Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » 50esek! Beszélgessünk régi időkről! fórum

50esek! Beszélgessünk régi időkről! (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
547. fgh4 (válaszként erre: 538. - Bárányka)
2012. dec. 30. 01:12
Az iskolatársak egy "trilógia harmadik része. 1. rész: Szöszi, 2.rész: Házasságból elégséges A főhősnő neve: Varga Elvira, a párja Árpi. A 2.részt meg is filmesítették Töröcsik Marival, Bodrogi Gyulával a főszerepben.Jó érzés, hogy ennyi minden eszembe jut...Nagyon gondolkozós, ábrándozó gyerek voltam,nem igen foglalkoztak a lelkemmel a szüleim, ezért is maradt meg bennem azoknak az éveknek az olvasmányélményei, és a saját gondolataim róluk... a könyvek sokat segítettek a "túlélésben".. Később, mikor már boldogabb voltam, szintén sokat olvastam, de ezekből az évekből már a történések az erősebb emlékek, nem az olvasmányélmények... Érdekes dolgok ezek...
546. fgh4 (válaszként erre: 543. - Tejespite)
2012. dec. 30. 01:05
A dal így szólt: Mi az a szuki-jaki, ezt mondja meg valaki, japánul sült krumpli... Mindenesetre rímel...
545. fgh4 (válaszként erre: 532. - Tejespite)
2012. dec. 30. 00:57
Ezeket én is olvastam, szerettem. Az Aranyeső írója Janikovszky Éva. Az általad említetteken kívül még emlékszem a Tűzpiros üveggömb-re is.Kedvenc "pöttyös" könyvem a Heidi volt. (Johanna Spiry írta.) Nekem fiú unokáim vannak, s egy-két könyvet elajándékoztam a lányos könyvek közül. de a Heidi-t sajnáltam odaadni. nekem nem volt sok ilyen könyvem, de sokat kikölcsönöztem a könyvtárból, és rengeteget adott kölcsön az unokanővérem, aki sajnos már meghalt, pedig 60 sem volt még... a csíkos könyvek közül szerintem nagyon jók voltak azok, amelyek egy-egy valóban létezett , valamiben a korát megelőző nő életét dolgozta fel. Pl. Vilma doktorasszony (Az első magyar nőről, aki orvosi diplomát szerzett.) Szonya professzor( egy orosz matematikus nőről), A rézmetsző háza( Takács Éváról , Karacs Teréz édesanyjáról szól;Karacs Teréz Brunszvik Teréz munkatársa volt), Az első Gertrudis ( Kántorné Anna a főszereplője,aki tragika volt, Déryné kortársa, kolléganője) Ezek a könyvek a mai kislányokat is érdekelnék szerintem, és hasznosak lennének számukra. Régen még olcsóak voltak a puha fedeles könyvek. Az osztálytársaimmal az Olcsó Könyvtár sorozat köteteit rendszeresen vásároltuk, és cserélgettük egymás között...
544. bárányka (válaszként erre: 543. - Tejespite)
2012. dec. 29. 20:39
Sajnos nem emlékszem s nem is találtam!
543. Tejespite (válaszként erre: 542. - Bárányka)
2012. dec. 29. 20:35
Tényleg, köszi. Volt egy olyan dal, hogy 'mi az a tiki-taki, mondja meg ezt valaki'. Nem? Valami ilyesmi rémlik
542. bárányka (válaszként erre: 541. - Tejespite)
2012. dec. 29. 19:50

Szia!

Amivel a srác játszik az a tiki-taki, biztos beugrik, ha látod!!


[link]

2012. dec. 29. 17:28

Az egyik legkedvesebb könyvem - vagy a legkedvesebb, és lehet h csak azért mert nincs meg - Szamuil Marsak: Tizenkét hónap. Kicsit nagyobb volt mint egy A4-es lap, barackvirág színű, puha borítója amin tapintáskor kis hullámokat lehetett érezni, és színdarab szerűen volt leírva. Rengetegszer olvastam, aztán 12 éves koromban kölcsönkérte egy tanárnénim, akit nagyon szerettem, de a férjét elhelyezték innen más városba, és ő is elment, a könyvemet nem adta vissza :-((( Azóta nagyon sok helyen kerestem, de nincs antikváriumban sem. A regényszerű leírása nem olyan, a dramatizált változat volt amit én annyira szerettem. EGyszer volt a TV-ben azt hiszem a kaposvári színház előadásában, kb 8-10 éve, Pogány Judit volt a főszereplő, na az volt az, ami a könyv alapján készült. Szinte egész sorokra emlékszem még belőle, pedig több mint 50 éve olvastam utoljára.

Mi volt a tiki-taki? Erre egyltalán nem emlékszem.

2012. dec. 29. 17:15

Nagy kedvencem kis koromban Weöres Sándor Bóbitája volt, sajnos valakinek kölcsönadtam.

Csíkosokból a "Születésnap"ra emlékszem, talán Szabó Magda írta. Sokszor olvastam és most, hogy írok róla érdekes módon képek villannak fel bennem,pedig nem hiszem, hogy illusztrált volt.

Netán nagyon jó író műve !!!!

És volt egy nagy alakú csodaszép rajzokkal illusztrált Grimm mesekönyvem.

539. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 533. - Signorina)
2012. dec. 29. 15:17
Az én Hófehérkémnek volt üveg (celofán)koporsója is a könyvben :D
538. bárányka (válaszként erre: 532. - Tejespite)
2012. dec. 29. 14:54

Szia!

Iskolatársak: Gergely Márta,

Aranyeső: Janikovszky Éva

Hm igen egyre több jut nekem is eszembe. Utolsó padban, Marika.

Szerettem az Andersen s Grimm meséket, nem utolsó sorban Dr Dolittle és az állatok-at, amit 1961 karácsonyára kaptam.

537. bárányka (válaszként erre: 534. - Signorina)
2012. dec. 29. 14:47

Szia!

Tiki-takim volt nekem is. jó párszor agyoncsaptuk a kezünket vele.

Az unokámnak egy nyaralás során vett a lányom.

536. 7fbb0788f7 (válaszként erre: 533. - Signorina)
2012. dec. 29. 14:44

Nekem még a hugom, majd a gyerekeim is "olvasták" ezeket :D

Na, majd egyszer az unokáim... :)))

Én a Piroska és a farkasra emlékszem, félelmetes volt, mikor a farkast be lehetett húzni az ajtón a házba. Brrr...:)

Titki-takit a szüleim nem engedték, mondván, ínhüvelygyulladást okozhat, és tényleg volt pár ilyen eset.

2012. dec. 29. 14:41

Minden kedves fórumozónak boldog uj évet kivánok!


[link]

2012. dec. 29. 14:40
A tiki-taki még belefér az álmainkba?
533. Signorina (válaszként erre: 529. - 7fbb0788f7)
2012. dec. 29. 14:40

Sziasztok örülök, hogy vagytok újra:)


Nekem rengeteg ilyen könyvem volt nagyon szerettem.


Hófehérke aludt és a 7 törpe az ablakánál kukkolt ha elhúztam vízszintesen egy lapot.


Nagyon sajnálom, hogy a szemétbe kerültek gyermekkorom csodái,most talán még jobban eljátszanék velük.

Akkor nem volt hova elmenteni lomnak nyilvánítottuk most már tudom hogy kincsek voltak.

2012. dec. 29. 14:01
Nekem még az első kiadású Mogyoró volt meg, amin egy ajtóban áll Mogyoró ha jól emlékszem. Később megjelent pöttyösben is. A pöttyösök közül nagyon szerettem az Amit az óra mesél-t (Altay Margit), A francia kislány-t (Thury Zsuzsa) a Szalmaláng-ot (ez Szegeden játszódik ha jól emlékszem, Janikovszky Éva). Sok pöttyösöm volt, a fentiek a kedvencek, és érdekes, ahogy jöttek elő a címek, jöttek az írók is. Legalábbis remélem, jól emlékszem. Csíkosak közül volt az Iskolatársak, mintha Gergely Márta (vagy Magda? Inkább Márta) írta volna, ezt szerettem, meg az Aranyeső, na ezt nem tudom, ki írta. Többre most nem is emlékszem. Ja, dehogynem, a kedvenc Nyakigláb Apó Webstertől, ennek aztán lett folytatása is, annak a címére nem emlékszem. Nagyon tetszett a humora, stílusa, Anyukám is sokszor elolvasta már idős korában is. És nagymamám kedvence volt (én könyvem, csak sokszor elolvasta és olyan jókat kuncogott rajta) Beczássy Judittól Piri. Én is szerettem
531. bárányka (válaszként erre: 530. - N.diamond)
2012. dec. 29. 13:11

Kellemes napot mindenkinek!

Nekem a pöttyös könyvek közül a Mogyoró, Mogyoró kinövi kabátját, volt a kedvencem, illetve csikosak közül az Aranyeső.

2012. dec. 29. 07:55
Nekem nemrég jutottak eszembe leánykorom regényei,de csak az, hogy először pöttyöset, azutá csíkosat olbashattam. Ja és anyu legnagyobb bánatára ,aputól megkaptam a bőrharisnya sorozatot, az összes kapható Cooper könyvet végigolvastam. Még megvan mind.Várom, melyik barátnőm unokája éri el azt a kort,amikor már nekik adhatom.
2012. dec. 28. 17:39

Ma eszembe juttatta egy kedves valaki: volt gyerekkoromban egy csomó olyan mesekönyvem, amit derékszögben kellett kihajtani, és kiemelkedtek a síkból a mesefigurák minden oldalon. Némelyiket meg is lehetett mozdítani. kemény kartonpapírból volt az egész. :)

nyilván még ma is létezhetnek ilyen könyvek, de már kinőttünk ebből.:)

Ja, és voltak a kemény, majd' fél centi vastag lapokból álló leporelló-könyvek, amiből remekül lehetett bújóhelyet, várat építeni. :D

2012. dec. 28. 08:26

Szép napot kivánok mindenkinek!


[link]

ezt találtam, de jó is volt!!

2012. dec. 27. 21:13
Ti láttátok anno az Üvegcipőt Domján Edittel és Agárdi Gáborral? Annyira tetszett, épp most van a TV-ben egy Domján emlékműsor, itt is volt benne részlet. Nem tudom, meg lehetne-e valahol szerezni az egész darabot, persze velük, mert mindig csak ugyanazt a részletet mutatják. Kár h nem tudják v nem akarják felújítani, mert elég szürke mindig a felvétel
2012. dec. 27. 20:30
A család idôsebb férfitagjaié volt ez a "tisztség"...
525. szellő63 (válaszként erre: 524. - 5bcf1b7c01)
2012. dec. 27. 20:28
Köszi Vili, nem tudtam, hogy mi a hiedelem erről a szokásról.
524. 5bcf1b7c01 (válaszként erre: 520. - Szellő63)
2012. dec. 27. 20:20
Felénk suplikálásnak mondták. Azért, hogy a fiatal lányok egészségesek legyenek, és könnyen essenek teherbe.
523. 7fbb0788f7 (válaszként erre: 522. - Szellő63)
2012. dec. 27. 20:11

Nálunk is van, ami megmaradt, pl. Jézus születésének felolvasása (apukám csinálta, mióta nincs, a párom), az éneklés, meg hogy minél többen összejöjjünk, de a régi, nagycsaládos karácsonyokat nem tudom visszahozni.

A halászlé és a rántott hal is átcsúszott 25-re. :)

Ja, és végre nincs beigli, mert nagyon nem kell senkinek.. :)

522. szellő63 (válaszként erre: 521. - 7fbb0788f7)
2012. dec. 27. 19:43

Szia. Én igyekszem a változó, előrehaladott világba becsempészni a régmúltat. A fán néhány régi dísz, a fa alatt egy-egy csomag narancs. Mi csak Karácsonykor kaptunk narancsot, a fa alá tették szüleim.

A karácsonyi asztalon a teríték mellett a Luca-búza, és egy alma annyi gerezdre vágva, ahányan vagyunk. Ez azt jelképezi, hogy jövő évben is így - mi négyen - üljük majd körül az asztalt. Ezt is Édesanyámtól vettem át, mióta külön vagyunk, illetve nincsenek sajnos, én is így csinálom.

Lefényképeztük az ünnepi asztalt, majd szólok, ha feltesszük a képeket.

2012. dec. 27. 18:30

Nálatok változott a karácsony este menetrendje? A régi időkhöz képest. Úgy értem, mást esztek, díszítetek, vagy épp nem díszítetek fát, összejön a család, vagy nem... szóval ilyenek.

Úgy gondolom, hogy mindenki belecsempészi a gyerekkori karácsonyát a mostaniakba... :))

2012. dec. 27. 15:55

Szia Lányok! Ne hagyjuk, hogy az ünnepek között elvesszen a mi kis fórumunk. Hiszen tudjátok, olyan jó emlékezni...

Nekem például az jutott eszembe, hogy december 28-a aprószentek ünnepe. Ilyenkor szoktak suprálni. Na hogy ez mit jelent? Vékony vesszővel suhintottak a hátsó felünkre, de hogy mit mondtak hozzá, arra nem emlékszem. Jöttek a cigánygyerekek csapatostul, mi meg menekültünk, mert bizony volt, aki nagyobbat csapott ránk. Cserébe aztán kapták a maradékot, sőt a javát is, pénzt is drága Édesanyámtól. Esetleg valakinél szokás volt még a korbácsolás?

Ja, majdnem elfelejtettem: szép napot Nektek!

2012. dec. 25. 10:34

Szevasztok!

Az ünnep hátralévő idejére minden szépet kivánok Nektek!


[link]

2012. dec. 24. 20:14

Eljött a nap, mit várva vártunk,

az égen csillagfény ragyog,

Jézuska fáját elhozták

a halkan szálló angyalok.


Köszönjük Neked édes Jézus,

hogy szíved minket úgy szeret,

az angyalok dalával együtt

dicsőítjük ma szent neved.


Ha elmúlik a Karácsony,

akkor is maradj velünk,

míg élünk, ezt a kis családot

szeresd ó édes Istenünk.


Áldott Karácsonyt kívánok Nektek, Családotoknak.

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook