Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 9 karátos arany befeketedik? fórum

9 karátos arany befeketedik? (beszélgetős fórum)

2010. ápr. 3. 10:05

Az aranyötvözetekben lévő szinarany mennyiségét finomságban határozzák meg.ez a szám mutatja, hogy az ötvözet anyagának tömegegységében hány ezredrész szinarany van.Pl egy 18 Kt-nál amit 750 ezredrészes finomsággal jelőlünkez azt jelenti, hogy 1 g ötvözetben 0,750 g a szinarany tömege, vagy 1000 g ötvözetben 750 g a szinarany.

a 24 Kt ugye az az 1000 ezrelék, tehát a 9 Kt az 9/24, tehát 375 ezrelék a jelölése.

a 375-ös arany általában Angliában engedélyezett finomság,nagyon más európai országban nem is forgalmazzák.

a 375-ös 9 kt-os arany összetétele ezrelékben:

Au:375

Ag:550

Cu:75

Tehát az ezüst, jóval nagyobb arányban van benne, mint az arany.

Az elszineződés attól is lehet, hogy kinek milyen savas a szervezete, hogy reagál a különféle ötvözöanyagokra.Melinda is jól irta.

Én azért azt ajánlom, inkább válassz egy 14 Kt-os ékszert, biztosan hosszabb távon szép ékszer lesz!)

10. asder (válaszként erre: 8. - Levra006)
2010. ápr. 3. 00:19

A feleségemnek ezer éve van egy 9 karátos gyűrűje, soha nem feketedett be az ujja. Neki is a fazon miatt kellett az a gyűrű és nem azért, mert olcsóbb volt. Nagyon örül neki a mai napig is.


Vedd meg nyugodtan.

9. badonyimariaeva (válaszként erre: 1. - Levra006)
2010. ápr. 2. 23:38
szerintem nem fog befeketedni.
2010. ápr. 2. 23:12

Kedvesek vagytok hogy ilyen gyorsan reagáltatok!:) Kiskesztyű! Ez nem bizsu. Arany, csak kisebb százalékban tartalmaz aranyat mint a 14 karátos. Arany-ékszer boltban is néztem ki, az ára pedig egyáltalán nem tükrözi, hogy 9 karátos "gagyi". A fazon tetszik nagyon, mert ez szerintem fiatalos és a személyiségét ismerve, tudom hogy neki is nagyon tetszene. Szóval nem azért akarom ezt venni neki, hogy kíméljem a pénztárcám, hanem mert ez van (nincs belőle 14 karátos)....

Mint!Akkor neked nem feketedett be? Ez bíztató:). Akkor lehet még egy picit nézelődök, de ha nem találok jobbat, megveszem ezt. Egyébként az ékszerüzletben is mondták, hogy kizárt, hogy elszíneződik, de gondoltam inkább tájékozódok egy picit:)

7. vica009 (válaszként erre: 1. - Levra006)
2010. ápr. 2. 22:18
Ha szeretettel adod neki,akkor mindenképp örülni fog neki.
2010. ápr. 2. 22:17

Szia!


néhány vegyszer hatására képződhet akármilyen karátos ékszeren oxidáció, azaz befeketedhet pl d.mestos-tól is, de a verejtéknek is lehet ilyen hatása (bár inkább ezüstre). Egyszerű nemesfémtisztítóval el lehet távolítani, az ékszer ettől nem gagyi.

2010. ápr. 2. 22:14
nem!!!!!
4. mint
2010. ápr. 2. 22:09

Szia!


Nekem nem feketedett be a 9 karatos ekszer.Szerintem nyugodtan megveheted.Es a 9 karatos az nem gagyi :)

2010. ápr. 2. 22:05

Csak akkor vedd meg,ha Te magad is hordanád.Ha igaz barátnőd,akkor igazit vegyél Neki,ne "gagyit".Gondold magad a helyébe,ha Téged értékelne valaki egy gagyival.Inkább vegyél kisebb dolgot,de igazit:)

De ez csak az én szerény véleményem!

bocsi

2010. ápr. 2. 22:05

Szia!


Sztem nem!

Tudomásom szerint az aranyat nem ötvözik rézzel,ami miatt megfeketedhet!

2010. ápr. 2. 22:00
Sziasztok! Az egyik ismerősömnek diplomaosztójára 9 karátos aranynyakláncot néztem ki,de nem merem megvenni, mert csak 9 karátos...mi a véleményetek?Befeketedhet vagy ilyesmi??

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook