Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » A babák gyarapodásáról fórum

A babák gyarapodásáról (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: A babák gyarapodásáról

24. Attak (válaszként erre: 1. - Hoxa)
2011. okt. 19. 14:40
A második kisfiam az élő példa rá, hogy nem kell komolyan venni ezeket a táblázatokat. Ő 3460 g-al született, egy évesen volt 7340 g, most két hónap múlva lesz 2 éves és éppen 9 kiló fölött van. Keveset eszik az igaz, mindig is a minimum alatt hízott, de makk egészséges, egy örökmozgó. Azt, hogy egészséges, kórházi vizsgálat is bizonyította, mert 3 hónaposan már beutaltak minket, annyira keveset hízott, még a heti minimum 10 dekát sem. Mégsincs semmi baja. Ennek ellenére az első egy évben rengeteget stresszeltem magam, de aztán rájöttem, eszik amennyit eszik, hízik, amennyit hízik, ha egészséges, és mozgásilag, lelkileg is rendben van, nem érdekes igazán a súlya.
2011. okt. 19. 09:16

Az én lányom mikor csecsemő volt egyenletesen szépen gyarapodott korának megfelelően a gyermekorvos és a védőnő is figyelemmel kísérte.

Ő 3 kg 65 dkg volt és 59 centi hosszú a születési

súlya. Üdv.Ágnes

22. archy
2009. szept. 24. 23:20
AZ én kisfiam 2900grammal 53cm-rel született,most 3 hónaposan már 6 kg. Eddig szépen hízott. Remélem ezután is. Szívesen megnézem a táblázatokat, de nem fogom magam idegesíteni miatta.
2009. máj. 4. 12:53
Már 13 hós a lányom, most 10,30 kg. Normálisan eszik (néha sookat néha szite semmit), nem kell 3x-ozni a súlyt 1 éves korára. Aki 5 kgal születik az nem lesz 15 kg, kivéve ha tömik. A zsírsejtek száma most alakul ki, később nagyobb esélyel elsz elhízott akit tömnek. 25 évesen majd nem mondhatod h azért 120 kg mert nagy súlyal született. Én nagyon odafigyelek mit adok neki. Az nem hal éhen ahol van mit enni. Az ételek minőségére kell nagyon odafigyelni. Cukormentes bébidesszert és az alacsony kalóriás főzelékek. A vitamin tartalma nem alacsonyabb, később meg fogja köszönni ha nem elsznek súlyproblémái. Nem a szomszéd gyerekkel kell összehasonlítani aki kövér.
2009. febr. 19. 09:56
tegnap volt 10700g és 77 cm
2009. febr. 13. 22:58
Sziasztok!Az én picim 3850grammal született és 52 centivel most 4 hónaposan 6100 gramm és 65centi.Ez vajon elég?Mindenhol mást mondanak a gyarapodásról.Kicsit idegesít a dolog mert egyébként szép formás baba,van elég kakis pisis pelus viszont nálunk nem 3 óránként van evés hanem sűrűbben .Még éjszaka is legalább 3-szór ébreszt.Lehet,hogy kevés a tejcsim?
2009. febr. 12. 17:45

Az enyém most volt 2 hós, eddig jól hízott, ergo táblázat szerint, de most alulmaradt, így rögtön felírták a tápszert. amúgy az én családom sovány (én 48, apukám 43! kg. 170 cm-hez), valószínű ezt örökli a pici is. ja, és iszonyú mozgékony.

De a tápszert most már akkor is adnom kell, ha van tejem, - mert az van bőven.

Miért kell eröltetni ezt a tápszer-dolgot? Ez is csak amolyan ügyes húzás, hogy meggazdagodjanak a tápszergyártók.

17. cb4c323adf (válaszként erre: 14. - D78161f793)
2008. dec. 17. 20:43
teljesen igazad van az én fiam 3300grammal született most 4.5 hónapos és 6730 gramm és még szopik.most 2 hét alatt 100gr-ot hízott és már magyaráznak,de akkor is magyaráztak amikor 400gr-ot hízott ,de már 18 cm -t nőtt eddig 49cm-rel született most 67cm.,boldog kiegyensúlyozott,és már egy hete hasra fordul.
2008. nov. 6. 10:18

Nekem most mondta a gyerekorvos, hogy sovány a gyerek, pedig 100 g-ot hízik hetente, amúgy 8 hónaposan 8300 gramm és 78 cm, tehát hihetetlen hosszú, ezért nem látszik rajta a súlya. Születéskor 2720 grammot nyomott.

Már megkérdezték, hogy mit eszik a gyerek..mintha éheztetném "szegénykét"...

2008. jún. 27. 07:44
A lányom most 3 hónapos. Szerintem jól hízik, de van néhány hét amikor nincs étvágya akkor csak 5-6 dekát. Utánna meg 30-40 dekát. Amikor nem eszik annyit akkor is jókedvű, csak akkor ordít ha szoptatni akarom :S . Néha azért aggódog, hogy vane elég tejem.
2008. jún. 4. 19:21
Húúú,nem semmi egy táblázat. Szerintem senki megse nézze! Idegesító és példát állítanak ellénk. Minek? Az én kisfiam 6és fél hós. 3600grammal született , 6hósan 8kilo volt, mégse kövér. nagyon mosolygós, jókedéjű és ez a lényeg. Most meg a táblázat szerint 100grammokat kéne híz nia hetente. Ma voltunk méretkőzni és 40gramm csúszott föl ráá! Jééééééééééééééééé! És még él a gyerekem. Kérem a szerkesztőket többé nem kell ilyen táblázat. Csak idegesítik a szülőket.
13. LoLiNa
2007. júl. 31. 06:44
mi is nagyon hízós fajták vagyunk :-) 5300g volt a két hónapos vizsgálaton. 3170g a születési súly. az éjszakákat pár napos korától átalussza, de nappal...?! örülhetek a szopik közti 10 percnek. és nincs el magában, az sem elég ha a látószögében tevékenykedek.. szórakoztatni kell, mert unatkozik. lassan kezdi felfedezni a kezét.. remélem ez kicsit segít majd ,,előbre jutni,, :-)
2007. máj. 21. 08:02

sziasztok.mi az első időkben volt hogy a dupláját híztuk az elvártnak.Így ment ez a 7.hónapig.

Most megálltunk egy kicsit,bár amit kell most is "felszedi"manókám. :) 8hónapos és 8,50kg.

Az alvásról ne is beszéljünk!!!Az első hónapokban 6-7órákat aludt.Már alszik 8-9et,de éjjel mindíg felébred 3-4szer.Fúú..nagyon fárasztó.Nap közben sem aludt max 15-20 percet.Mostmár alszik legalább 3/4 órát.

11. csehe
2007. ápr. 27. 11:49
Ó, az alvással nem elejétől fogva vagyunk elmaradva, csak mióta felfedező lett a kisasszony. Előtte aludt szerintem eleget, hízni mégsem hízott ennyit, de kiegyensúlyozott, jókedvű, boldog és ez a lényeg, igaz?
10. mandy
2007. ápr. 27. 08:40

Bálintomnak ez volt az első hete, ami már a második hónap. Az első hónapban a táblázat szerint jól nőtt, de a második hónapot a minimum alatt kezdtük.

Nem is nézem a táblázatot, mert stesszel ;-)

9. win
2007. ápr. 27. 08:02

A fiam teljesen hektikusan hízott, az első 2 hónapban majd 2,5 kg-t, aztán a 7. hónapban csak 40 gr-ot. Összességében meghaladja ezeket az értékeket.


Igaza van Hoxának, ezt is valaki kitalálta, gondolom a nagy átlag alapján. A védőnőm azt mondta, a minimumot szokták figyelni, hogy az alatt azért, ha egy mód van rá, ne legyen a baba.

2007. ápr. 27. 07:52
Nos Kriszti alszik is, és mégsem hízik annyit.:-)) De egy boldog baba, így nem is foglalkozom vele. Biztos tudja, mi a jó neki.
7. Hoxa
2007. ápr. 26. 23:41
Valamit félfüllel hallottam a növekedési hormonról, ami alvás közben termelődik, de már nem emlékszem pontosan, hogy mit. Szóval valószínű az első feltevésedben több az igazság. :)
2007. ápr. 26. 23:14
Azért jó, hogy van, mosolygok rajta egyet. Ez is olyan számunkra, mint az alvós. Mi azt sem tartjuk be. Valószínű kevés alváshoz, kevés hízás dukál, vgay a kevés hízáshoz a kevés alvás? Még nem döntöttem el melyiket választom, de Luca biztos tudja...
5. Hoxa
2007. ápr. 26. 21:30
Ez is csak egy olyan információhalom, amit valaki megalkotott. Az én kisfiam sem tartja magát hozzá, persze nem is kell. CSak az érdekesség kedvéért egyszer át lehet futni, hogy ilyen is van. :)
2007. ápr. 26. 19:24
a fiam sem olvasta..mégis szépen gyarapodik .
3. benvik (válaszként erre: 2. - Csehe)
2007. ápr. 26. 19:01
Hát az én lányom sem olvasta, az biztos.
2007. ápr. 25. 22:13
Szeretem ezt a táblázatot. Az én lányom jó példa arra, hogy ő ezt nem ismeri... Szerintem sosem hízott ennek megfelelően, mindig elmaradt az előírttól, pedig jól néz ki.
1. Hoxa
2006. ápr. 20. 16:51
Íme egy táblázat, amely azt mutatja, mennyit ildomos híznia a kisbabának élete elsõ évében.
Figyelem! Ezek az adatok, persze csak tájékoztató jellegűek. Nem miden kisbabára jellemző az egyenletes és folyamatos gyarapodás. Előfordul, hogy az intenzív növekedési szakaszokat néhány hetes stagnálás követi.

Ugrás a teljes írásra: A babák gyarapodásáról

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook