Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 5 éves kisfiam mostanába szerintem túl sokat foglalkozik a kukijával (játszik vele) ami szerintem még igen korai. Mit tehetek ilyenkor? fórum

5 éves kisfiam mostanába szerintem túl sokat foglalkozik a kukijával (játszik vele) ami szerintem még igen korai. Mit tehetek ilyenkor? (tudásbázis kérdés)


1 2 3
33. 3d5b901f2d (válaszként erre: 31. - Spinneli)
2008. febr. 20. 14:58
Próbálkozom......
32. 3d5b901f2d (válaszként erre: 30. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 20. 14:58
Köszönöm a bíztatást :)
2008. febr. 20. 14:48

ez egyátalán nem korai, sőt...

természetes.

arra próbáld szoktatni, hogy ne nagy plénum előtt csinálja.

30. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 27. - 3d5b901f2d)
2008. febr. 20. 14:24
Akkor pedig egyszerűen ne törődj vele. Tudom, hogy nehéz, én is laktam anyóséknál (egy évig bírtam), de mindig maradj következetes. Magadhoz, és a gyerekhez is.
29. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 26. - 3d5b901f2d)
2008. febr. 20. 14:23
Borzasztó! Miért foglalkoznak gyerekekkel olyanok, akik alkalmatlanok rá? Nemcsak szülőnek lenni felelősségteljes, hanem pedagógusnak is. A felsőoktatási intézményekben miért nincs ilyen szűrő? :-( A kérdés költői volt...
28. 3d5b901f2d (válaszként erre: 24. - Sunbird)
2008. febr. 20. 14:10
:) Remélem a műtét után hamar helyre jöttél!
27. 3d5b901f2d (válaszként erre: 25. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 20. 14:09

Mivel 5 éves, magától kikotyog mindent........

Hiába az én fiam, egy házban lakunk, igaz külön lakásban, nap mint nap részesülök a beleszólásba.

26. 3d5b901f2d (válaszként erre: 22. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 20. 14:07
Mióta megszületett a kistastvére, őt már más óvodába járatom, sajnos nem ez volt ott az egyetlen érthetetlen óvónői hozzá állás. Verték a gyerekemet, többször szóltam, de nem volt hatása. Mivel a kicsi nekem nem merte elmondani ki bántja, én sokalltam be. Nagyon félt reggel útra kelni, sírt, hogy megint bántják majd. Mikor már sebet is találtam az arcán (fejbe dobták) az óvoda vezetőt kerestem fel. Kiderült, hogy bár tudják ki bántja, nincs hatása a szép szónak a kisfiúnál, mert ilyenek a szülők is, azoknak meg nem mertek szólni, mert féltek!!!! Szerintem nem kell hozzá magyarázat.
25. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 23. - 3d5b901f2d)
2008. febr. 20. 14:04
Ne hallgass rájuk! A te gyereked, és úgy neveled, ahogy jónak látod. Ha ennyire mindenbe beleszól az anyukád, ne mondd el neki, hogy te hogyan csinálod a dolgokat.
2008. febr. 20. 13:56
Én császárral szültem, úgyhogy gond nélkül mondhattam, hogy a dokibácsi felvágta anya hasát és kivett belőle.
23. 3d5b901f2d (válaszként erre: 21. - Jázminka)
2008. febr. 20. 13:55
Sajnos a családban sem ért vele mindenki egyet, hogy felvilágosítom a fiamat. Sok az összetűzésünk az édesanyámmal. Tipikus nagyszülő: tv nézés, süti az ágyban evés előtt........sokszor a hajam is égnek áll. Szerinte az is káros a gyereknek, hogy meztelenül lát. Szerintem meg minél inkább takargatnám magam, annál inkább kíváncsiskodna. Próbálom a saját belátásaim szerint nevelni, de folyton negatív megjegyzéseket kapok. így volt ez a szoptatással is, minek kell 2 évesen szopnia a gyereknek, meg hogy csak magamhoz láncolom ezzel.......
22. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 20. - 3d5b901f2d)
2008. febr. 20. 13:46
Hát ez az óvónő nem normális..! :-o Nagyon fél a nevelésére bízott gyerekek kérdéseitől. Alkalmatlan!
21. Jázminka (válaszként erre: 19. - 3d5b901f2d)
2008. febr. 20. 13:39

Nem baj,mutassa meg.Náluk még nincs olyan,hogy ciki mutogatni valamijüket.Tényleg légy ezzel kapcsolatban természetes és kész.A világ legtermészetesebb dolga.Nálunk az első simán született és képek is készültek róla.Egyetlen problémája volt csupán,a vér.-Mert ő nem akarta,hogy ennyire vérezzek.Ezt mondta.A második császáros volt,és ekkor érezte kicsit degradálónak,hogy ő a puncin jött ki.De nem problémáznak rajta.

Tudjon csak mindent.Ha az óvónőnek ez kellemetlen,neked ne legyen az.Mivel jobb a gólyamese? Na így lesz egy csomó nemkívánt terhesség... -mert ugye azt csak a gólya hozza! :-S

20. 3d5b901f2d (válaszként erre: 16. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 20. 13:24
Azt mondtam neki, hogy ahhoz kell az is hogy két ember nagyon szeresse egymást, de másra nem tértünk ki. Sima szülésem volt mind a kétszer, a nagyobbikkal sokáig együtt fürödtünk, van hogy bejön pisilni, vagy csak beront, mert kérdezni akar valamit, tehát a testemet ismeri. Mikor vártam a kistestvérét, rákérdezett, hogy onnan lentről bújik -e ki, akkor azt mondtam, hogy igen. Az oviban is volt gyerek, aki hasonlót mondott neki, viszont az óvónő meg megkért, hogy ne világosítsam fel a nagyot még, mert a többieknek olyat is elmond, amit a szülők esetleg még ne,m akarnak. Ekkor tértünk arra át, hogy a hasamból. ( de kuncogva megjegyzi a mai napig, hogy tudja, hogy a nuniból jön, de titok)
19. 3d5b901f2d (válaszként erre: 13. - Jázminka)
2008. febr. 20. 13:17
Tudom, hogy eljön ennek is az ideje a fiúknál, volt már hogy néha előfordult, de a műtét óta meg állandóan és ez az ami aggaszt. Az óvodába is megakarta mutatni másoknak, hogy mivel is műtötték....
18. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 14. - 3d5b901f2d)
2008. febr. 20. 13:16
Annak is igaza van, aki azt mondja, hogy a hasból, meg annak is, aki azt mondja, hogy a nuniból. Pontosan ilyen sorrendben nem? Ne legyél zavarban, amikor elmondod neki, szerintem ez a másik lényeges dolog. Legyél teljesen természetes.
17. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 13. - Jázminka)
2008. febr. 20. 13:15
Pontosan. Egyetértek. Akkor lesz aberrált, ha megtiltják neki.
16. fa3d5b4d84 (válaszként erre: 10. - 3d5b901f2d)
2008. febr. 20. 13:14

Ne izgulj a magyarázatok miatt. Mondd el neki az ő nyelvén, hogy hogyan lesz a kisbaba. Felém is elhangzott elég korán ez a kérdés, még ovis volt akkor. Egyszerűen, tisztán el kell neki mondani, hogy mi miért és hogyan történik. Én pl. őt (második gyerkőc) császárral szültem, még a heget is megmutattam neki. Kérdezte, hogy fájt-e, mikor a doktor bácsi felvágta. :-)

Mindenre választ kell neki adni. Jobb, ha először a te véleményedet, verziódat hallja, mint az ovis társakét.

15. Jázminka (válaszként erre: 10. - 3d5b901f2d)
2008. febr. 20. 13:13
Nálunk ez sem tabu,a nagyobbik fiamnak pontosan el lett magyarázva,hogy ő azt megértse.Csak addig érdekelte és kész.Azóta nem rágódik ezen.Én úgy vagyok vele,hogy megértetem azokat a dolgokat is, ami mások szerint tabu,vagy még korai.Nagyon nyíltak még ilyenkor és gátlások nélkül meg lehet magyarázni ezeket.Tovább nem is firtatjuk.
2008. febr. 20. 13:12

Ez a másik kényes téma nálunk, hogy hogy készül a kisbaba.......

Meg volt, aki azt mondta neki, hogy a nuniból bújik ki a kisbaba én pedig azt mondtam neki, hogy a hasamból, most akkor mi az igazság?

Na ilyenkor leülünk beszélgetni, de igazából nem tudom mennyire jó, ha már most tudja, hogy nem a gólya hozza.......

13. Jázminka (válaszként erre: 3. - Fa3d5b4d84)
2008. febr. 20. 13:09
Ezt én is megerősíthetem.Pszichológiában is ezt tanítják.Nekem két fiam is van,mindkettőt érdekli a dolog.Nincs ebben semmi rossz azért mert gyerek. Ez nem aberráltság.
12. sodrak
2008. febr. 20. 13:08
A pszichológia tudománya szerint a kisfiú éppen a fallikus fejlődési szakaszban van(Freud szerint), amikor kialakul a nemi identitás. Észreveszik, hogy testileg eltérnek a fiúk, lányok. Az én 5 éves kislányom is hasonló dolgokkal "tevékenykedik". De ez teljesen természetes.
2008. febr. 20. 13:08
Nekem is azt mondta, hogy azért csinálja, mert jó érzés.
2008. febr. 20. 13:07
Hallottam róla, hogy nem szabad rászólni eréjesen, mert bűntudata lesz és később ebből adódóan rengeteg gátlása. Az oviban viszont van pár kisfiú, aki túlinformált ilyen téren, hogy kinek mije van és a kisbaba honnan is bújik ki, mostanában ez is izgatja, hogy hogy lesz baba a hasamban?
2008. febr. 20. 13:07
Semmit nem tehetsz Az enyém 6 éves ő is szokott "citerázni". Így hívja. Megkérdeztem miért csinálja. Azt mondta azért mert jó érzés. Newmoom-mal értek egyet. Nem nagyon szabad korlátozni, de meg kell neki magyarázni, hogy ez csak a négy fal közé tartozik.
2008. febr. 20. 13:04
Én beszélgetni szoktam vele, hogy ez nem szép, hogy mások előtt csinálja, meg hogy nem illik. (volt hogy ebéd közbe) Szerintem a műtét előtt, a kórházi idő alatt és azóta is sokat beszélünk a kukijáról, lehet hogy ezzel felhívtuk rá a figyelmét?
2008. febr. 20. 13:04

sziasztok!

igaz a fiam még csak 3 lesz

de átolvasva én is sokat leszűrtem belőle

mit csináljak majd ha eljön nálunk is ez a korszak :))))

2008. febr. 20. 13:02
nyúkál
2008. febr. 20. 13:02
Köszönöm a hozzászólásokat! Ha fürdik, természetes, hogy ő mossa meg, hogy akkor foglalkozik vele. Mióta műtétje volt (hydrocele és letapadás) azóta meg intenzíven nyúkűl a nadrágjába és folyton merevedése lesz, ami tetszik is neki.
2008. febr. 20. 12:57
ne izgulj...minden kisfiú kb ilyen korban ezt csinálja.kérdezz rá,hogy pisilni kell???a válasz általában az lesz hogy nem..akkor mond neki: el a kezekkel a fütyitöl...persze aranyossan játékossan!!:)el fogja hagyni,ne félj.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook