Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 41 éves vagyok, 4. gyeremeket szeretnénk, beszéljetek le róla.... fórum

41 éves vagyok, 4. gyeremeket szeretnénk, beszéljetek le róla.... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
265. 06bfdda89d (válaszként erre: 261. - Nóra67)
2011. márc. 7. 14:09

Na látod:a te esetedben érdemes kockáztatni,hiszen az a férfi is megérdemli,hogy legyen gyermeke(ha esetleg még nem lenne)de maga a "közös" is egy szép dolog.Amúgy a topikcímben és már többször is a topik során lebeszélést kért.

Neked meg drukkolok.

264. 06718ca650 (válaszként erre: 261. - Nóra67)
2011. márc. 7. 13:21
gratulálok neked a babódhoz!
263. 06718ca650 (válaszként erre: 260. - 06bfdda89d)
2011. márc. 7. 13:20
csak kíváncsi vltam miért kér valaki ilyet hogy beszéljék le, vagy akarom vagy nem. vagy nem így van?
262. könyvbarát (válaszként erre: 261. - Nóra67)
2011. márc. 7. 12:53
Ha meg nem az, legfeljebb elveteti... :( Véleményem szerint ebben a korban a szülési kockázat is jóval magasabb. Tegyen mindenki a belátása szerint.
261. Nóra67 (válaszként erre: 255. - Könyvbarát)
2011. márc. 7. 12:47
Én 44. évemben járok és jelenleg 18. hetes kismama vagyok. Van már két nagykorú gyermekem. 3 éve élek egy új párkapcsolatban, azóta szerettünk volna közös babát is, próbálkoztunk folyamatosan és most sikerült. Senki nem tudott volna róla lebeszélni, hogy megtartsam. Voltam chorion boholy biopszián is és minden rendben van. Azóta 4 d-s babamozin szintén egy genetikus a babánk minden szervét megnézte és ott is rendben találtatott. A terhességet jól viselem, semmi gondom. Minden percét élvezem és megosztom veletek azt is, hogy kisfiunk lesz és már sokszor érzem a magzatmozgásokat is, ami boldogsággal tölt el. Szerintem ha a 41 éves hölgy is elmegy különböző vizsgálatokra, amelyek ilyenkor szükségesek nagy biztonsággal szül madj egészséges kisbabát. Én drukkolok neki!
260. 06bfdda89d (válaszként erre: 258. - 06718ca650)
2011. márc. 7. 11:48
Akkor ez nem a te fórumod!:)
259. 06bfdda89d (válaszként erre: 256. - C8f9684958)
2011. márc. 7. 11:46

"Véleményeket kértem pro és kontra, ezt már többször leírtam. Azt is, hogy szívemmel szeretnék, eszemmel nem! A szív erősebb, ezért kértem, hogy beszéljetek le"


Nos...a nőkben lezajló gametogenezis jellegéből következik,hogy a petesejt egyidős a gazdájával...Ez viszont egy elöregedést jelent.Ugyebár...Ez zavart okozhat az osztódásban és különféle kromoszómarendellenességeket eredményezhet.


[link]

%C3%B3ma%20rendelleness%C3%A9gek&oe=utf-

8&rls=org.mozilla:hu:official&client=firefox-

a&um=1&ie=UTF-8&source=og&sa=N&hl=hu&tab=wi&

biw=1024&bih=558


"a családom döntése, ott már döntöttek, én nem"


A te tested,te döntöd el.De apukák szeretnek lelépni,ha a gyerek sérült...Sajnos.

258. 06718ca650 (válaszként erre: 254. - 06bfdda89d)
2011. márc. 7. 11:43
én akkor se beszélek le senkit. :D
257. geridina (válaszként erre: 256. - C8f9684958)
2011. márc. 7. 11:43
Igazad van, eldurvult a fórum, én is azért nem szóltam már hozzá. A szívedre hallgass, és fontold meg, amit írtam az elején:) sok sikert kívánok
256. c8f9684958 (válaszként erre: 245. - E974230abd)
2011. márc. 7. 11:40

Sokadszor, de utoljára írom le, hogy nem döntöttem el a kérdést!

Véleményeket kértem pro és kontra, ezt már többször leírtam. Azt is, hogy szívemmel szeretnék, eszemmel nem! A szív erősebb, ezért kértem, hogy beszéljetek le. Nem vetettem el alapból semmit, olvasd vissza a reakcióimat (csak a rágalmadat). A te kritikáidat sem, és másét sem, de az, hogy te kitalálod én mit gondolok és tényként kezeled, az bántó. Nem akartam senkit becsapni, ahogy írod rólam. Viszont itt egy higgadtnak induló eszmecseréből személyeskedést csináltál és többeket megsértettél, többekkel vitáztál, a haragod viszont rám borítottad. HA végigolvasod, a negatív megjegyzésekre sem reagáltam, tisztelettel elfogadom azt is, hiszen mindkét oldalt meg akarom hallani!!! Azt is leírtam már, hogy igen, ez az én és a családom döntése, ott már döntöttek, én nem! Még mindig nem és lehet, hogy holnap sem. Meglepetésemre, sokkal többen bátorítanának erre, pedig lebeszélést kértem. Kevesebben akartatok lebeszélni róla, viszont ennek a tábornak sokkal nagyobb volt a hangja. AKi kúltúráltan szólt hozzá, annak köszönöm. MOst búcsúzom erről az oldalról, több mint 200 hozzászólás leképezi számomra a véleményeket. Persze nem tudtam meg újat, mert tisztában voltam eddig is azzal, hogy mi szól mellette és mi ellene. Viszont megtudtam, hogy nem csak bennem vannak ilyen érzések és nem vagyok egyedül. Azt is tudtam, hogy nem itt fogok választ kapni, de jó elgondolkodni rajta, úgy hogy még nem tette le az ember a voksát és még bármerre billenhet a mérleg. Ha eldöntöttem, hogy igen és a természet is rábólint jelentkezem, ha azt döntöttem, hogy nem, akkor, fogok írni egy NEM-et. Egyenlőre kilépek ebből és nem reagálok több hozzászólásra. A rosszindulatúakra pláne nem, ha megy is a provokáció. A jószándékú, építő jellegű hozzászólásokat, a csendes többségnek köszönöm.

255. könyvbarát (válaszként erre: 252. - 06bfdda89d)
2011. márc. 7. 11:33
Erről írtam én is. Talán nem véletlen a 35 év korhatár, ami felett már sokkal nagyobb a rizikófaktor. Most nem kell válaszul ideírni a 20 évesen meghalt anyukát és az 53 évesen egészséges gyereknek életet adó nőt, mert kivételek mindig vannak. De egy ilyen fontos kérdésben nem számolni az esélyekkel, na az már felelőtlenség.
254. 06bfdda89d (válaszként erre: 253. - 06718ca650)
2011. márc. 7. 09:28
"41 éves vagyok, 4. gyeremeket szeretnénk, beszéljetek le róla...."
2011. márc. 7. 09:05
Miért kellene lebeszélni róla? Szüld csak meg bátran ha szeretnéd! Van aki 40 évesen szüli az első babáját, ééés? Kinek mi köze hozzá? Akinek nem tetszik elmehet a fenébe. :DDD
252. 06bfdda89d (válaszként erre: 245. - E974230abd)
2011. márc. 7. 08:58

Ugyan már...A helyzet az,hogy aki nem beszéli le róla,az mind offol...:P :DDD


Túl azon,hogy újra visszautalok az én érveimre egyetlen ártatlan kérdéssel:

Vaj' miért konkrét korhatártól számít valaki veszélyeztetett terhesnek?Na?Szerintem ezt már általános iskola biológia óráin elmondták.Én legalábbis tisztán emlékszem arra,hogy mit is mondott a tanár.Rá is csodálkozom a mai világra,hogy nők hogy képzelik,hogy a szülést majd a 40éves korukra hagyják...Én azért mondtam,hogyha első lenne,akkor megérné a rizikót...De így???Ajvé!

2011. márc. 7. 08:27

Szia!

Én vállalnám! Nem hagynám lebeszélni magam. Ha ennyire szeretnétek, és megvan hozzá az egészséged, akkor hajrá!


Nem olvastam végig, de sejtem, mik lehetnek az ellenérvek. Sok dolog sokkal bizonytalanabb vállakozás, mint a gyerek. Ne hagyd ki ezt a szép kalandot, pár év múlva biztos, hogy bánni fogod, ha most nem vállalod, és akkor már késő lesz.

250. aadc13cca8 (válaszként erre: 248. - Szimbamacska1)
2011. márc. 6. 22:25

A gyerekvállalás mindenkinek a magánügye, ez nem is lehetne nyilvános fórumtéma, hogy vállaljak vagy ne vállaljak...

Nem ítélem el azokat sem akik nem vállalnak egyáltalán...ők így döntenek, aztán az élet úgyis igazolja hogy jól döntöttek-e vagy sem.

Persze ha az ember előre tudná, hogy mikor dönt jól, az lenne az igazi nagy felfedezés :)))

2011. márc. 6. 22:16

És ha igen..és eldöntötted....akkor viszont megjátszottál mindent ..és meghallgattál mindent amit ismeretlenektől meg lehet hallgatni....

TE mit döntenél..te mint egyén.....és ő ,mint NAGY Ő/férjed/akkor hajrá:DDDDD hisz ki másnak kelll felnevelnie őt:DDDDDDDDDDDDDDD

2011. márc. 6. 22:15
Ime az igaz és értelmes válasz.
247. aadc13cca8 (válaszként erre: 237. - C8f9684958)
2011. márc. 6. 22:10

Ha optimista szemléletű vagy akkor nyugodtan vállald az újabb gyereket, ha pesszimistán látod a dolgokat akkor inkább nem.

Én az utóbbi vagyok megmondom őszintén, és ha a lányom lennél biztos hogy nagyon féltenélek a születendő gyerekeddel együtt. Se rábeszélni se lebeszélni nem mernélek, mert később lelkiismereti kérdést csinálnék, ha bármi történne az életedben. Itt csakis neked kell döntened, hiszen a te és a születendő gyermeked életéről van szó.

246. e974230abd (válaszként erre: 244. - Szimbamacska1)
2011. márc. 6. 22:09
A hölgy a 4. ismétlem Negyedik BABÁJÁRÓL konzultál...és én vagyok fafejű?!!!Komolyan ezt gondolod????MIért nem azon gondolkodol el ,hogy miért is bocsájta szavazásra ezt a kérdést,ha biztos benne?!
2011. márc. 6. 22:04
Okés akkor tisztázzuk..Szerintem a fórumindító már eldöntötte a negyedik gyereket..és minden ellene szóló kritika gáz....mert már eldöntött a dolog,nem véleményt kért hanem, alátámasztást a saját véleményére...minden hozzászólást ami nem ezt támasztotta alá végül is alapból elvetette....Ezzel semmi gond ,csak kár volt úgy feltenni a kérdést mintha eldöntendő lett volna......Így becsapós lett...én én pl. dugába dőltem...kár volt...
244. Szimbamacska1 (válaszként erre: 243. - E974230abd)
2011. márc. 6. 22:01

Sok ember évtizedeken át kapar,hogy gyereke legyen,nekem ne mondj ilyet,hogy könnyű.Kifejezetten szűk látókörű vagy.hallottam olyat is,hogy 10 babát vesztett el valaki.....

Bár én mindkét gyermekemet tudatosan akartam,igenis lehetnek véletlenek,ne legyünk már fafejűek!

2011. márc. 6. 21:54

Nem nem egy gyermeknek...kettönek:D

és igen a míg a saját nyugdíjamon aggodom aggódom a gyerekeim jövőjéről......és szerintem szülni könnyű a a felneveléshez képest:DDD

Ja és a véletlen lesz baba megér egy új fórumot..mert szerintem olyan nincs ,hogy véletlen...csak direkt van,,a többi humbug...

2011. márc. 6. 21:54

Egy anyában természetes, hogy kavarognak a gondolatok, mert vágyik is egy új jövevényre, de benne van a természetes féltés, félelem. Hallgassatok egymásra a családdal, és ha elhatároztad magad, majd megnyugszol. Vagy így vagy úgy.

Nálunk 3 fiú van, és mi is az utolsó pillanatokban szerettünk volna még egy gyereket, így 41 voltam mikor szültem. Mondhatom a legjobb terhességem volt, és nem bánunk semmit, pedig van a gyerekek között( kicsi és nagy)17 év korkülönbség.

241. 40163fd81d (válaszként erre: 237. - C8f9684958)
2011. márc. 6. 21:47

Komolyan befolyásolni tudna téged bárki egy olyan döntésben.ami rólad,a családodról szól?


"beszéljetek le róla...."...????


Önmagadat próbálod lebeszélni,vagy ?


Szerintem ,ha így áll neki egy nő,akkor ne is akarjon gyereket.

2011. márc. 6. 21:45

Egy gyereknek mindent megadni,éppoly nagy hiba mintha semmit se adtál volna.Lakás autó túlzás,ha ezt mindenki megadná a gyerekének,akkor aztán tényleg nem lenne nyugdíjad,mert alig születne gyerek.Kedves Mimóza érdekes vagy amikor azon aggódsz,hogy nem lesz nyugdíjad,közben lebeszélsz mást a gyerekről.Egyébként meg olyanokat képzelsz a fórumindítóról,ami a jővő zenéje.Senki nem tudja,hogy mit hoz az élet,lehet őt lebeszéled,és neked lesz véletlen babád.Amúgy egyikünkre sincs ráírva meddigél,jöhet egy hirtelen betegség....

Amúgy ezt a kérdést mi nem dönthetjük el....és szülni sem könnyű sőt

2011. márc. 6. 21:41

Én nem vagyok egyáltalán megkeseredett pedagógus..most te általánosítasz:DDDDD

És ha visszaolvasol ,én azt írtam ha te azt érzed hogy ez a jó tedd...csak nem értem a fórumindító kérdésed akkor,mert ha a szüljek negyediket,avagy szüljek 4.-et kérdés volt a kérdés akkor így kellett volna feltenned,és sok vitát lehetett volna megelőzni:DDDDD

Te már azelőtt döntöttél mielőtt kédeztél,és ez nem jó.....máskor arról tegyél föl eldöntendő kérdést amiről még nem döntöttél....

238. ilona4410 (válaszként erre: 237. - C8f9684958)
2011. márc. 6. 21:40
biztos vagyok,hogy jól fogsz dönteni ,hisz a családod már voksolt......tuti,hogy jó anya vagy...vállald a következőt,ha békességed van benne...
2011. márc. 6. 21:32

Már nem esik túl jól, hogy fölöttem vitatkoztok és bántjátok egymást. Viszont sokszori reakció után is a véleményem, a projekció.

Ha elolvastad volna, vagy megértetted volna amit írtam, a kamasz gyerekemmel kapcsolatban, akkor nem sajnálnád őket tőlem. Általánosságokról írsz, de a konkrét esetben, a kamasz gyerekeim nem szenvednek hiányt a figyelmemből, szeretetemből. Épp azt írtam, hogy ilyen kritikákat kapok, hogy túlságosan is figyelek rájuk...szerintem meg ez a normális! Pedagógusként elhiszem, hogy megkeseredett vagy a sok kamasz miatt, csak ne az én esetemre vonatkoztasd, mert így egy torz kép jön le. Nem hiszem, hogy a meglévő gyerekim mellé kellene állni, hogy ők lesznek a szegény szerencsétlenek, ha születne még testvérük. Szerintem van azért pozitív oldal is ebben.

236. e974230abd (válaszként erre: 230. - Anyucika3)
2011. márc. 6. 21:21

Köszönöm:D És mégegyszer nem akarom bántani a fórumindítót és ha 41 évesena másodikat latolgatná én lennék az első aki mellé állna....

én csak a meglévők mellé álló vagyok,mert sokszor látom a sorsukat........

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook