Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 8 éves lányomat többször visszatérő húgyúti fertőzés kínozza, csomó vizsgálat után urológushoz érdemes elvinnem? fórum

8 éves lányomat többször visszatérő húgyúti fertőzés kínozza, csomó vizsgálat után urológushoz érdemes elvinnem? (tudásbázis kérdés)


1 2
12. syria (válaszként erre: 1. - Nvlivi)
2012. máj. 28. 18:30

Ez miért kérdés???

Én az első visszatérő alkalomnál rohantam volna vele az urológushoz. :(

11. szilvus67 (válaszként erre: 7. - Caravell)
2012. máj. 28. 18:23

Caravellnél van a pont.

Én mindenképp urológusnál kezdeném, a háziorvos nem sokat tud segíteni.

2012. máj. 28. 18:19
Komoly gondot jelenthet az is, ha a gyerek a kaki után nem jól törölközik meg, mert azzal kórokozókat törölhet be a húgyuti nyílásba. De kisdolog után is lényeges, hogy ne történjen ilyesmi.
2012. máj. 28. 18:14

Igen, mindenképp vidd el!!! Többféle vesebetegség is okozhatja!


Kisfiam 2,5 éves. Már pocakban láttuk, hogy mindkét veséjével baj van :( Az egyik rendeződött, de a másikat operálni kellett. A doki azt mondta, hogy szuper nőgyógyászom van, hogy észrevette, mert akár tünetek nélkül is elélhetett volna 8-10 éves koráig, addigra viszont már akkora lett volna a károsodás, hogy elvesztette volna a veséjét! Így még műthető volt :)


Alattomos egy dolog.....


Így, hogy folyamatos tünetei vannak égy pillanatig sem gondolkoznék! Minimum, hogy UH, vizelet vizsgálat(kicsit komolyabb a szokásosnál) szükséges!De ezt a doki jobban tudja :)))

2012. máj. 28. 18:10
Nincs gyermekem de nekem is voltak ilyen gondjaim .én elvinném nem kellemes a vizsgálat de nem fáj és így lehet többet tudtok meg.
2012. máj. 28. 17:53
Mindenképpen vidd el! Vannak kimondorttan gyermekurológiai szakrendelések ők olyasmire is gondolnak, ami egy átlag gyermekorvosnak eszébe sem jut. Pl. a P1 antigén pozitív (egyszerű vérvizsgálattal megállapítható) gyermekek sokkal hajlamosabbak az ilye fertőzésre, ami a vesére húzódva maradandó károkat is okozhat. Ez csak egy példa (mellesleg kamasz korukra kinövik a gyerekek 90 %-ban). Lényeg, hogy igen, feltétlenül ki kell vizsgálni.
6. Lysiantus (válaszként erre: 1. - Nvlivi)
2012. máj. 28. 17:52
Mindenképpen kell egy alapos szakorvosi kivizsgálás.
2012. máj. 28. 17:49
Én is kivizsgáltatnám! Mi kislányunknak elzáródás volt a veséjénél, így műteni kellett:( Hogy elkerüljük a húgyúti fertőzést elkerülésére Walurinal szirupot kap, te lányod lehet már kapszulát is ehetne, mienk még csak 2,5 éves.
2012. máj. 28. 17:48

8 évesen sűrűn nem hordanak tangát.


Én elvinném.

2012. máj. 28. 17:44
érdemes intim lemosót használni, pamut fehérneműt, tangát messzire kerülni.Van aki hajlamos ezekre a betegségekre.Én kivizsgáltatnám mindenképpen.
2012. máj. 28. 17:43
Milyen vizsgálatokat végeztek? És mit mutattak ki?
2012. máj. 28. 17:38
8 éves lányomat többször visszatérő húgyúti fertőzés kínozza, csomó vizsgálat után urológushoz érdemes elvinnem?
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook