtattalak! :)

89. Channa* (válaszként erre: 76. - P Tünde)
2016. febr. 13. 13:34

Ha adóstárs vagy, akkor olyan nincs, hogy nem adnak felvilágosítást!


És miért tiltják tőled? Ha nem vagy benne a hitelbe, akkor tőled nem tilthatnak!


Az egészet nem értem lassan....

88. Channa* (válaszként erre: 77. - P Tünde)
2016. febr. 13. 13:32
Külföldön nem, de azt írtad, hogy itthon dolgozott 1 évet? Akkor megtalálhatta volna a végrehajtó....
87. 00b3fbf373 (válaszként erre: 84. - P Tünde)
2016. febr. 13. 13:24
Sokan sok mindent nem értünk a meséddel kapcsolatban. Nem véleménynyilvánítás volt, amit az előbb olvastál, hanem kérdés. Talán te is fuss neki még egyszer. Ne csak az apjuk képét lobogtasd előttük, mint elrettentő példa - ha minden áron bántani akarod őket -, hanem a sajátodat is, egész nyugodtan. Rászolgáltál.
86. P Tünde (válaszként erre: 85. - 5c54c8b1c1)
2016. febr. 13. 13:16
Én arra gondolok, hogy a munkahelyén keveredett valami illegális dologba. Mivel, hogy az elbocsájtása után nem tudott elhelyezkedni a saját területén sem itthon, sem külföldön. Sok külföldi partnerük volt, illetve mind az volt sok országból, akikkel munkakapcsolatban volt. Magas beosztásban dolgozott, találtam korábbról írásbeli figyelmeztetést is, hogy elvileg a tudtával lopás volt a cégtől.
85. 5c54c8b1c1 (válaszként erre: 81. - P Tünde)
2016. febr. 13. 13:09
Tudott a férjed pókerezni?
84. P Tünde (válaszként erre: 82. - 00b3fbf373)
2016. febr. 13. 13:08
Fuss neki még egyszer, hátha sikerül értelmezned a leírtakat! Ha nem megy, akkor pedig ez a te véleményed, ami számomra nem lényeges.
83. P Tünde (válaszként erre: 72. - Magdalénia)
2016. febr. 13. 12:59
A szülei ígéretet tettek az anyámnak, hogy ha bármi okból nem fizetné az adósság felét a fiúk, akkor fizetik helyette. Bár én nem hiszek nekik, nem bízok bennük. Mondjuk a nyilvánosságot nem szeretik, elismert, befolyásos ember az apja a városban és máshol is. Arra mindig van esély, hogy eltűnik, de ezen nem agyalok amíg nem aktuális. Odakint mi miatt zárnák be? Nem betörő, csaló. De ez kint nem működik, ott ilyenekre nincs esély mint amiket itthon művelt. Ott ha bibi van, kiutasítják az országból. A gyt pedig mindenféle adósságot, végrehajtást megelőz, erre törvény van!
82. 00b3fbf373 (válaszként erre: 79. - P Tünde)
2016. febr. 13. 12:54
Az apjuk elrettentő példa? És te? Tán a saját nemtörődömségedre büszke vagy? Csak kérdezem.
81. P Tünde (válaszként erre: 75. - ILI.)
2016. febr. 13. 12:53

Köszönöm kedves vagy, igyekszem!

Az volt a céljuk, ebben biztos vagyok, amilyen ocsmány módon viselkedtek!


Most, hogy ezt írod, volt egy érdekes történés a válásunk alatt. Egy ismerősöm aki a pszichiátrián dolgozik, találkozott az apósommal, ő engedte be az osztályra. Azt mondta neki, hogy gyógyszert szeretne felíratni az osztályvezető főorvossal akit ismer, osztálytársa volt.

Rögtön arra gondoltam, hogy csak nem akarja dilissé nyilváníttatni a fiát, hogy megússzon mindent? Amúgy meg az, épeszű ember nem így éli az életét egyedül sem, pláne nem ha családja van!

1 2 3 4 5 6

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook