Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 6 hetes babának a Mecsek Baby Tea mivel ízesíthető? Tápszerrel lehet keverni, mert önmagában nem issza meg? fórum

6 hetes babának a Mecsek Baby Tea mivel ízesíthető? Tápszerrel lehet keverni, mert önmagában nem issza meg? (tudásbázis kérdés)


1 2
2013. jan. 20. 22:58
Az én lányom 1 hónapos koráig kapta az espumisan cseppeket onnantól kezdve, hogy hazajöttünk a kórházból. Utána már csak kömény-teát. Szerencsére 2,5-3 hónapos korára megszűntek a hasfájások. Érdekes módon akkor tájt amikor a gyerekorvos kezdeményezésére elkezdtük egy kis almával a hozzátáplálást. Véletlen-e vagy sem, nem tudom. De így jött össze :)
2013. jan. 19. 01:59
Az én babaám is nagyon hasfájós volt és a széklettel is volt gondunk. Ami nekünk segített, minden étkezésnél kapott espumisan cseppeket, reggel kicsit sötétebbre főzött kamillateát cukorral és egy nap egyszer biogaia cseppet. Amíg ezeket felfedeztük addig sok síráson voltunk túl és sok "hőmérőzésen". At espumisan és a biogaia segített a hasfájásán a kamillateától meg tudodtt kakilni.
40. 5c98b496b3 (válaszként erre: 39. - DorkaMoncsi)
2013. jan. 14. 08:52
alma ? :)azzal kevertem neki, mikor már unta simán :)
39. DorkaMoncsi (válaszként erre: 37. - 5c98b496b3)
2013. jan. 14. 08:32
Van tejpép, és tejberizspép, nem rajong érte önmagában, csak ha keverem valamivel :D
2013. jan. 14. 08:22
Mecsek Baby csak ront a helyzeten és sokan az édesköményt sem ajánlják, mert általában nem a puki a bajuk a hasfájós babáknak, hanem az, hogy a kis szervezetük viszonylag nehezen emészti meg a tejet/tápszert! Nekünk a Sab Simplex vált be, azt adtuk neki, természetes összetevők vannak benne, onnantól mintha elvágták volna a hasfájást...persze az én kislányom anyatejes volt, szóval a tápszer cseréről nem tudok véleményt alkotni :)
37. 5c98b496b3 (válaszként erre: 34. - DorkaMoncsi)
2013. jan. 14. 08:08
nincsenek már azok a rizspelyhek vagy mik ? Amik olyanok, mint a tejbegríz ? :D Mi 4 éve azt adtuk reggelire, és imádta. DM-ben lehetett venni anno.
36. 5c98b496b3 (válaszként erre: 35. - Carpediem*)
2013. jan. 14. 08:06

egy gondolat ehhez, és hidd el, nem okoskodás :) Egy hónapos koráig minél többet van kézben, annál nagyobb a biztonságérzete. Szóval nem csalafintaság volt ez akkor, hanem hiányérzet. Mégiscak 9 hónapig egy jó meleg kuckóban volt, ahonnan kiszakadt egy másik világba.


A lányom 5,5 hetes, ugyanezt csinálta. Egy hónapos kor után kezdtük el nála azt, hogy amikor látjuk, hogy álmos, akkor bizony nincs mentség, letesszük, főleg, mert a nagyobbikkal ezt keményen beszívtuk anno :) De addig igenis minél többet volt öltben, hogy ne sérüljön az ő pici, biztonságra, melegségre vágyó világa.

35. Carpediem* (válaszként erre: 24. - Macskanita)
2013. jan. 14. 07:38

egy sanda kérdés, ha felveszed akkor is ordít?? ha lent van akkor is??

Mi is azt hittük fáj a pocija, voltunk dokinál, ő ajánlotta a tápi cserét( tesszem hozzá, sem édeskömény sem kamilla, sem mecsek, sem semmijen infacol, meg szóval semmi nem szüntette a tüneteit)

amikor tápit cseréltünk jobb lett a széklete, plussz ha olyan nehezen jött neki, hogy nyomott erőlködött és semmi, akkor én mindig rásegítettem hőmérővel.

Aztán nagyon sokat logott rajtunk, nagyon sokat, szinte egéssz nap az elején.

Majd a doki kérdezte ezt, hogy ha lent van sír, és ha felvessszük mi történik.

És bizony egy idő után ez lett, hogy ha felvettük abba maradt.

Azt sose felejtsd el, hogy ők már szinte kezdettől fogva csalafinták :):)

És ezt nem rosszindulatból írom!!

A végén mikor már semmi nem segített a doki mondta, hogy az igazság az, hogy amíg lenem tisztul a gyomája rendesen addig sokszor fájnifo neki, adhatsz neki bármit!!

Kb három hónapos koráig imitálta hogy fáj a hasa, plusz a kakik, nah meg ugye nagyon nehéz volt leszoktatni a nyakban való létezést egész nap....

aztán szépen elmúltak neki a hasfájás is, és az állandó karon( nyakon ) levés is!!!

Azt nem mondom nagyon sokszor hőmérőztük, meg mondom én is adtam minden csoda gyógynódott, de voltaképpen semmi nem segített csak az idő!!!

Kíváncsi leszek mit mond az orvosotok, majd azért írd meg légyszíves!!!!Addig is kitartást nektek .

34. DorkaMoncsi (válaszként erre: 32. - Pumukli1985)
2013. jan. 13. 22:02
Igen, én is azzal szemezek. De reggelre mit?
33. 5c98b496b3 (válaszként erre: 25. - Hajni80)
2013. jan. 13. 21:48
Akkor megoldották az összetételt ezek szerint :) Én Colief párti vagyok, de Zoé nem hasfájós, ettől függetlenül nem árt :)
32. pumukli1985 (válaszként erre: 31. - DorkaMoncsi)
2013. jan. 13. 21:41

Hát igen,az a baj h 6 hóig tudnak kiírni tápit...ha csak nem indokolt és továbbra is ilyen HA/Fermentáltra van szüksége a gyereknek.

De mivel nekünk semmi ilyen problémánk nincs,már nem írnak fel.

Viszont a dokinőnk mondta,meg egy pár ismerősöm h a Milupa finom.És tényleg az.A Jó Éjszakát tápija finom tejszínes ízű.És legalább beszerezhető minden nagyobb bevásárló helyen is,drogériában is.

2013. jan. 13. 21:36

Nekünk is a Fermentált vált be, bár a finomtól ez is messze áll. Szerintem ez is olyan fűrészporszagú, mint a többi, de tény h egy fokkal jobb.

A Bebától szintén gyurmaállagú, zöld, és irtó büdös kakija volt a lányomnak.:)


Most gondolkozok, hogy a Fermentáltat leváltom, most leszünk 6 hósak, de nem is tudom milyenre...valami valóban finomra kellene, mert a hozzátáplálás óta a Fermentált is nehezen csúszik. Mondjuk meg is értem...finom ízek után ez a szar...én sem szívesen enném.

30. pumukli1985 (válaszként erre: 29. - Noozimanoo)
2013. jan. 13. 21:03

"finom" :D:D:D A legrosszabb a BebaHa Pro volt :) Hát az büdös is volt,szar volt az íze,a gyerek borzalmasan büdöseket kakilt,ha pukizott az is messziről lehetett érezni...Bár ette mint a fene,de a váltás az maga a megváltás volt! :D

Most már sima Milupát eszik,na annak tényleg finom tejszínes íze van! :D

29. noozimanoo (válaszként erre: 28. - Pumukli1985)
2013. jan. 13. 20:48
:) És az még finom is! :D
28. pumukli1985 (válaszként erre: 18. - Carpediem*)
2013. jan. 13. 20:45

Igen,a tápszer csere nem árthat!

Nekünk is volt váltás vagy 3X,és a Fermentált Milupa lett a nyerő.

27. noozimanoo (válaszként erre: 26. - Noozimanoo)
2013. jan. 13. 20:34
Jahh, hasfájásunkat a Colief szüntette meg TELJESEN!!!
26. noozimanoo (válaszként erre: 24. - Macskanita)
2013. jan. 13. 20:33

Mi 6-7 hetesen kezdtünk tápszerezni, amikor elapadt a tejem. :(

Elejétől fogva a Milupa Fermentált-at kapja a kisfiam, rögtön elfogadta. Ez emésztési nehézségek (hasfájás, kólika, székrekedés, puffadás) és rendszeres fokozott mértékű bukás esetére van. (Nekünk tejcukor intolerancia miatt lett ez) Megszűnt a bukás is, fél év alatt 2-3 alkalom volt.

25. Hajni80 (válaszként erre: 23. - 5c98b496b3)
2013. jan. 13. 20:31
Tegnap pont néztem az 1 fontos boltba, hogy alig több mint 1 font, Én meg a gyógyszertárba egy vagyonért vettem. / Notthingham környéke/:-)
24. Macskanita (válaszként erre: 18. - Carpediem*)
2013. jan. 13. 20:26

mi is cseréltünk bebáról bukós milumilra

azóta nem bukik.

viszont...

a másik az, hogy fáj a hasa úgy ordít, hogy ne,m vesz levegőt, és nagyon ijesztő, ezt csinálja két napja , holnap doki, kíváncsi vagyok, van - e valaki köztetek aki így járt, és mit tegyek?

23. 5c98b496b3 (válaszként erre: 21. - Hajni80)
2013. jan. 13. 20:25
most karácsonykor néztük ( Northampton környéke ), sehol nem árulták, mert hosszú távon lisztérzékenységhez vezet.. ez volt az indok :D
22. kacsa118 (válaszként erre: 14. - Kikkibaba)
2013. jan. 13. 20:24
nálunk is ugyanez volt a baj! :)
21. Hajni80 (válaszként erre: 19. - 5c98b496b3)
2013. jan. 13. 20:22
Én vettem még pár hónapja. Egyébként nekünk hasfájásra a sima köményes tea jött be. Pár szem köménymagot leforráztam, és egy nagyon pici cukrot tettem bele.
2013. jan. 13. 20:22

Sziasztok!

Azért az fontos, hogy mitől fáj a hasa! Ha a szelektől, akkor édesköményt kell adni neki, ha kaki probléma van, akkor kamillát! Ezért nem feltétlen jó a mecsek, mert abban mind a kettő van!

Ezek a csodacseppek meg szerintem nem annyira jók, mert valóban csak a tünetet szűntetik meg.

19. 5c98b496b3 (válaszként erre: 16. - Pumukli1985)
2013. jan. 13. 20:17
itt pl a Gripe Watert betiltották
18. Carpediem* (válaszként erre: 17. - Macskanita)
2013. jan. 13. 20:16
akkor tápszercsere lenne a jó!! mi cseréltünk babe-ről milimira, és az nagyon jót tett neki!! ugyan ez volt a problémánk...
2013. jan. 13. 20:14
Egész nap csak 1-szer,max 2-szer van széklete olyan mint a gyurma utána hasmenés nyomja erőlködik de egész nap semmi csak sírás.
2013. jan. 13. 20:13
Amúgy,az én csajomnak a mecsek tea csak rosszabbította a pocakfájását.Infacolt kapott,majd 1 hónapos kora után a Gripe Watert.Nekünk ez jött be.
2013. jan. 13. 20:09
Hasfájásra nekünk a Bio Gaia jött be, azt hiszem az is 6 hetes kortól adható. Már nem is emlékszem. (Sokmindent kipróbáltunk, mire ez bejött.)
2013. jan. 13. 20:04
az én picim sem itta meg,aztán rájöttem,hogy nem az íze a fontos,hanem a hőmérséklete.melegen bejött neki :)
2013. jan. 13. 20:01

mondjuk 10 tea 80 tápi az tökéletes szerintem,

:)

de próbáltad már kanállal adni mondjuk pár csöpp tea és pár csöpp tápi???

mnem tudom mejik a könnyebb,

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook