Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » 40 év körüli menopausa fórum

40 év körüli menopausa (beszélgetős fórum)


1 2
12. Channa* (válaszként erre: 11. - Andi.Bobi)
2017. márc. 31. 20:13
És milyen a rosszulléted? Mit érzel? Milyen tünetek vannak?
11. Andi.Bobi (válaszként erre: 10. - Channa*)
2017. márc. 31. 19:52
10 hónapja szültek tavaly májusban. Szerintem azért nem biztos benne. Meg hát újra jön a tej ha megnyomom. 5 hónapja nem szopik már a kicsi. Az ultrahangra azt mondta minden rendbe,mikor a vérleletet vittük vissza azt mondta kicsit vékony a vezeték. Persze babát már nem szeretnék ,vagyis hiába szeretnék késő van már meg nem is tudnám mégegyszer végigcsinalni. A terhesség előtt kb fél évvel volt epehólyag műtétem. Nehezen jöttem helyre,a máj értékeim az egekbe voltak a terhesség alatt,hánytam sokat,vigyázni kellett mit ettem,egy kis marhapörkölttől,egy kocka hús volt,az ügyeleten kötöttem ki,infuzioert. 10 hetes terhesen is kórházban voltunk,a magas máj értékek miatt.Állandó viszketés is gyötört. Pánikoltam a szüléstől..minden volt. Szóval annyi mindenen mentem keresztül és most ez..jó lenne végre azt mondani jól vagyok!!!
2017. márc. 31. 19:33

És azt sem mondta az orvos, hogy mi ez?


Nekem idő előtti menopauzám volt, ami azt jelenti, hogy 36 éves korom óta már nincs menzeszem.

Pajzsmirgy beteg is vagyok/voltam már akkor. Szerintem nekem attól lett, vagy a fene tudja. Amikor elkezdődött, nekem semmi bajom nem volt. Időnként kimaradt a havim, majd 5-6 év után vége lett. Rosszulléteim nem voltak sosem. Hőhullámom csak az utolsó 2 hónapban volt. Mastodynon cseppeket kaptam rá. A hormont nem ajánlotta a nőgyógyászom, mert szerinte túl fiatal voltam hozzá. A vérvételből és egy UH-ból látszott egyértelműen, hogy menopauza, így teljesen meglep, ha egy doki azt mondja, hogy nem tudja, nem biztos benne, stb.

9. e3bf3a7dde (válaszként erre: 8. - Andi.Bobi)
2017. márc. 31. 17:44
Nekem egy éve derült ki. A menopauza hozta ki. De évek óta voltak tüneteim. Fáradtság, börszáradtság, sokat ittam,fejfájás, látásromlás, nehezen koncentráltam. Késöbb rosszullétek, stb.. most ugy ahogy elvagyok . Diétázni kellene, most belazitottam, de egy év alatt 10 kg ot fogytam. Most újra kezdem a diétát. A lényeg h cukor,és fehérliszt mentes legyen!!
8. Andi.Bobi (válaszként erre: 7. - E3bf3a7dde)
2017. márc. 31. 17:29

Neked is szülés után lettek a gondok? Terhesség alatt volt terheléses cukor vizsgálat,akkor jó volt. Aztán november környékén elmentem a házi orvoshoz,hogy nagyon fáradt vagyok és nagyon hullik a hajam. Csinált ver vizsgálatot minden jó lett,csak d vitamin hiányom van,azt mondta. A hízás már akkor rég elkezdődött. Inzulinrezisztencia vizsgálat még nem volt. Hétfőn szerintem megyek beutalót kérni.

Neked milyen tünetek lettek és hogy vagy azóta?

2017. márc. 31. 15:52
Inzulinrezisztencia ,plusz majzsmirigy gond lehet!! Nekem egy éve kezdődött a klimax miatt. A hormonváltozás okozza. Csináltass mielőbb terheleses cukor plusz inzulinvizsgálatot.
6. Andi.Bobi (válaszként erre: 2. - Csicsi25)
2017. márc. 31. 14:07

Köszi!

Most egy kicsit jobban vagyok ma kétszer voltam rosszul már. De valahogy mégis jobban érzem magam,lehet az idő is hat rám,csodálatosan süt a nap.

2017. márc. 31. 13:19
A pajzsmirigy rendben nézték.A zsálya teát tegnap kezdtem inni,most kicsit jobban vagyok..
4. Bözsi néni (válaszként erre: 1. - Andi.Bobi)
2017. márc. 31. 12:38

Szia!


Lehet pajzsmirigy működési probléma is. Kell laborvizsgálat, TSH, T3, T4 ill. pajzsmirigy UH.

2017. márc. 31. 12:29

Szia!

Valószínűleg pajzsmirigyeddel lesz gond. Egy vérvételből kiderül. Kérj TSH, T3, T4 vizsgálatot.

2. Csicsi25 (válaszként erre: 1. - Andi.Bobi)
2017. márc. 31. 12:28

Én 46 múltam. Nálam 42 évesen kezdődtek az éjszakai izzadások, de csak a ciklus második felében. Végig rendszeresen mensizek, bár az utolsó azt hittem, sosem jön már meg, egy hetet késett, ami nem jellemző rá. Én gyógyteát iszom, úgy tűnik, az használ.


Lehet kapni Lady klimax nevű teát, próbáld meg, bár én magamnak állítom össze zsályából (ami az izzadást csökkenti), cickafarkból, palástfűből, körömvirágból, csalánból. Nekem ezzel a keverékkel sikerült kihúznom és remélem, még egy darabig sikerül is.


Próbáld ki, hátha jó lesz, bár elképzelhető, hogy nálad inkább ez a hormonok visszaállása lesz és nem klimax. Fiatal vagy még hozzá.


Ja igen, most jut eszembe! Szülés után nálam is jelentkezett az izzadás, aztán egy idő után elmúlt.


Mielőbbi jobbulást és jó babázást kívánok!

2017. márc. 31. 12:15

Sziasztok!

43 éves vagyok,10 hónapos a kisfiam. Több mint 8 év próbálkozás után egyszercsak terhes lettem.5 hónapig volt tejem. A kilók szépen lassan kusztak fel,16 kiló! A terhesség alatt nem híztam,mindennel együtt 10 kiló plusz volt. Kb egy hónapja erős izzadas kezdődött. Ha elkap rosszul érzem magam,mindig fáradt vagyok,és van hogy nagyon ideges,aztán elmúlik.A melleimből nyomásra újra jön kis tej. Éjjel sokszor felébredek,nem tudom magam kipihenni. Kb szülés után 4 hónappal jött meg először és minden rendbe volt,januárban kétszer jött meg tíz nap eltéréssel,és most márciusban nem jött meg.

Voltunk orvosnál nem vagyok terhes,ultrahanggal megnézett ,vérvételt csináltak ,a hormonszinteket nézték. Az ösztrogén alacsony,az fsh hormonszint magas,a prolaktin ami a tejet csinálja picit alacsonyabb. Az orvos nem tudja pontosan lehet még hormon vissza állás ,vagy már vége és nem jön meg többet,itt a menopausa. El vagyok keseredve,most ,hogy boldog lehetnék a kisbabámmal,örülök ha a napot túlélem és valahogy el látom a családom. Az orvoshoz fél év múlva kell vissza menni.

Járt így valaki? Van erre valami megoldás? Gyógyszer?

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook