Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 5 éves fiam reggel óta hány, minden kijön belőle! Úgye nem száradhat ki? fórum

5 éves fiam reggel óta hány, minden kijön belőle! Úgye nem száradhat ki? (beszélgetős fórum)


1 2
36. reniceee (válaszként erre: 35. - M0ncsa)
2015. dec. 12. 20:06

Oh hát jobbulást!

Nálunk már azt hittem vége... erre ma vissza tért a hasmenés :/

35. M0ncsa (válaszként erre: 34. - Reniceee)
2015. dec. 11. 21:28
Nekem meg a kiscsajnak elso ket nap hullamokban felment. Sracok laztalanok voltak. Ugyhogy ez sem szabaly... Na mindegy, mara mar el is felejtettuk a calicit, es epp valamelyik nathaval kuzdunk. Hurra.
34. reniceee (válaszként erre: 33. - M0ncsa)
2015. dec. 11. 20:20
Igen erre tippeltem én is, főleg hogy nem volt láza :)
33. M0ncsa
2015. dec. 10. 20:17
Valoszinuleg calicivirus, csak az elso 1-2 nap rossz, aztan mar csak a fosas marad :) Mi is most lettunk tul rajta (gyerekek hanytak par orat, mi a ferjemmel csak carul voltunk), de eszembe nem jutott volna a korhaz... nem etetni, csak itatni (nalunk a vizet tanacsoltak, semmi kola, a cukor ugyanis vizhajto), ugysincs etvagyuk. Aztan egy kis husleves uresen. Masnap mar mindketto kepes lett volna megenni egy fel disznot :))
32. anya4005 (válaszként erre: 31. - Reniceee)
2015. dec. 10. 16:48

Azért még óvatosan a kajával,folyadékkal.

Lehetőleg főtt krumpli,kis húsleves,és gyümölcsöt most ne adj neki (frissen),nehogy ártson!

Jobbulást neki!!!

2015. dec. 10. 09:12

Köszönöm szépen a válaszokat, tegnap délután fél 1től egész este 11ig nem hányt, akkor 11kor egy kisebbet, s szépen átaludta az éjszakát.

Remélem hogy ez egy gyorsan átmenő vírus

2015. dec. 10. 08:07
Szia! Hogy van a kisfiad?
2015. dec. 10. 07:56
Kiszáradhat!! Daedalonetta kúp a kislányomnál használt. Orvoshoz vidd mielőbb, mert azt hiszem receptköteles. Amit nekünk mondott a gyerekorvos: hányás után fél óráig semmit ne adj neki, h megnyugodjon a gyomor, utána kanalanként 5 percenként itatni. Nekünk azért kellett a kúp, mert nem volt meg a fél óra a hányások közt. Ha a kúp se használ, ugyanúgy nincs meg a fél óra, akkor kórház. Ha félórán belül adtam inni, kijött belőle, de kúppal és a fél órákkal hamar túl lettünk rajta és megúsztuk az infúziót, bár rezgett a léc.
28. moonlight13 (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2015. dec. 9. 22:42
De, ha továbbra is így megy, akkor kiszáradhat. Ha folytatódik, szerintem hívj ügyeletet.
27. moonlight13 (válaszként erre: 7. - Csembencse)
2015. dec. 9. 22:39
Én is láttam egyszer kiírva az orvosi rendelőben a colát.
2015. dec. 9. 15:21
A tonic is jo...
25. anya4005 (válaszként erre: 24. - Reniceee)
2015. dec. 9. 15:17

Sajnos én sem,és egész éjjel hánytattam így a fiam...Elhiheted,hogy car volt,mikor a kórházban mondták,hogy gyakorlatilag én tehetek róla! De tanultam az esetből...

Amúgy azóta kiolvastam a fórumot,és a cola jó,de azzal is várni kell!

Ha hajlandó meginni,otthon is készíthetsz neki folyadék és ásványianyag pótlót: 1,5 liter vízbe 1 tk só és 3 ek cukor. Ez is kórházi tanács,nem én találtam ki,de míg mi bent voltunk a naggyal,akicsim itthon kezdett hányni és a sok tanáccsal sikerült nem "kiszárítani",fél nap alatt átment rajta.

24. reniceee (válaszként erre: 23. - Anya4005)
2015. dec. 9. 15:13
Köszönöm ezt a tanácsot! Én sem tudtam hogy semmit nem lehet 1 óráig adni neki
23. anya4005 (válaszként erre: 1. - Reniceee)
2015. dec. 9. 14:49

De! Kiszáradhat!

Hányás után legalább 1 órán át SEMMIT ne adj neki (se inni,se enni)! Ha megvolt az 1 óra,akkor apránként mehet egy kis víz! A ropit most hanyagold!

Nyáron a fiam csinálta ezt,kórház lett a vége,mert nem tudtam,hogy várni kell 1 órát,és adtam neki,amit elfogadott (víz,ropi,keksz),így hánytattam folyamatosan,és persze nem szándékosan!

22. reniceee (válaszként erre: 20. - Zakajeo)
2015. dec. 9. 14:00
Estig ha nem lesz jobban elvisszük az ügyeletre, a dokinkat elértük közben, de ő csak annyit mondott, hogy sok folyadék, meg ropi, vagy pufi... s mivel nincs láza felesleges elvinni, jaaaaa s mivel 22 kg ezért rávágta hogy nem szárad ki egy könnyen
21. reniceee (válaszként erre: 12. - Attak)
2015. dec. 9. 13:58
Hát igen, mindig éjszaka jelentkezik, mikor máskor... bár nekünk most reggel oviba induláskor kezdődött, hivtam az ovit, erre mondta is az óvonő hogy ma 3 gyereket vittek haza
2015. dec. 9. 13:54
Te vagy ott te látod a gyerek állapotát anyuka:)az is lehet hogy még kutya baja de van aki nagyon könnyen kiszárad te tudod milyen tipus te látod az általános állapotát kísérű tüneteket de ha egyetlen doki van csak a településeden is helyettesiti valaki,mindegy ki....
2015. dec. 9. 13:51

Szegényke :(

Én biztos nem tudnám nézni hogy szenved, már reggel orvoshoz vittem volna.

Ha szabin van a doki, akkor helyettesítik.

18. zakajeo (válaszként erre: 16. - Reniceee)
2015. dec. 9. 13:42
a kúpot javasoltam ép,átlagos esetben jó hányáscsillapitásra....egyébként helyettes orvos más körzetben rendelő doki stb ha mégsem marad abba....szerintem
2015. dec. 9. 13:41
ha kijön belőle a hányáscsillapitó is és félő a kiszáradás én kúpot adnék nem szájon át bevehetőt valamint elektrolitot normolitot stb....én javasolnék azért szaladni....és kiskanalanként adogatni neki
2015. dec. 9. 13:41
a Daedalon kúpot kipróbáljuk, még nem használtuk egyszer sem, de ha jól olvastam megállítja a hányást?
15. 9b10f3d7ff (válaszként erre: 7. - Csembencse)
2015. dec. 9. 13:40
A kólát a Heim Pálban ajánlották, tehát valami biztos van benne.
14. reniceee (válaszként erre: 12. - Attak)
2015. dec. 9. 13:38
Igen ezért rohantam coláért, s 5 percenként kap 3 kortyot kiskanállal, remélem használ
13. Attak
2015. dec. 9. 13:30
Nekünk is még a kórházban javasolták egy rota után évekkel ezelőtt, hogy cukrosat igyon a gyerek, ne vizet, mert nemcsak sókat hanem cukrot is veszít a sok hányással.
12. Attak
2015. dec. 9. 13:28
Szia! Nálam 3 gyerek van másfél hete kezdte a 8 éves szintén 22 kilo, aztán folytatta a 16 kilós 6 éves, majd a szintén 16 kilós majd 4 éves. Ami nekünk bevált: amíg a hányási rohamok nem állnak meg vagy maguktól, vagy a Daedalon kúp hatására, semmit nem adtam nekik, hisz úgyis kijön.Ha megállt a hányás legalább 1 órája, akkor cola. csak a coca, kikeverve hidegen, kortyonként 5 percenként. utána amit kíván, akár víz, almalé, bármi csak folyadék legyen. Nálunk a legnagyobbnak tartott 7 órahosszán keresztül a hányás, persze éjszaka, mikor máskor, de ő csak óránként hányt. A legkisebb viszont 10 percenként hányt, igaz, ő másfél óra alatt letudta az egészet, utána már nem hányt. Viszont mindegyiknek több köre is volt 1-2 jól levős nap után. Kitartás!
2015. dec. 9. 13:22

Vizet igyon, ne kólát.


A Nestea nem tea...csak valami értéktelen lónyál üdítő. Egészséges gyereknek se tesz jót, beteg gyereknek meg csak ingerli a gyomrát a sok adalékanyag, ami benne van.



Vízzel itasd, kiskanállal, nagyon apránként.


Jobbulást!

10. reniceee (válaszként erre: 7. - Csembencse)
2015. dec. 9. 13:21
tavaly mikor rotavírussal bekerültünk a kórházba, ott is a colát javasolták, s az nem jött akkor ki belőle, ezért próbálkozunk most ezzel
9. Andyka888 (válaszként erre: 7. - Csembencse)
2015. dec. 9. 13:20
Igazad van,kivéve a hányós vírusnál.Még kifejezetten ajánlja az orvos és a gyógyszerész is.
2015. dec. 9. 13:18
5 percenként egy korty szabály :) Daedalon végbélkúp.Ennyit tudok ajánlani.Jobbulást!
2015. dec. 9. 13:18
En kolat nem adnek neki. Koffein van benne, ami nem tesz jot a gyereknek es a betegsegenek se. Probald meg, hogy aprankent evokanallal vegyen magahoz vizet, kortyolas helyett. Az a legtobbszor "bent marad".
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook