Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » 50 évesen jöttem rá, hogy elpazaroltam az életemet.... fórum

50 évesen jöttem rá, hogy elpazaroltam az életemet.... (beszélgetős fórum)


Ez a fórum egy anonim vallomáshoz nyílt.

1 2
31. Napsugár8 (válaszként erre: 29. - Margarita Citokina)
2022. jún. 14. 05:57

Azért még 50 évesen nincs annyira lerobbanva valaki, hogy ne tudjon belekezdeni egy olyan elfoglaltságba a napi munkája mellett, amit évek óta szeretett volna csinálni.

Én egész életemben szerettem volna utazni, körbejárni a világot, megismerni új embereket, tájakat, megnézni az ősi világ által ránk hagyott régészeti, történelmi ereklyéket... sohasem volt rá módom, lehetőségem. Ehhez pénz is kellett volna. De ha most, (jóval túl a 70-en) pottyantana Fortuna egy hatalmas vagyont az ölembe, hát már biztosan meggondolnám, milyen messzire utaznék.

Az lenne a sors fintora, mert ugye: "van akire rámosolyog a szerencse, a másikat meg kiröhögi." :)) (Bárcsak kiröhögne!)

2022. jún. 13. 22:14
Szerintem nagyon sok ember érzi ezeket.De nem szabad senkinek"beleélni" magát.Az élet döntések sorozata és te is akkor és ott úgy döntöttél...
29. Margarita Citokina (válaszként erre: 8. - Napsugár8)
2022. jún. 13. 22:06

Sok igazság van ebben, de együttérzek a vallomás írójával is. Az általad leírt dolgokat nagyon jó lenne megvalósítani, ha - az ember egészségi állapota megfelelő. Ötven hatvan sőt hetven évesen is annyi mindent lehetne csinálni, persze ha elegendő pénz is van, színház, kirándulás, esetleg utazás...de gondolj bele, ha betegségeid, fájdalmaid vannak, állandóan ezekkel kell együtt élned, hát mit mondjak. Az embernek sokszor az élettől elmegy a kedve. Tapasztalatból mondom. A hátam közepére se kívánok egy koncertet, vagy színházat, oda se tudnék figyelni, végig sem bírnám ülni. Hosszú séták örökre isten veletek. Sajnos:(

Akinek van egészsége, örüljön neki és próbálja kihasználni, amíg lehet.

28. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 22. - Baby 100)
2022. jún. 13. 09:44
Össze kell szedjük magunkat:)
27. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 25. - Bellabi)
2022. jún. 13. 09:43
Köszönöm a biztatást:)
26. Napsugár8 (válaszként erre: 24. - Epresturmix)
2022. jún. 13. 06:02
Igen, ezek a marhaságok itt vannak velünk, és egyikőnk sem akarta. És ezeket mindenki egyre nehezebben viseli. Talán éppen ezért is kell keresni még jobban azokat pillanatokat, azokat a perceket, amelyekben a lélek örülni tud, mert csak a szép percekből tudunk magunknak erőt meríteni. Vagy legalább próbáljuk meg.
25. bellabi (válaszként erre: 16. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 13. 02:08

Na látod, ez jó. Mert a gyerekhez - nőként - leaglábbis vée szerintihez már késő lenne.


A többi még simán mehet, ha tudod, mit akarsz. Ha beteges vagy, haladj lasabban, de haladj. Ha van célod és haladsz felé, a lálek örül, a testnek is könnyebb.

24. Epresturmix (válaszként erre: 13. - Napsugár8)
2022. jún. 12. 18:35
Ha nem lenne mellé ez a temérdek szar, amivel szándékosan keserítik meg az ember életét, könnyebb is lenne. Vírusok, drágulás, marhaságok…és igen, túl lehet nézni ezeken is. Ideig-óráig.
23. Epresturmix (válaszként erre: 21. - Globus)
2022. jún. 12. 18:33
Igen! Ma ezt megemlítettem itthon, mire kb az volt a reakció, hogy az arcához kapott és azt mondta: Ki ne mondd, b+, ki ne mondd!! 😀
2022. jún. 12. 17:31

Pár evvel fiatalabbe vagyok, de én is bepunnyadtam...

Elfasul az ember.

Pár éve nem is gondoltam volna.

21. globus (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
2022. jún. 12. 16:13
Ugye? Ha 20 év sutty, akkor a következő 13 sutty-sutty lesz :/ Borzasztó.
20. Ágio8405 (válaszként erre: 19. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 12. 13:19
Akkor tegyél ellene. Milyen eü gondoaid vannak? Egészséges életmóddal nem lehet rajta javítani? A gyakori civilizációs betegségek szépen helyre hozhatóak egeszges etrenddel, sporttal.
19. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 7. - F7f780f355)
2022. jún. 12. 12:45

Örülj, hogy nem vagy az.

Vidám voltam fiatalabb koromban, de ez lett. Az egészségem megromlása rásegített. De nem akarok ilyen maradni.

18. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 9. - Sirga)
2022. jún. 12. 12:43
Ebben teljesen igazad van, előre van a jó irány, nem hátra.
17. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 4. - 9b10f3d7ff)
2022. jún. 12. 12:42
Az a baj, nagyon el tudok keseredni , hamar feladom. Mostmár sok gond van az egészségemmel. Eddig telt az idő, mentek a hétköznapok, nem vettem úgy észre. Éltem szürke hétköznapjaimat, de mostmár úgy érzem elsuhant az életem.
16. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 3. - Globus)
2022. jún. 12. 12:38
Igen, gyerekeket is neveltem, ők már kirepültek. Sokmindent szerettem volna, de elég hamar beteges lettem. Azért több is kitelt volna tőlem még 20 évvel ezelőtt.
15. Fórumnyitó (anonim) (válaszként erre: 2. - Semleges)
2022. jún. 12. 12:34
Ez igaz, de én nem vagyok ilyen merész.
2022. jún. 12. 12:32
Köszönöm a sok építő hozzászólást.:)
13. Napsugár8 (válaszként erre: 12. - Epresturmix)
2022. jún. 12. 11:48

Az elmúlt 20 évre írtam. Nem vesszük észre, mert csak a pénz utáni hajtás, a napi robot van fókuszban, és csak ha egy pillanatra megállunk, akkor csodálkozunk rá, mennyi év elszállt felettünk.

Az a jó, ha valakinek sikerül minél előbb túl látni, nézni, figyelni a napi roboton. :))

12. Epresturmix (válaszként erre: 11. - Napsugár8)
2022. jún. 12. 11:13

Talán nem csak ennyi lesz az éveimben. Egész máshogy képzelem. Remélem nem lesz olyan távoli…

Taposómalom biztosan lesz benne. Ha szerencsém lesz, idő előtt leszázalékolnak. Viiiicccc.😀

11. Napsugár8 (válaszként erre: 10. - Epresturmix)
2022. jún. 12. 10:28
A süllyesztőbe a taposómalmon át.
2022. jún. 12. 09:47
Én most gondoltam bele, ennek a fórumnak a kapcsán, hogy bakker röpke 13 év és 50 éves leszek én is. Már most nem tudom hová tűnt el 20 év az életemből. 😱
2022. jún. 12. 09:40

Én is az ötvenedikben vagyok. Sajnálom, hogy nem előbb ültem vissza az iskolapadba (csak 4 éve), de kihoztam belőle, amit lehetett, és jobban teljesítettem, mint reméltem. Úgy látszik, meg kellett érnem rá.

Nincs még vége az életednek, bár vannak dolgok, amikhez már késő, még sok élmény beleférhet. Ne engedd el őket! Különben 10 év múlva már 60 évet fogsz siratni.

2022. jún. 11. 14:46

Ennyi idősek voltunk, a 30.-ik érettségi találkozónkra üzente az osztályfőnökünk:


Eljutottunk abba a korba, amikor:

- már mindenki elérte szakmájában azt a csúcsot, ameddig képes, vagy éppen lehetősége volt eljutni.

- már gyermekeinket felneveltük, sőt leginkább útjukra is engedtük őket

Életünkben eljött az az idő, amikor már hozzákezdhetünk azt tenni, azt csinálni, amit egész életünkben csinálni szerettünk volna! Most még lehetőségünk van kedvenc hobbinknak, régen vágyott tevékenységünknek hódolni. Hát ne késlekedjünk, fogjunk hozzá!

7. f7f780f355 (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 11. 14:17
Uristen de besavanyodottnak gondolnam magam ha igy ereznek 50 evesen....
6. syria (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 11. 12:55
Jobb későn, mint soha! Nem biztos, hogy hülye voltál, talán csak a körülmények nem voltak kedvezőek. Rázd meg magadat, és fogadd meg amit az előttem szólók is írtak!
5. _Berry_ (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 11. 11:48

Szerintem 50 évesen pont, hogy nincs még késő. Ki tudja, lehet, hogy 100 éves korodig fogsz élni, akkor meg még az életed fele hátra van. Nyilván vannak korlátok, amit már nem tehetsz meg, mondjuk nem lehetsz balett táncos,bár ahhoz már 20 évesen is késő, ha valaki nem kiskorától csinálja, de kedvtelésből megtanulni és gyakorolni még akár most sincs ahhoz sem késő. Számos ember van, aki egyébként a te korodban kezd valami új tanulásába, vált akár szakmát, próbál ki dolgokat.


Egyébként konkrétan mi az a dolog, amit megtennél, de úgy érzed, hogy már késő, már nincs rá lehetőséged?

4. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 11. 11:47

Nem mindegy mire gondolsz mire pazaroltad el.

Akár új életet, akár új munkát is találhatsz. Volt aki ilyenkor iratkozott be az orvosira és el is végezte.

Gyereket már nehezebb vállalni ilyenkor, de volt akinek az is sikerült. Igaz ez utóbbit nem tartom már jó ötletnek.

Semmiről nem késik le az ember, amíg él.

Gondolom úgy élted az életed, ahogy az adott időben a legjobbnak láttad. Ami elmúlt, azon kár sírni, változtatni meg sosem késő.

3. globus (válaszként erre: 1. - Fórumnyitó (anonim))
2022. jún. 11. 11:24

Mit szerettél volna csinálni?

Rengeteg idő áll még előtted is, ráadásul érettebben, tapasztaltabban. Talán gyereket is felneveltél, most fordíts időt magadra!

2022. jún. 11. 11:19
Sokan változtatnak még ennél idősebben is.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook