Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » 80 kg súlyfeleslegem van. Nem tudom, hogyan álljak neki... fórum

80 kg súlyfeleslegem van. Nem tudom, hogyan álljak neki... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
25. Ildike2 (válaszként erre: 24. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 9. 06:47
Sajnálom :(
24. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 23. - Ildike2)
2022. dec. 9. 06:26
Több mint 200 km-re onnan.
23. Ildike2 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 9. 06:06

Szia!

Merre laksz?

Budapesten elindult most egy program.

Olyanoknak, akik elhízottak, de még nem cukorbetegek.

Ha érdekel, írj :)

22. Amaunet (válaszként erre: 21. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 9. 02:14

Ok, kiírtad. Remélem, ezzel legalább kicsit könnyebb lettél!

De keresned kell a megoldást, ha életben akarsz maradni. Ha az orvosok nem találnak semmilyen orvosi okát a hízásodnak, akkor nagyon komolyan változtatnod kell a hozzáállásodon. Nagy önuralomra és nagy elszántságra van szükséged.

Állj meg egy kicsit és gondolkozz el az életeden! Mit tettél a magad érdekében és mit másokért, mások befolyása alatt?

Növessz egy mentális védőpajzsot magad köré! Magyarul vedd be a lesz@rom tablettákat, ha bárki is bírálja az életed! Ne foglalkozz velük, mert a te életedről van szó és nem az övékről. Zárd ki magadból!

Legyél türelmes és készülj egy olyan életre amit magad irányítasz! Sok sikert hozzá!

2022. dec. 9. 01:04
Bocsánatot kérek mindenkitől! Senkinek sem kell megmentenie! Nem is tudna. Nem ez volt a célom. Csak ki akartam írni magamból.
20. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Loch ness)
2022. dec. 9. 01:01
Voltam pár éve. 5, 10 éve, több dietetikusnál is. Elmondtam, hogy utálom a húst, szabályosan undorodom tőle kicsi gyerekkorom óta. A vége mindig az lett a konzultációknak, hogy azért próbáljam meg megenni salátával. 🤮🤮🤮
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Bichi)
2022. dec. 9. 00:48

A legkönnyebb más kínjában fürdőzni örömmel, jó magyar szokás szerint.

Nem várok segítséget. Csak arra használtam a vallomás funkciót, amire van. Kiírtam magamból.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 13. - Bichi)
2022. dec. 9. 00:43

Jaj, csak ezen tudsz lovagolni???

Na, akkor leírom: úgy, hogy a 10, 20, 30 kg túlsúllyal sem tudtam mit kezdeni, közben meg folyton csak jöttek a plussz kilók. Turbó diéta, szétválasztós, minden szar kipróbálva. Nem tudtam tartani. Közben meg zúdult rám a szar az életben folyamatosan. Lassan 20 éve folyamatosan. Elfáraftam lelkileg és nincs megállás, nincs segítség. Csak okoskodók, mint te vagy.

Tudom mit kellene ennem. De nem tudom azt enni és folyton éheznék.

Étkezési zavarom és testképzavarom van, mint a családomban mindenkinek. 20 éve minden az én hibám, mindent rosszul gondolok, teszek. Nincs pozitív élmény, öröm, mert rögtön ráveti magát a környezetem és “széttépi”. Teljes a kontroll. Gyakorlatilag nem is létezem, vegetálok.

Nem tudok kiszakadni ebből. Csak. Ehhez nincs közötök. Ez így marad, amíg a felmenőim élnek. Kész. Pont.

17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 15. - 80ASIQ)
2022. dec. 9. 00:30

Hasonló a súlyom, nem egész 140 kg.

170 cm vagyok. Jól 60 kilósan néztem ki úgy, hogy nem voltam sovány. Innen a 80 kg túlsúly. Ami lehetne 70 is.

16. Sz123 (válaszként erre: 2. - Sz123)
2022. dec. 9. 00:27

Az, hogy sosem lesz már normális tested. Így nem szabad hozzáállni!


És azt nem hiszem el, hogy csakis kenyeret és tésztát eszel.

15. 80ASIQ
2022. dec. 9. 00:12

A fene aki megeszi! Voltam 136 kiló. Megijedtem, keveseket eve lefogytam 125 kilóra. Ennél lejjebb nem megy, ha beledöglök sem! Pedig jó lenne 120 alá menni!

Megértem a vallomástevő problémáját csak ő nagyobb súlyokkal birkózik! Háááát.... Nem szabad enni semmit!!!! De ki bírja ezt tényleg akaraterővel??

14. Bichi (válaszként erre: 10. - Perzsacica)
2022. dec. 9. 00:00
Nem kell senkinek írnia, ha akarna, a fórumindító rengeteg blogot találna a neten. Ha valaki kétségbe van esve, az nem ilyen mondatokkal indít...
13. Bichi (válaszként erre: 6. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 8. 23:57

Épp ezért kérdezem, mert OK, hogy valaki el kezd hízni, de 80 kg, az még egy ember, méghozzá nem is kicsi. Miért vártál és vársz még mindig?

Persze a miért nem, a legkönnyebb megoldás...

12. loch ness (válaszként erre: 11. - Perzsacica)
2022. dec. 8. 23:13
Ugye? Ráadásul ő nem okoskodik, hanem azt írja le, amit átélt és megvalósított. Ráadásul nagyon kedvesen biztatja is az olvasót, hogy neki is sikerülhet. De a vallomástevő esetében azért a dietetikust is fontosnak tartanám. A fogyással is óvatosnak kell lenni ekkora túlsúlynál, nehogy esetleg úgy csinálja, hogy aztán azzal árt az egészségének.
11. perzsacica (válaszként erre: 9. - Loch ness)
2022. dec. 8. 23:00
Bele olvastam az általad javasolt írásokba /cukornádkisasszony/ és valóban jónak látszik. Szerintem ez lehet segítség az elinduláshoz.
2022. dec. 8. 22:52

Úgy gondolom, hogy FI kétségbe esésében írta ki a vallomást. Segítségre vár. De azt látom, hogy a Hoxa doktorai már az elején elkezdik hibáztatni -a 4-est kivéve.

Szerintem éppen elég baj az a tetemes túlsúly nem kellene még lelkileg is tovább rombolni az amúgy is mélyen levő önérzetét. Sajnos nekem sincs erre megfelelő módszerem, és a mai orvostudomány is a szőnyeg alá söpri ezt a fontos kérdést . "Fogyjon le előbb " majd utána rátérhetünk a panaszaira szokták mondani a rendelőkben , mivel nem is értenek hozzá . Sokan ki is használják a túlsúlyosok esendőségét, kókler diétákkal , turmixokkal, kiadványokkal, természetgyógyászati csodapirulákkal.

Az ország egyetlen obezitológiai szakintézménye porhintés az egész népességet tekintve. Az "agyban dől el" okosságot pedig azok mondják akik soha nem voltak hasonló helyzetben.

Lukács Liza: Éhes lélek című könyvét ajánlom tanulmányozásra FI-nek.

Korábban volt már hasonló fórum, sajnos nem tudom a címét , ott olyanok adtak tanácsot , akiknek sikerült fogyni. Jó lenne ha valaki közülük írna ide is.

2022. dec. 8. 22:45

Mindenkinek szoktam ajánlani cukornádkisasszony cikkeit, leírta, hogyan tudta rávenni magát arra, hogy lefogyjon, és hogyan tudott kitartani. Neki "csak" 42 kiló túlsúlya volt, de az se kevés. Kedves vallomástevő, keresd meg a hoxán a cikkét, szerintem nagyon motiváló!


Egyébként szerintem menj el az SZTK-ba dietetikushoz. Kevesen tudják, de tb-re igénybe vehető ingyenes szolgáltatásként is működik. Ő ezt tanulta, tud neked tanácsot adni, étrendet összeállítani. Ekkora túlsúlynál jobb, ha megkérsz egy hozzáértő szakembert, vagyis egy dietetikust. Kitartani persze már neked kell :) Sok sikert!

8. Amaunet (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 8. 22:40

Akkor motiváljon a félelem! 80 kg az nagyon sok. Tudsz még mozogni, magadat ellátni?

Nem csak az ízületeid, de az érrendszered is tönkre megy ilyen súly alatt. Aztán jön a cukorbetegség, a zsírmáj, majd a szíved is elfárad.

Ha élni akarsz, ha van még terved, ha minőségi, tartalmas életet akarsz élni, akkor rúgd seggbe magad és kezdj hozzá!

Más nem fogja ezt megoldani helyetted.


Mindent meg lehet enni. A húst és a zöldséget is. A tésztából és a kenyérből pedig nagyon vegyél vissza!

7. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 8. 22:34
Nem tart évekig 80 kilót lefogyni, ha odafigyelsz a táplálkozásodra. Simán lemegy 1 év alatt is, miközben nem kell lemondanod a kenyérről és a tésztáról sem, csak a fehér fajtát kell elfelejtened. Egyél sok zöldet, gyümölcsöt, magokat, babokat, krumplit...és olvadni fognak rólad a kilók.
6. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 5. - Bichi)
2022. dec. 8. 22:32
Most is várok. Nem azt írtam?
5. Bichi (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 8. 22:21
Megkérdezhetem, hogy mire vártál eddig?
4. gigi> (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. dec. 8. 22:02

Minden fejben dől el.

Eldöntöd,és elkezded.

Ne fehér lisztből készült kenyeret,és tésztát egyèl.

Rozs kenyeret,vagy teljes kiörlèsű kenyeret,rozsos zsömlèt stb..Tészta millió fajta van. Gluténmentes, kukorica lisztből készült stb... Zöldségek, gyümölcsök.

És rengeteg folyadék, ami csak víz!! Elkezdeni nehéz de ha elindulsz és meglàtod hogy egy hónap múlva kevesebbet mutat a mérleg, hatalmas erőt kapsz. Sok sikert!

3. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Sz123)
2022. dec. 8. 21:37
Melyik része az, ami szerinted nem teljesen igaz?
2022. dec. 8. 21:12

Mondjuk ez nem teljesen igaz.

Ha szereted, nem kell teljesen lemondanod róla, de egyél belőle kevesebbet, és egyél normális ételeket is!

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook