Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » 41 éves vagyok, 4. gyeremeket szeretnénk, beszéljetek le róla.... fórum

41 éves vagyok, 4. gyeremeket szeretnénk, beszéljetek le róla.... (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2011. márc. 8. 06:42
*nem
294. d3d10ea5f6 (válaszként erre: 288. - Erikpipi)
2011. márc. 8. 06:41
Úgy, hogy agyilag meg van zakkanva.Ne kicsit, nagyon.
293. d3d10ea5f6 (válaszként erre: 289. - Anyucika3)
2011. márc. 8. 06:40

Nem olvastam bele az adott topikba(de majd fogok) egy biztos semelyik férfit nem lehet apaságra kényszeríteni.Max. genetikailag és akkor jönnek az ilyen "okos" nénik siránkozni, hogy milyen szemetek is a pasik.


Ellenben ha egy pasi valóban gyermeket akar és szeretne, az ott lesz, és van mindig is a gyereke mellett.

292. Vedin (válaszként erre: 276. - Vagy mégse?)
2011. márc. 7. 22:42
Írod: aki ...nyomorog,nincs jövedelme,csak a segélyekben bízik, agresszív alkoholista a párja stb. az semmiképp ne szüljön, szerintem az ilyen embernek eszébe sem jutna szülni, ráadásul, a segélyek is megszüntek...még egy okkal kevesebb, hogy rossz helyre érkezzen egy gyerek, de én se értem, hogy hogy jön ide ez, meg a nevelő otthon. Bár látom elég sok fórumban otthon vagy, de szerintem ez nem az ahova írni akartál. HA valakinek van 3 gyereke és szülni akar, biztos nem a nevelő otthonnak akar szülni. Nekem is van három, de nem anyagi kérdés lenne a negyedik, mert ruha, babakocsi, kiságy már minden meg lenne és ahol jut 3-nak, ott jut 4-nek is.
2011. márc. 7. 22:28
anyucikával régi vitánk van egy esetről
290. vagy mégse? (válaszként erre: 288. - Erikpipi)
2011. márc. 7. 22:27
ezt nem a te esetedre írtam
289. anyucika3 (válaszként erre: 288. - Erikpipi)
2011. márc. 7. 21:31

Nézz bele az általa indított fórumba,és megérted.

Bár ehhez a fórumhoz semmi köze.

Egyszerűen érthetetlen,hogy gondolkozhat így egy értelmes nő,csak mert egy felelőtlen alak a párja.


Fórum - SpermaJOGOK, avagy a férfiak is dönthessenek, akarnak e gyermeket!

288. erikpipi (válaszként erre: 284. - Vagy mégse?)
2011. márc. 7. 21:03

Ismerem a nevelőotthonokat. Nem értem, hogy jutottatok el, egy kérdésből idáig?

Még a topik elején írta, hogy nincs anyagi akadálya a gyermekvállalásnak. De mint minden anya ő is teszi a mérleg két oldalára miért igen, vagy miért nem.


Azok nem gondolkodnak a vállaláson, akiknek egyáltalán nem sikerült még.

287. anyucika3 (válaszként erre: 286. - Vagy mégse?)
2011. márc. 7. 20:46
És ez szerinted az apának miért kevésbé felelőssége?
286. vagy mégse? (válaszként erre: 285. - Anyucika3)
2011. márc. 7. 20:43
na de legalább egy anyának legyen esze hogy ne a semmire szülje, mert pénz nélkül nem lehet tisztán tisztességesen felnevelni. Előbb utóbb menhely lesz a vége úgy is!
285. anyucika3 (válaszként erre: 284. - Vagy mégse?)
2011. márc. 7. 20:19
Amiért ugyebár mindkét szülő egyformán hibás,50-50%-ban,hogy felelőtlenül a világra jött,és nem képesek gondoskodni róla,tisztességesen felnevelni!
284. vagy mégse? (válaszként erre: 280. - Erikpipi)
2011. márc. 7. 20:01
és a gyerekeket oda menekítik a rettenetes otthoni körülmények elől
2011. márc. 7. 20:00
A menhely = menekülő hely
282. Anyaboszi05 (válaszként erre: 276. - Vagy mégse?)
2011. márc. 7. 19:38
Ebben teljesen igazad van!! :-))
281. Anyaboszi05 (válaszként erre: 279. - 06bfdda89d)
2011. márc. 7. 19:37
A statisztikák szerint jelenleg a Down-os gyerekek többsége 35 alatti anyáktól születik (gondolom, a szűrések okán), sőt, bőven előfordul 25 alatt is. Ezek szerint 35 alatt sem kéne szülni? Vagy tíz évesen? Akkor még tutttti jók a petesejtek?
280. erikpipi (válaszként erre: 277. - Vagy mégse?)
2011. márc. 7. 18:33
Kutyák vannak menhelyen.
279. 06bfdda89d (válaszként erre: 269. - Derya)
2011. márc. 7. 17:32
Ja.Jó is az az abortusz,tényleg,elfelejtettem,bocs!
278. 06bfdda89d (válaszként erre: 268. - 06718ca650)
2011. márc. 7. 17:31
Ne aggódj,másse...:)
2011. márc. 7. 17:30
Mert az államnak ne szüljön, tele a menhely!
2011. márc. 7. 17:28
Egy a lényeg ...aki megteheti szüljön, mindegy mikor. Egy 20 évesnek is lehet debil gyereke! Viszont aki ...nyomorog,nincs jövedelme,csak a segélyekben bízik, agresszív alkoholista a párja stb. az semmiképp.
275. Anyaboszi05 (válaszként erre: 271. - Vedin)
2011. márc. 7. 16:47
Szia!!!! :-))
274. Anyaboszi05 (válaszként erre: 261. - Nóra67)
2011. márc. 7. 16:47

Szia, gratulálok és drukkolok!! :-))

Ha jól látom, egyidősek vagyunk, és némileg hasonló cipőben is járunk... :-)

Nekem (eddig) 5 gyerekem van, szültem 18 évesen és 43 évesen is. És nem éreztem jelentős különbséget a terhességeim között, most sem volt nehezebb, mint fiatalon. 3 nagy (sőt, nagykorú) gyerekem van, sokáig egyedül neveltem őket, 5 éve pedig jött a boldogság és a baba, tavaly pedig a hugicája. És az és szuper - felelőtlennek egyáltalán nem mondható - dokim azt mondta, hogy nincs akadálya még egy gyerkőcnek. Szerinte egyébként (komoly klinikai tapasztalatai és kutatómunkája alapján) inkább akkor van gond a "kései" terhességgel, ha első gyerekről van szó, többedszer szülőkkel jóval ritkábban van probléma.


Visszaolvasva a hozzászólásokat és az erősen eldurvult hangnemet, gondolkodtam erősen, hogy egyáltalán írjak-e, de mégsem állhattam meg szó nélkül.

Az ellenzők táborának: a biológiával, élettani problémákkal érvelőket még megértem, sőt, ha valami miatt gondolkodni érdemes, hogy igen vagy nem, azok éppen ezek az érvek, még akkor is, ha jól cáfolhatók.

Az anyagi ellenérveket, illetve azokat, hogy majd ezért nem fordít elég időt a kamasz gyerekeire, azt viszont nagyon nem, ugyanis mindezeknek mi köze van az anya életkorához? Ha 25 és 30 éves kora között szül egyszerre-egymás után 4 gyereket, akkor ezek nincsenek? Vagy általában az a baj, ha valakinek kettőnél több gyereke van? Vagy 3 kamasszal még tud foglalkozni, néggyel meg már nem? Ez hülyeség.


A biológiai szempontok pedig: tapasztalatból mondom, hogy egy (vagy több) picurka fiatalít az anyukáján legalább tíz évet, és ez az energia sokkal értékesebb, mint a fiatalkori, mert már benne van a korral járó bölcsesség is... :-))

És hát fel kell nevelni, valóban. De ki tudja megmondani előre, hogy meddig lehetünk a gyerekeink mellett? Anyukám pl. 68 éves lesz idén, és már "csak" két állásban dolgozik, sokszor még hétvégén is, és tele van alkotó energiával; a másik oldalon pedig ott van (volt :-(() egy távoli rokonom, aki 25 évesen, elvileg pont időben szült, aztán 31 évesen meghalt rákban. Ő most akkor felelősen döntött, vagy sem, hogy magára hagyta az alig 6 éves kislányát? Vagy 3 éves korában kellett volna szülnie, hogy ott lehessen a gyereke ballagásán? :-((


Egy mai negyven körüli nő pedig igenis fiatal, ereje teljében van, kivéve persze, ha bebeszéli magának, vagy a környezete bebeszéli neki, hogy már nagyon öreg, készüljön csak a nyugdíjra, megy az unokák abajgatására - már ha lesznek egyáltalán, mert ugye ez az agyonkényeztetett 30 alatti nemzedék nem igazán szeretne felnőni, családot alapítani és felelősséget vállalni, valahogy az túl "kényelmetlen" (ezt az én 25 és 24 éves fiaim mondják a saját korosztályukról...).


Na, mentem, a többit majd este, most, mint a mimózalevél által utált "adófizetők pénzén élő" anyuka rohanok a munkahelyemről a kicsikért oviba, csanába, hogy otthon játék és vacsorázás közben-után egy jót beszélgessek a lelkileg épp zizzent korszakát élő 18 éves lányommal... :-)))

273. d3d10ea5f6 (válaszként erre: 272. - Vagy mégse?)
2011. márc. 7. 16:26
A férje szeretné.
2011. márc. 7. 16:21
szerintem, akkor szüld meg, ha az apa segít a dolgokban. Ha azt érzed, hogy neki sok a gyerekzsivaj, és ha alig várja hogy elmehessen valami indokkal otthonról, akkor ne!
271. Vedin
2011. márc. 7. 15:23
Nem könnyű döntés, lehet pesze ellenérveket sorolni, ki mit szeretne hallani. Én 39 évesen egy vetélésen vagyok túl, szintén a 4. gyerek lett volna. Előtte nem gondoltam rá, hogy akarunk még egyet, csak jött...most meg azon kapom magam, hogy így 39 évesen elkezdtem gondolkodni, hogy újra próbáljuk e, de mostmár tudatosan, rákészülve. Megértem a kérdező kétségeit, azt is, hogy szivével szeretné az eszével nem. Egyik reggel azzal kelek én is, hogy nem, a másiknap, hogy igen. Szerintem az idő eldönti, meg az még kevés, ha az ember akarja, mert vagy összejön vagy nem. Mondjuk igen, a 40 éves kor egy lélektani határ, legalábbis nálam, de Czeizel szerint ahogy a neten olvastam tőle, 45 éves korig bátran lehet vállalni!
270. Nóra67 (válaszként erre: 264. - 06718ca650)
2011. márc. 7. 15:02
Köszi!
269. Derya (válaszként erre: 259. - 06bfdda89d)
2011. márc. 7. 15:00

ne vicceljél már....

azért legalábbis hallanod kellett volna már a korszerű szűrővizsgálatokról....

vagy eddig még nem jutottál el a tananyagban?

268. 06718ca650 (válaszként erre: 266. - 06bfdda89d)
2011. márc. 7. 14:17
én nem tudok ilyen bonyolultul gondolkodni. a címbe azt írta szeretnénk... valahogy nem értem ezt az egészet.
2011. márc. 7. 14:16

Én megszülném a helyedben.Az én anyukám is 40 évesen szülte az öcsémet.És az öcsém is 4.gyerek....

Szurkolok,hogy helyes döntést hozz!!!Sok sikert!

266. 06bfdda89d (válaszként erre: 263. - 06718ca650)
2011. márc. 7. 14:11
Nem biztos.Lehet néha tényleg segíteni kell.Nem ismerheted a szituációját.Nem lehet úgy gyereket vállalni,hogy az illető alapból nem akarja,de akik szeretik őt belebeszélik...Nem mondom,hogy ez történt,de honnan tudod?Ha azt kért,akkor azt kell nyújtani.Lehet szeretne ellenérveket,de nem talál.Lehet nem tudja,hogy nem kell ellenérveket gyűjtenie ahhoz,hogy a saját teste és ezzel élete fölött rendelkezzen.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook